Forum helpdesk - audio

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 paź 2017, o 08:11

Na razie pytam na luźno bo nie spieszy mi się z zakupem, ale chodzi mi po głowie jakis zestaw kina domowego do salonu.
8 lat temu jak robiłem mieszkanie przeciągnąłem w ścianie nawet kable do głośników (dwa z przodu, dwa z tyłu i jakaś tuba czy coś po środku na przedzie). Jak na razie kabelki wykorzystuje córka do wieszania baloników :vhappy:
O ile uda mi się z nią przenegocjować zmianę ich lokalizacji, mógłbym coś tam zamontować...

Macie z tym jakieś doświadczenia?

Jesli chodzi o moje kryteria wstepne to:
- 4-5 głośników
- dobra jakość brzmienia, ale bez wydziwiania bo moje uszy i tak nie rozróżnią niczego poza tym czy jest pierdutnięcie czy go nie ma
- zakup w polskim sklepie
- ładny dizajn, jako element ozdobny przy okazji (mile widziane "drewno", styl lekko retro, ale nie jest to konieczność)
- budżet: dyskusyjny, ma być dobrze, ale nie musi być drogo, powiedzmy 2-5 tys.

Ktoś coś dopomoże w rozterkach?
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 12 paź 2017, o 08:56

Pod Piastowem jest sklep KODA - specjalizują się z kinach domowych - głośnikach. Ja pojechałem do Mediamarkt na Krakowskiej i mieli tam chyba z 10 zestawów głośnikowych, każdego można było posłuchać. Na pewno kupuj w drewnianych obudowach. Jak główne głośniki będą miały z 16 cm średnicy to woofer raczej nie będzie potrzebny bo basy będą wystarczające. Woofer do takiego zestawu musi być aktywny koszt około 500 zł. Amplituner koło 1000-1500 tak mi się wydaje (tyle +- kosztowały jak kupowałem), zestaw głośników drewnianych 1500-2000 około - oczywiście górnej granicy nie ma ;) . Woofer rzadko odpalam i na twoim miejscu mając córkę, która idzie spać a Ty odpalisz woofer to zaraz ją obudzisz. Ale jak nie będziesz miał ograniczeń głośności to woofer powoduje czucie dźwięku na klacie :) - da się bez tego oglądać ale z jest fajniej. Tyle od nieznającej się osoby ;)
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 12 paź 2017, o 09:40

Nie no do filmów, jak chcesz poczuć, ze to pierdolnięcie, eksplozja tego magazynu którą widzisz na ekranie, to nie jest tylko kolorowy obrazek tylko rzeczywiste pierdolnięcie to musi być sub, chyba że głośniki będziesz miał 4way i największy 20cm, ale przy takich założeniach jak piszesz - NIE będziesz czegoś takiego miał.
Różnica pomiędzy efektem "pierdolnięcia" z subem i bez jest POTĘŻNA!
Ale - tak, zgadzam się, ze po pierwsze primo sub TYLKO do efektów, po drugie, o ile jeszcze córka jest się w stanie przyzwyczaić o tyle sąsiedzi nie koniecznie, więc ograniczeń stosowania suba w blokasie jest więcej.
Do słuchania muzy - zbytek i wręcz przeszkadza.
Do oglądania oper mydlanych albo innych komedii romantycznych - zbytek.
...
I tyle odnośnie suba.
W temacie zestawów kina domowego się nie wypowiadam, bo się nie znam, nie używam, nie lubię.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 paź 2017, o 09:57

Tzn córką się nie przejmuje, bo jak jest w domu to albo ją cieszy pierdzielnięcie jak mnie albo śpi i wtedy jestem cichutko.
Z racji lenistwa i braku wiedzy będzie mnie raczej interesował jakiś gotowy zestaw. Domyślam się, że zdecydowana część gotowców może mieć jakość "marketową", ale wydaje mi sie, że da się znaleźć coś kompromisowego?

Jeśli chodzi o samego suba, to nie chodzi o to, żeby używać go w pełni mocy każdego dnia. Ja z reguły mam krótkie fazy gdy jestem sam w domu, że mógłbym zatrząść szklankami sąsiadów ;) ale na codzień to ma po prostu ładnie grać i tyle...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 12 paź 2017, o 10:12

Kieruj się tym co napisał Dawo.
Firmy Koda osobiście nie znam, ale z tego co się orientuję jej produkty mają opinię dość przyzwoitych.
Drewniana obudowa też jest jakimś wyznacznikiem ogólnie pojętej jakości.
Jak kupisz plastik to z reguły będzie dudniąca puszka, ALE: Nie koniecznie musi to oznaczać że plastik sam w sobie jest zły.
Większość zestawów Creative ma kolumny z plastiku, ewentualnie co najmniej kolumny mają plastikowe fronty. Nigdy nie słyszałem źle grającego Creativa (to ma swoje uzasadnienie i wyjaśnienie dlaczego i jakim cudem tak jest, ale mniejsza o to - one nie grają neutralnie, więc nie nadają sie np. do odsłuchów, ale grają ŁADNIE, czego nie można powiedzieć np. o Logitechach - niby ta sama klasa sprzętu, a Logitecha nie tknąłbym kijem).

No i cóż, jeśli już chcesz kino domowe to byłbym chory, gdybym nie zaproponował Ci czegoś co mogę polecić na ślepo i z czego będziesz zadowolony na 100% choć trochę przekracza Twoje założenia budżetowe:

http://stx.pl/zestaw-stx-kd-200-n-5-1-d ... 520bt.html

Zestaw można oczywiście okroić i będzie taniej - możesz np. nie brać centralnego, nie brac SUBa i pewnie niebawem zmieścisz się w budżecie.
natomiast ... jeśli ma być naprawdę dobrze to to bym przyjął jako takie ... nieprzekraczalne minimum.
Aha i jeszcze jedno: Jeśli w tym zestawie zdecydujesz się zrezygnować z SUBa, to powiem Ci jak zatrząść kieliszkami u sąsiadów bez niego, co zrobić, żeby to było możliwe. Podłogówki wymagają niewielkiej przeróbki, o której STX chyba nie bardzo chce żeby głośno mówić publicznie (Ja mam dokładnie te kolumny jako kolumny Stereo i znam je na wylot).

edytka: kosmetyka
Ostatnio zmieniony 12 paź 2017, o 11:17 przez aikus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 12 paź 2017, o 10:14

A i jeszcze jedno: jakbyś chciał posłuchać tych kolumn i przekonać się, że nie kłamię to zapraszam na odsłuchy:) Tylko poczekaj aż mi krecik wzmaka skończy reanimować ;)
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 12 paź 2017, o 11:16

aikus pisze:K...byłbym chory, gdybym nie zaproponował Ci czegoś co mogę polecić na ślepo i z czego będziesz zadowolony na 100% choć trochę przekracza Twoje założenia budżetowe:
http://stx.pl/zestaw-stx-kd-200-n-5-1-d ... 520bt.html
największy problem z takimi zestawami to gdzie je upchnąć w pokoju/salonie...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 12 paź 2017, o 11:19

:dk:
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 12 paź 2017, o 13:34

A ja to bym się rozejrzał za całym używanym, wygrzanym zestawem, takim który można posłuchać przed demontażem w pokoju możliwie podobnym do Twojego.
Ja kupiłem coś co na sali odsłuchowej brzmiało nieźle, a po wstawieniu do chaty mnie wkurza :(

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 paź 2017, o 13:37

Aikus, zestaw, który podałeś jak najbardziej mieści się w budżecie (2-5 tys) więc z tym nie widzę problemu.
Teraz do mnie dotarła jedna rzecz odnośnie suba, jak zobaczyłem ten z Twojego linku. Obawiam się, ze nie wejdzie, bo miejsce mam zaplanowane tak:
- dwa przednie głośniki/kolumny mają miejsce praktycznie nieograniczone (tzn ograniczona do szerokości 1,5m ;) )
- dwa tylnie głośniki również - byle kołek w ścianie je utrzymał...
Problem pojawia się z przednim. Jego miejsce zaplanowane jest w szafce pod TV. Szafka składa się z dwóch szerokich, ale NISKICH półek. Na jednej leży DVD, tuner kablówki, wifi i obecnie małe głośniczki creativa. Dolna jest przeznaczona właśnie na głośniki centralny. Wysokość musze zmierzyć, żeby nie gadać głupot, ale obawiam się, że może mieć ok 20cm, co generlanie będzie stanowiło główne ograniczenie w wyborze. Obawiam się, że przy tym rozmiarze będzie w gre wchodził jedynie bzyczek centralny.
Niestety układ mebli i moje wątpliwe poczucie estetyki chyba będą wykluczały obecność mocnego (o ile jakiegokolwiek) Suba...
Półkę zmierzę jak będę w domu...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 paź 2017, o 13:53

A tak jako punkt wyjścia. Co uważacie o np. takim zestawie? (pomijam sklep i cene, chodzi mi o parametry):

https://www.oleole.pl/zestawy-kina-domo ... 71012-1223
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 12 paź 2017, o 13:58

miruuu pisze:A tak jako punkt wyjścia. Co uważacie o np. takim zestawie? (pomijam sklep i cene, chodzi mi o parametry):

https://www.oleole.pl/zestawy-kina-domo ... 71012-1223
650W musi być ok :)

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 paź 2017, o 14:02

Haha. Na to nie spojrzałem ;)

Ja nie jestem żadnym audiofilem. Potrzebuję prostego rozwiązania, najlepiej żeby od razu miało DVD pod film bo aktualne mam do zeszrotowania. Nie będe tego przerabiał, tuningował ani czytał na audio-forum dlaczego i jak mam przebudować mieszkanie :)
Ma grać, stać i wyglądać. Ma mieć pierd**nięcie wystarczające żeby odegrać się na najbliższych sąsiadach. Wsio :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 12 paź 2017, o 14:17

mwx pisze:A ja to bym się rozejrzał za całym używanym, wygrzanym zestawem, takim który można posłuchać przed demontażem w pokoju możliwie podobnym do Twojego.
Ja kupiłem coś co na sali odsłuchowej brzmiało nieźle, a po wstawieniu do chaty mnie wkurza :(


Oczywiście! To standard.
Poprawne ustawienie głośników robi więcej niż 50% ich roboty.
W salach odsłuchowych one na ogół SĄ poprawnie ustawione. W domu stawiasz jak Ci pasuje i oczekukjesz, że będzie dobrze.
No cóż... Jak masz niewiarygodne szczęście to będzie.
Jak masz umiarkowane szczęście to będzie akceptowalnie.
A jak masz pecha to będzie ekstremalnie źle.

Poeksperymentuj z przesuwaniem i obracaniem kolumn.
A najważniejsze - z przesuwaniem. Kwestia dosłownie kilku centymetrów róznicy potrafi zdziałać CUDA!!! (chodzi o odsuwanie i dosuwanie do ściany - tylko tyle.
Potem obracanie w osi pionowej, ale to juz szczegół - największy wpływ będzie miało na scenę stereo (scena musi być możliwie szeroka, ale nie może się "rozjeżdzać" na boki).



miruuu pisze:Aikus, zestaw, który podałeś jak najbardziej mieści się w budżecie (2-5 tys) więc z tym nie widzę problemu.


A no... faktycznie coś mi się na początku zamajaczyło, ze napisaleś 1,5 - 2tys).
Sorka, mój błąd.

miruuu pisze:Teraz do mnie dotarła jedna rzecz odnośnie suba, jak zobaczyłem ten z Twojego linku. Obawiam się, ze nie wejdzie,


SUB to potężna skrzynia, ale jeśli ma być to tylko taki ma sens, zwłaszcza, jeśli planujać zestaw, na przod planujesz podłogowce.
Mniejszy sub poprostu zduplikuje tylko to co i tak daja basy z podłogowców, niczego nie uzupełni, będzie miał te same ograniczenia.
ALE!!

Pamiętaj o jednej rzeczy. Bardzo istotnej bo coś tam piszesz że planujesz ustawić suba na środku.
Nie rób tak!
Suba ustawia się w rogu!!!
Zasadniczo - dowolnym (choć to trochę zależy), ważne żeby nie był wpierdzielony przy samej ścianie i tak naprawdę dopiero tu zaczynają się schody.
Sub sam z siebie jest duzy, plus powinien byc odsuniety od kazdej sciany. O ile?
Są programy żeby to policzyć ale ja to wole robić eksperymentalnie. W moim mieszkaniu wyszło, ze optymalnie jest tylko w jednym miejscu - mniej więcej pól metra od każdej ze ścian, dokładnie w środku przejścia na balkon :masakra:

Więc jeśli nie masz w salonie jakiegoś obszernego roku zagospodarowanego w tej chwili np. kwiatkiem to możesz mieć problem.
Bo jeśli masz - to luz! Stawiasz suba jako podstawke do kwiata, kwiat od tej pory stoi pol metra wyżej ... no i o ile tylko mieści się pod sufitem to jest cacy.


miruuu pisze:bo miejsce mam zaplanowane tak:
- dwa przednie głośniki/kolumny mają miejsce praktycznie nieograniczone (tzn ograniczona do szerokości 1,5m ;) )
- dwa tylnie głośniki również - byle kołek w ścianie je utrzymał...


Luzik, satelitki są małe i lekkie...

miruuu pisze:Problem pojawia się z przednim.


Przedni ja bym olał (po upewnieniu się, ze amplituner potrafi downmiksować dzwięk 5.1 tak, żeby nie tracić tej ścieżki rzecz jasna, bo w filmie... heh... głupia sprawa, ale jak nie podłączysz centralnego głośnika to np. stracisz ... dialogi ;) )

miruuu pisze:Jego miejsce zaplanowane jest w szafce pod TV. Szafka składa się z dwóch szerokich, ale NISKICH półek. Na jednej leży DVD, tuner kablówki, wifi i obecnie małe głośniczki creativa. Dolna jest przeznaczona właśnie na głośniki centralny. Wysokość musze zmierzyć, żeby nie gadać głupot, ale obawiam się, że może mieć ok 20cm, co generlanie będzie stanowiło główne ograniczenie w wyborze. Obawiam się, że przy tym rozmiarze będzie w gre wchodził jedynie bzyczek centralny.
Niestety układ mebli i moje wątpliwe poczucie estetyki chyba będą wykluczały obecność mocnego (o ile jakiegokolwiek) Suba...
Półkę zmierzę jak będę w domu...


No to...

miruuu pisze:A tak jako punkt wyjścia. Co uważacie o np. takim zestawie? (pomijam sklep i cene, chodzi mi o parametry):

https://www.oleole.pl/zestawy-kina-domo ... 71012-1223


Parametry są od czapy, gdyby to miało 650W opędziłbyś tym koncert na narodowym.
Tym zestaw grać źle nie będzie.
Tyle... co Ci mogę więcej powiedzieć... Nie znam go.
Nie kupiłbym go.
Wolałbym STXa.
Ale to tylko moja subiektywna opinia, opierająca się wyłącznie na znajomości STXa i NIEznajomości Pioneera.
:dk:
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 paź 2017, o 14:31

STX - nie znam, ale nie jestem w tej tematyce obeznany. Ale rozumie, że to dobra marka z tego co piszesz...

Jeśli chodzi o:
- sub'a: na podstawie wcześniejszych Twoich wpisów można go po prostu wyeliminować dla uproszczenia sprawy. Nie przywidziałem go przy meblowaniu a teraz musiałbym zbyt mocno przekombinować
- centralny: wydaje mi sie, że większość wejdzie w dziurę w szafce, ale zmierze, żeby się nie rozczarować
- 5.1 i ogarnianie bez centralnego... temat do pominięcia ponieważ rozważam wyłącznie gotowy zestaw (troche jak zDJI dla człowieka, który nie chce się uczyć latać, tylko cyknąć fotkę na komunii dziecka ;) )

STX to to samo co Denon? Czy jedno to marka drugiego?
Aha, w STX niestety nie widzę zestawów 5 głośników bez suba...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 12 paź 2017, o 14:40

miruuu pisze:STX - nie znam, ale nie jestem w tej tematyce obeznany. Ale rozumie, że to dobra marka z tego co piszesz...


Tak. To jest przede wszystkim marka która nie gra cenami ani naciąganymi parametrami.

miruuu pisze:Jeśli chodzi o:
- sub'a: na podstawie wcześniejszych Twoich wpisów można go po prostu wyeliminować dla uproszczenia sprawy. Nie przywidziałem go przy meblowaniu a teraz musiałbym zbyt mocno przekombinować
- centralny: wydaje mi sie, że większość wejdzie w dziurę w szafce, ale zmierze, żeby się nie rozczarować
- 5.1 i ogarnianie bez centralnego... temat do pominięcia ponieważ rozważam wyłącznie gotowy zestaw (troche jak zDJI dla człowieka, który nie chce się uczyć latać, tylko cyknąć fotkę na komunii dziecka ;) )


Ale to jest akurat banal: Amplituner musi mieć możliwość downmiksowania 5 do czterech kanałow. KOniec. Kropka. Jeden pstryczek, dwie pozycje "mam centralny - nie mam centralnego"
Jesli wzmak ma taki pstryczek (pozycje w menu) to dobrze. Jesli nie - to musisz miec centralny.

miruuu pisze:STX to to samo co Denon? Czy jedno to marka drugiego?

NIE!!
Bo w ryj dać mogę dać!

miruuu pisze:Aha, w STX niestety nie widzę zestawów 5 głośników bez suba...


Nie widzisz, bo ich nie ma na stronie, co nie znaczy ze Ci nie sprzedadzą.
Zadzwoń do Pana Sławka Trzaskowskiego (stad STX - to mała rodzinna firma mieszcząca się Józefowie) i zapytaj.
Dogadasz się!
Telefon jest na stronie.


ONI PRODUKUJĄ TAM TE WSZYSTKIE KOLUMNY I PODZESPOŁY DO NICH!!!
(Tak, głośniki też :) )

P.S. A, już wiem czemu pytasz czy to Denon... Bo Ampli w zestawie dają Denona.
Nie no, Denon to oddzielna japońska firma, bardzo dobra i STX widocznie ja poleca. Po prostu sam STX chyba nie robi żadnych wzmaków. Robi tylko przetworniki elektroakustyczne, zwrotnice, kolumny... A głupio sprzedawać zestaw kina domowego bez amplitunera, więc dodają Denona i już.
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 12 paź 2017, o 15:34

Warto chyba na etapie przemyśleń zastanowić się też jakie są warunki akustyczne pomieszczenia. Nie mówię tu o jakichś audiofilskich zboczeniach, ale o tym co większość z nas potem usłyszy, co może nam przeszkadzać lub nie itd.
Taki filmik daje nieco poglądu na sprawę:
https://www.youtube.com/watch?v=C7CTvO0WlsE
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 paź 2017, o 15:36

No tak tak. Ale ja nie planuje remontu mieszkania :)
Chce jedynie zamienić małe glosniczki na większe :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 12 paź 2017, o 15:50

Ale MIru nie chodzi o to żeby robić remont mieszkania, tylko o to, żebyś za chwilę nie miał poczucia że wywaliłeś bezsensownie pieniądze, bo tak naprawdę to jest głośniej ale poza tym nic się nie zmieniło, albo wręcz jest gorzej.
Adaptacja akustyczna tylko z pozoru wydaje się czarną magia - przewiń filmik do samego końca jak zobaczysz te 9 prostych zasad. Upewnij się, ze będą spełnione. To już dużo.
Naprawdę!!
To nie jest ściema, to nie jest audiovoodoo. To jest fizyka...


Kiedyś było inaczej. Kiedyś były modne meblościanki, (choćby te takie gierkowskie), dywany, zasłony, półki z książkami... Nic nie robiło w sposób naturalny tak zajebistej adaptacji akustycznej mieszkań jak ich wystrój z lat 70-80.
Teraz jest taka moda (którą nota bene jak ja widzę to mi się rzygać chce), żeby wszystko było płaskie sztywne, sterylne... Wchodzisz do pokoju i po prostu widzisz, że na sto procent nigdzie nie leży żadna zagubiona szpilka.
A potem wstawiasz do takiego laboratorium, które o zgrozo komuś ma służyć za mieszkanie zestaw głośników i oczekujesz fajnego dźwięku.
No niestety, sorry, ale ni chuja :dk:

Byłem u Ciebie w chacie, ale nie byłem w salonie.
Nie wiem czy masz wystrój bardziej jak z epoki Gierka czy bardziej jak z laboratorium, natomiast uwierz, że to TRZEBA wziąć pod uwagę.
Oczywiście bez przeginania! Masz zasłony? Firanki? Jakiś dywan na podłodze? Jakieś meble? Kwiaty? Jeśli tak, to już dużo.
Jeśli nie no to ....
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 12 paź 2017, o 18:25

Mirek, myślę, że przy zakupie powinieneś sprawdzić też czy amplituner (jeżeli takowy wybierzesz a nie jakieś plastikowe "kino domowe") posiada specjalny mikrofon, który po ustawieniu sprzętu bierze udział w tak zwanej fazie testu i korekcji fal dźwiękowych docierających do najważniejszego z Twojego punktu widzenia miejsca odsłuchowego w pomieszczeniu. Te lepsze posiadają. A efekt takiej korekty jest naprawdę słyszalny.
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron