Klej do szkła

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 8 paź 2017, o 09:23

Chlopaki, czym kleicie szkło? Żona rozwaliła swój prezent, obiecałem że skleję.......
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 8 paź 2017, o 09:43

Uhu do szkła i porcelanyObrazek

Sent from my D6633 using Tapatalk
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 8 paź 2017, o 09:53

Uzywałeś?
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 8 paź 2017, o 10:09

Ale co z tego ze skleisz szklo jak z dywanu juz wszystko wyparuje...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 8 paź 2017, o 10:42

Kleiłem takim klejem UV jakąś zabytkową cukiernicę. Trochę wytrzymała, jak nie byla ruszana.

Jako "utwardzacz" zastosowałem lampę UV do pazurów - chyba z 15 min.
Powierzchnie muszą być idealnie odtłuszczone czymś co paruje do czysta (IPA) i muszą się idealnie stykać bo te kleje nie wytwarzają zbyt trwałej spoiny jak np. epoxy.

Jak w niewidocznym miejscu i klej może być nieprzezrczysty to lepszy będzie poliuretan do szyb samochodowych.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 9 paź 2017, o 16:56

Kowal pisze:Uzywałeś?


Dawno temu - i nie pamiętam teraz czy dokładnie tego, czy takiego do ceramiki, ale pamiętam, że miał napisane "glass" i był przezroczysty. Kleiłem nim właśnie potłuczoną ceramikę i było OK. Na szczęście większość elementów pasowała idealnie i pęknięć prawie nie było widać. Ale czegoś 100% szklanego nie kleiłem nigdy, ale jak znam życie i to co już do tej pory widziałem - to moim zdaniem nie ma spoiny, która przezroczystym elementom przywróci jednolitość :) Pęknięcie to pęknięcie i będzie widać, choć będzie się trzymało :)
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 10 paź 2017, o 11:52

A tak trochę z innej ale podobnej beczki: takie cuda ktoś testował?
Na obrazkach i filmikach wygląda OK ...
http://www.ebay.com/bhp/windshield-repair-kit
https://www.youtube.com/results?search_ ... repair+kit
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 10 paź 2017, o 18:25

Kowal, przecież akwaria czymś kleją na styk i to nawet takie duże. Największe, jakie widziałem i pytałem o to, czy to klejone miało ponad 1500 litrów, czyli ponad półtorej tony wody. Więc raczej odpowiedzialna spoina, była przezroczysta.
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 10 paź 2017, o 19:09

omcKrecik pisze:Kowal, przecież akwaria czymś kleją na styk i to nawet takie duże. Największe, jakie widziałem i pytałem o to, czy to klejone miało ponad 1500 litrów, czyli ponad półtorej tony wody. Więc raczej odpowiedzialna spoina, była przezroczysta.


Akurat tutaj wdepnąłeś w materię o której trochę wiem.
Akwaria klei się... SILIKONEM! Tak jest.
Specjalistycznym akwarystycznym, rzecz jasna, ale jego specjalistyczność polega wyłącznie na tym, że nie ma preparatów grzybobójczych - z wiadomych względów.
Więc może to być równie dobrze silikon spożywczy.
Są też ściśle określone zasady dotyczące tego jak kleić akwarium, żeby się nie rozpadło (szyby muszą być docięte idealnie prostopadle, grubość szyb musi być odpowiednia, nie tylko ze względu na ciśnienie wody która wygina dłuższe ścianki ale również a raczej przede wszystkim ze względu na odpowiednie powierzchnie spoin, ścianki muszą bezwzględnie stać na szybie dennej, a dłuższe boki muszą stykać się powierzchniami bocznymi z powierzchniami czołowymi krótszych).
Do tego MEGA DOKŁADNE odtłuszczenie przed klejeniem i ... tak, owszem, taki baniak, może mieć nawet i 1500 litrów (jego szacunkowa waga to będzie około 3000kg (w zależności od biotopu, bo od biotopu zależy ile w środku jest podłoża i kamieni), więc nie można go stawiać byle gdzie...i tak dalej).
Największy baniak klejony jaki widziałem miał 2000 litrów. Stał w chałupie, na parterze, nad piwnicą, na stropie który był pomyślany pod ten baniak już na etapie projektowania domu.
A spoina - owszem, będzie przezroczysta (choć to jest w ostatnich latach nie modne - raczej stosuje się czarny silikon - ładnie położony robi fajną ramkę dookoła frontowej ścianki), co nie znaczy, że jego gęstość optyczna będzie taka sama jak szkła i że będzie niewidoczny. Nie-e. :nono: :nono:
Będzie bardzo widoczny, tyle, że w akwarium to nie przeszkadza.
...
Problem zasadniczo jest taki, że nie wiemy co jest do sklejenia... ale od początku jest mowa o pamiątce / prezencie, więc spodziewam się raczej wazonu/kieliszka/wazy... czegoś takiego...
I tu silikon się nie sprawdzi.
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 10 paź 2017, o 22:43

Kufa, ja się tylko pytałem czym kleić. A Wy mi chcecie w chałupie 3 tonowe akwarium stawiać......
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 10 paź 2017, o 23:12

No chyba wiesz, że na kolegów zawsze można liczyć ...
Awatar użytkownika
omcKrecik
Maharadża Pendżabu
Posty: 1777
Rejestracja: 11-12-2016
Lokalizacja: Las niedaleko Pułtuska (to nie moja wina)
Podziękował: 217 razy
Podziękowano: 84 razy

Postautor: omcKrecik » 10 paź 2017, o 23:34

Kowal pisze:Kufa, ja się tylko pytałem czym kleić. A Wy mi chcecie w chałupie 3 tonowe akwarium stawiać......

TLP by się ucieszyła... Kobiety lubią patrzeć długo na rybki...
A Ty nie lubisz rybek ?

A tak poważniej, to po prostu zrób próbę na jakiejś stłuczce z podobnego szkła. Odtłuść ekstrakcyjną, a potem izopropanolem czyli spirytusem izopropylowym (jak nie masz, to Ci podeślę. Przez Mirka nie pójdzie... To znaczy poszedłby może, ale dosłownie - tak podejrzewam, bez urazy kogokolwiek). Spróbuj tym UHU do szkła, powinno być OK.

P.S.: @Kowal, słynny inżynier lotniczy Tadeusz Sołtyk razu pewnego przerzucił się z samolotów na okręty i łodzie podwodne. Z sukcesem. Daj sobie szansę może... Drugie hobby nie boli ;)
Pozdrowionka od... Andrzeja
Nie umiem latać tak jak Wy, ale się uczę.
W ogóle ciągle się uczę. Wszystkiego, czasem od nowa...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 11 paź 2017, o 00:17

aikus pisze:A tak trochę z innej ale podobnej beczki: takie cuda ktoś testował?
Na obrazkach i filmikach wygląda OK ...
http://www.ebay.com/bhp/windshield-repair-kit
https://www.youtube.com/results?search_ ... repair+kit


Jak się dokładnie przyjrzysz to zauważysz że sporo tych filmów to oszustwo. Przestałem lubić ChrisFix'a jak zwróciłem uwagę na tą jego ściemę.
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 11 paź 2017, o 05:41

Generalnie, to co chcę skleić to szklana róża. Jak bedzie widać spoinę, to trudno. Kupię tego UHU i powiem Wam jak poszło.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 11 paź 2017, o 05:52

A jak szklana róża to spoko. Znajomego żonie taka się ukrychnęła. I właśnie zrobili dokładnie tak, że najpierw na próbę postawili biotopowe akwarium 3-tonowe z Malawi, a potem skleili różę na UHU. Śladu nie ma, a akwarium cieszy do dziś. Także śmiało próbuj tym sposobem.

Sent from my D6633 using Tapatalk
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości