No i zwaliłem- widac kazdy raz na jakis czas musi...

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 lip 2017, o 15:29

POdlaczylem rownlegle pakiety 3s i 6s.
A konkretnie wpinalem do plytki ladowania rownoleglego - z zalozenia - pakiety 6s.
Wpialem trzy.
A potem druga strona plytki.
Pakiet w reke i wpinam, Najpierw zlacze pradowe.
Weszlo i siedzi.
No to balancer.
Probuje wpiac balansera i widze, ze cos nie halo - zaiskrzylo mi i dwie sciezki sie spalily...
Przez chwile nie wiedzialem co sie dzieje... Kolejnych kilka sekund to trwalo, az zobaczylem, ze pakiet 3s jest caly goracy, trzeszczy i puchnie w oczach... i w ulamku sekundy dotarlo do mnie co zrobilem.
Pakiet odlaczylem i na balkon.

Pakiety 6s - lekko cieple - bez dramatu. Mysle ze dostaly wpierdol tak jakby w takim naprawde ostrym locie (rozladowywanie duzym pradem to normalna rzecz dla tych pakietow. Ladowanie - niekoniecznie).
...
Naprawilem plytke, w tym czasie pakiety 6s ostygly wiec wpialem je jeszcze raz i zaczalem ladowac.

PO kilkunastu minutach sprawdzilem co tam u prawie wybuchnietego 3s slychac...
Ano - nic takiego, wszystko w porzadeczku. Opuchlizna zeszla, twardy, sprawny, zwarty i gotowy do walki. Jakby nigdy nic.
:)
Napiecie na celach 3,95.... Skubaniec przez te kilka chwil (dobrych kilka sekund, moze nawet kilkanascie) dzielnie lykal zapodany prad... dlawil sie dusil i krztusil, ale lykal.
Wtyczka sie nieco nadtopila - jak u cioci przy piekarniku...

Heh.... No nic - narazie kwarantanna. Potem zobaczymy.


Tak czy siak lekcja odbyta, nauka przyjeta z pokora i z wdziecznoscia za tak niska cene jak na taka nieostroznosc :wall2: :wall2: :wall2:
Awatar użytkownika
PiotrS
Olimp forum
Posty: 3786
Rejestracja: 19-06-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 161 razy
Podziękowano: 238 razy
Kontaktowanie:

Postautor: PiotrS » 13 lip 2017, o 15:32

No to jesteś lepszy. Ja połączyłem 4S i 6S
Dlatego teraz już wszystko u mnie na 6S ;) Nie będę więcej ryzykował.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2017, o 15:32 przez PiotrS, łącznie zmieniany 1 raz.
XLPower i Protos rc-heli.pl
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 13 lip 2017, o 15:32

zwracaj uwagę teraz na balansowanie pakietów, upaliłem w sumie dwie płytki i je potem lutowałem i żadna nie balansowała potem porządnie- wiem dziwne to tylko ścieżka ale zwróć na to uwagę.
Helikoptery
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 lip 2017, o 15:35

Jo spoko, wiem, znam Twoja historie WOjtek tej Twojej plytki, do tej pory jakos tak nie moge uwierzyc ze tam wszystko bylo OK.
Ale nie mialem jej nigdy w rekach jednoczesnie z multimetrem... No blać cudow nie ma - jest tylko prawo ohma.

BTW ja juz jedna plytke upalilem, polutowalem i luzik. wszystko idealnie.

Te Twoje plytki nie byly czasem z bezpiecznikami?
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 13 lip 2017, o 15:46

już mam z bezpiecznikami ale pierwsze nie
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 lip 2017, o 16:35

To ja jakis czas 2s z 3s. Wtyczki spalone, kable parzace, pakiet gorący. Zorientowałem się po ok 10 sekundach.

Dobre szkolenie to takie, które emocjami wryje się w bańke.
Awatar użytkownika
dismalK
Domownik forum...
Posty: 272
Rejestracja: 29-09-2015
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 20 razy

Postautor: dismalK » 13 lip 2017, o 17:08

Ja kiedyś odłączając pakiet od ładowarki poszedłem na skróty i zamiast wypiąć najpierw wtykę relacji PAKIET --> ZŁĄCZE na kablach od ładowarki...
wypiąłem banany z ładowarki i... te 2 banany stykneły się ze sobą :masakra:
Wielkie było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem dosłownie uspawane konektory i czarne od sadzy kable. Błysk i jebnięcie połączone z trzaskiem dostałem w gratisie :D
Sprawidziłęm pakiet - wszystko OK (rezystancja, napiecia na celach itp...) wykonał jeszcze spoooro lotów i poprawnie się balansował.
"...nawet Diabeł ma swojego Anioła, który stara mu się umilić piekło..."
Black Thunder 700, Scorpion, Spektrum iX12, Msh Brain, VTX Blades...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 lip 2017, o 20:46

dismalK pisze:Ja kiedyś odłączając pakiet od ładowarki poszedłem na skróty i zamiast wypiąć najpierw wtykę relacji PAKIET --> ZŁĄCZE na kablach od ładowarki...
wypiąłem banany z ładowarki i... te 2 banany stykneły się ze sobą :masakra:


Bo idiota ktory wymyslil i rozpowszechnil taki sposob laczenia kabli z ladowarka powinien zginac na stosie!!
Nie Ty jeden sie w to wpierpapoliles.

dismalK pisze:Wielkie było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem dosłownie uspawane konektory i czarne od sadzy kable. Błysk i jebnięcie połączone z trzaskiem dostałem w gratisie :D
Sprawidziłęm pakiet - wszystko OK (rezystancja, napiecia na celach itp...) wykonał jeszcze spoooro lotów i poprawnie się balansował.



TO jest plus, ze przy powyzej odpowiedniej mocy i wielkosci i stanu naladowania pakietow, przewaznie stykniete złącza dzialaja jak bezpiecznniki. Sublimuja. Przechodza ze stanu stalego bezposrednio w gazowy. Kontakt sie urywa i nic sie wiecej nie dzieje.
Gorzej jak pakiety sa starawe, albo prawie rozladowane - wtedy zlacze sie zespawa, nie mozesz tego rozerwac i tylko czekasz kiedy pier(*&nie.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 14 lip 2017, o 08:09

Ja tam ładuję równolegle tylko przez złącza balansjera. Tzn jeden pakiet podpinam kablami prądowymi pod ładowarkę, a pozostałe 3 wpinam tylko w płytkę złączami balansera. Ścieżki na płytce i kabelki nawet się nie grzeją, bo ładuję w sumie 5A
Oczywiście ładować równolegle np. 2s i 3s nie można, ale samo podłączenie pomieszanych pakietów nie powoduje żadnego ryzyka w tej konfiguracji.
Awatar użytkownika
pkali
Lider forum...
Posty: 2911
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 155 razy
Podziękowano: 241 razy

Postautor: pkali » 14 lip 2017, o 08:24

@mwx, problemem z takim ładowaniem jest sytuacja, w której nie styka Ci przewód w złączu balansera, któraś z cel się nie naładuje i załatwisz ją w locie. No, chyba, że za każdym razem po ładowaniu sprawdzasz napięcia (ja tego nie robię).
XLPower 520, protos 380, xl380, protos mini, gaui MX3, oxy2, omphobby M2, omphobby M1
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 14 lip 2017, o 08:40

Teoretycznie mozna nawet ladowac w ten sposób pomieszane pakiety tyle ze prad ladowania po osiagnieciu naladowania przez pakiet z mniejsza lioscia cel zostanie ograniczony do maksymalnego pradu balansera wiec bedzie to trwało wieki... No i balanser moze tego za ktoryms razem nie wytrzymac. Anyway, ja tam jednak wole grube kable tez miec podpiete. Chociaz jak laduje w sumie 10A, podzielic na 6 to wychodzi niecale 2A.. Pewnie tez by cienkie kabelki to wytrzymaly..
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 14 lip 2017, o 10:58

pkali pisze:@mwx, problemem z takim ładowaniem jest sytuacja, w której nie styka Ci przewód w złączu balansera, któraś z cel się nie naładuje i załatwisz ją w locie. No, chyba, że za każdym razem po ładowaniu sprawdzasz napięcia (ja tego nie robię).


Jak przewody balansujące nie stykają to prędzej czy później i tak szlag trafi taki pakiet.

aikus pisze:Teoretycznie mozna nawet ladowac w ten sposób pomieszane pakiety tyle ze prad ladowania po osiagnieciu naladowania przez pakiet z mniejsza lioscia cel zostanie ograniczony do maksymalnego pradu balansera wiec bedzie to trwało wieki...


No i będziesz zajeżdżał niepotrzebnie cele w pakietach z ich większą ilością, bo będą wciąż ładowane i rozładowywane. Zły pomysł.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 14 lip 2017, o 11:27

Ano, touche.
Nie twierdzę ze dobry. Powiedzialem tylko ze to mozliwe :)

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 17 gości