Kącik śmiechowy

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 24 sie 2019, o 12:55

Pomyśleć, że takich pał na świecie są tysiące. Z uprawnieniami do udziału w wyborach itd.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 26 sie 2019, o 23:04

Młodzi koledzy droniarze mieli podobny problem na polu w okolicy.

Poprosili panią żeby chwilę z nimi zaczekała i wspólnie zadzwonili po policję.
Okazali policjantom polisy O.C., mapę stref lotniczych i sprzęt którym latali. Panowie policjanci grzecznie wytłumaczyli pani żeby nie zawracała dupy i problem zniknął.

Ostatnio zaprosili mnie na swoje pole z 700 nitro - zero problemów.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 27 sie 2019, o 09:49

Ale jakim żesz blać fajnym wytrychem stał się ten skrót RODO... ja pierdole...
Wiadomo mniej więcej ile procentowo jak sensownych rzeczy we łbach miały osoby z tej Europejskiej Rady Ochrony Danych jak nad tym pracowali.
Natomiast zastanawia mnie czy KTOKOLWIEK przewidział jaka szopka z tego tak ogólnie powstanie...

Ostatnio odbierając paczkę z DHL parcel dowiedziałem się, że nie mogę nagrywać jej otwierania bo RODO.
Wyśmiałem.
Nagrałem.
Paczka - OK.
Zabrałem i wyszedłem.

Ale ciężko jest, bo tak de facto wkurwia mnie to, wcale nie śmieszy, że jak zwykle najwięcej mają do powiedzenia Ci co gówno o sprawie wiedzą.
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 27 sie 2019, o 12:04

A mnie wkur...a jak jadę prywatnie do lekarza na drugi koniec Warszawy, płacę za wizytę i nie mogę dostać wyników badań swojego dziecka lub swoich na maila czy telefon czy nawet pocztą. Muszę znowu zapitalać osobiście drugi raz żeby je odebrać bo je...ne RODO - paranoja. Jak przez telefon pytam czy wyniki ogólnie są dobre czy niepokojące to zaczyna się zabawa w kotka i myszkę - masakra jakaś i uwstecznianie.
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 27 sie 2019, o 12:51

No tak.... Bo chodziło o to, żeby przestraszyć tych co wyłudzają dane osobowe i nadużywają ich posiadanie.
A jak zwykle przestraszyli sie wszyscy, tylko nie Ci co trzeba.
Przestraszyły sie firmy, przestraszyły się instytucje... Mało kto rozumie, że w zasadzie RODO nie niesie ze sobą ŻADNEGO ZAKAZU!!! (Tylko obowiązki).

Czy ktoś słyszał o jakiejkolwiek karze nałożonej na kogokolwiek za naruszenie RODO?
A przecież przypadki które powinny być ukarane zdarzają się cały czas i dobrze o tym wiemy.
Ale nie, żadne stumilionowe kary się nie posypały.
Wszyscy się tylko boją.
...
Wszystko tylko dlatego, że nad ustawą pracowały osoby o zapewne jak najlepszych intencjach, ale o mózgach zastąpionych w znacznej mierze trocinami.
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1285
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 27 sie 2019, o 18:54

Oj tam. Znajoma grzebie w genealogii. RODO nie dotyczy zmarłych. Ale w kancelariach parafialnych nie wiedzą. Więc jest cyrk. Wyjściem jest uprzejmy proboszcz i robienie zdjęć ksiąg parafialnych z zasłonięciem sąsiednich pozycji. Oczywiście pojawia się też dziwna argumentacja, że jakiś tam prapradziadek miał lewiznę i rodzina będzie miała pretensje, że wyjdzie sprawa dzieciaka (nb nieżyjącego z 50 lat). Ubaw po pachy. Ale ile mozna się dowiedzieć o rodzinie :)
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 1 wrz 2019, o 11:06

Jeśli nie macie pomysłu na obiad, to...

obiad.jpg


:vhappy: :vhappy: :vhappy: :vhappy: :vhappy: :vhappy: :vhappy:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 2 wrz 2019, o 12:10

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 2 wrz 2019, o 12:37

aikus pisze:Ale jakim żesz blać fajnym wytrychem stał się ten skrót RODO... ja pierdole...
Wiadomo mniej więcej ile procentowo jak sensownych rzeczy we łbach miały osoby z tej Europejskiej Rady Ochrony Danych jak nad tym pracowali.
Natomiast zastanawia mnie czy KTOKOLWIEK przewidział jaka szopka z tego tak ogólnie powstanie...

Ostatnio odbierając paczkę z DHL parcel dowiedziałem się, że nie mogę nagrywać jej otwierania bo RODO.
Wyśmiałem.
Nagrałem.
Paczka - OK.
Zabrałem i wyszedłem.

Ale ciężko jest, bo tak de facto wkurwia mnie to, wcale nie śmieszy, że jak zwykle najwięcej mają do powiedzenia Ci co gówno o sprawie wiedzą.



Pól roku temu odbierałem z lotniska dziecko z żoną. Padało, wiało, dziecko lekko chore, więc podjechałem na te 3 minuty pod samo wyjście z terminala. Oczywiście mafia taxówkarska zaraz mnie zaatakowała, zastawili mi furę uniemożliwiając wyjazd, pojawiły się groźby karalne i wyzwiska. Wezwałem policję. Panowie policjanci powiedzieli że nie mogą wylegitymować najaktywniejszego z taxiarzy, bo RODO, ale za to mogą wystawić mi mandat.
Od tego momentu dyskusja zaczęła rozwijać się w tempie wykładniczym.
Nie wchodząc w szczegóły skończyło się tak, że nie dostałem mandatu, ale też nie udało mi się zmusić policjantów do spisania notatki z danymi taxiarza. Oni byli w 100% pewni, że RODO broni przestępców.
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1285
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 2 wrz 2019, o 12:44

mwx pisze:... Panowie policjanci powiedzieli że nie mogą wylegitymować najaktywniejszego z taxiarzy, bo RODO, ale za to mogą wystawić mi mandat..... Oni byli w 100% pewni, że RODO broni przestępców.

OJP ! Zabiłeś moją wiarę w ludzi. No chyba, że był kolega "z dawnych, dobrych czasów" :) Inaczej chyba nie może być ?
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 2 wrz 2019, o 13:08

mwx pisze:[

Pól roku temu odbierałem z lotniska dziecko z żoną. Padało, wiało, dziecko lekko chore, więc podjechałem na te 3 minuty pod samo wyjście z terminala. Oczywiście mafia taxówkarska zaraz mnie zaatakowała, zastawili mi furę uniemożliwiając wyjazd, pojawiły się groźby karalne i wyzwiska. Wezwałem policję. Panowie policjanci powiedzieli że nie mogą wylegitymować najaktywniejszego z taxiarzy, bo RODO, ale za to mogą wystawić mi mandat.
Od tego momentu dyskusja zaczęła rozwijać się w tempie wykładniczym.
Nie wchodząc w szczegóły skończyło się tak, że nie dostałem mandatu, ale też nie udało mi się zmusić policjantów do spisania notatki z danymi taxiarza. Oni byli w 100% pewni, że RODO broni przestępców.



No i właśnie.
W takiej sytuacji masz dwie opcje: robisz co możesz, żeby jak najszybciej zakończyć sprawę i idziesz do domu, albo ... ...
.... bierzesz się za naprawianie świata a'la Emas.
Czyli spisujesz dane wszystkich gliniarzy, nagrywasz film olewając ich groźby, że niby Ci nie wolno, bo RODO, potem bujasz się całymi latami po sądach.
Sprawę oczywiście wygrasz.
Stracisz na to kupę swojego niewycenialnego zdrowia i czasu, oraz jak najbardziej wycenialnych pieniędzy.
Ani jednego ani drugiego nikt Ci nigdy nie odda.
Jesteś sam. W dupie.
Jedyne pocieszenie to poczucie satysfakcji, że naprawiłeś kawałek świata.
Kawałeczek... taki malutki.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 2 wrz 2019, o 13:14

.... można też jeszcze inaczej.
Po prostu wsiąść i odjechać.
Nie uwzględniając tego, że ktoś Cie zastawił.
Przeważnie się da, bo taksiarze raczej SUWami nie jeżdżą, a jedną osobówkę inna przeważnie w poprzek przepchnie te parę metrów.
No i potem normalna procedura stłuczki: Policja, mandat (członek męski tam, bierzesz na klatę), ubezpieczalnie, blacharze...
... grunt, że debil za swoje buractwo został ukarany brakiem narzędzia pracy na co najmniej kilka dni, bo rozbitą taksą nigdzie nie pojeździ (i nikogo nie zastawi, pewnie już nigdy, ale tylko ten jeden).

Swoją drogą, ciekawe jak Policjanci teraz się zachowują przy własnie stłuczkach na mieście.
Skoro im nic nie wolno, no to co?
"Pan z czerwonej skody zajechał pani z zielonego forda?"
Tak piszą w tych swoich kajecikach??

blać banda niedojebów...


_killer _killer _killer _killer _killer
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 2 wrz 2019, o 13:30

Wątpię, że niedojebów. Pewnie faktycznie koledzy z dawnych lat, albo brat wójka cioci szwagier, może też zwyczajnie są w zmowie i biorą łapówki za takie "załatwianie" sprawy". Bardzo możliwe, że jeśli poinformowałbyś funkcjonariuszy, że interwencję będziesz nagrywał to i RODO przestałoby przeszkadzać.
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 2 wrz 2019, o 13:31

Na lotnisku jest monitoring, nie musiałem nagrywać.

Zebrałem stosowne dowody, ale mój prawnik i ja ochłonęliśmy po powrocie do chaty. Wystarczająco dużo czasu nam buce zmarnowały.

Przypowieść miała na celu przypieczętowanie tego co opisał Aikus - te 4 magiczne literki czynią spustoszenie w umysłach osób które nie mają pojęcia co oznaczają.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 2 wrz 2019, o 13:46

mwx pisze:Na lotnisku jest monitoring, nie musiałem nagrywać.



Eee, mylisz się. Obecność TWOJEJ kamery w TWOICH rękach działa na psyche interlokutorów zupełnie inaczej niż kamery monitoringu. I dzieję się tak z określonego powodu.

Weź się kiedyś spróbuj dobrać do tych nagrań z monitoringu. Gdziekolwiek. Na lotnisku, w supermarkecie, na stacji benzynowej, w jakiejś fabryce ( o ile to nie Twoja fabryka i nie masz znajomków - bezpieczników)...
Stary - umarł w butach.
I oni to doskonale wiedzą.
Instytucja powie Ci "No niestety monitoring akurat nie działał, nie nagrało się..." I co zrobisz?
Przecież nie masz jak udowodnić, że kłamią i że działał.


To samo dotyczy nagrywania rozmów.
Ja od niedawna każdą rozmowę telefoniczną z jakąkolwiek instytucją ( o ile tylko zależy mi na załatwieniu sprawy wręcz przeciwnie) rozpoczynam od informacji, że po mojej stronie rozmowa również jest rejestrowana.
To doskonały sposób na oddzielenie ziaren od plew (uczciwi i kumaci zwykle nie mają z tym problemu).
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 2 wrz 2019, o 13:54

Ja rozpoczynam takie rozmowy od pytania "skąd uzyskała Pani informację dotyczącą mojego miejsca zamieszkania", co w 90% przypadków kończy się rzuceniem słuchawką po drugiej stronie i wpisaniem mnie na listę "nie zawracać dupy".
TO jest właściwe wykorzystanie RODO, bo dane łączące mój numer z miejscem zamieszkania są danymi osobowymi nielegalnie wykorzystywanymi w celach marketingowych, ale nadal regularnie wszyscy mają to w dupie.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 2 wrz 2019, o 14:12

Ja mówię "prosze chwilunię poczekać" i kładę telefon na stole robiąc swoje rzeczy dalej. Jednego trzymałem 20 minut :D
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 2 wrz 2019, o 14:35

miruuu pisze:Ja mówię "prosze chwilunię poczekać" i kładę telefon na stole robiąc swoje rzeczy dalej. Jednego trzymałem 20 minut :D


Dobre:)
Tylko, że pozbawiasz się telefonu na 20 minut... a możesz zapomnieć i zacząć robić coś czego nie chciałbyś, żeby ktoś słuchał...
... ale możesz wyłączyć mikrofon :D:D

No sposobów jest mnóstwo, mi ostatnio BAAARDZO podoba się Samsung Smart - taka Samsungowa baza, telefoniczna spamlista. Coś na zasadzie "kto-dzwoni.pl"
Pewnie inne firmy też mają coś podobnego, może nawet korzystają ze wspólnej bazy - nie wiem, natomiast naprawdę działa genialnie!!
Nie pamiętam kiedy ostatnio odebrałem telefon od spamera nie będąc o tym wcześniej uprzedzony stosownym komunikatem "pod numerem pojawia się na czerwono "Uwaga podejrzenie SPAMU!!" czy tam jakoś tak podobnie...
GENIALNE!!!
Zasadniczo najlepsze są sposoby które nie marnują mojego czasu...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 2 wrz 2019, o 15:03

Nie zapominam bo co jakiś czas ktoś gada "halo" na co ja odpowiadam radośnie "już już, przewróce naleśnika bo się pali" albo co innego.
Wiem, że świata nie zbawie, ale i ja mam ubaw i znajomi w biura a i w tym czasie kogos innego nie wku&&ją :)
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 3 wrz 2019, o 23:28

miruuu pisze:Ja mówię "prosze chwilunię poczekać" i kładę telefon na stole robiąc swoje rzeczy dalej. Jednego trzymałem 20 minut :D

:vhappy: :vhappy: :vhappy: :vhappy: :vhappy:
Muszę tego spróbować :thumb:

Nawiązując do tematu, dzisiaj miałem w robocie taką sytuację...
Patrze na tel, a tam dwa nie odebrane połączenia z nieznanych nr. No to oddzwaniam z myślą że może ktoś chce helika kupić :) Pierwszy i drugi nr zajęty. OK-oddzwoni. Po czym sytuacja się powtarza jeszcze dwa razy. Już mnie zaczyna wkurw łapać, bo pewnie dzwonią z banku, że "mają dla mnie specjalnie przygotowany kredyt gotówkowy" albo żebym się zgłosił po odbiór nagrody bo zostałem wylosowany w konkursie... W głowie już pomysły na to, jak się wyładować i skurw... dojechać... rodo, skąd ma mój nr, że sobie nie życze itd. Za czwartym razem udało mi się odebrać.
Ja: Halo!!!!!!! :evil:
-Dzień dobry, młodszy aspirant ble ble ble... chciałem się z Panem umówić na kontrolę broni w piątek 13go, o godź 9:30-10.
Ja: W piąteķ 13go akurat zejde z 3ciej zm po nocy ale nie ma problemu. :masakra:
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości