Bocznica

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 1 kwie 2018, o 22:34

10A ? I nie rozłączyły ? hmm , przy okazji przyjrzę się takiej płytce...
Ścieżki PCB często robią za "ostatnią deskę ratunku". Ale to nie są szybkie bezpieczniki, tylko wołowate wręcz. Dlatego nie można tego uważać za przewidywalne i przewidziane w projekcie zabezpieczenie. Ponadto "zadziałanie" takiego zabezpieczenia to usterka trwała urządzenia. Wprawdzie łatanie drucikami popalonych ścieżek praktykuje się powszechnie, ale to chyba nie tak powinno być.
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 1 kwie 2018, o 22:41

Myślę że nie zdążyły się odpowiednio rozgrzać żeby się spalić.
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 1 kwie 2018, o 23:33

Wprawdzie zasadność poprawiania takiej płytki kiwa się gdzieś pomiędzy sensem a jego niedostatkiem z powodu małego prawdopodobieństwa powtórki, ale znając siebie z lenistwa i wygodnictwa to jednak bym się zabezpieczył.
W dość odległej przeszłości, aby ustrzec się przed nie do końca bezpiecznym równoległym ładowaniem lipolek, robiłem ładowarki indywidualnie ładujące poszczególne pakiety, a w nich każde ogniwko też osobno. Początkowo bez przekonania o słuszności tej idei z uwagi na spodziewane wysokie koszty takiej ładowarki, ale jakoś to poszło i powstała seria informacyjna.
To pozostałości fragmentu któregoś prototypu:
20180402_002153.jpg



To tak sobie tylko jako ciekawostka dla pochwalenia się ;)
Jakim prądem zwykle ładujesz swoje helikowe akku ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 1 kwie 2018, o 23:40

1C, czyli ok 2A na pakiet.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 2 kwie 2018, o 07:56

Chlopcy, w tym wątku zostawmy tylko galerie. Bo jego celem jest radosne ogladanie :)

Całą Waszą rozmowę później przeniose do tego drugiego, ogólnego krecikowego wątku...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 2 kwie 2018, o 09:54

Wyrzuć w ogóle bo dyskusja o d. Maryni się zrobiła.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 2 kwie 2018, o 11:19

To przerzuca do ogólnego wątku o kretobiciach co by autorzy wypocin na mnie nie bluzgali ;)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 2 kwie 2018, o 11:47

No niechby który sprobowal^^
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 2 kwie 2018, o 14:32

mwx pisze:Wyrzuć w ogóle bo dyskusja o d. Maryni się zrobiła.

Popieram :thumb:
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
Todmey
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 10
Rejestracja: 26-06-2018
Lokalizacja: Galway

Postautor: Todmey » 28 cze 2018, o 17:13

Witam Wszystkich Bardzo Serdecznie
Mam trex-a 470 i taranisa, wcześniej (10 lat temu ) były zabawki od Esky, troszkę polatałem.
Mam problem dosyć nie typowy zostało mi do ustawienia tylko ( a może aż) kąty łopat tak w skrócie i boję się tego jak diabeł swięconej wody, czas dla siebie mam tylko w nocy i większości przypadków jestem zbyt zmęczony aby zająć się tak precyzyjną robotą bo wiem że jak coś popier...... to lot będzie króciutki. Helika mam od marca zeszłego roku, ponad pół roku przekopywałem się przez śmieci w necie aby zaprogramować radio łatwo nie było a nikogo w pobliżu tez nie było ( mieszkam w Galway Ire ) z dobrą radą kto by pokazał mi co i jak. Kiedyś dostałem radę że na pewnej ulicy są sklepy jubilerskie i w jednym z nich jest ktoś kto lata dronami i może mi pomoże haha.
Wiem że dla kogoś kto robił to kilka razy to pewnie godzina może mniej ale dla mnie to nie jest tak oczywiste. Znalazłem ostatnio w necie jak złapać punkt zero ( w trex 470 jest pochylona oś ) stopni przy pomocy płaskiego elementu mocowanego do rotora, ale potrzeba 5-7 stopni i 15 mam 'kątomierz' elektroniczny, mam mikro bestję z plusem, troszkę trwało zanim zakumałem jak ta bestja działa ale już wiem. Jako kompletny amator ile czasu potrzebuję aby to ustawić ? Czy ktoś znajdzie czas aby mi pokazać właściwą drogę ? Mam milion pytań ale to może potem.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 29 cze 2018, o 08:03

Model fajny i nadajnik fajny.

Jeśli chodzi o kąty, to na razie tak w skrócie bo muszę dopełnic jeszcze poranne rytuały ;)

Taranis - fajny nadajnik. Jak już go zrozumiesz, będzie Ci brakowało wielu jego możliwości w następnych nadajnikach...
BeastX - tu niestety nie pomogę bo nie znam.

Kąty...

Zwróć uwagę, że helik jest pochylony do przodu, ale nie jest przechylony na bok. Więc jeśli chcesz ustawić kąty zero, to po prostu rozciągnij łopaty wzdłuż helika (jedna wzłuż belki ogonowej, druga idealnie na przód). Jak ustawisz kąty zero w tej pozycji to znaczy że są zero.

Możesz też zrobić zawsze banalny check. Jesli ściągniesz obie łopaty wzdłuż belki ogonowej, to w pozycji 0 kątów powinny układać się na równej wysokości.

NATOMIAST jeśli nie chcesz na początek dorzucać sobie komplikacji związanych z pochyleniem modelu, po prostu zdejmij płozy. Jak postawisz model na ramie, to będzie stał idealnie prosto.

Wtedy po ustawieniu możesz zrobić dwa trzy checki, które utwierdzą Cię w przekonaniu czy wszystko dobrze ustawione:
1. To co pisałem wcześniej - czyli łopaty razem na ogonie mają być na równej wysokości przy katach 0. W tym momencie masz już pewność, że masz złapany punkt 0.
2. Później, trzymając tak łopaty podnosisz kąty max w dół i w górę i patrzysz czy łopoty rozchodzą się w obu przypadkach na taką samą długość. Po tym wiesz, czy maksymalne kąty dodatnie i ujemne masz ustawione w równym stopniu
3. I na koniec warto ustawić jeszcze kątomierz na jednej łopacie, ustawić na zero i obkręcić wirnikiem do okoła. Jeśli na kątomierzu masz cały czas 0, to znaczy, że tarcza jest ustawiona idealnie równo :)

Zrozumiałeś coś z tego bełkotu?
Awatar użytkownika
Zybidk
Domownik forum...
Posty: 406
Rejestracja: 30-11-2015
Lokalizacja: Fanø (Dania)
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 55 razy

Postautor: Zybidk » 29 cze 2018, o 12:25

470 na okuciach i hubie ma chyba wyżłobienie jeśli się pokrywają to masz zero. Łopaty wzdłuż modelu. Ja swojego ustawiałem tak że kątomierz na silnik w poprzek modelu i zerowałem go i wtedy na łopaty i ustawianie 6 stopni i później maksymalnych kątów. Jak masz pytanie do beastx pisz pw postaram się pomoc
Zybidk
Awatar użytkownika
Todmey
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 10
Rejestracja: 26-06-2018
Lokalizacja: Galway

Postautor: Todmey » 29 cze 2018, o 17:45

Rame składałem trzy razy ale i tak jest lekko "zwichrowana" cos jest nie tak i bez płóz lekko się kolebie ale czytałem że tak się zdarza. To mój nr modelu RH47E01XT ale kabinke dostałem zieloną. Kiedyś podczas prób na biurku całe szczęście że bez łopat głownych tail rotor dosytał impuls z radia ( no to moja wina haha ) i poleciał na monitor i podłogę a był to tylko ułamek sekundy podłoga się nie poddała ale monitor leży w kartonie i czeka na matrycę moze się uda kupić, i tu mam pytanie ja doskonale wiem że trex 470 to już nie zabawka od esky i podobno bliżej mu do 500-setki niż do 450-tki ale czego mam się spodziewać .... ? To naprawdę jest kawał potwora ? to samo co do radia juz wiem że jest czułe i możliwościami przewyższa niejednego konkurenta który kosztuje wiele więcej ale znam tylko filmiki nigdy nie widziałem na żywo jak to coś lata, miałem nieśmiertelną lamę i honey bee 2 egzemplarze jeden utonął w rzece, raptor 50 i dx6 se ( bardzo chciałem to radio) miałem tydzień w domu i musiałem sprzedać nawet pudełek nie otwarłem, czyli lotnik ze mnie zaden full amator haha ale każdy był kiedyś amatorem. Teraz mam kilka pytań technicznych podczas montażu nie rozbierałem koła napędowego wstawiłem prosto z worka, druga sprawa anteny odbiornika czy dobrze to zrobiłem ? no i chyba sprawa najważniejsza - bezpieczeństwo, puste boisko do nogi to wystarczy ? czy lepiej coś wiekszego ( widziałem fotki wbitej łopaty w budę blaszaną ), mam trzy pakiety 1300 nano -tech wiem że kariery na tym nie zrobię ale to łatwo zmienić, nie wiedziałem czy 1700 będą lepsze bo opinie są podzielone a i jeszcze pytanie o stabilność tego modelu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 29 cze 2018, o 18:07

Tak nad strzałkami, trochę w lewo lub w prawo leży taki klawisz "enter".
Zlituj się nad nami biednymi i poszukaj go... ;)
Awatar użytkownika
Todmey
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 10
Rejestracja: 26-06-2018
Lokalizacja: Galway

Postautor: Todmey » 29 cze 2018, o 18:36

Aby było wszystko to dodam że mam imax b6 z opcją usb i to działa czego nie mogę powiedzieć o taranisie reinstalka windowsa 7 nic nie pomogła długo grzebałem a znam sie troszkę i się poddałem zresztą radio sie super programuje, wolno ale jest ok-i, moje skromne zdanie na temat mojego zestawu startowego jest jak najbardziej pozytywne, zastrzeżenia mam do aligna bo śrubki wyliczone jak w aptece instrukcja pisana na kolanie, brak wyłącznika i chyba najwiekszy mankament to brak mocowania regulatora, mogli radiator powiększyć z opcją na śrubki do ramy.
Awatar użytkownika
Todmey
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 10
Rejestracja: 26-06-2018
Lokalizacja: Galway

Postautor: Todmey » 29 cze 2018, o 18:38

Miruuu nie rozumiem
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 29 cze 2018, o 19:36

Powiem prosciej: używaj enterow bo ciężko się czyta. Ja na przykład jestem prosty człowiek i się szybko gubie :(
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 29 cze 2018, o 19:40

Todmey pisze:Aby było wszystko to dodam że mam imax b6 z opcją usb i to działa czego nie mogę powiedzieć o taranisie reinstalka windowsa 7 nic nie pomogła długo grzebałem a znam sie troszkę i się poddałem zresztą radio sie super programuje, wolno ale jest ok-i, moje skromne zdanie na temat mojego zestawu startowego jest jak najbardziej pozytywne, zastrzeżenia mam do aligna bo śrubki wyliczone jak w aptece instrukcja pisana na kolanie, brak wyłącznika i chyba najwiekszy mankament to brak mocowania regulatora, mogli radiator powiększyć z opcją na śrubki do ramy.
Tak podrzedno-nadrzedno-niedorzecznie zlozonego zdania jeszcze nie spotkałem. Weź pisz po polsku a będzie żyło się lepiej :)
Awatar użytkownika
Todmey
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 10
Rejestracja: 26-06-2018
Lokalizacja: Galway

Postautor: Todmey » 29 cze 2018, o 20:52

Haha no ja tak mam w standardzie. Zrobię co mogę aby to zmienić.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 29 cze 2018, o 20:56

Dzięki :)

Zapamiętałem końcówkę zdania to o nią dopytam ;)

O co Ci chodzi z tym wyłącznikiem oraz montażem regla?

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron