Usprawnienia forum: Wy mówicie - my robimy :)

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 25 lut 2010, o 15:02

Proponuje zainstalowac czat na stronie. Nazywa sie to "ShoutBox"
Pozdrawiam, Karol
Admin1
Administrator
Posty: 30
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: PL
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Admin1 » 25 lut 2010, o 15:19

Pomysł wart zastanowienia ...
Awatar użytkownika
Admin2
Administrator
Posty: 30
Rejestracja: 28-01-2010
Podziękował: 2 razy

Postautor: Admin2 » 25 lut 2010, o 15:26

Tak, zdarzają się takie shoutboxy. Wadą jest to, że leniuchy zaczynają pisać tam, tym samym nie przyczyniając się do powiększania treści merytorycznej portalu.

Ł.
Awatar użytkownika
kabat
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 14
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękowano: 3 razy

Postautor: kabat » 25 lut 2010, o 20:22

Luke,

Nie znalazłem kącika makieciarza, może słabo szukałem :)

Marcin
Admin3

Postautor: Admin3 » 25 lut 2010, o 20:26

Zrobione :D
Awatar użytkownika
Admin2
Administrator
Posty: 30
Rejestracja: 28-01-2010
Podziękował: 2 razy

Postautor: Admin2 » 25 lut 2010, o 20:28

Witajcie!

Miło nam powiedzieć "dzień dobry" na łamach nowego projektu, eksperymentu. Uprzedzając plotki, domysły i podejrzenia: ten serwis nie jest konkurencją dla "starszych braci" (Epheli i Waldorf): ma być "forumową platformą", "hubem" do zbierania informacji, linkownią. Chcielibyśmy przyczynić się do zwiększenia szumu wokół naszego hobby - z korzyścią dla wszystkich: nas (Modelarzy) jak i firm w tej branży działających. Popularyzacja tej pięknej pasji jest podstawowym celem, który przyświecał twórcom platformy.

Kim jesteśmy?
Administrację forum tworzy trójka modelarzy śmigłowców zdalnie sterowanych (Grzesiek "Ramotny", Łukasz "Luke Skywalker" i Bartek "Khiledim"). Forum i pracę na jego rzecz traktują w kategoriach hobbystycznych. Poświęcają temu wolny czas, który upływa na realizacji swojej pasji ? także w wymianie doświadczeń z innymi pilotami helikopterów RC.

Cel Forum?
Wymiana doświadczeń i informacji między Modelarzami. Wzajemna pomoc, nawiązywanie znajomości, wymiana kontaktów między pilotami rc. ?Hub? informacyjny modelarskiego światka śmigłowców.

Jasne zasady działania?
Nie ma dla nas ?niewygodnych pytań?. To, co robimy, ma pozwalać na rozwój hobby i dobrą zabawę. Forum to nie miejsce na stres i nerwy. Odpowiemy szczerze wszystkim na pytania dotyczące panujących tu zasad.

Administratorzy, Moderatorzy?
Na naszym forum są 3 poziomy ?zarządzających?: Administratorzy (w chwili obecnej 3 osoby), Moderatorzy Globalni (posiadający szerokie uprawnienia ogólnoforumowe z kasowaniem postów, banowaniem i wysyłaniem ostrzeżeń Użytkownikom włącznie), Moderatorzy Działów (jak wyżej, ale bez możliwości banowania, pozostałe ograniczone do swojego działu). Wyboru Moderatorów dokonują Forumowicze pisząc o swoich kandydatach publicznie w dziale ogólnym.

Poziom forum, kultura, język?
To dla nas absolutne priorytety. Będziemy piętnować okaleczanie języka, dbać o odpowiedni poziom polskiego języka technicznego. Nie dopuszczamy żadnych pyskówek ani przepychanek nic nie wnoszących do życia. Będziemy uprzedzać o kasowaniu wątku, a następnie usuniemy nieodpowiednie posty. O kasowaniu postów uczestnicy dyskusji zostaną poinformowani via PW lub na łamach Forum.

Obecność podmiotów gospodarczych na forum?
Oczywiście, przecież to również ludzie związani z modelarstwem. Zapraszamy wszystkie sklepy oraz osoby prowadzące działalność handlową w tej branży. Przedstawiajcie swoje oferty, nowości, ceny: tematycznie w odpowiednich działach bez znamion natrętnego trollowania. Nasza platforma nie jest darmową "wieszalnią reklam", a miejscem, w którym Modelarze dowiedzą się, gdzie kupić potrzebne elementy, modele..

Finansowanie forum?
Pracujemy rozwijając swoją pasję. Forum ma być instytucją non-profit.

Będę wdzięczny za zadawanie pytań, postaram się udzielić możliwie wyczerpujących wyjaśnień!

Luke
Awatar użytkownika
Admin2
Administrator
Posty: 30
Rejestracja: 28-01-2010
Podziękował: 2 razy

Postautor: Admin2 » 25 lut 2010, o 20:38

Bartek, Ty jesteś Luke?!?!

Ł.
Awatar użytkownika
Admin2
Administrator
Posty: 30
Rejestracja: 28-01-2010
Podziękował: 2 razy

Postautor: Admin2 » 25 lut 2010, o 20:46

Licznik ilości postów nie ma dla nas najmniejszego znaczenia. Naszą platformę wyposażyliśmy w system podziękowań: punktów przyznawanych wzajemnie przez Forumowiczów za posty uznane za pomocne i wartościowe. UWAGA: będziemy monitorować, czy punkty nie są przyznawane bez wyraźnego uzasadnienia. Nie chcemy, aby dochodziło do nieuczciwego korzystania z tej funkcji. System podziękowań oznaczony jest ikoną z podniesionym do góry kciukiem. Na innych Forach znany jest również jako ?Pomógł?.

Wkleiłeś ciekawy link? Znalazłeś ciekawy wątek na innym forum? Jeśli uważasz, że Kolega Ci pomógł, podziękuj mu przyznając punkt. Służy temu ikonka z podniesionym kciukiem. Dzięki temu będziemy wiedzieć, kto jest "profi", a kto "gaduła" :)

Luke
Admin3

Postautor: Admin3 » 25 lut 2010, o 20:54

Nie, ja jestem po ciemnej stronie mocy :twisted:

Ale znalazłem temat to dodałem dział :mrgreen:
Awatar użytkownika
Admin2
Administrator
Posty: 30
Rejestracja: 28-01-2010
Podziękował: 2 razy

Postautor: Admin2 » 26 lut 2010, o 13:38

Drodzy Piloci!

Należą się Wam dwa słowa wyjaśnienia - obawiamy się, że zbyt skrótowo nakreśliliśmy Wam "misję" tego projektu, przez co mogła zostać niewłaściwie odebrana.

Powtórzę: nie próbujemy być żadną konkurencją dla Epheli i Waldka. Bez sensu byłoby, gdybyśmy do tego aspirowali jednocześnie pisząc o nich pozytywnie, wymieniając wśród uznanych for w PL itd.
Chcielibyśmy, aby to prościutkie mini-forum służyło WYMIANIE informacji, linków itd. Także linków do Epheli i Waldka.

Przykład:
Opis problemu. Dyskusja lub odnośnik: "Chłopcy rozwiązali problem TU: link..."

Zbudowałem makietę. Budę można kupić TU ,a fenestron TU..

I tak dalej.

Celem uczynienia naszego przekazu jeszcze bardziej przejrzystym, niedługo ruszy portal. Być może fakt uruchomienia forum jako pierwszej części projektu był dla wielu osób mylący.

Ostatnią rzeczą, której chcielibyśmy, to uczynienie z Epheli i Waldka swoich wrogów.

Chodzi o jeszcze więcej ruchu w modelarstwie.

Pytajcie - odpowiem.

Pozdrowienia!

Luke
Awatar użytkownika
Bartoszko
Stały bywalec...
Posty: 240
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Bartoszko » 26 lut 2010, o 17:59

Witajcie koledzy.

Moje pytanie jest następujące:
- Jak wiadomo są też podróbki śmigłowców Gaui.. Mam na myśli maluchy firmy ELE.. Czy przewidujecie osobny dział dla FireFoxów? Czy będą one "zmiksowane" z Gaui..?

Pozdrawiam,
Bartek
Admin3

Postautor: Admin3 » 26 lut 2010, o 18:21

Stworzyliśmy osobny dział :mrgreen:
Awatar użytkownika
Bartoszko
Stały bywalec...
Posty: 240
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Bartoszko » 26 lut 2010, o 18:29

Ooo.. :)

Dzięki..! Wobec tego jako posiadacz EP-200 i EP-100 i w tym dziale niebawem coś skrobnę.. :)
Admin3

Postautor: Admin3 » 26 lut 2010, o 19:01

Nie ma sprawy :mrgreen:

Super, czekamy :)
rob

Postautor: rob » 26 lut 2010, o 22:43

A co stało na przeszkodzie , aby robić to na istniejących forach ?
Czy nie wydaje Wam się że jest to rozmydlanie przekazu właśnie , poprzez tworzenie kolejnego. Przecież nikt nigdy nie zabrania linkowania do innych wątków z Waldorfa na EPheli i odwrotnie.
No nikt nie oczekuje że powiecie na początku , że oto powstaje konkurencja dla dotychczasowych for , bo nie udałyby się próby zwerbowania ich dotychczasowych użytkowników. Nie żeby ktokolwiek zabraniał Wam czy krytykował próby stworzenia konkurencyjnego projektu , ale nazywajmy rzeczy po imieniu ;)
Nie próbuję absolutnie zniechęcać czy krytykować , ale czy nie lepiej jest poświęcić ten czas i inicjatywę na ewentualne zmiany czy ewolucję tego co już istnieje niż tworzyć od nowa ?
Siła i możliwości rodzą się jedności ( nawet pomimo drobnych sporów i różnicy zdań i poglądów ) a nie w wielu rozdrobnionych najczęściej konkurujących ze sobą grupek.

Potraktujcie to proszę jako próbę konstruktywnej dyskusji a nie atak z mojej strony

Pozdrawiam

Robert
Admin1
Administrator
Posty: 30
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: PL
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Admin1 » 26 lut 2010, o 22:53

rob pisze:Przecież nikt nigdy nie zabrania linkowania do innych wątków z Waldorfa na EPheli i odwrotnie.

O ile ja wiem to w obie strony było/jest ściśle zabronione.. przynajmniej do dzisiaj...
A koncepcja jak widać została odebrana niewłaściwie wskutek naszego błędu i zainstalowania złego engine'a - miał być portal a z rozpędu wzięliśmy forum. Tak czy siak czas pokaże czy jest miejsce dla inicjatywy - a wszyscy podkreślają że cenią nowe inicjatywy (również swego czasu Ty) - gdzie chcemy sumować informacje z różnych źródeł i czy taka inicjatywa jest potrzebna.
Tak jak powiedzieliśmy na początku - to jest eksperyment hobbystyczny a nie maszynka do robienia pieniędzy...
Awatar użytkownika
Bartoszko
Stały bywalec...
Posty: 240
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Bartoszko » 27 lut 2010, o 08:19

Witam.

No i znów kolejne pytanie.. Wynika to z tego, że jestem na tym forum chyba najczęściej i czegoś tu jeszcze brakuje :)


Czy przewidujecie koledzy dział z plikami do pobrania..? Mam przeszło 70 ( przeróżnych). Są instrukcję do śmigłowców, są też do elektroniki.. Jest też sposób przeróbki i usprawnień nadajników E-Sky.. ;) (zamiana mode) Ogólnie - niezła baza plików. Co jakiś czas realizuję czyjąś prośbę i przesyłam na skrzynkę pliki i jest to dość upierdliwe. A tak - ktoś mógłby sobie pobrać sam.. Oczywiście mogę przesłać któremuś adminowi do przeglądu i oceny, ale najlepiej krążek CD pocztą.. Bo te manuale trochę miejsca zajmują.. :) Mogę też zamieszczać bezpośrednio na forum jak stworzycie odpowiedni dział.. Na żadnym forum tego typu - nie będzie takiej bazy danych.. A pobranie - owszem, ale po rejestracji.. ;) Jestem pewny, że przyciągnie to pewną liczbę nowych forumowiczów.. ;)
Przemyślcie koledzy..

Pozdrawiam.
Bartek.
Admin1
Administrator
Posty: 30
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: PL
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 2 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Admin1 » 27 lut 2010, o 09:07

Jeśli tylko pliki nie są będą łamać niczyich praw autorskich (kopiowanie, rozpowszechnianie) to nie widzę przeszkód (jak powiedział ślepy koń na torze wyścigowym) :D
Awatar użytkownika
Bartoszko
Stały bywalec...
Posty: 240
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Bartoszko » 27 lut 2010, o 09:46

Są to pliki ściągnięte z internetu, gdzie były zamieszczane na innych forach.. I były do oficjalnego pobrania, więc uważam, że niczyjej własności w tym przypadku się nie narusza..
Awatar użytkownika
Admin2
Administrator
Posty: 30
Rejestracja: 28-01-2010
Podziękował: 2 razy

Postautor: Admin2 » 27 lut 2010, o 10:42

Ja jestem za. Pytanie tylko o techniczną stronę u Grześka, czy ma na to miejsce.
Ł.

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości