Kolejny gejniusz z dronem....

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 25 maja 2017, o 12:27

W sumie jesteśmy na dobrej drodze, żeby władze lotnicze stwierdziły, że jednak "latać modelamy to nie można....."


http://avherald.com/h?article=4a969fd3&opt=0
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 25 maja 2017, o 16:27

Jak na ilość tego sprzętu w prywatnych rękach vs. ludzka tępota to i tak dziwnie rzadko się coś takiego zdarza.
Za dobrze to nie wróży :cry:
Oficjalny całkowity zakaz raczej nie przejdzie, epidemia jest w rozwoju i całkiem konkretna kasa z tego już płynie. A zwykle to ona decyduje.
I tu jest nieciekawie - np. wysokie obowiązkowe OC + obowiązkowa kosztowna licencja + okresowa opłata za coś tam + opłata za coś jeszcze + składka na nie wiem co + kaucja za potencjalnie strąconego Benka + podatek od mieszania powietrza itd. No i rzecz jasna kary za niemanie świateł ;)
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
Ravp66
Stały bywalec...
Posty: 211
Rejestracja: 28-12-2014
Lokalizacja: Zabrze
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 16 razy

Postautor: Ravp66 » 25 maja 2017, o 18:29

To niezły agent, lecieć dronem ponad kilometr. Ale tak jest jak model posiada tak rozbudowaną elektronikę, że można nim latać poza zasięgiem wzroku.
Pewnie miał gogle i chciał zobaczyć jak wygląda lecący samolot z bliska.
Futaba
Trochę śmiglaków, samolot i szybowiece.

pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 25 maja 2017, o 21:18

Kowal, w odniesieniu do komentarzy pod artykułem, z jakiej odległości przy podejściu (prędkość samolotu 300-400km/h? ) jesteś w stanie zobaczyć typową mydelniczkę, ewentualnie większą heksę czy nawet oktę wisząca gdzieś w przestrzeni. I co byś zrobił, gdyby była przed Wami?

Wyjsrapatalkowane po zbóju ;)
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 25 maja 2017, o 22:01

IMO decyzyjnie to jest zjawisko tej samej klasy co człowiek przed maską samochodu, nie ma co gdybać. Może będzie co drążyć kiedy stery/kierownicę całkowicie przejmą automaty i podejmą za człowieka decyzję kto ma przeżyć. Żadnego gównolota nie widać na tle ziemi z odległości większej niż 200-300m, i to pod warunkiem, że oko złapie fokus dokładnie na obiekcie, koptera widać jeszcze słabiej. Na tle nieba w dobrych warunkach niechby to było nawet 500-800m dla modelu z dużym kadłubem, ale to nic nie zmienia przy prędkościach rzędu 300km/h i znikomej manewrowości na podejściu. Killuję ten wątek, nie chcę znać odpowiedzi Kowala bo czasem muszę korzystać z linii lotniczych
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 26 maja 2017, o 00:47

odpowiedz jest prosta, raz widać, raz nie widać. Z małych samolotów to z ~1000m mozna zobaczyć model dobrze odróżniający się od tła. Z dużych widać gorzej. Jak widać w chmurach, to Wam Mirek może powiedzieć. Po piciu oszukanego alkoholu On widzi tak samo jak my w chmurach.

Co do rynku, to rynek ubezpieczeń i linii lotniczych jest "trochę" większy niż dronów, także raczej przeszkodą to nie będzie, jeżeli sie wkurzą. Poza tym, jakbys nie policzył. Bezdennie głupia zabawka, jak te całe drony DJI to koszt 1200-2000$ lub więcej zależnie od wersji. cały rynek dronów w Polsce nie jest warty jednego B737/A320. W innych krajach przelicznik będzie mniej korzystny, ale zamknie się na poziomie kilku może jakimś cudem kilkunastu B737/A320. Raczej lobby dronowe nie przejdzie. Wkurza mnie, że przez takich Mirków droniarstwa, modelarze dostają/mogą dostać po dupie....
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 26 maja 2017, o 01:11

Sądzę, że częściej nie widać niż widać takiego idiotolota. Niewykluczone, że ileś tam niefajnych sytuacji mogło przejść niezauważonych.
@Kowal, TCAS czy jakiś inny szperacz pokładowy wykrywa tak mały obiekt ? Nie chodzi mi o możliwość uniknięcia kolizji, bo taka IMO nie istnieje (z wyjątkiem Kowala za sterami ;) ), tylko rejestracji takiego wydarzenia.
Proszę Cię - napisz, że wykrywa zawsze i robi mnóstwo zdjęć, na których widać także takiego niewydarzonego debila, co ten pierdolot wypuścił.
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 26 maja 2017, o 01:13

Żeby TCAS działał, druga strona musi mieć transponder.....
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 26 maja 2017, o 07:55

....
czytam i obiecalem sobie sie nie odzywac...
Caly czas mam tylko nadzieje, ze Ci co rządzą calym tym pierdolnikiem sa chocby odrobine mądrzejsi niz debile, ktorzy lataja dronami (TFU!!!! blać MAC TFU!!!) przy lotniskach...
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 26 maja 2017, o 08:21

Kowal pisze:Żeby TCAS działał, druga strona musi mieć transponder.....

Ano właśnie... Możemy sobie pomarzyć i pofantazjować o Benkach i Arbuzach uzbrojonych w radarowy system wykrywania dronów na kolizyjnej i sprzęt laserowy do szybkiego ich odparowywania o nazwie np. SDDP (Stupid Drone Destructive Protection) i nie można wykluczyć, że to właśnie za jakiś czas się nie ziści. Czego załogom i pasażerom "dużych" życzę - z braku lepszego pomysłu.
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 26 maja 2017, o 08:33

Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości