Zatrzymanie prawa jazdy za prędkość

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 12 lis 2016, o 18:11

Panowie może któryś słyszał, wie itd.

Standardowo, dwupasmówka wieczorową porą, latarnia, a za nią pan z laserem.... efekt 116/50 = 500 zł + 10 pkt. Ale to pikuś (łopaty do G700).

Myk jest inny. Gdzieś kiedyś czytałem i na szczęście nie zapomniałem - na wołanie o dokumenta z przykrością stwierdziłem, że zapomniałem z domu prawa jazdy. Pan kilkukrotnie upewniał się, czy aby w portfelu się nie zapodziało, ale powiedziałem że nie.

Dostałem dodatkowo 50 zł za niemanie.

Policjant poinformował o 7 dniach na opłatę mandatu itd - słowa nie wspomniał o prawie jazdy - zatrzymaniu uprawnień, cokolwiek, nic. Pożegnał się i odchodził, więc sam zapytałem co z prawem - powiedział, że starosta przyśle że ma odnieść i od odniesienia 3 miechy. Coś mu nie wierzę.

W domu wrzucam w googla i jest sporo w temacie, np.

http://www.fakt.pl/pieniadze/prawo/zatr ... mh/ecc0snk

albo

http://www.motofakty.pl/artykul/luka-w- ... jazdy.html

Teraz najważniejsze dla mnie, czy zabiorą, czy nie ? Czy ktoś ma doświadczenia ?

Nie muszę mówić co oznacza 3 miechy bez prawa....... :-(

Help
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 12 lis 2016, o 18:27

116 na 50... niestety zabiorą.
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 12 lis 2016, o 18:32

Artu, nie chodzi czy przekroczyłem o 50, czy 80 bo wiem, że przekroczyłem o ponad 50 (czyli 66), ale nie miałem dokumentu przy sobie i według np. poniższego artykułu z gazecie prawnej nie mogą mi de facto zabrać prawa jazdy. Znaczy mam nadzieję....

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/9 ... wanym.html
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
El Grey
Stały bywalec...
Posty: 248
Rejestracja: 12-08-2016
Lokalizacja: Miasto stołeczne Łódź
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 22 razy

Postautor: El Grey » 12 lis 2016, o 18:36

Z tego co wiem to niestety, le ta luka została uszczelniona i nic nie da nieokazanie prawa jazdy :(
CX 450pro v5 DFC, CX 450 Black Angel, Protos 380, Goblin 380, Goblin 500, PA Extra 260 SPEKTRUM DX8 G2
Lasiek
Domownik forum...
Posty: 295
Rejestracja: 07-04-2015
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Lasiek » 12 lis 2016, o 18:42

Jak Cie zmierzył iskrą albo laserem to witasz się z panem grzecznie i mówisz że jechałeś 55 k/h i że cię nie trafił niestety. Odmawiasz przyjęcia mandatu i idziesz do sądu. W sądzie powołają biegłego, który stwierdzi że pomiar mógł być niewiarygodny bo w przypadku tych urządzeń tak stwierdzają. Był ostatnio nawet reportaż o tym w uwadze i w państwie w państwie, Pan Konkolewski nie przyszedł nawet do programu gdyż policja ma problem poważny w tym temacie. W sądzie przegrywają sprawy. Wojewoda ma prawo wstrzymać zatrzymania prawa jazdy do czasu wyjaśnienia sprawy w sądzie. Jeden wojewoda zabrał prawko i koleś teraz im robi koło dupy bo sprawa trwała rok. Po 3 miechach mu prawko oddali a po roku stwierdzili ze było zabrane bezpodstawnie i sądzi państwo teraz o odszkodowanie.
Reasumując przyjąłeś mandat oddasz prawko na 3 miechy. Nie przyjąłeś będziesz jeździł. Odmówiłem ostatnio w zabudowanym 115 mi zmierzył w łosniu koło dąborwy górniczej dostałem pouczenie.
pozdrawiam Bartek

heliki : G 380 k bar, G 570 k bar, G 500 k bar, G 700 kbar, G 700 brajan;
GauiX3 x2 k bar; Gaui x3 brajan, ALZRC 380 k bar, Agile 5.5 k bar
samoloty: Edge540 1,9m 35cm Edge 540 2,2m 55cm, yak 55, quantum observer FPV
dron: 250
radia: spektrum dx8 i dx6
Awatar użytkownika
donia
Elita forum...
Posty: 1016
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 43 razy

Postautor: donia » 12 lis 2016, o 18:44

Ty łosiu lepiej powiedz gdzie to było, a nie dwupasmówka z latarniami :masakra:

Współczuję.

pzdrv,
--
donia
=Wrocław=
Awatar użytkownika
ocean_wro
Elita forum...
Posty: 1453
Rejestracja: 28-12-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 31 razy
Podziękowano: 71 razy

Postautor: ocean_wro » 12 lis 2016, o 18:49

Koło mojej roboty

Napisałem post i wcięło

A przeczytajcie interpretację Ministerstwa Infrastruktury w związku z zapytaniem Związku Gmin Polskich w przedmiocie sprawy. Wystarczy ostatni akapit.

Dla mnie jest to jasne, jak dostanę list, że mam odnieść prawko to uderzę do nich z tym pismem

Co sądzicie ?

http://wartowiedziec.org/attachments/ar ... 2050km.pdf
Protos Mini 6S brain
Extra 300S Multiplex
DJI Mavic Pro
Quad 250 FPV naze32
RealFlight G6.5
Spektrum DX9
Awatar użytkownika
hantom
Stały bywalec...
Posty: 176
Rejestracja: 07-05-2012
Lokalizacja: Konstancin
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 6 razy

Postautor: hantom » 12 lis 2016, o 20:17

ocean_wro pisze:Koło mojej roboty

Napisałem post i wcięło

A przeczytajcie interpretację Ministerstwa Infrastruktury w związku z zapytaniem Związku Gmin Polskich w przedmiocie sprawy. Wystarczy ostatni akapit.

Dla mnie jest to jasne, jak dostanę list, że mam odnieść prawko to uderzę do nich z tym pismem

Co sądzicie ?

http://wartowiedziec.org/attachments/ar ... 2050km.pdf


Kolega miał podobnie, nie dał prawa jazdy to mu nie zabrali. Powiedzieli że dostanie od starosty powiadomienie i dostał, ale dopiero od styczna ma wejść "poprawka" że to będzie obowiązek, teraz jest do nieoficjalnie "dobrowolne". Więc tak na prawdę jeśli nie oddasz to masz prawko i nie będzie problemów.
Dopiero zabieranie prawka od stycznia 2017 przez starostę będzie nieuniknione(czyli dopiero jak policja zatrzyma za prędkość w styczniu 2017). A teraz jeździj ale tak nie gnaj ;)

Jak masz wątpliwości napisz na FB do "prawo na drodze" i powinni odpowiedzieć :)

PS. inna sprawa że jakbyś nie przyjął mandatu za mierzenie laserem z wolnej ręki to w sądzię do wygrania na 95% bo muszą mierzyć ze statywu laserem bo musi być "sztywno" i pomiar wtedy 300-400m max. ale mało kto o tym wie i się daje robić w wała :wall:
Prosiak z gatunku miniaczego
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 12 lis 2016, o 23:21

PS. inna sprawa że jakbyś nie przyjął mandatu za mierzenie laserem z wolnej ręki to w sądzię do wygrania na 95% bo muszą mierzyć ze statywu laserem bo musi być "sztywno" i pomiar wtedy 300-400m max. ale mało kto o tym wie i się daje robić w wała :wall:


A to jest bardzo ciekawe bo nikt do tej pory o tym nigdzie nie pisał a to najłatwiejsze (choć nie najprostsze) wyłganie się z pomiaru. Ciekawe gdzie to można znaleźć czarno na białym...

Wysłane z Yotafona by TT...

EDIT
znalazłem
http://moto.wp.pl/martykul.html?kat=103 ... d=17497019
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
hantom
Stały bywalec...
Posty: 176
Rejestracja: 07-05-2012
Lokalizacja: Konstancin
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 6 razy

Postautor: hantom » 12 lis 2016, o 23:37

Według mnie instrukcje dla policjantów, strażników miejskich itp. powinny być jak dla amerykanów :D
Zamiast np. "Pomiaru należy dokonywać podczas gdy urządzenie pomiarowe jest sztywno zablokowane"
To powinno być "Zabrania się dokonywanie pomiaru z wolnej ręki, zabrania się dokonywania pomiaru nieużywając specjalnego statywu, zabrania się dokonywania pomiaru w odległości większej niż 500m" i tak by dużo można było wypisać :D
Prosiak z gatunku miniaczego
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 12 lis 2016, o 23:41

El Grey pisze:Z tego co wiem to niestety, le ta luka została uszczelniona i nic nie da nieokazanie prawa jazdy :(

Ma być od stycznia

Wysłane z Yotafona by TT...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości