Usprawnienia forum: Wy mówicie - my robimy :)

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 25 mar 2010, o 02:53

Grzesiek, jest jeszcze prostszy sposób. Wystarczy kliknąć środkowym kółkiem. No chyba już wszystkie myszy mają klikające kółko, co?
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
fantom
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 49
Rejestracja: 21-03-2010
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: fantom » 25 mar 2010, o 07:43

Cześć, nie chcę śmiecić więc tu zapytam: jak podziękować komuś -skoro jest taka formuła- wstawcie proszę takie pytanie i odp. na FAQ.
pozdrawiam, Alek
Admin1
Administrator
Posty: 30
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: PL
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Admin1 » 25 mar 2010, o 11:23

Jeśli chcesz podziękować autorowi wpisu za informację do po prawej stronie jest przycisk z rączką (kciukiem) - klikasz i załatwione. :D
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3710
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 25 mar 2010, o 11:59

Hmm... tego nie znałem... całe życie człowiek się uczy. Z drugiej strony na touchpadach nie ma kółka... :)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 25 mar 2010, o 13:23

Tu pisałem o systemie podziękowań:

viewtopic.php?f=13&t=91

Luke
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
fantom
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 49
Rejestracja: 21-03-2010
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: fantom » 26 mar 2010, o 18:16

Dzięki, kurcze okularów nie założyłem, ale pod latanią jest najciemniej :lol:
pozdrawiam, Alek
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 26 mar 2010, o 20:32

A kto używa touchpada mając lapka na stole? Bezprzewodówka i jedziesz śmialutko.
Komfort i szybkość pracy nieporównywalna.

A ta padzie można rozwiązać problem trzeciego klawisza gestami.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 26 mar 2010, o 23:21

Od wczoraj po odpaleniu http://www.heli-team.pl jest pusty ekran.
Czy mnie oczy zawodzą czy może o czymś nie wiem?

No i musimy usprawnić komunikację. Albo powiadamianie na e-mail albo SMS o info na super-ważne about-WWW-problemach/zapytaniach/odpowiedziach.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 26 mar 2010, o 23:28

Nie wiem jak koledzy, ale ja osobiście głównie korzystam z kanałów RSS podczas codziennego przeglądu prasy.
Szybkie, wygodne, no nie muszę przekonywać.
Taki kanał też proponuję dla witryny. Tym bardziej, że RSS idealnie współgra z ideą newsów na pierwszej stronie, co ma być tez magnesem dla czytelników.

Jedna uwaga - niektóre strony prowadzą wprawdzie RSS-y, ale tylko nagłówki. Znacznie lepszą opcją jest wyświetlanie też fragmentu wiadomości. Jak np. u Waldorfa.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3710
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 29 mar 2010, o 08:26

Na naszym portalu też jest możliwość zaprenumerowania RSS - przycisk jest na samym dole strony po prawej. Na razie tylko tytułu artykułu ale zobaczę co się da zrobić ... thx :)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 31 mar 2010, o 00:30

Grześ, nie widziałem tego qrcze... Bo rzecz w tym, że portal nie działa. Wiesz coś o tym?
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3710
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 31 mar 2010, o 13:55

Hmmm... Portal nie działa?

http://www.heli-team.pl - to wystarczy. Dawny adres http://www.heli-team.pl/portal jest faktycznie nieaktualny ale pozostawiłem tam info o zmianie adresu.
Nie wiem dlaczego u ciebie nie działa :(

Grzegorz
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 6 kwie 2010, o 00:16

Obserwowałem te shoutboxy na innych forach.
W skrócie to wygląda często tak:
- halo, jest kto?
- może się ktoś odezwać, mam problem...
- no co jest, odezwać się, to sam mam tu siedzieć?
... wiąchy mięsko itp.

No dobra, z tym zakończeniem może przesadziłem, ale często nie wnoszą one nic ciekawego. No i zaczyna mi to trącić grupowym GGadulcem, gdzie w rzeczywistości nikt konkretny nie będzie siedział.
Bo na początku będzie: ale fajnie, że możemy pogadać... jaka u ciebie pogoda... latasz? trala lala, ale żadnych konkretów.
Ludzie pracują o różnych porach, w domu obowiązki i często ciężko "urwać" się akurat o 21-szej do kompa.
A forum czytam wtedy, gdy mam ochotę, ale też i czas. Poza tym przy mailach więcej się myśli, zastanawia, czasem czegoś poszuka, wklei fotkę itd. No i najważniejsze - kiedy brałem udział w takich rozmowach np. na GG to naklepałem się przez godzinę, potem gość napisał dzięki i... dupeńka. Nikt poza nim nic z tego nie miał. No bo poszło tylko na jego konto. A ja po paru takich "numerach" zacząłem odsyłać do materiałów na stronie, bo już miałem serdecznie dosyć kolejny raz tłumaczyć, co jest pięć gdy widziałem, że gość nawet godziny nie poświęcił żeby się podedukować. Czyli wychodziło lenistwo. A na moje delikatne uwagi o takiej możliwości dostałem np. wiąchę i tyle.

Udzielałem też wielokrotnie porad przez priva poczty forum i szczerze mówiąc to wszystko mi wystarcza.
No, ale mówię za siebie ;) W końcu można go odpalić i zobaczyć, co z tego będzie.

Bo z drugiej strony, żeby już być bardziej obiektywnym, można tak na szybko udzielić komuś zwięzłej porady, gdzie mailami czy forum tego się od strzału nie zrobi.

Możemy też zrobić tak - jeżeli z obserwacji będzie wynikało, że tam się dzieje niedobrze, admin zamknie to cudo i pozamiatane.

Uhhh.... Się naklepałem... ;)

PS. Panowie, nie wiem ilu było w wojsku, ale pomiędzy wami czuję silne wsparcie... Kapitany, kaprale... Ufff.
Żebym tylko nie dostał służby poza kolejnością...
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Admin1
Administrator
Posty: 30
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: PL
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Admin1 » 6 kwie 2010, o 00:41

Pomysł shoutboxa został po zastanowieniu i rozważeniu za i przeciw "utopiony" :) ponieważ:

1. każdy użytkownik może być powiadamiany mailem o odpowiedzi w wątku. Ja mam przekierowanie maili na pocztę tlenową i natychmiast dostaję zawiadomienie (na ekran) więc opóźnienie mojej odpowiedzi jest może 1-2 minuty o ile nie jestem zajęty. Jeśli jestem zajęty to ani na shoutboxa ani GG/Tlen nie odpowiem. Przypuszczam że powiadamianie w GG (info na ekran) działa identycznie.

2. shoutbox o ile wiem traci informację po wylogowaniu więc ewentualne odpowiedz znikną i za jakiś czas trzeba je będzie znów
pisać - bez sensu a nawet jeśli nie giną to wymagają dodatkowego szperania w dziwnym, jeszcze bardziej zmiksowanym, "wątku".
Retencja (zatrzymanie) informacji na wątku forumowym oraz możliwość jej porządkowania jest jednak praktyczniejsza.

Ja mogę obiecać, że jeśli jakiś wątek merytoryczny będzie się ciekawie i dobrze rozwijał to będziemy dążyć aby cała wiedza z wątku lądowała w pierwszym poście lub Helipedii portalu - raz na zawsze koniec z powracającymi pytaniami (oby).

Tak więc shoutbox-a nie będzie (mam nadzieję, że zwolennicy tego rozwiązania mi to wybaczą).
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3710
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 6 kwie 2010, o 01:04

Dla zarejestrowanych użytkowników dostępny jest już -> dział "Zasobnik" z plikami lub linkami do dokumentacji modeli, silników, aparatur itp itd.
Będziemy go rozbudowywać ale prosimy o wybaczenie jeśli póki co nie ma tam tego czego szukacie...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Blade
Stały bywalec...
Posty: 168
Rejestracja: 25-04-2010
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 4 razy

Postautor: Blade » 25 kwie 2010, o 23:59

Brakuje działu o symulatorach
Awatar użytkownika
Destiny
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 81
Rejestracja: 07-03-2010
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 7 razy

Postautor: Destiny » 26 kwie 2010, o 06:41

Popieram.
HK 450, w środku siedzi: RRX2701, Assan GA 410 PRO, Turnigy DS480, 3x SG 90, ESC od CopterX 450.
Oblatany.
Khiledim
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 88
Rejestracja: 03-03-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: Khiledim » 26 kwie 2010, o 07:25

Dodane!
Dzięki za podpowiedź. :)
Bartek, Olsztyn.
Awatar użytkownika
sqymon
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 50
Rejestracja: 28-04-2010
Lokalizacja: Poznań / Wągrowiec
Podziękowano: 2 razy

Postautor: sqymon » 28 kwie 2010, o 14:26

witam panowie

bardzo podoba mi sie wasza inicjatywa stworzenia portalu z prawdziwego zdarzenia gdzie bedzie cos wiecej niż wszechmoderowane forum!
jednak przyznam sie szczerze że trafiłem tu bardzo ale to bardzo przypadkowo (z jednego forum trafiłem na blog Bladego a tam troche poklikałem gdzieś i oto moim oczom ukazało sie heli-team.pl). mysle że wielu pilotów nie ma pojęcia że powstał ten portal, a gdyby wiedziało napewno by dołaczyło do grona userów i pomogło by w rozwoju (bo siłą portalu są przecież użytkownicy)
szczerze mówiąc to nie mam za bardzo pomysłu jak dotrzeć do pilotów :/ ale myśle że napewno trzeba by nad tym pomysleć. z mojej strony dodam tylko tyle że postaram sie powiadomoc heli-przyjaciów o tym miejscu
HK450 V2 - szuka mocy: Typhoon 2218H -> Align 430L -> TP 2415-07T -> Turnigy 450/500 H2223
HK-6X 2,4GHz

Łopaty do góry
_________________
heli eventy - www.rcspot.pl
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 28 kwie 2010, o 16:40

Ciężko będzie z klasyczną reklamą, ponieważ ona kosztuje, a wszystko, co do tej pory z Grześkiem robimy, robimy za free, w wolnym czasie, "społecznie" :) Nadzieja w Was - Czytelnikach - że uznacie ten projekt za cenny i wymienicie się między sobą informacjami. Może to zabrzmi górnolotnie, ale Czytelnicy, którzy tą drogą do nas dotrą, są dla mnie podwójnie cenni.

Zdrówka!

Luke
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości