Forum helpdesk - komputery

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 29 sty 2018, o 19:01

A może coś takiego?
https://www.morele.net/sluchawka-jabra- ... 60-603115/

Mam, używam od kilku lat, co prawda głównie w pracy, do telefonu komórkowego i nie wyobrażam sobie już rozmów ze smartphonem przy uchu....
Do gier myślę też się sprawdzi. Czasem gram w bf1 i gadam przez telefon właśnie przez tę słuchawkę. Świetnie siedzi na uchu i nie przeszkadza. W samochodzie też się świetnie sprawdza. Ludzie twierdzą, że lepiej mnie słychać niż przez głośnomówiący. Wycisza szumy, wielu nawet nie wie, że jadę samochodem ;)
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 29 sty 2018, o 19:50

Dobrze prawisz. Grając w WOTa miałem TSa na telefonie i klanowców ogarniałem na Plantronics Voyager Pro. Słuchawka jest ogólnie genialna i co ważne można ją zakładać na obie strony.
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1503
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 29 sty 2018, o 20:11

Hm... słuchawka z TS na fonie? Ciekawe... w sumie mam w aucie starą, dobrą HTC :-) działa i służy mi do dziś, mimo, że już nie jeżdżę służbowo, no i w poprzedniej robocie przez ostatnie lata miałem i tak BT w aucie wbudowane w radio... a to fajna słuchawka jest, przez BT łączy się z dwoma telefonami (jeszcze z czasów kiedy miałem dwa: służbofon i prywafon - nie było jeszcze tak popularnych Dual SIMów).
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 29 sty 2018, o 22:44

Uuu... widzę, że kącik graczy się powiększa ;)
@zboreq
Muszę zbadać temat podstawki 2066. Choć i tak twierdzę, że by mieć coś sensownego do zabawy, nie ma sensu inwestować teraz 2,5 kafla na procek, który za 2-3 lata wymienisz na taki za 3 kółka, bo cena jego spadnie z 10-ciu i będzie miał 16 rdzeni. Pytanie nasuwa się tylko jedno - czy wykorzystasz taki potencjał?
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 29 sty 2018, o 23:43

Pan Byku pisze:Pytanie nasuwa się tylko jedno - czy wykorzystasz taki potencjał?


Jak ma Word'a, Excel'a i Outlook'a to na pewno :)
Helikoptery
Awatar użytkownika
Galo82
Elita forum...
Posty: 659
Rejestracja: 16-08-2016
Lokalizacja: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 15 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Galo82 » 30 sty 2018, o 07:40

Ja w tej chwili mam płyte itx, na podstawce 1151 - i5 6600k, i gtx 1070 od zotaca.. (który jest teraz sporo droższy niż jak go kupiłem.. ), gram w 4k.. i jak dla mnie konfig jest ok, w tej rozdzielczości aa jest niepotrzebne.. więc i zasobów jest więcej. Tak czy inaczej jak bym teraz kupował grafę, to by było 1080ti, szukałbym uzywki.. ceny kart to jakiś kosmos teraz

a co do potencjału - napewno nie do grania..
2 x XL Power 380 I XL Power 550 I OXY4max I OXY2 SH I
Fr-Sky X-lite Pro
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 30 sty 2018, o 09:25

Zbiórek wstrzymaj się z wymianą procka do czasu aż Intel załata dziury. Realnie pewnie z pol roku...

Update: Gdyby ktoś przegapił:
https://niebezpiecznik.pl/post/powazna- ... nisz-o-30/

Projektowanie nowego procka to nie dopisanie / zmiana kilku linijek kodu w istniejącym programie - tak to widzę, proces technologiczny tworzenia procesora to coś co trochę trwa.
Do tego czasu omijamy dziury softwarowo (no chyba, że ktoś jest samobójcą i nie zainstaluje łatek), a to kosztuje wydajność.
Czasem mniej, czasem bardziej odczuwalnie.
Tak czy siak, ja dostałem w grudniu nowego kompa i jestem wkurwiony. Gdybym wiedział - pewnie bym się wstrzymał.

Sprawa ostatnio jakby trochę przycichła, ale fakt jest taki, że ludzie narzekają, że im kompy pozwalniały.
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1503
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 30 sty 2018, o 17:59

Szczerze to nie rozmyślałem, czy kiedykolwiek wykorzystam 100% potencjału, ale raczej używam kompa do czegoś więcej niż Office i gry ;-)
Nie na codzień, ale zdarza mi się porenderować jakieś filmy, animacje, porobić jakieś skomplikowane przeliczenia na masie danych z SQL czy coś.
Fajnie móc przy tym wszystkim jednocześnie mieć otwartych wiele aplikacji typu Winamp, poczta, wiele kart w przeglądarce, notepad++, jakieś klienty FTP, SSH itp.
Może i 16 rdzeni to przesada, ale może i nie :)

Bardziej mnie martwi to co wrzucił Aikus... miałem świadomość, że jest lekka sraka (też wgrywamy teraz patche na potęgę), ale nie, że aż taka. :) No i chyba jednak to by wskazywało bardziej na AMD niż Intela :P
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 30 sty 2018, o 20:14

Eeetam... Nie wiem co by musiało się stać żebym się przekonał do AMD.
Lata doświadczeń, z kompami, z lapsami i nawet z serwerami pokazują jedno: Procesor AMD jest synonimem słowa "PROBLEM".

Sraka z Intelem ... no jest, co zrobić... Zdarza się najlepszym.

BTW: tu jest wyjaśnione językiem zwykłych ludzi o co chodzi:
https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/zn ... ocesorach/
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1503
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 30 sty 2018, o 20:43

Ano właśnie... lata doświadczeń.
Ja za to miałem masę doświadczenia z AMD - same pozytywne, z wyjątkiem delikatnego przegrzewania się (w tylko niektórych konfiguracjach), które nie było jakieś tragiczne. Ot, wystarczyło rozejrzeć się za wydajniejszym chłodzeniem i tyle. A pamiętam kilka serii Core 2 Duo / Core 2 Quad, do których większość sprzedawców na dzień dobry oferowała większe radiatory, bo fabryczne miały problem z odprowadzaniem ciepła.
Ogólnie więc mogę powiedzieć, że z mojego doświadczenia Intel = AMD. Podobne problemy z chłodzeniem (drobne i przejściowe) i podobny stosunek wydajności do ceny.
Z drobnym jednym małym wyjątkiem przemawiającym... na niekorzyść Intela właśnie. Jeden z moich setupów na Core 2 Duo miał jakiegoś buga (nie sądzę co prawda czy to kwestia procka, to był chyba chipset Intela na płycie) - mianowicie raz na jakiś czas psuł mi niektóre pliki, które wykorzystywały pewien rodzaj szyfrowania (dotykało to np. szyfrowanych RAR-ów, albo plików Corel). Psucie było w zasadzie nieodwracalne, pomagało tylko robienie wielokrotnych kopii (często takie kopie powodowały już psucie), straciłem masę projektów. MemTest wykluczył RAM, procka + MB oddałem do sklepu, nic z nimi nie stwierdzili, ale, że sklep zaprzyjaźniony - zamienili mi na nowe egzemplarze. Od tamtej pory jak ręką odjął... także tego... Dla mnie to zawsze będzie: AMD - tak, Intel - raczej tak :)
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 30 sty 2018, o 21:33

zborecque pisze:Ano właśnie... lata doświadczeń.


Nie tylko moich ;)

zborecque pisze:Ja za to miałem masę doświadczenia z AMD - same pozytywne, z wyjątkiem delikatnego przegrzewania się (w tylko niektórych konfiguracjach), które nie było jakieś tragiczne. Ot, wystarczyło rozejrzeć się za wydajniejszym chłodzeniem i tyle.


Nie znam nikogo kto by lubił AMD i nigdy nie narzekał na problemy z chłodzeniem.
Nie znam też przypadku przegrzewania się BOXowego Intela (z wyjątkiem overclokingów, pracy pod centymetrową warstwą kurzu i tak dalej, no ale to jakby oczywiste, że tu nie wini się procesora).

zborecque pisze:A pamiętam kilka serii Core 2 Duo / Core 2 Quad, do których większość sprzedawców na dzień dobry oferowała większe radiatory, bo fabryczne miały problem z odprowadzaniem ciepła.
Ogólnie więc mogę powiedzieć, że z mojego doświadczenia Intel = AMD. Podobne problemy z chłodzeniem (drobne i przejściowe) i podobny stosunek wydajności do ceny.
Z drobnym jednym małym wyjątkiem przemawiającym... na niekorzyść Intela właśnie. Jeden z moich setupów na Core 2 Duo miał jakiegoś buga (nie sądzę co prawda czy to kwestia procka, to był chyba chipset Intela na płycie) - mianowicie raz na jakiś czas psuł mi niektóre pliki, które wykorzystywały pewien rodzaj szyfrowania (dotykało to np. szyfrowanych RAR-ów, albo plików Corel). Psucie było w zasadzie nieodwracalne, pomagało tylko robienie wielokrotnych kopii (często takie kopie powodowały już psucie), straciłem masę projektów. MemTest wykluczył RAM, procka + MB oddałem do sklepu, nic z nimi nie stwierdzili, ale, że sklep zaprzyjaźniony - zamienili mi na nowe egzemplarze. Od tamtej pory jak ręką odjął... także tego...


Zdarza się najlepszym. Też miałem mnóstwo takich niewyjaśnialnych przypadków awarii. A to jakis BSOD raz na jakiś czas, a to całkowity freez... Wszystkie testy przechodziły bez pudła, a komp zdarzał się być zwykłym martwym pudłem.
Jeśli chodzi o psucie plików to zacząłbym (po wykluczeniu oczywiście oczywistych rzeczy o których piszesz) od upgradu BIOSu (albo wręcz na siłę wgrania jeszcze raz tej samej wersji - TAK JEST!!) ewentualnie pokombinowania ze sterownikami chipsetu /kontrolera dysku, tudzież z firmwarem dysku / wymianą dysku.

Sklep, jak dobrze rozumiem wymienił Ci płytę, procek i RAM. Zmieniłeś trzy rzeczy na raz, więc nie ma jak się dowiedzieć co było przyczyną, ale ja bym procek wykluczył z prawdopodobieństwem ... no bardzo wysokim.

zborecque pisze: Dla mnie to zawsze będzie: AMD - tak, Intel - raczej tak :)


U mnie jest bardziej jednoznacznie: Intel - tak, AMD - nie.
;)
Nie przekonasz mnie ani ja Ciebie i widać tak ma być skoro mimo tylu lat konkurencji obie firmy nadal istnieją.
;)
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1503
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 18 lut 2018, o 17:44

Dla zainteresowanych wrzucam poniżej co kupiłem :)

Padło jednak na Intela, już jest w zasadzie wszystko skonfigurowane i ustawione. Po robocie znaczy :)

- MB: Gigabyte Aorus Gaming 3 rev. 1.0
- RAM: Kingston Hyper-X Fury 2x16GB
- CPU: Intel Core i7 7740-K (KabyLake-X)
- GPU: Gigabyte Aorus GeForce GTX 1070 Ti
- Creative Sound Blaster Z (musiałem jednak doinwestować w dżwiękówkę, bo okazało się, że ta płyta główna nie ma wyjścia optycznego :( )

Do tego moja obudowa (Fractal Design Define XL) dostała ściankę z przezroczystym okienkiem i do środka wsadziłem dwa zestawy zimnych katod Revolteca (zielone i niebieskie) + na tylnej ściance wentylator RGB podpięty pod złącze na płycie głównej. Wygląda i zasuwa czadowo. Wsadziłem mu Win10, i tu okazało się, że bez najnowszej wersji Win10 nie zadziała... LAN na płycie głównej :( Spędziłem nad tym 3.5h aż znalazłem... że potrzeba 1GB aktualizacji Windowsa... pobrać na innym kompie i przenieść na sticku... masakra. Ale już jestem bogatszy o doświadczenie.

Battlefield 1 chodzi obłędnie. Wszystkie ustawienia na maksa, i nie ma nawet lekkiego zająknięcia :)

Za jakieś 4-6 tygodni wsadzę kolejne 32 GB RAMu. A za jakieś pół roku, jak Intel wypuści jakieś inne, lepsze procki (w sensie poprawione), i będą ciągle dostępne na podstawce 2066 to zapewne pójdę w jakiegoś 8-rdzeniowca... ale to jeszcze się zobaczy.

Co do dźwięku w grze... zostało jak jest (czyli normalne, duże głośniki + subwoofer obsługiwane przez wzmaka podpiętego w wyjście optyczne) + zwykły najzwyklejszy mikrofon na podstawce i wycelowany w mój ryj :) Na TeamSpeaku jest parę opcji ograniczania i likwidacji echa i chłopaki z teamu twierdzą, że jest OK :)
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 18 lut 2018, o 19:30

No to graty nowych gratów. Zabawne, że o tym akurat dziś wspominasz, bo jakąś godzinkę wstecz miałem komponować swój zestaw. Skutecznie odwiodły mnie ceny kart graficznych. Jako, że lubię mieć the best, to i ceny ich dziś są the best :(. Gdybym zdecydował się pół roku temu, to w cenie dzisiejszej karty, miałem jeszcze płytę i proca. :((
No nic, pozostaje mi czekać aż kryptowaluty przestaną być modne...
Z BF1 nie pokochaliśmy się. Chyba się starzeję ;p
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1503
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 18 lut 2018, o 22:23

Pan Byku pisze:No to graty nowych gratów. Zabawne, że o tym akurat dziś wspominasz, bo jakąś godzinkę wstecz miałem komponować swój zestaw. Skutecznie odwiodły mnie ceny kart graficznych. Jako, że lubię mieć the best, to i ceny ich dziś są the best :(. Gdybym zdecydował się pół roku temu, to w cenie dzisiejszej karty, miałem jeszcze płytę i proca. :((
No nic, pozostaje mi czekać aż kryptowaluty przestaną być modne...
Z BF1 nie pokochaliśmy się. Chyba się starzeję ;p
Tak, ceny kart to rzeczywiście jakaś porażka. Ale postanowiłem to przełknąć jakoś, zacisnąć pasa i kupić.

Jeśli za jakiś czas ceny kart spadną do absurdalnych poziomów to najwyżej dokupię drugą 1070 za 1/6 ceny i połączę w SLI ;)


Co do BF mam podobne zdanie, ale z drugiej strony miło jest sobie trochę przypomnieć czasy napitalania fragów w CS, a poza tym trochę chłopaków z roboty w to nawala po pracy i chciałem się trochę z nimi zintegrować. No i w BF można latać samolotem i powspierać kolegów z góry. Nie jest to symulator, ale zawsze coś.

Sent from my D6633 using Tapatalk
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 8 kwie 2018, o 22:53

Pany pytanko mam, bo naszło mnie na zmianę kompa jakoś tak nagle. Zastanawiam się głównie nad mobo i prockiem. Na chwilę obecną zaplanowałem sobie zgrubnie:

MSI Z370 TOMAHAWK
Core i5 8600K

Corsair Vengeance LPX 16Gb DDR4 3000 MHz CL15 (z drugiej ręki więc w dobrych pieniądzach)
MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G (tutaj też celuję w sztukę z drugiej ręki)

Do tego stosowna zasiłka bo mój chiftec 400W tego nie obrobi i dobra buda. SSD i HDD mam.

Najbardziej zastanawia mnie płyta z prockiem. Warto? Pomijam różnicę cen w PL i FR. Może lepiej coś tańszego a dowalić RAMu do 32Gb?

Komp do codziennych zadań plus NAPIERDALANKA W GRYYYY (miewam ataki na WOTa, War Thundera i jak będzie na czym popykać to i pewnie inne opcje się znajdą).
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 9 kwie 2018, o 09:07

Z RAM-em to chyba nie ma co przesadzać. No chyba, że jesteś grafikiem albo renderujesz filmy. 16 GB dla tego zestawu styknie spokojnie do grania. No chyba, że jedziesz w najwyższych rozdzielczościach i szczegółach ze wszystkimi postprocesami to może, może być za mało. Ale tu ograniczeniem będzie też karta graficzna. Tak, że na początek zostałbym przy 16 GB i poobserwował zużycie pamięci, itp. w grach, choćby np. w MSI Afterburner-ze.
Natomiast opłaca się zainwestować w dobrze przewietrzaną i przestronną obudowę (jedno z drugim jest powiązane...), dobre chłodzenie i dobrą pastę na procka. Ja ostatnio po gotującym się i7 4770K na stockowym chłodzeniu (GRZAŁ SIĘ DO 90 st !!!) postanowiłem kompleksowo podejść do tematu i tak:
https://www.x-kom.pl/p/314512-obudowa-d ... ebrna.html
https://www.x-kom.pl/p/208660-chlodzeni ... pro-3.html
https://www.x-kom.pl/p/401004-zasilacz- ... er-11.html
https://www.x-kom.pl/p/396353-pasta-ter ... 15-ml.html

NO I JEST zaje**scie. Jak na razie nie udało mi się przekroczyć 63 stopni na procku. Pod mocnym obciążeniem! :D
Generalnie wcześniej nie podchodziłem do bequiet-a i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie tylko temperaturą, ale też wykonaniem.
Tak, że polecam!
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 9 kwie 2018, o 19:44

Buda powiadasz... Warto kupić taką za jakieś 450zl? Nówka w kartonie:
https://www.morele.net/obudowa-nzxt-pha ... g1-552658/
Dość spory klamot, ale miejsca nie braknie chyba nigdy na nic hmm

Dalej nie wiem, czy warto iść w najnowszą wersję tych procków. Połatali już te dziury?
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1503
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 9 kwie 2018, o 20:57

Ja mam tą: http://www.fractal-design.com/home/prod ... lack-pearl - droga w pizdu, ale polecam w opór :-) Docelowo nawet wodne chłodzenie podobno w nią wchodzi :)
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 10 kwie 2018, o 07:17

Co do procków, to łatanie chyba nie wchodzi w grę. Raczej nowa architektura.... Co oznacza sporo pracy. Zdecydowanie łatwiej wypuszczać co parę miesięcy nowy procek oparty na architekturze już wypraktykowanej, odświeżonej, po liftingu, itp.
A tu muszą wszystko przebudować. Pytanie jak głęboko.... A może przy okazji wymyślą coś dobrego? hmm
Albo coś spier... :lol:
W każdym bądź razie nawet jak coś wypuszczą to i tak trzeba będzie trochę poczekać. Ja chwilowo nie mam żadnego ciśnienia na zmianę procka, ani płyty. To co mam w zupełności mi wystarcza :D
Więc spokojnie z fotela będę obserwował zmagania :lol:

Jak nówka w kartonie i to za mniej niż pół ceny, to chyba warto.
Nie wiem na 100% bo nie miałem kontaktu. Wygląda obiecująco. Czytam, że nie jest wygłuszona i nic nie piszą o wentylatorach... Tu jest pewne niebezpieczeństwo, że może być głośna. Z drugiej jednak strony cena wyjściowa daje nadzieję, że producent nie oszczędzał na podzespołach. Wielkościowo prawdziwy potwór :twisted: Sprawdź miejsce w którym chcesz toto ustawić. Pamiętaj, że gniazda USB wyprowadzone są od góry! :readit:

@zborecque-a obudowa też fajna :thumb:

To co mnie ujęło w bequiet! oczywiście oprócz solidnej konstrukcji, świetnych wentylatorów i wygłuszenia, to modularność i konfigurowalność "kieszeni" na dyski oraz wyciągane od przodu filtry (dolny i przedni) wyłapujące kurz. Nie trzeba do ich czyszczenia wyciągać obudowy spod biurka (tak stoi u mnie). Super wygodne. Miejsca na rozmaite chłodzenia (także i wodne) też jest od cholery.
Ale to moje preferencje. :grin2:
Ty stoisz przed wyborem dobrej okazji lub szukania w cenach sklepowych, które z marszu są wyższe. Więc chyba ze względu na cenę brałbym tę którą znalazłeś.
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 10 kwie 2018, o 18:16

Buda w sumie to najmniejszy problem dla mnie (hałas i ledobajery nie mają znaczenia), aczkolwiek wiem, że nie wolno tego tematu lekceważyć. Ergonomia, temperatura i brak kurzowej obory w środku przede wszystkim.
Bardziej biję się z myślami, czy brać starszy zestaw płyta + proc + DDR3 + jakiś gtx 1060 / 1070, czy może jednak najnowsze wydanie procka + płyta + DDR4 + jakiś słabszy 1050 lub nawet gorsze GPU, na początek i wymiana za pół roku.
Oglądam różne rzeczy w necie i niektóre są sprzeczne, więc gubię się w wyborze...
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron