Bocznica

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
marek_c4
Lider forum...
Posty: 1956
Rejestracja: 23-10-2014
Lokalizacja: Swarzędz
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 57 razy
Kontaktowanie:

Postautor: marek_c4 » 30 cze 2018, o 05:43

Chyba chodzi mu o to że regulator nie ma wyłącznika - takiego normalnego pstryka którym wyłącza się regulator.
Spotkałem się kiedyś z takimi rzeczami, jak bawiłem się łódkami, ale pstryczek ów i tak nie do końca wyłączał prąd - po prostu zapobiegał włączeniu się silnika (osobiście likwidowałem te wyłączniki ;))
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 30 cze 2018, o 07:17

Todmey pisze:Haha no ja tak mam w standardzie. Zrobię co mogę aby to zmienić.
Hej

A ja mam sugestię/prośbę do nowego kolegi.
Polecam obejrzeć tę serię na początek:
https://www.youtube.com/channel/UC7KIfe ... WEZ48N1Mfw

Obowiązkowo. Calusieńką. Odpowie Ci na pewno na wiele pytań, a na dokładkę - wszystko zobrazuje.
Jak czegoś nie załapiesz, obejrzyj jeszcze raz.
Druga sprawa. Zapoznaj się ze swoim nadajnikiem/aparaturą. Przede wszystkim, gdzie i jak ustawić HOLD. Uchroni Cię to przed kolejnymi stratami materialnymi, a co ważniejsze - przed uszczerbkami na zdrowiu. Można też wypiąć jeden z kabli idących ESC<->silnik i wtedy masz gwarancję, że nic Ci się nie rozkręci.
Gdy wrócisz z konkretnymi pytaniami na których odpowiedzi nie znalazłeś w powyższej serii, staraj się używać znaków interpunkcyjnych. Przynajmniej kropki i wielkiej litery, ew. znaków zapytania.
Z góry dzięki i powodzenia.
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 30 cze 2018, o 14:04

Pan Byku pisze:Można też wypiąć jeden z kabli idących ESC<->silnik i wtedy masz gwarancję, że nic Ci się nie rozkręci.


Tylko zjara silnik lub esc - ale faktycznie nie rozkręci :)
Helikoptery
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 30 cze 2018, o 15:51

miruuu pisze:
Todmey pisze:Aby było wszystko to dodam że mam imax b6 z opcją usb i to działa czego nie mogę powiedzieć o taranisie reinstalka windowsa 7 nic nie pomogła długo grzebałem a znam sie troszkę i się poddałem zresztą radio sie super programuje, wolno ale jest ok-i, moje skromne zdanie na temat mojego zestawu startowego jest jak najbardziej pozytywne, zastrzeżenia mam do aligna bo śrubki wyliczone jak w aptece instrukcja pisana na kolanie, brak wyłącznika i chyba najwiekszy mankament to brak mocowania regulatora, mogli radiator powiększyć z opcją na śrubki do ramy.
Tak podrzedno-nadrzedno-niedorzecznie zlozonego zdania jeszcze nie spotkałem. Weź pisz po polsku a będzie żyło się lepiej :)


Żeby było wszystko gites to mam imax b6 z pokitranym usb i bangla to na fest nie to co taranis gdzie napierdolka windowsa 7 odstawia ścieme i chociaż mam rozmine tego temata to szuram glebe a na radyjku super się fazę odstawia chociaż speeda nie ma ale jest git, moja zajawka na temat towaru na start jest spoko jak najbardziej, mam wąty do aligna bo ma bolce odliczone jak działka u dilera a rozkmina druciakiem szamerowana, brak dzyndzla i największa wtopa to brak bolca do regulatorca, mogli wiatrak powiększyć z ustawką bolcami na boki.

Czego nie kminisz, pardon, nie rozumiesz? :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 30 cze 2018, o 16:04

A po co te USB tam jest?? Co one daje??
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 30 cze 2018, o 18:47

Oj tam... rezultat spodziewany osiągnięty :)
Oczywiście możemy zostawić jeden kabel między esc a motorem, a nie odłączamy jeden.
Poprawiam się:
Odłączamy dwa!
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
Todmey
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 10
Rejestracja: 26-06-2018
Lokalizacja: Galway

Postautor: Todmey » 3 lip 2018, o 19:37

Hey
To czas na moje 5 minut:
Pan Byku: filmiki lipa i to kompletna wolę taki mniej słów więcej traści ale dzięki za chęci :
https://www.youtube.com/watch?v=gf9Yr4u8vMg
To moja wina bo nie umiem napisać w czym problem bo tak mam od zawsze.
Przepraszam.
Co do beca to 5-7 mm ( nie mierzyłem ) szerszy i byłyby śrubki miedzyę ramą a radiatorem, moje zdanie.
Wyłącznik mam samoróbkę na dwurzyłowym przewodzie z regulatora, mam w radiu wszystko jak trzeba ale to był wypadek bo chciałem zakręcić silnikiem i dotknąłem wajhy.
Wszystko co mam w radiu mam od speców z za ocenau .
Teraz potrzebowałem odwagi motywacji aby zrobić co trzeba z małą pomocą.
Ale bez waszej pomocy której mi nie udzielicie zrozumiałem pewne rzeczy.
Żeby było wszystko gites to mam imax b6 z pokitranym usb i bangla to na fest nie to co taranis gdzie napierdolka windowsa 7 odstawia ścieme i chociaż mam rozmine tego temata to szuram glebe a na radyjku super się fazę odstawia chociaż speeda nie ma ale jest git, moja zajawka na temat towaru na start jest spoko jak najbardziej, mam wąty do aligna bo ma bolce odliczone jak działka u dilera a rozkmina druciakiem szamerowana, brak dzyndzla i największa wtopa to brak bolca do regulatorca, mogli wiatrak powiększyć z ustawką bolcami na boki.

Czego nie kminisz, pardon, nie rozumiesz? :)
Jakim cudem taki debil jest wśród was no nas, no wiem warszawiak ale głupota ma swoje granice.
Warszawiacy to debile delikatnię ujmując ....
Pozdrawiam wszystkich kumatych
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 3 lip 2018, o 19:43

Ale jazda. Komuś chyba wyrwalo lejce.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Helikoptery
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 3 lip 2018, o 19:49

Todmey pisze:Warszawiacy to debile delikatnię ujmując ....
Pozdrawiam wszystkich kumatych


Bo najważniejsze to dobrze znajomość zacząć :dk:
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
dismalK
Domownik forum...
Posty: 272
Rejestracja: 29-09-2015
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 20 razy

Postautor: dismalK » 3 lip 2018, o 20:00

Todmey pisze:Hey
To czas na moje 5 minut:
Pan Byku: filmiki lipa i to kompletna wolę taki mniej słów więcej traści ale dzięki za chęci :
https://www.youtube.com/watch?v=gf9Yr4u8vMg
To moja wina bo nie umiem napisać w czym problem bo tak mam od zawsze.
Przepraszam.
Co do beca to 5-7 mm ( nie mierzyłem ) szerszy i byłyby śrubki miedzyę ramą a radiatorem, moje zdanie.
Wyłącznik mam samoróbkę na dwurzyłowym przewodzie z regulatora, mam w radiu wszystko jak trzeba ale to był wypadek bo chciałem zakręcić silnikiem i dotknąłem wajhy.
Wszystko co mam w radiu mam od speców z za ocenau .
Teraz potrzebowałem odwagi motywacji aby zrobić co trzeba z małą pomocą.
Ale bez waszej pomocy której mi nie udzielicie zrozumiałem pewne rzeczy.
Żeby było wszystko gites to mam imax b6 z pokitranym usb i bangla to na fest nie to co taranis gdzie napierdolka windowsa 7 odstawia ścieme i chociaż mam rozmine tego temata to szuram glebe a na radyjku super się fazę odstawia chociaż speeda nie ma ale jest git, moja zajawka na temat towaru na start jest spoko jak najbardziej, mam wąty do aligna bo ma bolce odliczone jak działka u dilera a rozkmina druciakiem szamerowana, brak dzyndzla i największa wtopa to brak bolca do regulatorca, mogli wiatrak powiększyć z ustawką bolcami na boki.

Czego nie kminisz, pardon, nie rozumiesz? :)
Jakim cudem taki debil jest wśród was no nas, no wiem warszawiak ale głupota ma swoje granice.
Warszawiacy to debile delikatnię ujmując ....
Pozdrawiam wszystkich kumatych



Ranyyyy... ale kibel :help: szkoda mi Ciebie... i siebie bo krew mi z oczu leci po przeczytaniu tego co tam chciales przekazac. :masakra:
"...nawet Diabeł ma swojego Anioła, który stara mu się umilić piekło..."
Black Thunder 700, Scorpion, Spektrum iX12, Msh Brain, VTX Blades...
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2049
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 3 lip 2018, o 20:01

przeczytałem i dalej nie wiem o co chodzi :dk:
do kogo to ,o co i dlaczego :gas:
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 3 lip 2018, o 20:30

Oho. Nie ma co, lecę do żabki :D
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 3 lip 2018, o 21:03

Todmey pisze:Hey
To czas na moje 5 minut:
Pan Byku: filmiki lipa i to kompletna wolę taki mniej słów więcej traści ale dzięki za chęci :
https://www.youtube.com/watch?v=gf9Yr4u8vMg
To moja wina bo nie umiem napisać w czym problem bo tak mam od zawsze.
Przepraszam.
Co do beca to 5-7 mm ( nie mierzyłem ) szerszy i byłyby śrubki miedzyę ramą a radiatorem, moje zdanie.
Wyłącznik mam samoróbkę na dwurzyłowym przewodzie z regulatora, mam w radiu wszystko jak trzeba ale to był wypadek bo chciałem zakręcić silnikiem i dotknąłem wajhy.
Wszystko co mam w radiu mam od speców z za ocenau .
Teraz potrzebowałem odwagi motywacji aby zrobić co trzeba z małą pomocą.
Ale bez waszej pomocy której mi nie udzielicie zrozumiałem pewne rzeczy.
Żeby było wszystko gites to mam imax b6 z pokitranym usb i bangla to na fest nie to co taranis gdzie napierdolka windowsa 7 odstawia ścieme i chociaż mam rozmine tego temata to szuram glebe a na radyjku super się fazę odstawia chociaż speeda nie ma ale jest git, moja zajawka na temat towaru na start jest spoko jak najbardziej, mam wąty do aligna bo ma bolce odliczone jak działka u dilera a rozkmina druciakiem szamerowana, brak dzyndzla i największa wtopa to brak bolca do regulatorca, mogli wiatrak powiększyć z ustawką bolcami na boki.

Czego nie kminisz, pardon, nie rozumiesz? :)
Jakim cudem taki debil jest wśród was no nas, no wiem warszawiak ale głupota ma swoje granice.
Warszawiacy to debile delikatnię ujmując ....
Pozdrawiam wszystkich kumatych


dzialki, towary i wszystko w temacie :masakra:
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 3 lip 2018, o 21:23

Todmey pisze:...
Warszawiacy to debile delikatnię ujmując ....

Jest moc! :vhappy:
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 3 lip 2018, o 21:53

Todmey pisze:Hey
To czas na moje 5 minut:
Pan Byku: filmiki lipa i to kompletna wolę taki mniej słów więcej traści ale dzięki za chęci :
https://www.youtube.com/watch?v=gf9Yr4u8vMg
To moja wina bo nie umiem napisać w czym problem bo tak mam od zawsze.
Przepraszam.
Co do beca to 5-7 mm ( nie mierzyłem ) szerszy i byłyby śrubki miedzyę ramą a radiatorem, moje zdanie.
Wyłącznik mam samoróbkę na dwurzyłowym przewodzie z regulatora, mam w radiu wszystko jak trzeba ale to był wypadek bo chciałem zakręcić silnikiem i dotknąłem wajhy.
Wszystko co mam w radiu mam od speców z za ocenau .
Teraz potrzebowałem odwagi motywacji aby zrobić co trzeba z małą pomocą.
Ale bez waszej pomocy której mi nie udzielicie zrozumiałem pewne rzeczy.
Żeby było wszystko gites to mam imax b6 z pokitranym usb i bangla to na fest nie to co taranis gdzie napierdolka windowsa 7 odstawia ścieme i chociaż mam rozmine tego temata to szuram glebe a na radyjku super się fazę odstawia chociaż speeda nie ma ale jest git, moja zajawka na temat towaru na start jest spoko jak najbardziej, mam wąty do aligna bo ma bolce odliczone jak działka u dilera a rozkmina druciakiem szamerowana, brak dzyndzla i największa wtopa to brak bolca do regulatorca, mogli wiatrak powiększyć z ustawką bolcami na boki.

Czego nie kminisz, pardon, nie rozumiesz? :)
Jakim cudem taki debil jest wśród was no nas, no wiem warszawiak ale głupota ma swoje granice.
Warszawiacy to debile delikatnię ujmując ....
Pozdrawiam wszystkich kumatych


Człowieku odstaw to co bierzesz bo ewidentnie Ci szkodzi.
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 3 lip 2018, o 21:55

Eee nie maruźdzcie! Od dawna zieje nudą. Tylko te helikopterki, rotary i prądy...
W koncu coś na forum ruszyło!

Dziękujemy Ci, że jesteś z nami!!! <3
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 3 lip 2018, o 23:36

Popcornu nie mam jak zrobić, otwieram winiacza i czekam na kolejny wpis.
Przyjedź do Wincentowa, też nie ufałem Warszawiakom, ostatecznie zmieniłem zdanie :)

Tapatalk
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
marek_c4
Lider forum...
Posty: 1956
Rejestracja: 23-10-2014
Lokalizacja: Swarzędz
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 57 razy
Kontaktowanie:

Postautor: marek_c4 » 4 lip 2018, o 00:27

miruuu pisze:Dziękujemy Ci, że jesteś z nami!!! <3

:rotfl: :masakra:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 4 lip 2018, o 00:37

Dobre, prawie tak dobre jak występ sympatycznego skądinąd kolesia, który próbował nas namówić na wazektomię :)

Obrazek

Panie Todmey, stanowczo odmawiam polemiki na płaszczyźnie patriotyzmu regionalnego. Pański poziom jest zbyt odległy, aby chciało mi się zniżać do jakiejś wyszukanej riposty.

Nie mniej jednak, próba skupienia na treści próbującej przedstawić jakiś wyimaginowany problem techniczny, prowadzi do wniosku, że nie bardzo masz pojęcie o czym myślisz i piszesz. Wspomniałeś o fotce łopaty wbitej w jakiś blaszak, a czy widziałeś fotkę pustej czaszki z wypłyniętym mózgiem po przecięciu łopatą helika? Tak przy okazji, to był nasz rodak, jeśli to ma jakieś znaczenie. Tak więc środek ciężkości Twoich problemów IMO leży w niezrozumieniu zjawisk z jakimi masz do czynienia, a nie w braku informacji montażowych, bo tych jest całe mnóstwo i już je otrzymałeś. Próba przykręcania radiatora do ramy tylko mnie w tym przekonaniu utwierdza, ale Ty dopiero się o tym przekonasz dlaczego to nie jest dobry pomysł. Pochwaliłeś się montażem koła głównego prosto z woreczka, w tonie tak lekceważącym, jakbyś w ten sam sposób zmontował ogon. Takie wrażenie sprawia, że ludzie na polu instynktownie odsuną się na dystans. Albo po prostu wyjmą Ci baterie z apki i odeślą do hangaru, a na forum po krótkim ping-pongu trafisz do k-fa i będzie po zabawie. Enjoy :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Todmey
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 10
Rejestracja: 26-06-2018
Lokalizacja: Galway

Postautor: Todmey » 10 lip 2018, o 01:46

Wiem ze czekacie na ripostę ale gdy mam jasny umysł moje postrzeganie świata jest zbyt odległe w tej płaszczyźnie i na tym poziomie mojej percepcji w tym momencie,
Z tego powodu a może przy okazji tego niefortunnego wydarzenia słownego jakim zostałem poczęstowany ( sam nie wiem dla czego.... ) zaproponuję rozejm ( po ostatniej mojej wojnie w necie podarowałem wszystkim wędkarzom górny wymiar szczupaka ) ....., przeproś mnie a ja uczynię to samo,

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości