Fajne gesty/akcje braci forumowej

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 30 wrz 2014, o 11:54

Temat rozwojowy - przeniosłem w nowe miejsce...
/ miruuu


Mirruuu to ja bym prosił o pomoc w misji poszukiwania samolotu. Coś go nie możemy znaleźć. Mimo tego, że mamy nagrany obraz z powietrza to jednak z samolotu. Październik będzie dobry bo liczymy na to, że będzie mniej liści itd.
...
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 30 wrz 2014, o 12:01

No to dla Tych, którzy nie znają jeszcze dobrze Aikusa, to jest super gość co sam z siebie organizuje grila dla (prawie) obcych ludzi.
Nie idzie na łatwiznę, sprzedał FBL Braina, bo ten za dobrze latał. Serio. Nie idzie na łatwiznę. Dlatego np. po pewnym czasie latania na FBL skręcił sobie kolejny model z prętem.

O tym jak wita ludzi na lotnisku już nie wspomnę. Aż chce się go spotkać w realu.

Oj Aikus, lubię Cię.

A wieczorkiem napisz proszę "Dlaczego lubię swojego miniprosiaka"
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 wrz 2014, o 12:22

lin3e pisze:Mirruuu to ja bym prosił o pomoc w misji poszukiwania samolotu. Coś go nie możemy znaleźć. Mimo tego, że mamy nagrany obraz z powietrza to jednak z samolotu. Październik będzie dobry bo liczymy na to, że będzie mniej liści itd.

Nie ma problemu. Liczę, że do tego czasu ogarnę całość i wtedy jak najbardziej pomogę. Z którego lotniska spierdzielił?
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 30 wrz 2014, o 12:23

Reguły
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 wrz 2014, o 12:27

PiotrS pisze:Reguły

Damy radę :)
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 30 wrz 2014, o 12:56

Uciekł z EPR2
CLICK

O tym przykrym zdarzeniu pewnie Artja coś więcej napisze. Generalnie znamy ten teren już tak dobrze, że krzaczkom nadaliśmy imiona.
W poszukiwaniach brał również pies... niestety nawet sarny go nie ruszają :lol:
...
Awatar użytkownika
pa0l0
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 53
Rejestracja: 19-07-2010
Lokalizacja: Warszawa - Ursus
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 9 razy

Postautor: pa0l0 » 30 wrz 2014, o 13:52

lin3e pisze:Uciekł z EPR2
CLICK

O tym przykrym zdarzeniu pewnie Artja coś więcej napisze. Generalnie znamy ten teren już tak dobrze, że krzaczkom nadaliśmy imiona.
W poszukiwaniach brał również pies... niestety nawet sarny go nie ruszają :lol:


Jaki to samolot? Kiedy uciekł? I jak to było? Odleciał w jakąś stronę i tak sobie leciał, czy spadł gdzieś na polu ale nie wiadomo gdzie?

Mam hexa 550 FPV i latam kiedy tylko się da. Mieszkam niedaleko więc mogę polatać nad polami i szukać, ale muszę mieć jak najwięcej informacji żeby pomóc. Mogę latać do 12 min więc warto dobrze wybrać rejon poszukiwań. Może są tam jakieś trudno dostępne miejsca, w które nie dotarliście a kopter sobie poradzi.
Mogę też zrobić film full hd mobiusem z pewnej wysokości tak żeby było widać duży obszar.
Latam głównie FPV Hexa DJI550, DX6i
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 wrz 2014, o 13:54

Do tego warto chyba zrobić "skan" drzew. Może gdzies wisi, ale w liściach się zakopał. Na gołych drzewach będzie bardziej widoczny jeśli w coś wpadł.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 wrz 2014, o 13:56

pa0l0 pisze:Jaki to samolot? Kiedy uciekł? I jak to było? Odleciał w jakąś stronę i tak sobie leciał, czy spadł gdzieś na polu ale nie wiadomo gdzie?

Mam hexa 550 FPV i latam kiedy tylko się da. Mieszkam niedaleko więc mogę polatać nad polami i szukać, ale muszę mieć jak najwięcej informacji żeby pomóc. Mogę latać do 12 min więc warto dobrze wybrać rejon poszukiwań. Może są tam jakieś trudno dostępne miejsca, w które nie dotarliście a kopter sobie poradzi.
Mogę też zrobić film full hd mobiusem z pewnej wysokości tak żeby było widać duży obszar.

Wiedziałem, że nie będę musiał Cie długo namawiać :)
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 30 wrz 2014, o 14:01

pa0l0 pisze:
lin3e pisze:Uciekł z EPR2
CLICK

O tym przykrym zdarzeniu pewnie Artja coś więcej napisze. Generalnie znamy ten teren już tak dobrze, że krzaczkom nadaliśmy imiona.
W poszukiwaniach brał również pies... niestety nawet sarny go nie ruszają :lol:


Jaki to samolot? Kiedy uciekł? I jak to było? Odleciał w jakąś stronę i tak sobie leciał, czy spadł gdzieś na polu ale nie wiadomo gdzie?

Mam hexa 550 FPV i latam kiedy tylko się da. Mieszkam niedaleko więc mogę polatać nad polami i szukać, ale muszę mieć jak najwięcej informacji żeby pomóc. Mogę latać do 12 min więc warto dobrze wybrać rejon poszukiwań. Może są tam jakieś trudno dostępne miejsca, w które nie dotarliście a kopter sobie poradzi.
Mogę też zrobić film full hd mobiusem z pewnej wysokości tak żeby było widać duży obszar.


Nie wiem czy w tym wątku kontynuować rozmowę... Jacek pewnie napisze osobnego posta. Jeśli chodzi o teren to rzeczywiście jest trudny. Same pokrzywy mają po 2 metry... Samolotem oblataliśmy teren filmując Mobiusem. Oczywiście zrobić kolejny filmik nie zaszkodzi. Zgodzę się z tym, że Hexą dotrzemy nawet do ciemnej... Dzięki za zaangażowanie chłopaki :)
...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 30 wrz 2014, o 14:21

lin3e pisze:Nie wiem czy w tym wątku kontynuować rozmowę...
Zrobione :)
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 30 wrz 2014, o 14:53

Przeglądam forum po kolei i nawet nie wiedziałem że sprawa zaginionego Bociana nabrała rozpędu, wzruszyłem się, naprawdę, dzięki za odzew :-)

No cóż, tytułem streszczenia: zaginał biały Skysurfer 2000 z pełnym osprzętem FPV. Model był w trakcie oblotu przed dopuszczeniem do ruchu. Spadł teoretycznie nie dalej niż 300m od pilota i świadków. Sęk w tym, że pomiędzy miejscem upadku a lotniskiem jest ściana drzew przysłaniająca horyzont, dalej znajduje się otwarta przestrzeń łąk, pól i wysuszonych bagien z bujną trawą, trzciną, pokrzywami etc. Żólte dywany widoczne na filmie poniżej, to wg Aikusa mimozy, jak zwał tak zwał, lecz te roślinki mają miejscami ponad 2m wysokości i bez problemu łykają wszystko co w nie wpadnie.
Maszyna spadając pikowała pionowo w dół, przeszukaliśmy to miejsce oraz okolicę bardzo dokładnie. Pojawiła się hipoteza, że stabilizacja wyprowadziła samolot z piki tuż nad ziemią i na niskim pułapie mógł odleciec dalej niż wskazywałaby trajektoria piki. Alternatywą jest zajumanie modelu przez przypadkowego spacerowicza w ciągu pierwszych 15min po katastrofie.

Rejon został oblatany Pingwinem po wyapointach wg trasy po niebieskim śladzie:
Obrazek

Film z tego lotu:


Jak dotąd, nic nie wypatrzyliśmy.
Pilot stał tutaj: 52.155041,20.858386
Hipotetyczne współrzędne miejsca katastrofy to: 52.156746,20.857072
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2014, o 15:45 przez Artja, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 30 wrz 2014, o 15:08

Temat jest duzy i gruby. Ja tez bralem w nim udzial, nawet sie zakwasow nabawiliem po przedzieraniu sie przez haszcze... Bylem pewien, ze znajde Bociana. To byl kiedys moj samolot, tym bardziej jakos tak "czulem" ze go znajde. A tu kibel...
A warto dodac, ze ja go szukalem moze z godzinke... to jest NIC przy tym co oni tam wszyscy go szukali.
Zaluje ze mieszkam tak daleko od EPR2...
Jestem pewien, ze on gdzies tam jest i mysle ze trzeba dokladnie lustrowac korony drzew.

EDIT: Model zwykle spada blizej niz sie wydaje. Pomiedzy wspomnianymi koronami drzew a pilotami sa tylko zaorane pola, wiec tam go nie ma. Ergo - korony sa prawdopodobne...
Nie wydaje mi sie, zeby daleko odlecial. Nie wydaje mi sie tez zeby ktos go zajumal...
Jest to oczywiscie mozliwe, ale prawdopodobienstwo tego oceniam jako skrajnie male.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 30 wrz 2014, o 20:11

Ja też skłaniam się ku temu, że nie odleciał daleko, raczej dość szybko zakończył żywot o czym może świadczyć utrata linku video i brak akustycznych efektów reakcji na RC. Oba linki zamilkły w ciągu sekund od chwili gdy model zniknął za drzewami. Tutaj już możliwe są różne scenariusze od padaczki zasilania począwszy - mało prawdopodobne jako jednoczesne bo video i awionika chodziły na oddzielnych pakietach. Bardziej podejrzewam utratę skrzydła na którym był nadajnik video i wyłamanie ogona z odbiornikem RC. Czyli byłby to bardziej objawy porządnego glebnięcia w twarde podłoże lub między gałęzie niż stosunkowo miękkiego pożarcia przez pokrzywy i mimozy.
W weekend oprócz maczety wezmę jeszcze raz Pingwina z kamerą i Betę jako symulator, jestem ciekaw czy faktycznie da się wypatrzeć model 1,4m rozpiętości w tym zielsku...
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
pa0l0
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 53
Rejestracja: 19-07-2010
Lokalizacja: Warszawa - Ursus
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 9 razy

Postautor: pa0l0 » 1 paź 2014, o 09:13

Ja dziś jadę oglądać teren heca hexacopterem FPV. Do pracy nie idę.
Latam głównie FPV Hexa DJI550, DX6i
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 1 paź 2014, o 09:29

Dziękuję, daj znać jak przebiegła akcja. Ja niestety nie wyrwę się z pracy, dopiero na koniec dnia pojadę przepatrzeć jeszcze raz drzewa
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 1 paź 2014, o 09:35

No masz a ja dzisiaj muszę siedzieć w robocie....
pa0l0 czy będziesz nagrywał film?
...
Awatar użytkownika
pa0l0
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 53
Rejestracja: 19-07-2010
Lokalizacja: Warszawa - Ursus
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 9 razy

Postautor: pa0l0 » 1 paź 2014, o 09:51

Będzie nagrane a nawet dwa. Jedno z Mobiusa a drugie na ziemi z osd. Jestem przy cmentarzu z czasów I wojny i szykuje się do lotu.
Latam głównie FPV Hexa DJI550, DX6i
Awatar użytkownika
valoos
Domownik forum...
Posty: 404
Rejestracja: 17-05-2011
Lokalizacja: Łopuchowo / Poznań
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: valoos » 1 paź 2014, o 09:55

Panowie, niestety siedzę przeszło 300 km od was, ale gorąco wam kibicuję.
Liczę na szczegółowe sprawozdanie z mam nadzieję skutecznej akcji ratunkowej.
Trzymam kciuki.
Co jest nie zapisane zmierza do nieistnienia...
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 1 paź 2014, o 10:02

Czasami pogląd z dalszej perspektywy przynosi lepsze efekty. :D
Helikoptery

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron