Co dziś zrobiłeś ze swoją (nie tylko) latającą maszyną

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 15 lis 2018, o 09:23

mwx pisze:Ja się trochę rozglądam za takim - czy to jest to alzrcowe?

Chyba tak ale nie mam pewności bo model kupiłem od WojtkaR. Popatrzę po pracy i zrobię dokładniejsze fotki na giełdę.
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 16 lis 2018, o 11:23

Obrazek

Jest moc. Ino paski trzeszczą coś za bardzo na mój gust w tej cegle.

Ogonowy też czasem z rolki spada (nie tej napinającej tylko tej vis a vis).

Podłoga alu siadła idealnie w ramę choć tycio musiałem podpiłować otwory w półkach aby zatrzask ładnie wskakiwał.

Obrazek
Obrazek
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 16 lis 2018, o 13:03

windcatcher pisze:[
Ogonowy też czasem z rolki spada (nie tej napinającej tylko tej vis a vis).



Spada, bo napier**la jak dziki przez źle wykonaną rolkę na ogonie:



Możesz to zaobserwować w swoim egzemplarzu, spoglądając na rolkę napinającą i kręcąc wirnikiem. Ta na ramieniu ze sprężyną tańczy kilka mm w rytm obrotów wirnika ogonowego.

Otwór jest za duży w stosunku do średnicy osi i koło nie jest osiowo ustawione. Rozwiązania są 2:

1. rolka SAB
2. rzeźba w g.

Obrazek
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 18 lis 2018, o 00:05

Zdaje się że dzisiaj zakończyłem sezon. Latanie skostniałymi paluchami czy w jakichś kaftanach na łapy i apke to nie moje klimaty :D mało brakowało a 450 zakończyłaby dzisiaj sezon kretem. Po przebojach z zyxem (zrobiłem reset) zapomniałem ustawic rewersu na ogonie o przekosilem glebę, szybki hold uratował łopaty... Helikopter pod pache, 5km do domu żeby podpiąć zyxa pod kompa i poprawić konfiguracja... Stwierdziłem ze nie odpuszczę i powrót na miejscówkę. 2 pakiety i helik na półkę a ja przesiadam się na symka. Pierwszy raz odpaliłem go na projektorze. Genialna sprawa! Wszystko duże, pozycja stojąca jak w realu :D efekty szybsze niż siedząc przed 27" monitoremObrazekObrazek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15947
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 18 lis 2018, o 00:09

No! Ja się dziś wziąłem, ze remont Gauki X7.
Znaczy... bardziej przegląd, boi remont sugeruje, że był kret, a nic z tych rzeczy - wylądowałem bezpiecznie.
W ostatnim locie (chyba przed jakimiś 2 miesiącami) coś było nie tak z ogonem - przy ostrzejszych manewrach - głośny zgrzytał.
Ale helik latał OK, więc spokojnie i czujnie dolatałem pakiet, zanotowałem, że helik do hagnaru i ... tyle.
Od tej pory nabierał mocy urzędowej.
Dziś w końcu przyszedł czas, żeby się za niego zabrać.

Obrazek

Winowajcę tak naprawdę znałem z pewnością bliską 100%, trzeba było tylko to skonfrontować ze stanem faktycznym no i okazało się, że rzeczywiście.

Obrazek

Parasolka - lekko objechana. Dwa ząbki.
W mniejszym modleu olałbym sprawę i latał, aż będzie łysa.
Ale nie w szedemsecie.
;)
Do wymiany!

No to fru.
arthobby, części są, dostępne - gitara gra.
Zamawiamy i co widzimy??

Obrazek


'rwamać... :/
No dobra, każdy ma prawo do urlopu, więc luz - zero pretensji do Dzika, tylko pretensje, do losu: czemu akurat teraz?
Będzie mi ta Gauka teraz miesiąc leżała rozgrzebana, bo akurat tej jednej jebanej parasolki nie mam na stanie, a przecież z tajwanu nie będę ciągnął, bo wcale nie będzie szybciej..
Echh... no cóż...

spoko!
Tymcza tymcza tymczasem - łapówkowe winko zamiast :piwo2:

Swoją drogą szacun, dla parasolek Gaui. Propagacja uszkodzenia wygląda dokładnie wzorcowo tak jak powinna wyglądać propagacja wszelkich uszkodzeń mechanicznych we wszystkich częściach wszystkich maszyn lotniczych.

Zużywaj się!! Najwolniej i w sposób najbardziej widoczny i odczuwalny jak to tylko możliwe!
W żadnym wypadku nie działaj 100% sprawnie do samego końca by na koniec nagle rozsypać się w drobiazgi!!!


Oczywiste? Wcale nie.
Gdybym nie miał doświadczeń wręcz przeciwnych z zębatkami aligna to bym teraz tego nie pisał.
Mając takie zębatki jak Gaui - spokojnie można nie latać na pasku.

Jest dobrze!
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15947
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 18 lis 2018, o 00:26

Carson pisze:Zdaje się że dzisiaj zakończyłem sezon. Latanie skostniałymi paluchami czy w jakichś kaftanach na łapy i apke to nie moje klimaty


Spoko Bobik!
Za rok, może dwa, stwierdzisz, że poza sezonem po prostu latasz rzadziej i spokojniejsze figury.
:thumb:

A co do symka - z projektorem genialny pomysł!!
Kilka lat temu wbiłem do Kruka na kwadrat (miałem deal do zrobienia) i zobaczyłem takie warunki do latania na symku, że w sumie to stwierdziłem, że gdybym miał takie warunki w domu to w ogóle mogę nie chodzić na pole.
Duży ekran był jednym z kluczowych elementów tych warunków.
Trochę przestało mnie też dziwić, że Kruku, przyjechawszy na pole w chwili kiedy ja po trzech latach treningu umiałem jako tako loty postępowe na brzuchu, kilka jakichś prostych figur typu pętle beczki i tak dalej i będąc leszczem, po pół roku umiał więcej niż ja.
Ale tylko trochę i tylko na początku.
Chwilę później zrozumiałem, że ... Kruku to Kruku, a ja to ja ;)

Więc dziś Kruku robi rozpierduchę w powietrzu a ja sobie powolutku i cichutko kroję powietrze na plasterki.
Fajnie jest!

Najważniejsze, żeby latać, jebać i się nie bać!!!
:piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo: :piwo2: :piwo:
Ach, blać upijenajebesiedziś.
:dance:
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 3 gru 2018, o 19:57

Ilość zużytego hot glue i ciastoliny musi się zgadzać ;)

Obrazek
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15947
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 3 gru 2018, o 21:04

No piękne tatuś zrobił :) :)
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 15 gru 2018, o 14:08

Niby zamknalem sezon a dzisiaj czytajac, ze planujecie latanko nie wytrzymalem i tez zabralem swoja 450 na lake przed blok :D gil z nosa, paluchy sztywne, oczy zalzawione ale co tam... pierwsze flipy i latanie do tylu 450 zaliczone :dance: i teraz mam dylemat bo mam tylko 2 pakiety 3s, czy dokupowac kilka nowych i dalej upalac 450 czy robic napad na konto i kupic x360... Przerazaja mnie te ceny lipoli 6s. 4 sztuki do x360 to ponad pol kola :kopara:
Awatar użytkownika
msheli
Elita forum...
Posty: 1490
Rejestracja: 16-05-2015
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Podziękował: 110 razy
Podziękowano: 73 razy

Postautor: msheli » 15 gru 2018, o 14:16

Bierz X360 ;)
XLPower 550 / Goosky S2

Moje loty....
https://www.youtube.com/@wojciechdum75/videos
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 15 gru 2018, o 14:42

Dokup kilka pakietów w promo na HK a o X360 i możesz myśleć swoją drogą.
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15947
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 15 gru 2018, o 15:50

Carson, lata się cały rok. Poza sezonem trochę mniej i rzadziej. To wszystko.
Na zmarznięte paluchy - są metody. Poszukaj, było milion razy :D:D:D
Na gila z nosa .... nooo, fakt, wybieranie się na pole od października do kwietnia wymaga pewnego doświadczenia w ubieraniu się, choć ogólnie - trzeba się po prostu ubierać za ciepło niż by się wydawało, że będzie dobrze.
A co do pakietów... Słuchaj, nie ma mnie teraz w domu, ale zdaje się, że mam jeszcze kilka nadmiarowych sztuk.
Używanych w różnym stanie.
Kupiłem za grosze i sprzedam Ci za grosze - na początek Ci wystarczą, a później dokupisz sobie nowe (ja na nich spokojnie jeszcze latam miękkie 3D).
Jeśli Cię taki deal interesuje to odezwij się na PW i ustalimy szczegóły, pomierzę Rw każdego i tak dalej...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15947
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 15 gru 2018, o 15:58

A., bo z tego wszystkiego nie napisałem najważniejszego.
Gaui X3 dzisiaj oblatana na nowej apce.
Fajnie tak sobie zmienić apkę na lepszą, ale w identycznej obudowie.
Muszę jeszcze tylko drążki skrócić bo Miru chyba lubi takie dłuższe troche.
Gdyby nie to to w ogóle bym nie odczuł, żę apke zmieniłem.
Poza kosmetyczną regulacją gaina na ogonie - wszystko idealnie.
Nie takie trudne ustawić od zera model "wszystko tak jak było":)

Ech...
Warunki takie sobie, choć niezłe jak na tę porę roku.
Warto było zobaczyć helika połyskującego w słońcu które na kilka chwil przedarło się przez chmury.
To jest ... warte wszystkich pieniędzy i wszystkich wyrzeczeń.


Wczoraj natomiast przyszły części do X7. Arthobby skończyło urlop.
Tak, że pewnie jutro ją poskładam do kupy i o ile nie przyjdą tęgie mrozy to może jeszcze w tym roku też wypróbuję na nowej apce.
O ile nie przyjdą tęgie mrozy, bo w zeszłym roku po kilku nie moich przygodach z zamarzającymi serwami, postanowiłem sobie nie latać dużym wiatrakiem w temperaturach mocno ujemnych.
Pytanie co to znaczy tęgie mrozy i temperatury mocno ujemne...
Dobre pytanie...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 15 gru 2018, o 16:05

Carson jak masz pole do latania za chałupa, to możesz nie poczuć motywacji w sensie - jeden glut - jeden pakiet. Wyprawa gdzieś dalej dla 2 pakietów nie miałaby sensu, więc wtedy jakby łatwiej o decyzję. Bierz pakiety od Aikusa i lataj jak najwięcej tym co masz, nawet krócej w jednym locie, ale więcej lotów brutto. Przejście później na lepszy i mocniejszy model będzie łatwiejsze i mniej stresogenne :thumb:

@Aikus
Pytanie co to znaczy tęgie mrozy i temperatury mocno ujemne...

To chyba będzie wtedy, jak pasek w gauce złamie się na rolce. A po powrocie z pola wsadzi się pakiety do lodówki, żeby ich na drugi dzień nie wykuwać kilofem z półki
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 15 gru 2018, o 16:24

No wlasnie mam pole do latania za chalupa ale dopiero dzisiaj pierwszy raz tu latalem 450 bo jednak troche ludzi czasami sie kreci w okolicy (sciezka miedzy osiedlem a jeziorem, ktora idzie przez ta lake). Nie chcialem ryzykowac ze obetne komus glowe jak strace panowanie nad helikiem :D Ale dzisiaj poczułem sie juz na silach. Symek zrobil robote. Do tej pory jedzilem kilka km za miasto, wiec glowna atrakcja byl mikrus a 450 z 2 pakietami nie mogla sie nawet rozgrzac. Aikus to robimy deal, reszta priv. A x360 moze wiosna/lato :thumb:
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 15 gru 2018, o 20:34

Tylko nie dokupuj tych 3S zbyt dużo, bo zostaniesz z nimi na dłużej i będzie Ci szkoda je odstawić. Ergo, będziesz miał problem z przesiadką na 6S i Devila X-360. Ja tak nie zrobiłem i mam tych 3S "tylko" 7 sztuk, ale nadal mam Miniaka na 3S, no i w związku z tym 450 też będzie na 3S.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1286
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 16 gru 2018, o 09:29

Carson pisze:....mam dylemat bo mam tylko 2 pakiety 3s, czy dokupowac kilka nowych i dalej upalac 450 czy robic napad na konto i kupic x360... Przerazaja mnie te ceny lipoli 6s. 4 sztuki do x360 to ponad pol kola :kopara:

Teraz masz szansę na ważną decyzję. Jak @Piotr_T mówi. Bo jak kupisz X360 to będziesz miał dwa rodzaje pakietów.
Albo po taniości od @Aikusa, albo wszystko przerabiasz na 6S łącznie z 450tką. I pakujesz do 450 i X360 jakieś 6S 1450 mAh.
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
gumi
Elita forum...
Posty: 837
Rejestracja: 23-07-2015
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 34 razy
Podziękowano: 33 razy

Postautor: gumi » 16 gru 2018, o 09:55

A może Devil 420?
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 16 gru 2018, o 10:02

Panowie kasa kasa kasa ;) Wszystko sie o to rozbija. Dwóch dużych helikow nie chce miec, przynajmniej na razie, wiec x360 i 450 jednoczesnie nie biore pod uwage. Devila 380/420 miec bede na pewno ale chyba jeszcze nie teraz. Pieknie sie prezentuja w powietrzu dzieki zabudowanej calej konstrukcji :)
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 16 gru 2018, o 12:39

Ano właśnie. Ja chciałem (chcę) mieć dwie 450, stąd może kiepska, ale świadoma decyzja dokupienia do Miniaka klasycznej 450 na 3S i z łopatami 325 mm. Jeśli chcesz mieć jeden "duży" model, to nie kupuj kolejnych pakietów 3S, tylko kita X-360 z silnikiem i regulatorem, przekładaj serwa, jak chcesz zostać przy ZYX-ie to i FBL-a i w górę. Zakupu pakietów 6S nie unikniesz, ale też nie zablokujesz kasy w używanych 3S (Aikus za nie nie zedrze, ale zawsze tą kwotę możesz wydać na coś bardziej rozwojowego).

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości