Niebezpieczne zbliżenie drona do samolotu w Warszawie

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 15 gru 2015, o 21:28

Chciałbym być przy tym jak nasi wytrząchają zawartość tego wora po pierwszym locie... :mrgreen:
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 16 gru 2015, o 13:07

Tak czy siak wyglada na to, ze jest mimo wszystko dosc dobrze.
W dalszym ciagu nikt sie nie przypierdala do helikopterow i samolotow. Gdzies tam jednak chyba kumaci ludzie ktorzy w miare ogarniaja temat.
Plakietki w saturnie - MEGA PLUS!!!
Propagandy - nigdy za duzo. Lenu, moglbys podlinkowac gdzie dokladnie napisales?
Napisze od siebie tez... i niech kazdy napisze zeby sie sprawa zainteresowali.

BTW tez bylem w Realu/Auchanie i tez widzialem ta klatke.
Pomysl na wyprobowywanie dronow w merkecie - bardzo dobry, 100% bezpieczenstwa.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 16 gru 2015, o 13:46

Jeśli nikt się nie czepia samolotów to nie jest dobrze bo znaczyłoby że "robimy taki dym, bo po prostu nie lubimy wielowirnikowców", a nie że problem ma być rozwiązany kompleksowo. No chyba że chodzi o jakąś semantykę, czyli dron=wielowirnik, a nie statek powietrzny zdolny do autonomicznych misji.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 16 gru 2015, o 13:51

Dokladnie chodzi o tę wlasnie popularną (choc niesluszna) semantyke. Dron - wielowirnik. Urzadzenie, ktorym moze latac kazda malpa ktora go sobie tylko kupi.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 16 gru 2015, o 13:57

I dobrze. Niech tak będzie i może dzięki temu samoloty i heliki cudem zostaną pominięte...
Byłem ostatnio kilka razy w ąszą (czy jak to sie mówi...) i klatke widziałem. Niestety zawsze trafiam na przerwę... i nie mam jak rozkrecić nie swojego modelu ;)
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 16 gru 2015, o 14:22

Przed Tobą byli tam już Lenu i Aikus... ta przerwa może się przedłużyć zanim dotrą nowe sprzęty z BG ;)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 16 gru 2015, o 14:25

miruuu pisze:I dobrze. Niech tak będzie i może dzięki temu samoloty i heliki cudem zostaną pominięte...


No wlasnie ja mam taka cicha nadzieje, ze to sie nie dzieje "cudem".
Z jakiegos powodu w oszą nigdy nie widzialem chocby zaplutego t-rexa.
Chocby belta czy kdsa.
To dosc wyraznie wyznacza granice pomiedzy zabawkami, ktore mozna kupic pobawic sie chwile i odlozyc na polke a naszymi modelami, ktore albo zagoszcza w naszym Zyciu na dluzej i troceh bardziej na powaznie, albo wcale.
I mocno chce wierzyc, ze to nie jest "cudem"

miruuu pisze:Byłem ostatnio kilka razy w ąszą (czy jak to sie mówi...) i klatke widziałem. Niestety zawsze trafiam na przerwę... i nie mam jak rozkrecić nie swojego modelu ;)



Tez bylo pusto i nie bylo instruktora jak bylem przedwczoraj.
Ale nawet gdyby stal pracownik i zachecal do sprobowania - cos czuje, ze powiedzialbym mu, ze dziekuje, chetnie-wrecz-przeciwnie.
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 16 gru 2015, o 17:28

http://www.auchan.pl/obsluga-klienta/formularz-kontaktowy Tutaj im pisałem, ale chyba dalej nic nie zrobili z tym tematem. Ten instruktor to pewnie ma przerwę od poniedziałku do piątku i dopiero w weekendy pracuje jak większy ruch jest w baraku :P A to co mi się udało wyczytać o tym co się od 21.12 w USA będzie działo ma dotyczyć wszystkich UAV nie tylko bąkolotów. Sam pomysł rejestracji nie jest zły, mam nadzieje tylko że nie zrobią z tego źródła finansowania dla dziury budżetowej i będzie to free albo chociaż za drobną opłatą powiedzmy max 10PLN za ten kawałek papieru który zużyją na tą rejestrację. Jak dla mnie dużo łatwiej by to wyglądało gdybyśmy zgłaszali się do urzędu, urząd zakładał by nam konto i np. przez internet mogli byśmy dodawać i rejestrować swoje zabawki do swojej osoby a nie każdą zabawkę oddzielnie. Nie wyobrażam sobie jak ąchąn sprzedaje "drona", wydaje klientowi kartę produktu, ten musi iść najpierw go zarejestrować, wydrukować certfikat i dopiero z tym po odbiór zabawki za 50 zł :D Dodatkowo jednak powinni przemyśleć przepisy używania UAV w okolicach takich jak nasze. Wiadomo, że żeby latać w CTR trzeba to zgłaszać bo strefa, ale moim zdaniem gdyby zrobili możliwość lotów bez zgłaszania 5km od granicy lotniska i do 50m wysokości to myślę że spokojnie by to większości starczyło żeby latać spokojnie w swojej okolicy(no poza tymi co przy lotniskach mieszkają :P ) Tylko musi przepisy ktoś z głową układać.
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 16 gru 2015, o 21:19

Jak znam życie, Twoja korespondencja została niezwłocznie odebrana i wnikliwie rozpatrzona :)

Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 17 gru 2015, o 10:50

dopisalem swoje.
I niech kazdy dopisze.
Ta niszczarka kiedys sie zapelni. Przestanie wtedy niszczyc kolejne dokumenty a wtedy moze ktos ktorys przeczyta...
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 18 gru 2015, o 18:50

http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/zaka ... ica/wfqpby

Ten tego ten?
ROL48 obejmuje Pałacową?
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 18 gru 2015, o 19:18

Coś się na tapatalku linki pierdziela, wrzucam jeszcze raz, tym razem ja ;)

http://m.onet.pl/wiadomosci/warszawa,35c4fr
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 18 gru 2015, o 19:23

No i wszystko jasne. Teraz już wiadomo po co klatka w ąszą - tam będzie można latać! Haha. Genialne.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 18 gru 2015, o 19:42

Niesmieszne.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 18 gru 2015, o 20:49

Nieśmieszne - tak jest... Przywróćmy słowom ich właściwe znaczenie. Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe! A dlaczego? A dlatego że bo ściśle tajne. I wietrzę tu spisek elit. Bo jak inaczej wytłumaczyć że wybrane osoby, nie będę pokazywał palcem, zawczasu zaopatrzyły się w mikrusy? Hę...? A inne osoby, też palcem nie pokażę, w periodycznie zamaskowanych cyklach próbują spylić wszystko co większe od Vcosia... Do tego napływają wciąż nowe kadry, dziwnym trafem już wyposażone na wizytę w klatce szczęścia... Zastanawiam się z czyjej piersi ssały te informacje? Czyje łono spłodziło ten pomysł? Nieśmieszne, dalibóg nieszmieszne, jako żywo wparuje tam kiedyś zdesperowany Goblin na sterydach i rozpi@rdoli ten kiosek :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 18 gru 2015, o 22:20

Taki goblin co go pędzi Bolo i Kolo :D
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 18 gru 2015, o 22:58

Artja pisze:[...]Czyje łono spłodziło ten pomysł? [...]


I czyj wuj to lono wczesniej zaplodnil...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 18 gru 2015, o 23:21

Artja, zapomniałeś załącznika ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 18 gru 2015, o 23:43

Miruuu...
:masakra:
echh... no coz.... Jeszcze "wszystko sie zmieni"...
:twisted:
Awatar użytkownika
tberent
Stały bywalec...
Posty: 141
Rejestracja: 21-12-2013
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: tberent » 19 gru 2015, o 17:12

Wg mnie Panowie przez zabawki z Auchan real i innych marketów gdzie jest ich na kg. dostanie się wszystkiemu co lata. Ciężko będzie z rejestracją takich zabawek bo każdy napisze ze lata zabawką a jeszcze jak trzeba będzie podać SN ? To jak z customami ?
Ciężko będzie władzy rozgraniczyc co jest zabawką a co już sprzętem modelarskim bo teraz te 100 metrów to leci byle plastik i juz może zrobic krzywdę. Być może wprowadzą jakąś dyrektywę która dla zabawek jeszcze obetnie moc a co za tym zasięg aby to latalo do 50 metrów ? A reszta juz jako sprzęt modelarski i wtedy będzie trzeba to zarejestrować i oznaczyć ze jest to zarejestrowane. I oby nie było jak z prawem jazdy na skutery czy zwykła WSK gdzie męczyli się i stworzyli ileś tam kategorii A.
Z drugiej strony jakoś opanowali plage quadów wiec może ktoś mądry się za to weźmie z głową. Miejmy nadzieję że ktoś z nas usłyszy o konsultacjach takiego projektu i bedzie można zabrać głos i dobrze ukierunkować zapisy docelowe.

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości