Co dziś zrobiłeś ze swoją (nie tylko) latającą maszyną

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 31 maja 2018, o 07:34

Agility zawsze daje na maksa.
Nie lubie sztywnych helikow.
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 31 maja 2018, o 08:14

aikus pisze:Agility zawsze daje na maksa.
Nie lubie sztywnych helikow.


A widzisz. Warto poeksperymentować i zrobić 3 różne setupy

Mi niskie agility w stylu 50 pasuje właśnie do trybu sport gdzie brain domyślnie je daje.

W trybach 3D i extreme 3D obniżanie agility mi się nie podobało i mam 90-100 bo inaczej źle mi się lata.

Co do gaina to wywindowałem ile się dało i większość helików mam na 50-60 suwaka ogólnego czyli max a efekty bardzo pozytywne!!
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
AdamP
Elita forum...
Posty: 792
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 120 razy

Postautor: AdamP » 31 maja 2018, o 20:40

Przesiadłem się właśnie ze starej dobrej DX7 na Futabe 14SG. Zajęło mi to raptem dwie godziny łącznie z ustawieniem zyxsa w 450. Dzięki Wojtekr

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Kto grubo lata, jebnąć musi.
T-Rexy i Gobliny Futaba T14SG
Awatar użytkownika
msheli
Elita forum...
Posty: 1490
Rejestracja: 16-05-2015
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Podziękował: 110 razy
Podziękowano: 73 razy

Postautor: msheli » 31 maja 2018, o 20:42

[quote="AdamP"]Przesiadłem się właśnie ze starej dobrej DX7 na Futabe 14SG. Zajęło mi to raptem dwie godziny łącznie z ustawieniem zyxsa w 450. Dzięki Wojtekr

I jak, menu czytelne w porównaniu do DX7 ? ;)
XLPower 550 / Goosky S2

Moje loty....
https://www.youtube.com/@wojciechdum75/videos
Awatar użytkownika
AdamP
Elita forum...
Posty: 792
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 120 razy

Postautor: AdamP » 31 maja 2018, o 21:08

msheli pisze:
AdamP pisze:Przesiadłem się właśnie ze starej dobrej DX7 na Futabe 14SG. Zajęło mi to raptem dwie godziny łącznie z ustawieniem zyxsa w 450. Dzięki Wojtekr

I jak, menu czytelne w porównaniu do DX7 ? ;)

Dwa kliknięcia i masz czego chcesz
Kto grubo lata, jebnąć musi.
T-Rexy i Gobliny Futaba T14SG
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 31 maja 2018, o 21:50

Nie jest czytelniejsze ale możesz wszystko
I masz zaje**sty link
Helikoptery
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 1 cze 2018, o 07:10

Z pomocą Aikusa zmieniłem w Gauce governor i softstart z Braina na gov regla HV. Ni z gruchy ni z pietruchy Brain zgubił softstart, helikiem zarzucało przy rozkręcaniu wirnika niezależnie od ustawień Brainowego sofstartu. Po zmianie na obsługę z regla wszystko jest OK.
Rozkminkę co jak i dlaczego zostawiam na później, aż pozbędę się brzydkich skojarzeń, że coś w Brainie zostało skopane przy ostatniej aktualizacji
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 1 cze 2018, o 14:32

Artja pisze:Z pomocą Aikusa zmieniłem w Gauce governor i softstart z Braina na gov regla HV. Ni z gruchy ni z pietruchy Brain zgubił softstart, helikiem zarzucało przy rozkręcaniu wirnika niezależnie od ustawień Brainowego sofstartu. Po zmianie na obsługę z regla wszystko jest OK.
Rozkminkę co jak i dlaczego zostawiam na później, aż pozbędę się brzydkich skojarzeń, że coś w Brainie zostało skopane przy ostatniej aktualizacji


A zrobileś obie aktualizacje?? Bo ta pierwsza co była po pół roku przerwy miała bugi z obrotami i telemetrią a 10 dni później wyszła poprawka, na którą już nikt nie narzeka.
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 656
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 1 cze 2018, o 16:25

wojtekr pisze:I masz zaje**sty link

Ja nie rozumiem jednego co ludzie widzą w tych Futabach i ich zaje****ym linku. Link jak link każdy się może zerwać czy to futaba, spektrum, frysky czy inny.
T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 1 cze 2018, o 20:26

Czyli zgadzasz się czy zaprzeczasz, bo w sumie to nie wiadomo ;)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 1 cze 2018, o 21:28

Statystyki. Po prostu.
No może ... takie raczej ... fuzzy - statystyki.
Bo to, że np. nie słyszałem, żeby komuś model spadł z powodu zajebistości linka Graupnera nie świadczy jeszcze o ponadzajebistości linka Graupnera (który jednakowoż jest zaje**sty - tak uważam).
Najczęściej ludziom spadają modele na Spektrumach... co z kolei nie znaczy, że DSMX jest taki badziewny.
Po prostu spektrumów jest dużo to i szansa na zerwanie linku większa.
Do tego często są używane z badziewnymi tanimi zamiennikami i to one są zwykle przyczyną.
Do Futab też można kupić zamienniki... ale futab jest mniej... no i o przypadku zerwania linku w Futabie nie słyszałem.
Do Graupnera - nie ma zamienników i nie uświadczyłem, ani nie słyszałem o zerwaniu linka w Graupnerze.
Ale - oprócz mnie, znam jeszcze tylko czterech użytkowników Graupnera, z czego trzech osobiście, więc to też jeszcze gówno nie statystyki, ale jakiś wyznacznik to już jest.
...
Te opinie po prostu jakoś tam powstają i na pewno coś w nich jest, ciężko powiedzieć dokładnie co i ile wspólnego ma to z prawdą.
Kiedyś latałem na FrSky i raz miałem problemy z linkiem. Powodem był wadliwy odbiornik.
To się może zdarzyć w każdym radiu.
Jedno co wiem na pewno, to że FrSky średnio się nadaje do helików, i nie chodzi tu o niezawodnośc linku, tylko o jego szybkość.
W chwili kiedy przesiadłem się na Graupnera, zupełnie nic innego nie zmieniając - helik zaczął latać lepiej i zacząłem nagle umieć robić figury, które wcześniej mi nie wychodziły.
...
No i ta moja opinia jest właśnie taką jedną, która potem składa się na jakąś tam ogólnie pojętą całość.

Wracając do Futaby: wierzę, że jej link jest zaje**sty. zarówno jeśli chodzi o trwałość jak i o szybkość.
Gdybym miał wybierać między samym linkiem HOTT albo FASST, to pewnie wybrałbym FASST.
Niestety w Futabie zraziła mnie logika menu - jeden głupi detal, był dla mnie nie do przyjęcia i uciekłem do Graupnera.
Decyzji nie żałuję.
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 1 cze 2018, o 22:38

Kiedyś już chyba o tym pisałem ale co tam, trudno.
Paręnaście lat temu rozpowszechniła się opinia , że telewizory Samsunga są do kitu i często się psują. Ja akurat stałem przed zakupem TV no i się rozglądałem. Zajrzałem do pobliskiego Euro RTVAGD i zagadnąłem mojego kumpla z technikum, który był tam sprzedawcą. Zaczął się śmiać i mówi, że właśnie parę dni temu rozmawiali o tym z kierownikiem sklepu i postanowili sprawdzić jak to jest u nich. Wyszło z wyliczeń na to, że u każdego producenta jest około 30 - 33% reklamacji, z tym, że Samsungów sprzedaje się zdecydowanie najwięcej... :lol:
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 1 cze 2018, o 22:40

Nie bez znaczenia jest tło historyczne.
Link DX7 był słaby, pospadało mi trochę samolotów na zawodach. Pomijam idiotyczne menu i brak jakiejkolwiek elastyczności, no ale to zabytkowe budżetowe radio. Po przesiadce na 14SG temat jakichkolwiek zakłóceń odszedł w niepamięć.

Dziś pewno jest zupełnie inaczej, ale stereotypy zostały.

Spektrum miał pierwszy popularny system 2.4 - trudno żeby od razu był idealny. I tak rewolucja była to niesamowita.
Awatar użytkownika
oki188
Elita forum...
Posty: 656
Rejestracja: 24-02-2010
Lokalizacja: Gliwice/Biłgoraj
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: oki188 » 2 cze 2018, o 06:27

Moje dwie poprzednie aparatury to DX6i wersja DSM2 a następnie DX6i wersja DSMX, obydwie nigdy mnie nie zawiodły zasięg zawsze był bardzo duży a stosowałem zarówno odbiorniki oryginalne jak i podrobione (w tym Orange RX). Największą wadą i jak dla mnie jedyną tego modelu są potencjometry w drążkach, była nawet akcja serwisowa - skorzystałem i wróciła z jeszcze gorszymi. Dlatego teraz jak wybierałem postanowiłem powrót do DX6i z tym że od razu zamówiłem zamienniki drążków z aliexpress za $12 i aparatura śmiga idealnie. Podsumowując oprócz felernych potencjometrów według mnie bardzo udany model aparatury. W międzyczasie testowałem tanie radio Radiolink i tego nawet najgorszemu wrogowi bym nie polecił na 80m od modelu potrafiło trzepać serwami taki był słaby link dobrze że testy były w samolocie.
T-Rex 550X BEASTX-Pro // Align TB40 <-zastanawiam się nad nim // Spektrum DX9 Black
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 2 cze 2018, o 08:03

windcatcher pisze:
Artja pisze:A zrobileś obie aktualizacje?? Bo ta pierwsza co była po pół roku przerwy miała bugi z obrotami i telemetrią a 10 dni później wyszła poprawka, na którą już nikt nie narzeka.


Ostatnią aktualizację robiłem jakoś miesiąc temu w gasserze i w gauce, i wydaje mi się że to jest wersja bieżąca. Tylko Brain w 600N nie był ruszany od roku chyba i działa bez zastrzeżeń. Raczej nie przypuszczam żeby miało to bezpośredni związek z softem Braina. A jeśli już, to raczej ze słabą obsługą zdarzeń awaryjnych typu padaczka czujnika lub zanik sygnału obrotów. Zaraz się wezmę za sprawdzenie czy regiel HW w ogóle podaje sygnał obrotów do Braina i stąd wynikł problem podobny jak w spalinie
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 3 cze 2018, o 10:04

A ja po wczorajszym lataniu zabieram się do roboty na 450L. Będę śpiewał "parasolki, parasolki...". Porównując do devila to trex słabo przemyślany pod względem serwisu. Najprawdopodobniej zębatka na walku się okręciła.

EDIT. To jednak nie TT. Czym to wkleić?? Epoxy czy loctite do łożysk??Obrazek
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 3 cze 2018, o 13:10

Ja wklejalem na cyjak... Chyba z tych trzech klejów każdy będzie dobry, cyjak najgorszy loctite do łożysk najlepszy. Tak mi się wydaje.
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 3 cze 2018, o 15:24

Cyjak pewnego dnia puści sam z siebie i będzie kret.. cyjak się kruszy i nie lubi mrozów. W takim miejscu to dwuskładnik epoxy lub klej anaerobowy do wypełnień

Obrazek
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 3 cze 2018, o 16:30

Odtłuścić, zmatowić i epoxy.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 3 cze 2018, o 17:06

Zmatowww... Zmatować.


Tak mi się przypomniało.

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości