Pipa

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 cze 2017, o 18:39

To na czym jechalem jako plecak czy to male mlodej w garazu na czym siedziałem?
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 28 cze 2017, o 18:39

mikegsx400 pisze:Mam :)

A na SC33 też by się znalazło? :dance:
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 cze 2017, o 18:40

A dobra wycofuje pytanie. 1100, to na czym jechalem mialo pojemnosc silnika... Taka właśnie... Większa niz Uniak... :)
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 28 cze 2017, o 19:06

mikegsx400 pisze:Też polecam każdemu motór, dowolny, każdy da jakąś .....

No chyba ze ktoś kupi skutera takiego 200cm3 z automatem to frajda jest tylko z opowiadania...
Aikus
1100 to kv a nie pojemność
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 28 cze 2017, o 19:30

Chymmm na pewno są skutery które dają frajdę z jazdy -kwestia oczekiwań, jak i motory o małych pojemnościach np. Supermoto na torze kartingowym :)
Bo po ulicach i w trasie 600 to dobry kompromis - wiadomo czym więcej tym fajniej ale jeszcze trzeba umieć to ogarnąć żeby pierwsza jazda nie była ostatnią.
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 28 cze 2017, o 19:41

dawo pisze:...wiadomo czym więcej tym fajniej ale jeszcze trzeba umieć to ogarnąć żeby pierwsza jazda nie była ostatnią.

Wypadki są zazwyczaj wśród tych "nieco doświadczonych", w momencie kiedy nabierają "pewności siebie".... niestety zazwyczaj tylko im się wydaje, że "opanowali maszynę" :masakra:
Miałem kiedyś CBX750, więc nieco doświadczenia mam, ale teraz Żonka "stoi okoniem" i nie ma szansy na dwa kółka :wall2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 cze 2017, o 20:05

Mysle ze z moim podejsciem do mocy, ten gowniarz, ktory stal w garazu (nie wiem co to bylo, ale mialo 125cm) by mi wystarczyl. Przynajmniej na poczatek.
No i ma jeden plus: Wolno mi na nim jezdzic. Na legalu. Od razu.
(ze nie umiem to inna sprawa).
W sumie to plus mam taki ze mi by nikt okoniem nie stawal... Jedyna dwa ograniczenia to kasa i moja "para" na to.
Ani jednego ani drugiego na chwile obecna nie mam w nadmiarze...
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 28 cze 2017, o 20:09

CBX750 :D - też taką miałem...
Dobrze jest zaczynać od słabych i lekkich maszyn, niezbyt szybkich. W Niemcowie prawko jest stopniowane i uzależnione od "dokonań" kandydata do większej maszyny. Tam nie ma takiej rzezi jak u Nas w sezonie, ale zachowanie innych - dwuśladowców - też się na to składa. W Polsce to tak 80% ludków nie powinna wcale dostać prawka :masakra:
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 28 cze 2017, o 20:13

Ten drugi to też była Virago, tyle że 125. Tak czy siak, skanuję właśnie internet i sklepy motocyklowe w poszukiwaniu trupich czaszek na nakrętki do Kasamy. Chcę takie ze świecącymi oczami ;)

Obrazek
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 cze 2017, o 20:21

@Krecik,. mocno chce wierzyc,ze nie jest az tak zle... ale co wyjade na droge to mam blać mac takie samo odczucie.
Pocieszenie jedynie takie, ze to sie jednak stopniowo z roku na rok polepsza...
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 28 cze 2017, o 21:07

Artu, widzisz, dałeś ciała z ożenkiem, ani motocykla, ani Wincentowa, ani chrcynna, dobrze że na kompie możesz popisać...

Krecik, u nas prawko też od kilku lat jest stopniowanie, na wszystkie moto chyba od 24 lat. A sytuacja na drogach faktycznie się poprawia, może właśnie za sprawą możliwości jazdy na 125 przez samochodziarzy.

No i najważniejsze zdanie egzaminu, oznacza tylko tyle że umiesz zrobić kilka ósemek, i znasz trasę egzaminu, ale jeździć nie umie nikt. I kwestia czy na pierwszym sprzęcie zdążysz się nauczyć.
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
Bartekgazior
Domownik forum...
Posty: 255
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Warszawa- Bielany
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 24 razy

Postautor: Bartekgazior » 28 cze 2017, o 23:05

@Aikus, zamówiłeś 5 tubek Uhu Pora? O kurde ;-) Ja miałem podobny dylemat i podszedlem do sprawy na grubo- kupiłem 1kg puchę kleju do styropianu. Do dzisiaj jest zdatny, a było to parę lat temu. W wolnej chwili dłubnę jakiegoś deproniaka dla dziecka ;-) Tylko muszę kupić jakiś zestaw bezszczotkowy małej mocy.
A co do motocykli- są do kitu ;-) W lecie gorąco w tych grubych ciuchach, w zimie zimno, no i nie można zabrać dużego helika na plecy albo samolotu :-P Za to niedużego quada albo coś wielkości 450 da radę. Ostatnio mieliśmy jechać z kolegą do Chrcynna polatać modelami, ale mu ładowarka padła a ja stwierdziłem, że sam nie bedę latał ;-) więc pozostało toczenie się po asfalcie :D Obejrzeliśmy za to stół od Adama w Chrcynnie :-)
Kolega ładowarkę już naprawił, więc będzie drugie podejście. Może większą ekipą się wybierzemy?
Pozdrawiam, Bartek
Raptor 50 Titan FBL, HK 450 Pro FBL. Samoloty nitro i elektro.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 28 cze 2017, o 23:34

Artja pisze:Tak czy siak, skanuję właśnie internet i sklepy motocyklowe w poszukiwaniu trupich czaszek na nakrętki do Kasamy. Chcę takie ze świecącymi oczami ;)


To tego mi zabrakło, żeby te model latał? Tak niewiele brakowało, a szukałem przyczyny w mocowaniu braina :masakra:
Helikoptery
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 29 cze 2017, o 06:45

Jak się chce poprawić niezłą inżynierię, to zostają tylko czary mary, gusła i satanizm :)
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 29 cze 2017, o 07:01

Okultyzm jeszcze...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 29 cze 2017, o 08:56

Bartekgazior pisze:@Aikus, zamówiłeś 5 tubek Uhu Pora? O kurde ;-) Ja miałem podobny dylemat i podszedlem do sprawy na grubo- kupiłem 1kg puchę kleju do styropianu. Do dzisiaj jest zdatny, a było to parę lat temu. [...]


Pewnie, to sie nie psuje, a tubki wygodniejsze w uzyciu.
Poza tym, duzo roznych osob poleca rozne (z pewnoscia dobre) kleje, ale tylko Uhu Pora poleca tak wiele osob praktycznie jednoglosnie.
Nie za bardzo mi sie chce eksperymentowac.
Nie wiem jak zachowa sie klej do styropianu w roznych innych nie piankowych albo nie tylko opiankowych zastosowaniach.
UhuPor przykleil pianke EPP do butelki PET tak ze jak probuje to odrywac to pianka sie urywa.
Cyjak w takim zastosowaniu tez wymiekal.
Nie mam ochoty na wiecej eksperymentow.
W ciagu ostatniego pol roku zdobylem dosc wiedzy teoretycznej i praktycznej odnosnie klejow ;)
Jakbym zaczal wiedziec wiecej - leb by mi eksplodowal.
Awatar użytkownika
Bartekgazior
Domownik forum...
Posty: 255
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Warszawa- Bielany
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 24 razy

Postautor: Bartekgazior » 29 cze 2017, o 09:53

aikus pisze:UhuPor przykleil pianke EPP do butelki PET tak ze jak probuje to odrywac to pianka sie urywa.

To faktycznie nieźle. Te materiały są raczej upierdliwe do sklejenia. Dodatkowo, spoina jest też przecież elastyczna.
Pozdrawiam, Bartek
Raptor 50 Titan FBL, HK 450 Pro FBL. Samoloty nitro i elektro.
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 20 wrz 2017, o 08:06

Artja pisze:Kluczowa sprawa przy takich powrotach to nie siadać na przystankach...

Kiedyś nie wiedziałem i siadłem żeby odsapnąć. I... pipa... Nie ma co rozdrapywać ran, ani szacować ilu ludzi idących do kościoła mogło mnie minąć...
Artja pisze:Nie przeglądałem jeszcze zapisów z czarnej skrzynki... Zacna impreza Aikusie, z dobrym wstępem :thumb:

Aikus - obiecałeś więcej szczegółów. Nawet po Uhu Porze obietnica pozostaje obietnicą. Artja - dorzuć parę szczegółów (na pewno przez dwa ó?) - zapowiada się na nową jakość tysiącodcinkowego tego... no... serialu takiego. Ponoć najważniejszy jest wstęp... i nie ukrywam, że jestem cholernie ciekaw. hmm Czyli dobry wstęp już nastąpił... :approve:
Bartekgazior pisze: Te materiały są raczej upierdliwe do sklejenia. Dodatkowo, spoina jest też przecież elastyczna.

Prawda, jednakże elastyczność spoiny działa tu chyba na korzyść. Adhezja to jedno, ale spoina rozciągając się powoduje mniejszą presje na klejone powierzchnie, ponieważ zwyczajnie pochłania energię.
Tak tylko o tej energii ściemniam, zeby nie było, że mnie zanadto ciekawi co się działo na wstępie. 8-)

edit:
Nie chciałem walić posta pod postem, ale tuż po "opublikowaniu" przyszło mi do głowy, żeby założyć wątek o nazwie "Co dziś zrobiłeś po UHU Porze" Można by opisywać najbardziej skwaszone akcje takie jak przełączenie rewersu kanału trzeciego w uzbrojonej 450tce... na stoliku kawowym podczas poznawania tajników modelarstwa... w trakcie podejmowania gości... :oops:

Tak - zrobiłem to... :masakra:
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 20 wrz 2017, o 08:37

... prawie trzy miesiace swietlne....
Andromeda?
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 20 wrz 2017, o 09:47

Panie wuj z uhuporem, co motórem :D ?
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości