Usprawnienia forum: Wy mówicie - my robimy :)

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 1 lis 2017, o 22:22

Wojtek, dwa pytania, bo nie jestem już pewien co ustaliliśmy a i dobrze żeby każdy wiedział:
1. Jaki czas na edycje posta ustawiłeś? 20 minut?
2. Jak sytuacja wygląda na giełdzie? Udało się ją wykluczyć od tej reguły?
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 1 lis 2017, o 22:29

20 minut to trochę mało. Może chociaż 24h? Mi czasem trochę zajmuje, żeby wytrzeźwieć

Wyjsrapatalkowane po zbóju ;)
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 1 lis 2017, o 22:53

Też myślę, że 20 to troche mało ale żeby to wydłużyć, trzeba poczekać jak Wojtek zdąży wytrzeźwieć ;)
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 1 lis 2017, o 23:01

+1 za wydłużeniem na co najmniej 24 godziny lub 48 godzin.
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 11 lis 2017, o 20:43

Zmieniłem limit edycji postów do 12h- dłużej już nie bardzo można
Helikoptery
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 11 lis 2017, o 21:48

MacGyverek pisze:Wnoszę prośbę o zmianę Aikusowego avatara :P na bardziej przyjazny w czasie spożywania śniadania/obiadu/kolacji .... ;)

Wnoszę o oddalenie, raz że z powodu przedawnienia (nawet strupa już nie ma), a dwa - ze względu na walory modelarsko-psychologiczne. Modelarskie to wiadomo - do tego kita trzeba samodzielnie dorobić resztę facjaty, bo na żywca to będzie trochę pedalsko wyglądało porównywać kadr z oryginałem :grin2: Walor psychologiczny polega na wyraźnie widocznym dowodzie, że palca przeznaczenia nie da się oszukać. Obawiam się, że osobiście tym palcem pokazałem, że szafka ma wisieć akurat tutaj, chociaż mogła w wielu innych miejscach na ścianie. Dalej przeznaczenie już się nie napracowało, Aikus się schylił i zaliczył trafienie przy wznoszeniu. Jaki z tego morał? Ja bym widział taki, że jak kolega na polu pokazuje palcem i mówi leć tam, to należy lecieć zgoła gdzie indziej, nigdy nie wiesz, kto jest twoim prorokiem :-)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 15 mar 2018, o 09:39

Dobra - kilka na raz.
1. Nie widzę obrazków Kenobiego.
Nie bardzo wiem o co chodzi, ale... no chyba tylko Kenobiego. Gdybym nie widział obrazków Beja to jakoś bym się z tym może pogodził bo już wszystkie wątki sczytałem :ugeek:, ale obrazki Kena to dla mnie to nie mniej wartościowa sprawa. ;)
Zamiast obrazka pojawia się symbol obrazka i napis obrazek... :masakra:
Laptok Samsung R-580 na starym i5
Win 7 Home
wszystkie dajrektiksy, fleszplejery i inne takie raczej uaktualniam na bieżąco.
Aaaaa właśnie - Firefox 58.0.2
Nie wiem co jeszcze... Używam AdBlocka...
Z tego co widzę to jestem jakimś odosobnionym przypadkiem... Co mogę zrobić w celu diagnozy? Coś mię się wydaje, że może chodzić o hostingi i inne magiczne sprawy. Jak sprawdzić co jest nie tak?

2. Automatyczne wylogowywanie
Uprzejmie Wnioskuję o nieznaczne wydłużenie, że tak się wyrażę czasu bezczynności w korelacji z automatycznym wylogowaniem z forum. Wydłużenie o godzinkę nie powinno wyrządzić wielkiej szkody a ułatwi (mi/mnie) grzebanie w zakamarach forum. Mam nadzieję oczywiście, że wszystkim ułatwi.
Ale ogólnie to się dostosuję oczywiście. Zapewniam Szanownych Adresatów niniejszego wniosku, że nawet bez wydłużonego czasu "bezczynności", nasze forum jest takim fajnym forumem, że nawet nie trzeba wydłużonego czasu bo człowiek dochodzi do wniosku, ze bezczynność jest... zła, a forum najzajebistsze. 8-) ;)

3. Wielkość skrzynki PW naszego forum
No... Jakoś mi się tak zapełniła już prawie, ale jeszcze mam czas na porządki lub archiwizację. Wolał bym jednak na razie mieć cały ten "bałagan" właśnie w tym miejscu bo łatwiej mi się w nim odnaleźć. Co będzie jak zapełni się do cna? Nie chcę o tym myśleć. :wow2:
Nie żebym podchodził do sprawy jakoś roszczeniowo. Wiem, że to są miejsca na serwerach, które nie są za darmo i tak dalej. Ja się chętnie jakoś... Cegiełkę... No nie wiem... Składkę na kapliczkę, w której będzie ukryta nić Ariadny i kreda w gustownej szkatułce tuż przy wejściu do budynku w której mieści się piwnica Miraa, albo coś...

4. Ustawienia kolorystyki forum
Czy to możliwe, żeby udostępnić gawiedzi jakieś możliwości zmiany kolorystyki forum? Idzie wiosna i człek potrzebuje ekspresji, a tu... szarosino... :mrgreen:
Nie, żebym coś miał do obecnej kolorystyki. Doskonale spełnia swoją funkcję, ale... no qrcze wiosna idzie. Chciałbym w tem XXI wieku aby moje ulubione forum miało kolory mojego ulubionego modela. :banana: Wiem, że to zbytek i nie ma co rozpraszać uwagi, ale jak już tak się rozpisałem... :grin2:

4. Gdzie ja tak w ogóle jestem? pomysł racjonalizatorski:
Często sczytując oftopy pozwalam się ponieść zawartym w nich historiom, po czym budzę się z ręką w nocniku i muszę rolkować do początku strony, żeby sprawdzić w jakim to ja w ogóle wątku się ocknąłem.
Pomyślałem sobie, że informacja zawarta w tym najzajebistszym pasku, który wyskakuje przy rolkowaniu o tym w jakim wątku właśnie się znajduję, mogła by uczynić z niego super, hiper, mega, najzajebistszejszy pasek wszech czasów. Czy to możliwe?

Dziękuję za uwagę.
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 mar 2018, o 09:54

ad 1. A to na domowym czy firmowym kompie? Mi na firmowym (niemiecki serwer) czasami też nie pokazuje niektórych obrazków.. Może to coś analogicznego. Zakładam jednak, że wspomniany napis zawiera opis jego zawartości ;)

ad 2. Wojtekr - da się?

ad 3. Jaki limit byłby wg Ciebie optymalny? Przy okazji dodam, że ja sobie np założyłem folder "Archiwum" i do niego przenoszę te PW, które z jakiegoś powodu chce przetrzymać. Reszta to z reguly plotki lub spowiedzi, więc wywalam (na dole masz "zaznacz wszystkie (z ekranu) i wyjebudubu")

ad 4. Hmm, to to jest kwestia dyskusyjna. Nie wiem, która opcja jest lepsza. Jest możliwośc dodania w każdym poście na górze wiersza z informacją jaki jest temat wątku. Ale ma to zady i walety.
Zalety:
- po wyznaniach Kowala nadal wiemy czego miał niby dotyczyć wątek
- otwierając najpierw ileś tam okienek z nieprzeczytanymi nie musimy zastanawiać się, który właśnie czytamy (choć i tak każdy o tym samym ;) )
Wady:
- one są dyskusyjne. ja jestem estetycznym minimalistą. nie lubie patrzeć na to co wiem i nie lubi powtarzających się informacji. Lubie ekran możliwie czysty, który nie przeszkadza w czytaniu zawartości. dlatego własnie wywaliliśmy tytułu wątków w postach, zmniejszylismy rozmiar stopek (i dręczymy na PW tych, którzy wywalają stopki większe od statystycznych postów, w kolorach tęczy...). A to wszystko po to, żeby główną zawartością ekranu była jednak zawartość postów.
Więc w tym temacie się nie upieram. Jak będzie duzy odzew to dodamy, jak nie, to oleje to ciepłym moczem i zostawię po swojemu ;)
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 15 mar 2018, o 10:37

miruuu pisze:ad 1. A to na domowym czy firmowym kompie? Mi na firmowym (niemiecki serwer) czasami też nie pokazuje niektórych obrazków..

Na domowym. W firmie wyświetlacze nie są podpięte do internetu li tylko i wyłącznie do sieci wewnętrznej. 8-)
Niemieckie fobie na temat czystości materiałów nie są mi obce, ale to nie ten kaliber.
Napis zawiera wyłącznie napis "obrazek" mogę zrobić printscreena, ale nie ma chyba potrzeby. Odkryłem, że jak najeżdżam myszą to nic. Lewa mysz nic, ale za to jak wywołam menu z prawego klawisza to mogę skopiować adres obrazka. Jak go wklejam w adres przeglądarki to dostaję informację o możliwym wirusie z opcją zmiany ustawień na "pogódź się z tym gupi komputerzu". Jak klikam to mi wyskakuje okno rejestracji VirginMedia. :masakra:

miruuu pisze:ad 3. Jaki limit byłby wg Ciebie optymalny? Przy okazji dodam, że ja sobie np założyłem folder "Archiwum"

Jak to w komputerach... 64, 128, 256, 512, 1024...
Ale zaraz zaraz... Jak założę folder i wrypię do niego bałagan to mi się zmniejsza zapełnienie skrzynki? :shock: Myślałem, że to jakoś tak... zbiorczo liczy.

miruuu pisze:nie lubie patrzeć na to co wiem i nie lubi powtarzających się informacji. Lubie ekran możliwie czysty, który nie przeszkadza w czytaniu zawartości. dlatego własnie wywaliliśmy tytułu wątków w postach, zmniejszylismy rozmiar stopek (i dręczymy na PW tych, którzy wywalają stopki większe od statystycznych postów, w kolorach tęczy...).

I słusznie.
Chodzi mi jednak nie o informację o tym gdzie/w jakim wątku post został wyprodukowany dany post, bo pamiętam ten czas i była to raczej dezinformacja niż to o czym myślę. Ja bardziej widział bym to jako hmm ścieżkę dostępu czy też drzewo folderów samego forum. Taka nie migająca i nie nic. Wystarczy łypnąć i już wiem, że znajduję się w ... no właśnie przerolkowałem... Usprawnienia forum: Wy mówicie - my robimy :) Obok "Fora" i "Użytkownicy" jest cała sterta niewykorzystanego miejsca.
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 mar 2018, o 11:43

ad 1. Zostawiam to Wojtkowi, ja tu tylko zamiatać potrafie (a i tak niezbyt dokładnie)...

ad 3. nie, też się liczy, ale od razu przenosząc, łatwiej hurtem kasować pozostałość. Naotmiast z limitem nie mam generalnie większego problemu żeby podnieść. x2 wystarczy?

ad X. ja kudłaty durnowaty nie rozumieć. A czy nie masz właśnie tej ścieżki nad napisem "usprawnienia forum"?

tu kuwa.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 15 mar 2018, o 15:02

To może ja poczekam aż sobie wyjaśnicie co trzeba zrobić ale mam wrażenie, że Mati widzi co innego niż inni

1. zobacz czy jak skopiujesz ścieżkę do przeglądarki to je widzisz czy nie.
2. odpowiem jak support IT - u mnie działa - kogoś jeszcze wylogowuje?
3. eee- jest 6 stron, to za mało? TO i 20 będzie za mało. Kasujcie ostatnią raz na jakiś czas
4. idźcie sobie polatać, co?
4. ikonka przewija w górę

To takie moje zdanie ale jak będzie parcie to zrobimy coś
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 mar 2018, o 15:06

wojtekr pisze:4. ikonka przewija w górę

Ale niemogę znaleźć ikonki "wróć" :P
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 15 mar 2018, o 15:07

to nie wracaj, nie patrz za siebie, idź do przodu - jesteś zwycięzcą
Helikoptery
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 15 mar 2018, o 17:23

ad1.
To chyba jakiś myk po stronie mojego dostawcy internetu tak sobie gdybam i w związku z tym niepotrzebnie zawracam d...
zaraz zrobię printscreeny.

ad2. Dziękuję :thumb:

ad3. No trudno - zrobię porządki.

ad4. Pójdę polatać

ad znowu 4 ale w zamyśle 5
Właśnie taka ścieżka tylko dostępna jednym łypnięciem z każdego miejsca wątku. Tę subtelnie wskazaną przez naszego administatora znam i wykorzystuję. :masakra:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 15 mar 2018, o 17:40

Jeszcze raz ad1
Widzę to tylko ładniejsze:
posty Kena.png

Nie mnie oceniać czy widzę co innego niż inni, ale chyba czasem mi się zdarza.
Dotyczy to wyłącznie postów Kena i wyłącznie obrazków (wideła działajo) myślałem, że to sprawka jakiegoś błędu przeglądarki albo czego tam innego.


Później odkryłem, że jak skopiuję adres obrazka to widzę to:
Posty Kena alert.png


Tak - zalogować, tak zmienić. Tak - nieaktualne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 mar 2018, o 19:03

Ad 1. No i wszystko jasne. WINA KENOBIUSZA!!!

Ad 3. Podkreslam, że to Wojtek jest tym zlym. Ja chcialem.

Ad 4. Generalnie jestem za, ale czy się da to już pytanie do złego wojtka.
Awatar użytkownika
angry trex
Elita forum...
Posty: 563
Rejestracja: 24-05-2016
Lokalizacja: Swaj - beverly hills Poznania
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 28 razy

Postautor: angry trex » 20 kwie 2018, o 20:18

wojtekr pisze:Zmieniłem limit edycji postów do 12h- dłużej już nie bardzo można


Coś to nie działa, po 6 godzinach nie mogę edytować posta.

Czy nie powinno być tak, że można edytować do póki ktoś nie odpowie hmm

Czasami piszę posta w pośpiechu z telefonu i dopiero później zauważam bubla orto lub kontekstowego.
Chciałbym poprawić bo mnie razi i nie mogę. Oczywiście nie płaczę z tego powodu że nie mogę edit ale...niesmak pozostał ;)
Pozdrawiam, Sławol

Urodzony by latać...
zmuszony do pracy.

.................................
Likwidacja hobby
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 20 kwie 2018, o 22:45

tak, faktycznie było 6 a nie 12 - zmieniłem na 10
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 21 kwie 2018, o 06:43

Wojtek a da się zrobić edycję do czasu kolejnego posta?
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 21 kwie 2018, o 08:44

chyba nie
Helikoptery

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości