Forum helpdesk - komputery

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 15 cze 2017, o 09:24

I jeszcze jedno: Kamdz, dobrze prawisz do pewnwgo momentu, a dalej duby smalone bredzisz.
Dopoki dysk nie jest FIZYCZNIE ZNISZCZONY (spalony, pocięty na kawalki, usmarzony w degfauserze itp. ergo dopoki talerze nie sa fizycznie zniszczone ani rozmagnesowane) DANE MOZNA ODZYSKAC!
I Datalab to potrafi.
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 15 cze 2017, o 09:38

Dysk w ogóle nie pracuje. Także jest malutki fuck up :-/.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 15 cze 2017, o 09:44

No to datalab.
Bez dwoch zdan.
Zajrzyj na strone, zobacz cenniki i ocen czy te zdjecia sa dla Ciebie tyle warte (jak dobrze pamietam to od 2k do 5k srednio takie odzyskiwanie przy koniecznosci metod inwazyjnych).
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2049
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 15 cze 2017, o 09:48

Znam jedną osobę u nas co zajmuje się odzyskiwaniem danych pod warunkiem że dysk choć trochę daje znać o sobie w innym przypadku zostają firmy do odzyskiwania danych, jak coś wyślij dysk i zobaczy co się da zrobić. Mnie już raz odzyskiwal dane(odzyskał 90%zawartości dysku)
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 15 cze 2017, o 10:08

Dzięki! Narazie, tak jak mówicie, wyjmę dysk i ogarnę czy to dysk czy komp. Później będę myslał dalej, ale obawiam się, że to dysk.....
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
kamdz
Domownik forum...
Posty: 255
Rejestracja: 24-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: kamdz » 15 cze 2017, o 10:32

Aikus przecież dokładnie to napisałem - jeżeli jest fizycznie uszkodzony to nie da rady odzyskać. Ja nie wiem w jakim stanie jest dysk kolegi, więc dopuściłem też taką możliwość..
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 15 cze 2017, o 11:11

Wlasnie.
Nawet nie widzisz roznicy pomiedzy okresleniem "dysk fizycznie uszkodzony" a "talerze fizycznie zniszczone".

Dysk fizycznie uszkodzony to taki, ktory:
- nie kreci sie
- nie jest wykrywany przez BIOS ani przez system
- nie odpowiada na żądania ATA/SATA/SCSI
- zglasza bledy CRC albo uncorrectable... w MBRze albo gdziekolwiek indziej.

Taleze, czyli sam nosnik informacji fizycznie zniszczony sa w dysku, ktory:
- Zostal przewiercony w kilku miejscach na wylot.
- zostal usmarzony na degausserze (urzadzenie to niszczenia dyskow tak zeby nie mozna bylo z nich nic odczytac)
- zostal przeciety na kilka drobnych kawalkow (chociaz tutaj sprawa jest dyskusyjna czy aby na pewno absolutnie nic nie da sie z takiego dysku odczytac).
- zostal spalony (domeny magnetyczne nie wytrzymuja wysokich temperatur, poza tym talerze, przewaznie sa z tworzywa sztucznego, pokryte tylko cienka warstwa ferromagnetycznego metalu).

Sadzisz, ze po "upadku mlodego na notebooka" taleze w dysku moga byc fizycznie zniszczone?
To Ci powiem, ze jestes w bledzie. Taleze sa nienaruszone.
MOzna odzyskac dane z dysku ktory spadl razem z lapkiem na beton z 10 pietra.
Trudniej jest tak naprawde bezpowrotnie zniszczyc dane niz je odzyskac po takich "awariach".
Kwestia tylko ceny i dostepnych technologii.
Awatar użytkownika
kamdz
Domownik forum...
Posty: 255
Rejestracja: 24-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: kamdz » 15 cze 2017, o 11:37

Widzę różnice bez Twojej pomocy ale określenie "fizycznie uszkodzone talerze" mieści się w zakresie określenia "fizycznie uszkodzony dysk " a co do tego, że trudno uszkodzić dysk to się nie zgodzę. Zależy jaki dysk, jaka jakość... Miałem parę lat temu jakiś dysk noname, wymontowałem go z komputera w którym działał! Coś tam kombinowałem i straciłem ten dysk z szafki ok 1m nad podłogą i nie działał. Rozebrałem i był pęknięty przy mocowaniu do tego "silnika"... A napisałem, że NIE WIEM w jakim stanie jest ten dysk, ale wiem, że talerze mogły zostać fizycznie uszkodzone.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 15 cze 2017, o 12:22

Nie masz pojecia o czym mowisz.
Ani z moja pomoca ani bez niej.
Nie widzisz nawet roznicy miedzy słowem "uszkodzony" a "zniszczony".
Brakuje jeszcze tylko żebyś dorzucil ze to wszystko przez promieniowanie...
Awatar użytkownika
kamdz
Domownik forum...
Posty: 255
Rejestracja: 24-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: kamdz » 15 cze 2017, o 12:44

Skoro nie mam pojęcia o czym mówię, to już nic na ten temat nie napiszę, bo ktoś zaraz dostałby tu bana
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 15 cze 2017, o 15:14

Dobra, ekipa, przestańcie. Jakąś kosę macie?
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2049
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 15 cze 2017, o 16:15

Kowal jak samemu nic nie wymyślisz, to wyślij do mnie, jedyne koszta to wysyłka a nóż widelec coś znajomy odzyska
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
kamdz
Domownik forum...
Posty: 255
Rejestracja: 24-04-2017
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: kamdz » 15 cze 2017, o 17:38

Taaaaak mamy kosę od czasu dyskusji o promieniowaniu... Aikus jest człowiekiem mądrym, ale zamkniętym w swoich przekonaniach... Żadne argumenty do niego nie trafiają...
Awatar użytkownika
Bartekgazior
Domownik forum...
Posty: 255
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Warszawa- Bielany
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 24 razy

Postautor: Bartekgazior » 15 cze 2017, o 21:01

Aikus, w sumie mam ten sam problem co Kowal, choć nie spieszy mi się aż tak bardzo. Rozglądałem się już po necie oraz gadałem z kolegą infromatykiem i on zachwalał firmę Kroll On Track, poza tym na terenie Warszawy są jeszcze firmy takie jak np. AVIData. Niby opinie mają dobre, pytanie czy są to opinie prawdziwe czy pisane na zlecenie przez płatnych trolli ;-) Z tego co się doczytałem u mnie prawdopodobnie padła strefa serwisowa dysku- nie został uszkodzony mechanicznie. Ciekawy jestem czy da się z niego odzyskać dane- co prawda robię backupy nawet na dwóch dyskach, ale z jednej partycji niestety nie zgrałem danych....
Pozdrawiam, Bartek
Raptor 50 Titan FBL, HK 450 Pro FBL. Samoloty nitro i elektro.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 15 cze 2017, o 22:39

Obrazek



kamdz pisze:Skoro nie mam pojęcia o czym mówię, to już nic na ten temat nie napiszę, bo ktoś zaraz dostałby tu bana



kamdz pisze:Taaaaak mamy kosę od czasu dyskusji o promieniowaniu... Aikus jest człowiekiem mądrym, ale zamkniętym w swoich przekonaniach... Żadne argumenty do niego nie trafiają...



@KAMDZ...

1. NIe moja wina, ze na prosbe o jakiekolwiek racjonalne dowody, czy wiarygodne zrodla na poparcie gloszonych przez siebie tez nie potrafisz nic podac. Obiecanych skanow artykulow z wiarygodnych naukowych pism, ktore udowadnialyby gloszone przez Ciebie tezy dotyczace szkodliwosci tak zwanego promieniowania na nasze organizmy sie nie doczekalismy i juz sie nie doczekamy, ja w kazdym razie do tej chwili bylem otwarty.
Teraz - tak, od tej chwili - jestem zamkniety na cokolwiek z Twojej strony.

2. Nie potrafie byc obojetny wobec faktu, kiedy ktos pierdoli kocoboly jako prawde objawioną. NIESTETY. Czasem pewnie powinienem. Ale nie potrafie. Uwazam, ze jest to zbrodnia przeciwko ludzkosci, ktora trzeba tępić.

3. Prosisz sie i prowokujesz, zebym powiedzial co ja mysle o Tobie. Prowokowales przy okazji promieniowania, prowokujesz i teraz.
Nie doczekales sie wtedy, nie doczekasz sie teraz, nie doczekasz sie nigdy.
Nie bede sie znizal do Twojego poziomu.

4. Nie jest łatwo trafic na czarna liste u mnie na tym forum. Generalnie - trzeba sie postarac. Ale jak ktos tam raz trafi - zostaje na zawsze. Przynajmniej nie zdarzylo sie jeszcze dotychczas inaczej.
Tak czy siak kilku osobom juz sie to udalo.
Niniejszym informuje, ze do nich dołączyłeś.





Bartekgazior pisze:Aikus, w sumie mam ten sam problem co Kowal, choć nie spieszy mi się aż tak bardzo. Rozglądałem się już po necie oraz gadałem z kolegą infromatykiem i on zachwalał firmę Kroll On Track, poza tym na terenie Warszawy są jeszcze firmy takie jak np. AVIData. Niby opinie mają dobre, pytanie czy są to opinie prawdziwe czy pisane na zlecenie przez płatnych trolli ;-) Z tego co się doczytałem u mnie prawdopodobnie padła strefa serwisowa dysku- nie został uszkodzony mechanicznie. Ciekawy jestem czy da się z niego odzyskać dane- co prawda robię backupy nawet na dwóch dyskach, ale z jednej partycji niestety nie zgrałem danych....





@Bartek, Datalab, to JEDYNA firma jaka znam i jaka znam tak dobrze. Dlatego ja polecam. Nie zamierzam oczerniac zadnej innej firmy... bo zwyczajnie zadnej innej nie znam. Korzystalem z uslug firmy datalab wiele razy i nigdy sie nie zawiodlem.
Nie znam tez zadnej z firm ktore wymieniles.
Znam historie osob korzystajacych z jakichs tam roznych innych firm... Zasadniczo napisalem w tej materii wszystko co wiedzialem.

Ale zeby nie bylo odnosnie datalab, ze oni sa cudowni i wspaniali i na wskros zajebisci - nie nie nie.
Maja swoje wady. Jedna z nich jest ogolnie pojety PR. Podejscie do klienta.
Zwlaszcza, niestety dotyczy to placowki w Warszawie. Podejscie dalekie od profesjonalizmu. I szczerze mowiac, raz, gdyby nie fakt, ze dane ktore trzeba bylo odzyskac byly KRYTYCZNIE wazne to powiedzialbym "MAM W DUPIE WAS I WASZE USLUGI!!!...."... Ale niestety - szach mat.
Oni posiadali wowczas JEDYNA ISTNIEJACA kopie danych, ktore stanowily osiem lat czyjejs pracy i byly krytycznie potrzebne. A w takich sytuacjach osobiste urazy chowa sie do kieszeni i cierpliwie czeka az firma oglosi sukces (a ze oglosi - to pewne) i wystawi fakture na grube tysiace.
NIESTETY.
A to dlatego, ze wczesniej ktos inny dal otworu i nie zatroszczyl sie o kopie zapasowe tak krytycznie wrazliwych danych.
Szach mat.
Makao i po makale.

Tak wiec, korzystajac z placowki w Warszawie - z takim a nie innym podejsciem do klienta trzeba sie liczyc.
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 22 sty 2018, o 10:04

Siema pany. Mam takie dwa pytania (nie tyle problemy, co zbieram opinie przed zakupem). Jedno typowo z branży IT a drugie bardziej Gaming (więc w sumie też IT :D )

Zacznę od końca:
- niedawno zacząłem z chłopakami z pracy trochę pykać po godzinach online w BF1. Mamy zgrany team, i gadamy sobie podczas grania na teamspeaku. I tutaj pytanie: jakie słuchawki? Dotarło do mnie, że odpadają w zasadzie wszystkie gamingowe słuchawki - bo nie po to inwestowałem w fajny wzmacniacz, subwoofer, głosniki itp. żeby teraz grać na słuchaweczkach. Dzieci nie mamy, żonce nie przeszkadzam, sąsiadów mam w dupie, więc gram sobie napitalając na normalnych głośniczkach. Ale już ryczący z tych głośników kumple, bluzgi itp. troche nie teges, i myślałem o jakichś słuchawkach/mikrofonie - takich aby mi nie zakłócały (za bardzo) wrażeń z normalnych głośników? Na razie na szybko mam odpalonego laptopa na biurku, na nim jest TeamSpeak + podpięte słuchawki od telefonu (zwykłe "pchełki" z mikrofonem) z których jedną mam w uchu, ale ze zdjętą "gumką", bo ta gumka zaje**scie uszczelnia i na to ucho nic nie słychać innego wtedy :) I zastanawiam się może nad takimi "pchełkami" z własnym mikrofonem - i na USB żeby w kompie było je widać jako oddzielne urządzenie Audio, pod ktore podepnę TeamSpeaka (a cała reszta na normalne głośniki)? Ma sens? Ktoś coś może polecić?

A drugie pytanie: przymierzam się nieco do wymiany klocków w kompie i do celów statystycznych potrzebuję zebrać parę informacji:
- jaką grafę polecacie w okolicach 2K (8GB GDDR5 / 256bit)? 1070-tkę?
- bardziej iść w AMD czy Intela?
- jeśli w Intela to bardziej 1151 czy 2066?
- a jeśli w AMD to bardziej w AM4 (i Ryzeny) czy TR4 (Threadrippery)?
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 28 sty 2018, o 23:12

zborecque pisze:Siema pany.
.
Trochę późno ale szczerze ;)
Polecam:
LGA 1151 plus i5 8600k. Chyba, że luvisz często zmieniać procki to idź w AMD.
Grafa 1070 jest spoko jak nie jesteś maniakiem wyciskania maksymalnych fpsów i posiadania naj karty. Aczkolwiek widzę, że ciężko będzie wyrwać za ok 2 klocki. Dziwne :/ Cholerni kopacze.
Co do słuchawek - Kingston Hyper X Stinger. Niby wzbraniasz się od "gamingowych", ale są kozackie. I bardzo przystępne cenowo.

Pochwal się co zmodziłeś. Nade mną też wisi widmo zmiany przeszłl 8-mio letnich bebechów :). No może poza grafą ;p

BF1? Nuuuda... xD
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 29 sty 2018, o 14:59

Pan Byku pisze:
zborecque pisze:Siema pany.
.
Trochę późno ale szczerze ;)


Dzięki za info :)
No właśnie osobiście chyba składaniam się jednak coraz bardziej do Intela niż do AMD. I to właśnie dlatego - że teraz w Intelu jest łatwiej wymieniać procki. Zobacz: od czasu Ryzen/Threadripper (i ich odpowiedników w Intelu czyli Skylake, Kabylake, Skylake-X, Kabylake-X) w AMD są dostępne po 3 procesory na podstawkę (AM4/TR4) a w Intelu po... kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt (na 1151 i 2066). Wręcz odczuwam, że 2066 jest nieco bardziej rozwojowa. Trochę dostała w dupę w sierpniu 2017 jak wchodziła na rynek, ale od ok. października producenci płyt głównych poprawili mocno obsługę chipsetu X299 i wychodzi na to, że kupując Intela na 2066 będzie się miało przez parę lat do wyboru sporo potworów po 12 i 16 rdzeni, które - fakt: teraz kosztują i 6000 i 10000 PLN, ale za 3 - 4 lata będą po 2 - 3 koła, albo i taniej. A dzisiaj za 2400 mogę wziąć jakąś mocną i7 na 2066 i też będzie dobrze. W tym segmencie procesorowym - AMD i Intel są bardzo już porównywalne wydajnościowo i niestety cenowo. Między bajki można już włożyć opowieści o grzejących i wieszjących się AMD - dzisiaj to jest bardziej kwestia wyboru którego producenta chcemy wspierać (polityka) albo sentyment :) Intel ma więcej do wyboru, za tą samą kasę i z tą samą mocą obliczeniową. A szkoda - dla AMD oczywiście. Bo zawsze byłem ich wiernym fanem (65% procków i grafik miałem na AMD, a 35% na Intelu) ale co zrobić. Chyba jednak skłonię się do Intela.

Karty graficzne to osobny temat. Kuźwa za przeproszeniem tych kopaczy BTC p0jebało! Nie dość, że grafy są kurevvsko drogie (kupiłem w końcu GTX 1070 Ti za 2950 zł), to jeszcze niedostępne: kupiłem tą 1070 w X-Komie i dostałem maila, że... nie wiedzą kiedy zrealizują bo czekają na dostawę od Gigabyte, ale spoko, dziękują za zakup i że jestem w kolejce i w ogóle... :(
Zresztą obecnie w grafikach temat AMD vs. Intel przemawia drastycznie za Intelem: AMD prawie do wyboru nie ma, a za podobną cenę już Intel bije AMD na głowę (a jeszcze pół roku temu żeby kupić GTXa o parametrach porównywalnych z ATI za 1200 zł trzeba było wydać ok. 2000 zł). Także tego... kupiłem, zapłaciłem i czekam... :(

A ze słuchawkami - tak zgadzam się, te Kingstony zapewne są czadowe (ufam i znam markę, więc nawet i bym się skusił), ale zupełnie nie tego szukam. Niestety, jak już pisałem: grając chcę słuchać efektów z głośników i subwoofera podłączonych do wzmaka. I tyle... słuchawek szukam tylko po to, żeby słyszeć kumpli bezpośrednio w słuchawce (jednej, w uchu) a nie na głośnikach (bluzgających i w ogóle)... dlatego szukam jakichś "pchełek", ale z mikrofonem i na USB... z własnym sterownikiem...

No jak ukończę modding to dam znać. Wstępnie przymierzam się do:
Intel Core i7-7820X
Gigabyte X299 AORUS Gaming 3 Pro s206
HyperX Fury Black 32GB [2x16GB 2400MHz DDR4 CL15 DIMM]
+ ta grafika z powyżej :)

Docelowo planuję co sześć-osiem tygodni dokładać kolejne 32GB RAMu aż dojdę do 128 GB :) Ale może po drodze okaże się, że tyle niepotrzebne :P
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 29 sty 2018, o 15:36

Wygląda dobrze, ale dalej nie jestem przekonany do podstawki X299. Chyba, że ilość rdzeni w Twoim przypadku robi różnicę.
1070 Ti od Gigabyte - git. Ale żeby płacić niemały piniondz za grafę i na nią czekać... jakich ja czasów dożyłem ;).
Co do słuchawek, to źle Cię zrozumiałem. Myślałem, że mimo inwestycji w ładnie plumkający sprzęt, potrzebujesz jednak słuchawek ;)
Pchełki, z mikro, na usb i własnym sterownikiem... a w Erze pytałeś? :) Nie zapomnij jeszcze by miały jakiś haczyk, bo nie ma nic gorszego niż wypadające ciągle pchełki. Zwłaszcza jak wisieć będzie tylko jedna ;P
Aha... no i musi być douszna, nie dokanałowa - dla zdrowotności. ;)
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 29 sty 2018, o 17:07

Dzięki :)
Ale wiesz, wydaje mi się, że różnica 1511 / 2066 nie jest w ilości dostępnych rdzeni...
No i z tego co ogólnie widzę - na 2066 są procesory dużo mocniejsze i trochę większy wybór. Zakładam więc, że np. za 2 lata na 2066 jeszcze będzie na rynku z 20 procków (np. 16-rdzeniowych) do wyboru, a na 1511 możliwe, że już niekoniecznie. I te 16-rdzeniowe powinny być już w przystępnej cenie (np. 3k zamiast 10k)?

Tak, co do słuchawek - potrzebuję czegoś tylko do ucha. Rzeczywiście - nawet nie dokanałowe - bo takie też dodatkowo więcej odcinają z zewnątrz. A potrzebuję mieć tylko 'nasłuch' :-) No i właśnie zależy mi na jakości - żeby to nie było tanie chińskie gówno, bo mikrofon jednak ma znaczenie (musi być mnie też wyraźnie słychać), no i te słuchawki będą co chwilę zakładane, zdejmowane, będą szarpnięcia, emocje... wiesz, jak to w grach :P
Coś takiego znalazłem niedawno, ale cosik drogawo :( http://www.plantro.pl/pl/p/Plantronics- ... eo-USB/347
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron