Powrót do przyszłości.

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 5 lip 2017, o 18:32

Ja od siebie dodam że miałem 1 sezon przerwy a zaczynałem w 2015. Prym jeszcze wiodły 450 - tki align-a i jego klony. Zanim wróciłem na forum nabyłem wymarzoną 450 na porządnym setupie. Loguję się i czytam że to już nie modne, części i łopaty coraz trudniej dostępne :masakra: ( choć jak dla mnie nie do końca ). Prym zaczęły wieść gobliny, protosy i gały. Co prawda gdy zaczynałem pewnie załapałem się na końcówkę ery klasy 450.
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 5 lip 2017, o 18:42

Artz pisze:[...]Brain2 4 razy szybszy, lepszy itp. nie ułatwia latania ?


Znowu problem bo nie porownywalem Braina 1 do Braina 2 na tym samym modelu, ale latalem (latam ) i na jednym i na drugim systemie i jak dla mnie to w locie roznic istotnych nie ma.


Artz pisze:Nie pomyślałem też że części do mojej 600 przestaną być produkowane. W sumie to 600 powinna już mieć żółte blachy jak zabytki.


Niestety a jest jeszcze cos o czym nie wspomnialem: Stara 600tka (ESP) na 6s jest JEDYNYM w miare wspolczesnym TEJ WIELKOSCI helikopterem na pojedynczy pakiet.
Niestety tak to wyglada, a to czasem ma duze znaczenie.
Pozniejsze helikoptery tej wielkosci maja juz dwa pakiety, (nawet nowsza 600tka Aligna) jest juz na dwa pakiety ( i na 12s) i jesli chcesz miec helikopter na pojedynczy pakiet, to we wspolczesnym sprzecie musisz sie zatrzymac na rozmiarze 500 ...
... albo, zrobic tak jak ja zrobilem.
1. Zalozenie - duzy model. Chce miec. I koniec. Duzy czyli klasa >=600.
2. W zeszlym roku w Wincentowie podpatrzylem u Miecza rozwiazanie pt jeden komplet pakietow i pakiety caly czas w modelu.
3. Kupilem dwa PORZADNE pakiety do Gaui X7, zamontowalem na stale, udoskonalilem instalacje do ladowania.

System sie sprawdza.
1. Praktyka pokazywala ze duzym modelem i tak nigdy nie robei wiecej niz 2 - 3 loty (za jednym pobytem na polu).
2. Nie dzwigam plecaka pakietow (3 loty to 6 pakietow).
3. Jade z naladowanym helikiem, wiec jeden lot mam "gratis". Drugi jestem w stanie wykonac bez odpalania silnika z aku samochodowego. Czy trzeci - jeszcze nie sprawdzalem, ale jak dotad nie wykonalem wiecej niz 2 loty w ciagu jednego dnia.
4. Nieoczekiwana wartosc dodana to czas pojedynczego lotu - 9 minut (low RPM i spokojne 3D). po tym czasie mam wszystkie cele powyzej 3,8V. Swiat i ludzie, bo to oznacza, ze jade z naladowanym helikiem na pole, laduje na polu raz i spedzam w powietrzy 18 minut. 18 minut duzym wiatrakiem. To wiecej niz dosc.
...
Ale - fakt pozostaje faktem, ze Twoja 600tka to ostatni tej wielkosci helik na pojedyncze pakiety.
I w sumie to zanim kupilem ta X7 dlugo sie zastanawialem czy nie wygarnac od kogos z hangaru wlasnie uzywanej 600tki na 6s (a znalazlaby sie, a czesci w razie kreta zawsze mozna bedzie dorobic, albo cos... kombinowac).
Tak, ze tak.


Artz pisze:Krzysztof z rcmaniak.pl jeszcze lata? Albo Adam z rcforever.pl ?


Lataja obaj, o ile filmikow z lotami helikopterem kenobiego nowych to moze trudno znalezc (co nie zmienia faktu, ze Ben raz na jakis czas udowadnia ze nie zapomnial jak sie lata hellikiem), to filmiy z lotow Adama mozesz znalezc w watku z Wincentowa z tego roku (polecam - warte obejrzenia).
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 5 lip 2017, o 19:39

Marku aikusie. Jak chcesz ładować aku z aku samochodowego to, zafunduj sobie aku typu start- stop w zależności od kondycji altka, przewodu, kasy i nie bedziesz miał wielu problemów a i zimą przy -20 wozidło zakręci. Ze ze zwykłej 60Ah jak ujmiesz 15 to i na ciepło jest problem. A Z takiego agm czy efb to i z 50% odpali.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 5 lip 2017, o 20:01

Wiktor dzieki, wezme to pod uwage przy zmianie aku. Narazie aku dziala jak trzeba, jednokrotne ladowanie X7 wysysa z niego okolo 5-7Ah, i kreci po tym bez zmian, wiec dramatu nie ma. Poza tym byla zima, i przy - 20 tez krecil jak trzeba wiec jest dobry... Wiadomo ze największy sprawdzian dla aku w samochodzie to zima.. Reszta to bonus, fajnie jak jest, a jak nie ma to.. No coz... :)
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 6 lip 2017, o 07:47

Kiedy to było? Gdy Kenobi uruchamiał swoją pierwszą benzynę :)

A czego się spodziawałem ? Nowych pakietów o przynajmniej 10% większej pojemności przy tej samej masie. Ładowania bezprzewodowego. Symulatorów VR, chyba że phoenix już to umożliwa :)
Ale przedewszystkich pomocy dla początkująych, czyli pełnej stabilizacji w zawisie, na plecach. Funkcji ratunkowej, heli poziomuje się i ląduje (Branin1 już to chyba umożliwiał), lub nawet wraca na miejsce startu.
Oczywiście to jako "basic mode", normal mode i idleup jak dotychczas.

Cały czas moim punktem odniesienia są te drony, w krótkim czasie nauczyły się tak wiele.

A heli wróciło do paska, porzuciło spaliny. Kręci się w kółko i w miejscu. Może to dzięki temu nadal ciągną do siebie i dają tą adrenalinę.

Zaczynałem od Lamy, później CopterX450, Align 450, Align 450FBL, Align 600E z głowicą RJX FBL i BeastX który mam do dziś. Jak większość Beta1400 i również na strychu gotowy do lotu P51 Mustang który nawet w tym roku był w powietrzu.

Czas rozpocząć wdrożenie w obecny czas.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 6 lip 2017, o 21:05

Artz pisze:[...]

A czego się spodziawałem ? Nowych pakietów o przynajmniej 10% większej pojemności przy tej samej masie.



Tu chyba rewolucji nie ma, bo w tej technologii jest to poprostu nie mozliwe - praw fizyki (i chemii) sie nie przeskoczy.
Ale z pradem mocno sie poprawilo.
60C to dzis normalka - kwestia tylko ceny (no i czasem dyskusyjnej prawdziwosci tego C - 60C oznacza rozladowywanie CALEGO PAKIETU - 100% pojemnosci w minute. Chyba nie ma pakietow, ktore by wytrzymywaly 60C przez 30 sekund... wiecej niz kilka razy.
No ale powiedzmy, ze prawdziwe 40C mozna juz uznac za w miare osiagalne, a 30C to normalka.

Artz pisze:Ładowania bezprzewodowego.


A po co?
I jakby to mialo dzialac?
Musialoby ciagnac za soba dodatkowa mase... modelu, pakietu...
Eee tam... Dziwactwo jakies.


Artz pisze:Ale przedewszystkich pomocy dla początkująych, czyli pełnej stabilizacji w zawisie, na plecach.


Tiaa.... tez o tym ostatnio myslalem.
Gdyby tak brain potrafil robic dwa autolevele, jeden na brzuch a drugi na plecy to moglbym juz robic piroflipy.
Poprostu trzymalbym drazek RUD skrecony caly czas w jedna strone, nad skokiem tylko panowal i pstrykal pstryczkiem - gora - dol - gora - dol.
Bo z plecow na brzuch taki oszukany piroflip wychodzi ZAJEBISCIE!!
... wiec tak na serio: Po grzyba Ci stabilizacja na plecach?




Artz pisze:Funkcji ratunkowej, heli poziomuje się i ląduje (Branin1 już to chyba umożliwiał), lub nawet wraca na miejsce startu.
Oczywiście to jako "basic mode", normal mode i idleup jak dotychczas.

Cały czas moim punktem odniesienia są te drony, w krótkim czasie nauczyły się tak wiele.


To nie drony tylko kontrolety lotow.
I _podobno_ _niektore_z_nich_ mozna tez skonfigurowac do tego aby lataly smiglowcami.
Ale chyba nikt tego nie robi.

Artz pisze:A heli wróciło do paska, porzuciło spaliny. Kręci się w kółko i w miejscu. Może to dzięki temu nadal ciągną do siebie i dają tą adrenalinę.

Zaczynałem od Lamy, później CopterX450, Align 450, Align 450FBL, Align 600E z głowicą RJX FBL i BeastX który mam do dziś. Jak większość Beta1400 i również na strychu gotowy do lotu P51 Mustang który nawet w tym roku był w powietrzu.

Czas rozpocząć wdrożenie w obecny czas.



Nie ma sie co wdrazac.
Jakbys wrocil po 15 czy po 20 latach to by pewnie bylo co odkrywac na nowo.
A tak - uznaj, ze jest jak bylo i co najwyzej bedziesz mial kilka drobnych milych niespodzianek.
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 5 mar 2020, o 11:00

Panowie!

niestety życie pokrzyżowało mi plany i w 2017 roku nie wróciłem do rc heli.
Ale teraz przyszedł ten czas w którym próbuję pozybyć się swojej starej 600ESP i kupić coś nowego. Sentymentaline chciałbym wrócić do Aling, nawet ze względu na to że jest bardziej dostępny w Polsce.
Myśle o klasie 700, Align lub może Mikado, a może Goblin? Czas rozpocząc czytanie forum.

Ale też martwi mnie to że popularność RC Heli w Polsce maleje..
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 5 mar 2020, o 11:51

Weź pod uwagę XLPOWER.
https://rc-heli.pl/

Tapatalk
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 5 mar 2020, o 13:40

Artz pisze:Sentymentaline chciałbym wrócić do Aling, nawet ze względu na to że jest bardziej dostępny w Polsce.


Gdzie to mają? Nie kojarzę żeby części były gdzieś od ręki.

Artz pisze:Ale teraz przyszedł ten czas w którym próbuję pozybyć się swojej starej 600ESP i kupić coś nowego.


Nie licz na to że się sprzeda jeśli nie wystawisz jej za cenę złomu. Najkorzystniej jest ją nieco uaktualnić jeśli tego wymaga i zajechać do końca własnoręcznie.
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 5 mar 2020, o 13:52

Masz rajcę, nie ma sklepu z kompleteme dostepnych części do Align. Za moich czasów to było wszystko na drugi dzień :):):):)

Więc co teraz tylko Goblin? Chociaż i dla niego nie dostaniemy wszystkie w jedynm miejscu. Czyli co? Albo trzeba zrobić u siebie magazyn, albo po krecie czekać na częsci tygodnie zanim przyjdą z DE?
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 5 mar 2020, o 14:03

Zamawiasz bezpośrednio we Włoszech i masz za 2 dni.
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 5 mar 2020, o 14:16

A koronawirus?
:wall2:
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2200
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 5 mar 2020, o 14:25

no tez przychodzi

jaki tam goblin.... zamow sobie xl'a albo logo. Czesci bedziesz mial u Piotra w rcheli (xl) a u Adama w rcforever (logo - czesci w ciagu kilku dni)
Awatar użytkownika
Artz
Elita forum...
Posty: 635
Rejestracja: 06-04-2015
Lokalizacja: Skawina
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Artz » 5 mar 2020, o 15:28

Nigdy nie słyszałem o marce XLPOWER. Boję się moim drugim poczatku iść w nieznane.

@mwx
Poroszę podaj mi stronę sklepu który działa tak bardzo dobrze.

@Carson
dlaczego Logo? Kit 700 kosztuje wszędzie podobnie... A zamierzam zacząć od kita.
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 5 mar 2020, o 16:01

Myślę, że warto poczytać o xlpower. trochę w tym światku się pozmieniało ;)

Tapatalk
Ostatnio zmieniony 5 mar 2020, o 16:01 przez pkali, łącznie zmieniany 1 raz.
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 5 mar 2020, o 17:25

Artz pisze:Nigdy nie słyszałem o marce XLPOWER.



Nie słyszałeś, bo jak sam piszesz nie siedziałeś w tym przez jakiś czas, a daty na forum pokazują, że to ponad 2 lata.
To dużo.
Jakbym dziś zaczynał i wiedział to co wiem nie zastanawiałbym się nad niczym innym.

Link do bardzo dobrze działajęcego sklepu z XLpower już padł, ale podlinkuję jeszcze raz:

https://rc-heli.pl/

To sklep kolegi Piotra S.
Nie lubimy go za bardzo bo nawet łachudra nie daje nam darmowych helików za sprowadzanie klientów do sklepu, no ale cóż - jest jedyny :vhappy:
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 5 mar 2020, o 19:11

Dziękuję bardzo Panowie za polecenie ;)
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 6 mar 2020, o 00:12

Artz pisze:Nigdy nie słyszałem o marce XLPOWER. Boję się moim drugim poczatku iść w nieznane.

@mwx
Poroszę podaj mi stronę sklepu który działa tak bardzo dobrze.


http://www.sabitaly.it/
Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 6 mar 2020, o 00:54

Kup Sobie XL 380 , Super cena i to w sumie prawie Protos, hybryda Mini i MSH380 . No bo nie wiem czy wiesz ale Xlpower wykupił prawa do modeli Protosa ratując tym samym te piękne heliki :)
Widzę że kusi cię jednak klasa 700, Goblin, Align, XL power/Protos , Mikado, wszystko dostępne w parę dni u Piotra lub u Adama.
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}
toom
Stały bywalec...
Posty: 142
Rejestracja: 24-02-2018
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: toom » 6 mar 2020, o 09:07

Nie rozumie odwrotu od modeli Align, kupujac nowy model mamy pewnosc ze model jest dopracowany i nie bedzie problemow z czesciami za kilka lat i dla mnie zaletą jest wałek ogona, jak bym miał kidy kupić model to 99% align

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości