Oto słowo z niebios...

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 27 lut 2016, o 10:52

W tym kraju newsy z rana są jak śmietana. Nic to że waniajet, grunt że podano do stołu. Jako że mój idol ad personam - sir Antonio, mało się ostatnio udziela, tym razem padło na dotacje wszelkich sekt kościelnych. Nie ważne, czarne, czerwone, czy zielone, ichni Fundusz rzutem na taśmę zgarnął z budżetu cieplutkie 126 baniek w dwóch ratach, z czego druga to głupie 8 baniek wysmarkane na otarcie łez, bo śniegu tej zimy nie było.
Przecież to jest nieśmieszne i genialne w swej prostocie, działa już dwa tysiące lat i ani myśli zdechnąć :) Wszak aby possać cyca z rzeczonego Funduszu, wystarczy jedynie zarejestrować kościół Zakręconych Śmigłami Wszelakimi. Wszystki jest jak trzeba, wyznawców przybywa z każdym dniem, są w nim różne odłamy, zdarzają się schizmy, mamy kapłanów, arcykapłanów, proroków i misjonarzy. Ba, istnieją nawet całe sekty po kryjomu i cichaczem sprowadzające chińskie relikwie, czczone pod pod kołderką i oblatywane po zmierzchu, gdy już wszyscy w domu pójdą spać.
Co prawda, jest kilka ważkich problemów z którymi należałoby się uporać. Chociażby nie do końca jasne jest, jak rozdysponować dobra martwej ręki, tudzież ujawnić wartość majątku przed współmałżonkiem. Osobną kwestią jest, jak przekonać apostoła Mirosława aby nie nadużywał symboliki obcej wiary, z którą obnosi się publicznie. Chodzi oczywiście o to, aby środki z Funduszu trafiły na właściwe konto. Do ewangelii może dodałbym jeszcze encyklikę niwelującą kąty widzenia mieszkańców Olimpu ze światopoglądem reszty wiernych.
Przeto powiadam wam, dzień nasz wkrótce nadejdzie, a ofiary nasze nie poszły na marne...
126 baniek... blać, ja pierdole... Amen.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 27 lut 2016, o 11:04

Ale nie planujemy celibatu?
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 27 lut 2016, o 11:24

To jest temat na najbliższy Sobór Wincentowski, nie bardzo wiem jakie jest stanowisko ortodoksyjnych klanów gobliniarzy, protosiarze i gaukarze wydają się być zbyt rozrywkowi żeby ten postulat przeszedł. No i co z tymi którzy nabyli jeden wyBlakły święty obrazek i nieustannie szukają odpowiedzi na fundamentalne pytanie "czy to poleci"?
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 27 lut 2016, o 11:32

Będę gorliwym i dozgonnym wyznawcą. A żeby nie było, że darmozjad to mogę się zajmować wytwarzaniem wody... miodowej. I to na pełny etat.
Z drugiej strony można by się zająć również jakimś programem w stylu 700+ bo jak pięćset idzie w miliardy, to z wyższą cyferką... :masakra:
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15947
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 27 lut 2016, o 14:38

Artja pisze:W tym kraju newsy z rana są jak śmietana. Nic to że waniajet, grunt że podano do stołu. [...]


Czytam i czytam i nie moge dojsc czego nie rozumiem...
Az w koncu zrozumialem.
Waniajet.
Nie [wania dżet]
:masakra:
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 27 lut 2016, o 15:24

Artja, Antonio Smoleński się nie podoba ?
Zanotowałem...
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 27 lut 2016, o 15:45

Artja pisze:...nieustannie szukają odpowiedzi na fundamentalne pytanie "czy to poleci"?
Mnie nie daje spać po nocach inne pytanie: "czemu to w ogóle lata" hmm "Czy aby nie jest napędzane jakowąś siłą nieczystą" :wow2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 27 lut 2016, o 18:18

Mati pisze:...można by się zająć również jakimś programem w stylu 700+...

Znaczy się mnistrant :piwo: Dobra fucha ale sugeruję raczej trzymać się tradycji i jednostek miar - 50'tka, setka, małpeczka, połóweczka i czy czwarte. Lud ma dosyć ściemy i 700+ nie kupi...

super_mario2 pisze:Zanotowałem...

Doskonale, będziesz kronikarzem :thumb: Tylko dbaj dobrze o szafę...

aikus pisze:Czytam i czytam i nie moge dojsc czego nie rozumiem...
Az w koncu zrozumialem.

Pierwszy Święty wypisz wymaluj :) habity sióstr pod wezwaniem będą miały specjalne kieszonki... na apkę i pułapkę na łapkę

Artu pisze:..."czemu to w ogóle lata"...

Całkiem niedawno były rekolekcje, jedni powiadają że lata bo żyro, inni że sprawia to precesja, a ja powiadam - lata, bo nasz bóg tak chce! I chce jeszcze kilka baniek...
Pozdrawiam,
Jacek

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości