Polatajmy torchę na poważnie ... na symulatorze....

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 21 lut 2016, o 22:20

Witajcie. Po przerwie w pisaniu powieści mam ochotę przybliżyć Wam ten DARMOWY tytuł i pokazać co stanowi o jego pazurze. Podkreślam jest to darmowa gra dostępna na Steamie do pobrania za free. Na start mamy 2 samoloty P51D Mustang oraz Su25T Frogfoot. Kolejne samoloty już kosztują i dokupuje się je osobno lub w wartym do zauważenia pakiecie Flaming Cliffs3 gdzie dostajemy wspaniałe maszyny takie jak F15C,A10A,Su27,Su33,Mig29A,Mig29S,Su25T,Su25. Trzeba uważać gdyż do zakupienia jest również osobno każda z tych maszyn i mając dodatek Flaming Cliffs3 da się zakupić te same samoloty oddzielnie.Wśród innych wartych uwagi jest A10C Warthog oraz śmigłowiec KA50 lub znany z Iraku Huey. Warto obserwować steama gdyż często robi promocję na dodatki włącznie z Flaming Cliffs 3 i wówczas ich cena oscyluje w okolicy 10 Euro, no ale z podstawowymi darmowym maszynami też mamy sporo frajdy. Z uwagi na brak chętnych do czytania powieści skrócę po części ten tekst i potraktuję bardziej jako komiks niż epopeja... Choć niezbędne rzeczy musiałem na wstępie przytoczyć...

Więc startujemy z DCS World. Ja z moim Saitekiem X52Pro musiałem długo się oswajać nim dotarło do mnie że dużo więcej swobody w opanowaniu latania tym symulatorem da mi dołączenie do zestawu Razer'a Tartarusa. Na co dzień używany do FPSów teraz stworzył z X52 swoiste kombo... i tak na razerze mam całe oświetlenie maszyny, wybór broni, nawigację i trymowanie a całą resztę roboty robi Saitek. Od siebie dodam na początek że gram na całkiem starej 4 letniej maszynie Core i5 3Ghz / 16Gb ramu i radeonie 7970. Polecam wyłączyć też HDR.

Jak się lata... W sumie nie ma tak dużo do opanowania jeśli chcemy latać na kokpicie nieklikanym (czyli wszystkim poza A10C i KA50). Procedura startowa w kolejności:
Włączenie elektroniki pokładowej/ Włączenie silnika 1 i 2/ Włączenie oświetlenia (podświetlenie kokpitu, antykolizyjne,pozycyjne i do kołowania)/ opuszczenie owiewki/ wysunięcie flap... i tyle... Następnie kołujemy na pas startowy(używając hamulca kołowego i ciągu maszyny dobrze sprawdzić swoją pozycję na mapie F10).
Zgłaszamy swoją chęć startu do wieży i w górę.... dalej już jak kto lubi ustawia sobie poszczególne rzeczy... ale standardowo 1-5 bronie, wsadem można latać itp. Lot jest naprawdę wspaniały i warto choćby z tego powodu zapoznać się z tą grą... Klikany kokpit pozwala dodatkowo oswoić się z urządzeniami pokładowymi maszyny i wczuć się w rolę prawdziwego pilotowania...

DCS to bardzo mocny i dobry tytuł. Ugruntował swoją pozycję zarówno przez kampanie w single player oddzielne dla każdego dodatku, świetnie przygotowane misje, oraz genialny tryb multiplayer. Dodatkowo producenci wspierają cały czas tytuł dopieszczając go graficznie przez cały czas... Obecnie powstaje mapa okolic Arizony w USA, ale ta która królowała od początku czyli część Ukrainy również się nie nudzi... bo jest do bólu realistyczna. Komunistyczne blokowiska i fabryki tylko podkreślają klimat zimnowojenny. Zresztą czas na Pierwsze screeny...w 100% moje.

Obrazek Obrazek
Po lewej resp i maszyna przed startem z uruchomioną elektroniką i silnikami oraz zamkniętą owiewką.W tle widać kołującą na pas startowy inną maszynę innego gracza szykującego się do lotu.Po prawej kokpit F15C z włączonym podświetleniem. Polecam kliknąć na zdjęcie i powiększyć sobie. Zobaczcie jak genialnie został zrobiony osprzęt maszyny we wnętrzu. Dodam że każdy z zegarów działa i w 100% oddaje aktualny stan samolotu w zakresie funkcji do jakiej służy.Chętnym wytłumaczę co do czego służy ale na razie skupmy się na miodzie płynącym z tej gry.

Obrazek Obrazek
Znów zdjęcie po lewej pokazuje start , doskonale widać zamknięty wlew do tankowania w powietrzu (początek lewego skrzydła)który do tankowania oczywiście otwieramy, oraz po powiększeniu obrazka można zauważyć doskonale odwzorowane gorące gazy wylotowe które załamują powietrze. Świetnie odwzorowano też gęstą pokrywę chmur. Na zdjęciu po prawej przelot na niskim pułapie.

Obrazek Obrazek
I znów od lewej widok z kokpitu okolicznego miasteczka oraz gęsta kołdra z chmur. Na zdjęciu po prawej te same chmury ale już po przebiciu się na wyższy pułap. Robi wrażenie.

Obrazek Obrazek
Tutaj kolejny piękny widok który będę chciał podziwiać po zakupie oculus rifta. Widok jak ze zdjęcia ehhh. Dalej po prawej świetnie odwzorowana smuga kondensacyjna na 31 km wysokości...

Obrazek Obrazek
Na tych fotkach chciałem Wam pokazać dopracowanie szczegółów modelu. Podczas lotu zmiana siły ciągu zmienia geometrię dysz wylotowych oraz sam wygląd płomieni i gazów w silniku... W tej grze to nie większy lub mniejszy trójkącik lub czerwony kolor przy wylocie albo jego brak. Tutaj silnik i jego gazy wyglądają jakby były prawdziwe.

Obrazek Obrazek
Dalej mamy spotkanie w locie z innym graczem. Wspólnie podchodziliśmy później do tankowania w locie... Lot w szyku daje tutaj prawdziwą frajdę gdyż mapa jest gigantyczna a odległości ogromne. Na zdjęciu po prawej możecie zobaczyć chmury najwyższego pułapu, występują one zależnie od pogody.

Obrazek Obrazek
Po lewej tak wygląda strącenie, w każdym przypadku różne. Można mieć posiekaną maszynę tak bardzo że widać ożebrowanie skrzydła a i tak da się bezpiecznie wrócić. Po prawej po powiększeniu widać lewy silnik rozkręcony a na prawym który stoi widać łopatki. Da się to zaobserwować również z przodu maszyny od strony wlotów powietrza. Poziom dbałości o detale w tej grze ... EXTREME. Ale dzięki temu tak bardzo warto ją mieć.

Obrazek Obrazek
I znów od lewej start maszyny gdzie po powiększeniu widać okolicę jak ze zdjęć, na kolejnym screenie również wspaniale odwzorowane miasteczko. Uwierzcie mi lądowałem KA50 między placem zabaw w okolicznym blokowisku a sklepem pani Zosi.

Obrazek Obrazek
Kolejne zachwycające widoki. Po prawej już dużo rzadsze chmury i jak to świetnie widać zostawiają zróżnicowany i zależny od ich grubości cień na ziemi a nie są zwykłym efekcikiem ...

Obrazek Obrazek
Tutaj mamy latającą cysternę (Radziecki IŁ 76) którą najpierw znajdujemy na mapie i podlatujemy w jej pobliże a następnie wywołujemy i rozpoczynamy podejście do tankowania. Dodam że nie jest to takie proste. Nim pierwszy raz zatankowałem spędziłem pół godziny z otwartym wlewem (świadczy o tym kontrolka Ready świecąca się na zielono koło górnego lusterka) i celując zarówno w prędkość jak i próbując ustabilizować maszynę za ogromnymi silnikami tej cysterny starałem się podczepić. Turbulencje ostro dają się we znaki i trzeba naprawdę delikatnie kontrować maszynę bo mogą nas szybko znieść z toru lotu. Na to trzeba jednak znaleźć własny sposób.O ile niektóre samoloty radzieckie mają wlew w polu widzenia i idzie jakoś nacelować, o tyle F15C jest wielce nie kompatybilny z ILem 76 w przypadku amerykańskiej cysterny mamy na brzuchu maszyny wyświetlane znaki świetlne które pomagają nam korygować tor lotu. Przykładowo tutaj https://www.youtube.com/watch?v=WZnVY1qsYZk

Obrazek Obrazek
Tutaj to samo tankowanie z zewnątrz. Przed i po połączeniu. Dodam że po połączeniu maszyna robi się trochę stabilniejsza, da się odczuć po zachowaniu maszyny. Warto przy tankowaniu zapamiętać prędkość cysterny z mapy. Klikając na niego LPM mamy jego wszystkie dane, nick wywoławczy na radiu, wysokość i prędkość. Średnio większość tankuje się w okolicach 226-230km/h.

Obrazek
Na sam koniec lądowanie praktycznie na brzuchu z w szczerym polu gdy zabraknie paliwa.Widać połamane golenie podwozia tylnego i przednie podwozie z golenią w całości, świadczy to o tym że maszyna podchodziła z dziobem uniesionym a większość siły uderzenia przyjęła właśnie ta część podwozia, siła która działała na przód nie była już tak duża więc przetrwało. Da się ale trzeba ekstremalnie uważać na prędkość i tor lotu. Obok żywy pilot który się katapultował.

Na KONIEC...
Polecam gorąco wszystkim ten symulator w końcu nie samym RC człowiek żyje :lol: . Zobaczcie ile zabawy przynosi jedynie obcowanie z F15C a jest tego dużo więcej. Do tego serwery multi genialnie poustawiane na niektórych odwzorowana jest obecna pogoda oraz pora dnia i nocy. 100% realizmu, ogromne połacie terenu, genialna grafika, wspaniały support i to że gra jest DARMOWA powinny nie jednego przyciągnąć. Spróbujcie, wystartować i polatać . Wystarczy ją zaciągnąć za darmo ze Steama, mam nadzieję że przyniesie Wam równie dużo frajdy co i mnie a wkrótce będziemy latać razem w szyku. Opanowanie tych paru klawiszy na prawdę nie jest trudne a i pad pewnie wystarczy, choć do latania na profesjonalnym sprzęcie ma się nijak. Śmiem stwierdzić że jest to najlepszy symulator lotu (samolotów i śmigłowców bojowych) a na pewno najlepiej wyglądający symulator spośród wszystkich jakie do tej pory można było spotkać. Wiem na pewno że będzie to pierwsza gra i bardzo długo jedyna którą odpalę po zakupie oculus rifta. Miałem już przyjemność grania w 3D na grach ponieważ mam do tego odpowiedni monitor (w sumie to dwa, LGDM2752PZ z pasywnym 3D na kartach AMD i BENQ XL2720Z z aktywnym 3D dla NVidia 3D Vision). Głębia jest o tony większa niż przy oglądaniu filmu... dużo lepiej czuć imersję. Na DCS WORLD można latać przez długie godziny dla samej przyjemności z tego płynącej i to zamierzam zrobić... Pozdrawiam Bahus.

Trochę zredagowałem posta ale tak to jest jak się pisze a w około młyn ... Pozdrawiam i życzę miłej lektury. No i do zobaczenia w powietrzu. Pilotom natomiast tyle startów co lądowań.
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 6 mar 2016, o 17:00

No dobra. A jak obsługiwać tego DCSa z pada?

W ustawieniach nie ma takowej opcji.....
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 11 mar 2016, o 12:15

Jeśli masz zassane w oryginalne ze steama (ja tak mam) lub ze strony http://www.digitalcombatsimulator.com/e ... ads/world/ to w OPCJACH w CONTROLS jeśli twój pad jest kompatybilny z grą (chyba większość ale nie sprawdzałem) to będzie dla niego osobna tabelka. Każdy z kontrolerów ma swoją kolumnę. Spróbuję sprawdzić dzisiaj kontroler z X360 d PC.
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 16 mar 2019, o 20:13

Trochę odkop, ale chyba nie ma sensu zakładać nowego tematu.
Dzisiaj polatałem trochę UH-1 w DCSie (jest to moduł płatny, ale śmiglaki są mniej popularne i często można go kupić na połowę ceny na różnych promocjach w DCSie)
Kurcze pomyślałem, że jeśli już trochę męczę heli rc i symulator RC to będzie łatwiej.. nie jest :-)
Polecam każdemu, kto się zastanawia dlaczego prawdziwe heli nie latają na plecach. Helik RC bez porównania łatwiejszy w pilotażu w porównaniu z takim klasykiem jak UH-1 w którym gova masz pod lewą łapą, a trzymanie ogona masz tak dobre jak sam go sobie będziesz go trzymał stopami. Jak sobie ktoś postanowi przykozaczyć ala RC natychmiast pozna nowe, ciekawe zjawiska fizyczne, które najczęściej kończą się efektownym rozpadnięciem wirnika głównego.
Lata tutaj ktoś Helikami na symulatorach?
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 18 mar 2019, o 10:36

Dobre XD ... Ale faktycznie nie ma lekko. Fizyka w DCS'ie co najmniej daje radę. Polecam spróbować też zatankować w locie np. F15... jak trafisz w turbulencje za cysterną nim się podłączysz to będzie przejażdżka życia ;)
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 18 mar 2019, o 10:54

@bahus to Ty nas jeszcze czytasz? Niespodziewanie zniknąłeś, wracasz do tematu latania?

Tapatalk
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 18 mar 2019, o 11:20

Trzeba na niego kubackiego nasłać...
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 19 mar 2019, o 07:35

:lol: ... dostałem linka od admina na maila to wróciłem, chyba @miruuu się stęsknił :D . Temat komputerów i VR to akurat moja bajka... co do latania to na razie odpuszczone. Przyjdzie jeszcze czas ale albo zacznę jak powinienem od razu czyli od mikrusa 6CH albo pójdę w drony... Pozdrawiam wszystkich ;)
DJI Mini 2 + Oculus GO
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 24 paź 2019, o 12:29

Gdyby ktoś chciał się pobawić UH-1 w DCS to teraz jest promocja i można kupić ten moduł za połowę ceny. W podobnej cenie są też inne moduły w tym modele śmigłowców oczywiście. Warto sobie ściągnąć instrukcję do tego modułu. Są w niej wyjaśnione w bardzo przystępny sposób różne zjawiska fizyczne związane z lotem śmigłowca. My tego nie odczuwamy aż tak mocno, ze względu na kosmiczny nadmiar mocy naszych maszynek, ale warto wiedzieć dlaczego model lata i jakie ma ograniczenia.
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 24 paź 2019, o 13:59

A jak, znaczy czym się tu steruje?
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 24 paź 2019, o 14:53

Czymkolwiek do czego można przypisać osie oczywiście, w sumie apką by się dało ale to oczywiście podnosi stopień trudności. Samego DCSa ściąga się i instaluje za free, wymagania sprzętowe są spore, 8G RAM to minimum i jakaś sensowna karta graficzna. (wtedy tylko minimalne ustawienia i mało modułów/map)
Najfajniej lata się oczywiście w goglach VR, szczególnie przy śmigłowcach możliwość swobodnego rozglądania się jest ważna. Do sterowania idealne są oczywiście dedykowane pedały przepustnica i przedłużany joystick. Tak na marginesie to prawdziwe śmigłowce tez nie latają w "normalu" Obroty podczas lotu są stałe i utrzymywane przez systemy pokładowe, ręczne sterowanie nimi jest oczywiście możliwe ale stosuje się je tylko awaryjnie, gdyby padł governor.
Polecam, na zimę super zabawa, niestety dość droga w VR ale tutaj za to krety są za free ;-) Model lotu powstał we współpracy z Bell i moduł ten ma autoryzację firmy, ponoć jest baardzo dobrze dopracowany. DCS to symulator militarny, więc mamy do dyspozycji też cały arsenał z epoki Hueya :-) W ofercie są też kampanie do tego moduły, czyli takie zestawy misji z fabułą, obecnie też za połowę ceny.
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 24 paź 2019, o 16:09

Ok, ale bez vra, apki, joya oto też się da normalnie? Klawiatura plus myszka?
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 24 paź 2019, o 16:27

Przypisać wszystko da się na klawiaturze, niby też jest opcja symulacji gaming, czyli taka uproszczona, ale to ściema, w praktyce jest jak z modelem. Spróbuj polecieć helikiem na klawiszach ;-)
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 24 paź 2019, o 19:11

Czyli co potrzebuje do obsługi żeby był sens instalować i się bawić?
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 24 paź 2019, o 19:40

Mysle, ze joystick to podstawa :) dla symka helika
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 24 paź 2019, o 20:18

miruuu pisze:Czyli co potrzebuje do obsługi żeby był sens instalować i się bawić?


Absolutne minimum to poza pc (8G ram, GTX1050Ti, sensowny procek, dysk SSD - to minimalne wymagania)
to na start jest ok
Thrustmaster T.16000M z przepustnicą lub po taniości bez. Ja mam ten joy nadal jako zapasowy.
Z tym można już latać, ale będzie irytowało rozglądanie się za pomocą hata, do tego trzeba sobie dokupić z czasem jakiś trackir, ja używam opentrack + samoróba. W skrócie to kamera śledząca ruchy głowy a konkretnie diodek na opasce co pozwala się rozglądać.
Z tym zestawem można już normalnie latać samolotami i jakoś śmigłowcami.

Prawdziwy wygar, szczególnie na śmiglaku jest dopiero w VR, ale tutaj już jest trochę drożej:
PC to niestety minimum już GTX1080Ti i 32G RAM + dobry procek. Gogle VR to zależy na jakie nas stać, im wyższa rozdzielczość tym drożej i wymagany lepszy sprzęt. Jeśli mamy przeciętny rozstaw oczu, czyli ok 63mm można kupić po taniości jakiś WMR, czyli ok 1000zł
Ja latam na starym htc Vive, tutaj używkę też można za ok 1000zł wyrwać, bardzo dobry od strony wydajności jest też Oculus rift (tylko produkcyjny, nie DK2)
Na wypasie to HTC VIVE Pro, lub Pimax 5K, fajny jest też Samsung Odyssey, niestety nie do końca prawidłowo działa właśnie w DCS :-/, a szkoda bo ma najlepszy stosunek ceny do jakości.
DO śmiglaka najlepsze są takie pedały :
https://vkbcontrollers.com/?product=vkb-t-rudders-mk-iv
ale to już dla maniaków śmigłowców, pozwalają one na bardzo precyzyjne sterowanie, ale są gorsze do samolotów, bo nie mają dodatkowych osi, na hamulce w samolotach.
joy to też dobrze mieć na przedłużce np taki :
https://virpil-controls.eu/vpc-warbrd-base.html to baza.
do niej trzeba mieć jeszcze grip :
https://virpil-controls.eu/shop/grips.html
i przedłużki:
https://virpil-controls.eu/vpc-flightst ... nsion.html

No i przepustnica np THRUSTMASTER Hotas Warthog albo dla maniaków śmigłowców :
https://komodosimulations.co.uk/collections/collective

Jako joy i przepustnica dobrze sprwawdza się tez pełen komplet HOtas Warthog i do niego dokupiona przedłużka (pasuje ta od virpill np)

Czyli poza pc minimum to joy
lub
joy pedały przepustnica trackir
lub na wypasie
joy, pedały, przepustnica, gogle vr
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
bahus
Domownik forum...
Posty: 252
Rejestracja: 17-12-2015
Lokalizacja: Będzin (Zagłębie)
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: bahus » 24 paź 2019, o 20:39

miruuu pisze:Czyli co potrzebuje do obsługi żeby był sens instalować i się bawić?


Siemka ;) ... Wystarczy jako podstawa gamepad... ale zalecam Joya. Sam niedawno nabyłem za 100zł X52 na OLX, trochę przy nim pogrzebałem i daje radę ;)... ale to w pracy a w domu mam X52 Pro... i nie wyobrażam sobie latania bez tych cudeniek :) A poniżej moje latanie w domu.
Tutaj macie linki jak ratowałem X52 z OLX ;)
https://www.facebook.com/ybkarena/photo ... =3&theater
https://www.facebook.com/ybkarena/photo ... =3&theater
https://www.facebook.com/ybkarena/photo ... =3&theater

Obrazek
DJI Mini 2 + Oculus GO

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości