Forum helpdesk - audio

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 12 paź 2017, o 18:37

miruuu pisze:No tak tak. Ale ja nie planuje remontu mieszkania :)
Chce jedynie zamienić małe glosniczki na większe :)

Nie chodzi o remont mieszkania ale o świadomość warunków w jakich zamontujesz sprzęt. Czasem drobna korekta ustawienia kolumn czyni cuda. Trzeba tylko z grubsza czaić bazę ;)
Wielu ludziom wydaje się, że jak wciśniesz kolumnę do rogu to będzie zaje**scie, albo że to nie ma żadnego znaczenia. Nic bardziej błędnego. Dźwięk to fala, która się odbija i pytanie od czego i jak, z jaką inną będzie interferować itd.
Czy fale z różnych kolumn dotrą w odpowiedniej fazie do Twoich uszu, czy będzie taki chaos, że Ci włosy wypadną.... A Wszyscy będą uciekać z pokoju... :dk:
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 paź 2017, o 18:46

Włosy mi nie wypadną :)
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 12 paź 2017, o 18:47

Wiem! :lol:
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 12 paź 2017, o 18:53

Damdodo nie pisał, że z głowy
Helikoptery
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 paź 2017, o 19:23

K... tak se myślę... dobrze ze Was nie zapytałem jakie se kupić buty do... chodzenia... ;)
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 12 paź 2017, o 19:26

W sumie temat ciekawy. Sam jakiś czas temu stałem przed podobnym dylematem. No a co uzależnieni od forum robią w takiej sytuacji?
Tak, tak, czytają forum.
I czytałem, czytałem, czytałem... i ostatecznie nic nie kupiłem ;)
Odniosłem wrażenie, że porady dawane na forach audiofilskich to błędne koło. 2 tysie to za mało. Za 3 coś już sensownego sobie poskładasz, ale dokładając jeszcze tysiaczka, będziesz miał fajniejszy ampli. No a jak już stać Cię by wydać 4, to może takie, a śmakie, itp. Itd. Stanęło na 15-tu :)
Chętnie poobserwuję rozwijającą się tu dyskusję i porady.
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 12 paź 2017, o 19:41

No ta... Byku limit rozsądnych rzeczy które może napisać na forum już na ten miesiąc wyczerpał... więc jedziemy:
1. To nie jest forum audiofilskie i ostatnie co bym komukolwiek polecał to udanie się w takie miejsce.
2. Można kupić sprzęt i za mniej niż 2k i będzie dobrze, ale o taki sprzęt nikt tutaj nie zapytał.
3. Oczywiście, że - jak w każdej materii - górnej granicy ilości wydanej kasy praktycznie nie ma, dlatego, dobrze, że Miru określił swoje widełki.
4. Obserwuj, zaopatrz się w chipsy, cole i baw się dobrze, nikomu tu nic od tego nie ubędzie.

@Miru, co do zakupu to sprawa jest tak naprawdę już z grubsza określona.
Na wszelki wypadek ZANIM kupisz - zalinkuj na co się zdecydowałeś, żebyś nie kupił czasem totalnego bubla za te 2-5K (co jest mało prawdopodobne, ale niestety nie wykluczone, bo cwaniaków na rynku nie brakuje). I tyle. Jeśli nie posypią sie tu głosy zdecydowanego sprzeciwu to znaczy możesz być względnie spokojny.

Niestety z przyzwoitym sprzętem audio na zakupie sprawa się nie kończy. Nawet Boombox zagra inaczej w łazience, inaczej w kuchni, a w salonie inaczej postawiony w kącie pod ścianą, inaczej na środku a inaczej we wnęce w meblościance. Tyle że boombox z założenia jest sprzętem mobilnym... dziś stoi tu, jutro tu... gra to gra - na członek męski drążyć, no nie?
Jak już kupujesz sprzęt za 2-5k to warto chyba dołożyć do tego sprzętu ODROBINĘ atencji, żeby wykorzystać w miarę optymalnie jego potencjał...
No chyba, ze masz taki kaprys, żeby mieć sprzęt za 2-5k i totalnie Cie grzeje czy będzie grał jak na taki sprzęt przystało czy jak boombox albo prawie jak boombox. No OK OK i obiecuję, że nie będę Cie piętnował jeśli tak.
Już raz tak zrobiłeś, włosy Ci wyszły i niczego Cie to nie nauczyło... no więc - mówi się trudno. :dk:

;)
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 12 paź 2017, o 20:19

Mirek wciąż nie wiem jakie są Twoje preferencje co do audio. Chcesz sprzęt co będzie cieszył ucho w pierwszym rzędzie czy raczej ładniusi na półeczkę? Jesteś z tych co kontemplują muzykę czy znasz się na niej i rozróżniasz kiedy grają i kiedy nie grają? Jeżeli zależy Ci na dobrym dźwięku to niestety musisz udać się w kilka miejsc i posłuchać, bo preferencje różnych ludzi są różne: jedni kochają brzmienie Denona, inni Marantza, Onkyo czy Yamahy (Sony według mnie można pominąć.... ale Bluray-e mają dobre). Każdy nadaje jakieś tam brzmienie. Mnie np.: pasuje Pioneer z serii VSX 9xx bo najmniej (prawie wcale) zmienia barwę dźwięku. Oczywiście są jeszcze korektory itp, ale chodzi mi o czysty dźwięk. Ładnie też grają z tym amplitunerem kolumny Yamahy NS-160 (znaczy zestaw np.: 5.1). Jak lubisz dolny kontur to jeszcze subwoofer YAMAHY, ale przynajmniej z zakresem od 16 Hz.
Nie da rady inaczej - trzeba się kopsnąć i posłuchać lubianej i dobrze osłuchanej przez siebie muzyki. Jak Cię zaskoczy nowymi nieznanymi Ci jeszcze przyjemnymi dźwiękami, to to jest dobry kierunek.
Dobre są miejsca gdzie możesz wypróbować w spokoju różne kolumny, bo to też ma ogromne znaczenie. Porównaj tę samą muzę na różnych zestawach.
Kiedyś poszliśmy tak testować i sprzedawca, gdy zauważył że co nieco słyszymy, a przynajmniej ponadprzeciętnie, zaczął nam zachwalać kolumny Warthdale'a. Że takie zajebiste, że słychać wszystko: niskie tony, średnie i wysokie. I w ogóle są the best. No i słyszałem niskie, średnie i wysokie tony tylko co z tego jak dźwięk nie był spójny, nie tworzył całości...
Jak posadzisz 5 ludzi i dasz im posłuchać różne zestawy sprzętu to pewnie każdy powie co innego.... Jedno jest pewne, jeżeli nie tylko ładniusi to kupuj w miejscu gdzie w razie czego będziesz mógł zmienić konfigurację, bo np.: po odsłuchaniu w domu coś Ci nie zagra. No chyba, że zabierzesz pokój do sklepu... :rotfl2:
No i koniecznie skalibruj w domu. Potem wydaj werdykt.
A potem kontempluj a nie kątem pluj :banana:
Jedynie cierpliwość i wytrwałość w tym zakresie da Ci zadowolenie :thumb:
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 12 paź 2017, o 20:34

Damdodo... :masakra: ...

Ćśśśśś.... już dobrze... już dobrze.... ćśśśśś... <whisper_mode> ja wiem, że chcesz dobrze, ale nie zalewaj go tak tym, bo gówno z tego nie będzie. Niech narazie kupi przyzwoity sprzęt i wie gdzie szukać przyczyny gdyby jednak okazało się że nie wszystko gra tak jakby sobie to wyobrażał. Jak załapie to dalej sam będzie wiedział co robić, o co pytać i tak dalej, a jak nie... No to cóż, może i być tak, że nie słyszy, chociaż ja też w to nie wierze - każdy słyszy, (no Ok, każdy kto ma sprawny słuch) tylko niektórzy mają to w dupie. I nie przeskoczysz. </whisper_mode>

Ćśśśś, bo Mirek nie będzie wiedział jakie buty kupić ...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 paź 2017, o 22:12

No ja jestem właśnie antyaudiofilem. Na jedno ucho słyszę troche a na drugie chyba wcale. Tak mi się wydaje, bo przez telefon potrafie rozumieć tylko lewym.
Odróżniam dźwięki w dwóch kategoriach:
- cicho / głośno
- z dudnieniem / bez dudnienia.
I wcale nie żartuje... no może troche, ale nie tak znowu bardzo ;)

Co o budżetu, to małe sprostowanie. To, że podałem 2-5t nie oznacza, że muszę tyle wydać, żeby czuć się dobrze :) Podałem orientacyjny przedział, zakładając (może błędnie), że taniej nic ciekawego się nie kupi. Ale jak czytam Wasze posty to już sam nie wiem kto tu jest bardziej nienormalny, ale wiem, że przynajmniej ja nie słyszę żadnych dziwnych głosów, a Wy chyba tak...

Także kwestie głęboko pedo... wróć... audiofilskie możemy trochę ograniczyć bo ja serio nie wiem o czym Wy mówicie i na starość raczej już lepiej nie będzie... Z resztą co tu dużo mówić. Skoro powtarzam wszem i wobec, że dźwięk trexa mi nie przeszkadza, to chyba wystarczający dowód na to co piszę...
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2134
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 12 paź 2017, o 22:16

Miru mój głośnik centralny ma 15 cm wysokości, a jest to raczej typowy zestaw...
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 13 paź 2017, o 01:32

miruuu pisze:No ja jestem właśnie antyaudiofilem.


No i git. Dla takich właśnie ludzi są kina domowe - one z zasady nie są do słuchania muzyki, tylko żeby pierdolnąć exsplozją jak wóz drabiniasty wpada do rowu i staje w kuli ognia. Muzyka z amplitunerów jest słaba i nie ma się co nad tym spuszczać.

Wybierz coś ładnego, z serwisem i żeby obsługiwało Spotify :P.

Pamiętaj tylko, że do małego pomieszczenia nie ma sensu dawać wielkich kolumn - będzie gorzej niż lepiej i zajmują więcej cennej przestrzeni.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 paź 2017, o 04:31

mwx pisze:Muzyka z amplitunerów jest słaba i nie ma się co nad tym spuszczać.
Wybierz coś ładnego, z serwisem i żeby obsługiwało Spotify :P.
Pamiętaj tylko, że do małego pomieszczenia nie ma sensu dawać wielkich kolumn - będzie gorzej niż lepiej i zajmują więcej cennej przestrzeni.

No to jak nie z amplitunerów to z czego?
Spotify - a czemu nie? :)
Duże głośniki - a jak duże wg Ciebie to już duże?

No dla mnie właśnie miałoby znaczenie:
- czy jest "smart" (coś ala tv)
- czy ma dvd do filów
- czy jest ładne
- czy jest głośne
-...
-...
-...
- i gdzieś tu czy audiofil będzie miał dobrze jak mnie odwiedzi ;)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 paź 2017, o 06:21

Audiofil nigdy nie ma dobrze. Nawet na swoim wlasnym sprzecie ktory kompletuje zbiera i dopieszcza od 20 lat.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 paź 2017, o 06:26

miruuu pisze:No to jak nie z amplitunerów to z czego?


Z porzadnego wzmacniacza stereo.
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 13 paź 2017, o 08:45

mwx pisze:No i git. Dla takich właśnie ludzi są kina domowe - one z zasady nie są do słuchania muzyki, tylko żeby pierdolnąć exsplozją jak wóz drabiniasty wpada do rowu i staje w kuli ognia. Muzyka z amplitunerów jest słaba i nie ma się co nad tym spuszczać.

Wybierz coś ładnego, z serwisem i żeby obsługiwało Spotify :P.

Pamiętaj tylko, że do małego pomieszczenia nie ma sensu dawać wielkich kolumn - będzie gorzej niż lepiej i zajmują więcej cennej przestrzeni.

To nie jest prawda. Bardzo to spłaszczyłeś, czemu się w Twoim przypadku i przy poziomie wypowiedzi do jakiego nas przyzwyczaiłeś, bardzo dziwię.
Po pierwsze muzyka w zdecydowanej większości jest nagrywana stereo, co jest jakimś tam uproszczeniem z założenia, że słuchasz lewym i prawym uchem. I to też nie jest do końca prawda bo ponieważ dźwięk jest falą to odbierasz go całym ciałem czego dowodem jest reakcja ludzi niesłyszących na odtwarzanie muzyki, której przecież aparatem słuchowym nie odbierają. Twoje ciało jest zestawem odbierającym - pudło rezonansowe w głowie, płucach itd. Ale wracając do meritum - inaczej odbierasz muzykę stojąc wśród ludzi grających a inaczej słuchając jej nagranej i odtwarzanej stereo. Człowiek jednak odróżnia skąd dochodzą dźwięki. Niestety nagrywanie muzyki tak aby to później właściwie odtworzyć jest skomplikowane technicznie i po prostu drogie. Poza tym dopiero od kilkunastu lat postęp techniczny obniżył te koszty tak jak i koszty "odtwarzaczy". Stąd rośnie popularność systemów 5.1, 5.2, 7.1 i pewnie w przyszłości jeszcze 100.5 ;)
Produkcje filmowe mają sporo większe zyski stąd i wielkie budżety stąd i większe możliwości nagrywania dźwięku "przestrzennego". Efekty dźwiękowe filmów i muzyka to takie same fale dźwiękowe. Oczywiście muzyka aby była przyjemna jest bardziej wysublimowana i przy odtwarzaniu powinno to być odzwierciedlone, o czym decyduje jakość zapisanego sygnału i jego dalsza obróbka.
Amplituner to rozbudowany o kolejne kanały wzmacniacz stereo + dodatkowe funkcje jak sygnał wideo, dodatkowe wejścia/wyjścia, często obsługa sieci, Wifi, Spotify itd. Czyli dużo systemów w jednej obudowie. Dlatego jakość wzmacniacza stereo za 2.000,00 PLN od amplitunera za te same pieniądze jest zdecydowanie lepsza. Amplitunery też mają stereo i to stereo może być tak samo dobre, tylko zapłacić trzeba więcej.
Co do wielkości pomieszczenia i jakości dźwięku z dużych i małych kolumn:
O jakości dźwięku kolumny decyduje jakość poszczególnych jej podzespołów: głośników, zwrotnic, pudła rezonansowego jakim jest obudowa itd. Jakość wytwarzanej fali dźwiękowej uzależniona jest od sygnału wejściowego, który dostarcza wzmacniacz (nieważne czy ze stereo czy z amlitunera :grin2: ), od jakości i wielkości membrany głośnika i od jakości elektromagnesu, który tą membraną porusza. Im niższa częstotliwość sygnału czyli tak zwane tony tym powierzchnia membrany powinna być większa. Proces wytwarzania tej fali zakłóca powracająca fala odbita. I tu znaczenie ma akustyka pomieszczenia i sposób ustawienia głośników. I znowu patrząc na kolumnę musimy wziąć pod uwagę jakość/cenę.
Generalnie wcale nie musi być tak jak piszesz. Można mieć duże, dobre kolumny w małym pomieszczeniu i cieszyć się odtwarzaną muzyką. Oczywiście do pewnego poziomu decybeli, bo wraz z ich wzrostem rosną zakłócenia na co duża kolumna będzie bardziej wrażliwa.
Wracając do przypadku Mirosława, którego lubię choć tylko raz widziałem ale dużo mówi mi o nim też forum, doradzam z serca. Najlepiej jak potrafię. Choć jak widzę aż tak bardzo na jakości dźwięku mu nie zależy, czemu się dziwię. W tych widełkach cenowych jest w stanie kupić już w miarę przyzwoity sprzęt. Dla mnie to sporo kasy więc na pewno bym trochę poszukał, żeby potem się nie wk***iać.
Mirek weź dziewczyny do jakiegoś mediamarktu czy innego marktu i niech wybiorą po prostu ładny zestaw. Wdasz ze 2.500,00 PLN za zestaw w promocji i będziesz Pan zadowolony. Dokup jeszcze jakiegoś Suba za 600,00 PLN i będziesz miał pierdolnięcie "exsplozją jak wóz drabiniasty wpada do rowu i staje w kuli ognia" :grin2:
Audiofili nie zapraszaj :vhappy:
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 paź 2017, o 09:06

Damdodo pisze:Mirek weź dziewczyny do jakiegoś mediamarktu czy innego marktu i niech wybiorą po prostu ładny zestaw. Wdasz ze 2.500,00 PLN za zestaw w promocji i będziesz Pan zadowolony. Dokup jeszcze jakiegoś Suba za 600,00 PLN i będziesz miał pierdolnięcie "exsplozją jak wóz drabiniasty wpada do rowu i staje w kuli ognia" :grin2:
Audiofili nie zapraszaj :vhappy:

:)
Żadnych fili nie zapraszam, dlatego Aikus choć był, mieszkanie widział tylko z poziomu wycieraczki :vhappy:

Ja serio nie słysze i jakości dźwięku nie odróżniam. Tak samo rzecz ma się ze słuchawkami. Czy założe takie za 100, takie za 300 czy za 3000 to różnice czuje głównie w tym, że jedne sa bardziej miękkie a inne na przykład lżejsze... Z rego z reszta powodu ostatnio ze zamówiłem słuchawki za 30 zł zBG z BT i jak przyjdą będę rad z ich używania. Będe rad dlatego, że będą miały BT i zaczepy na uszy, bo obecne douszne czasami mi się wysuwają podczas biegania...

Podobnie jest tutaj, dlatego samą jakość dźwięku traktowałbym w moim przypadku jako rzecz nie nieważną, ale na pewnie nie najważniejszą. Najważniejsza jest dla mnie funkcjonalność. Dlatego pisząc pierwszego posta liczyłem bardziej na rady w stylu "zwróć uwagę czy ma xx wejść hdmi bo Ci potem braknie, czy ma spotify bo to już standard sie robi, czy można odtwarzać VIDEO, żeby dwóch klamotów nie trzymać" itd itp... I w tym zakresie na pewno każdą radę przyjmę z radością :)

A jak już wybiorę coś powyższymi kryteriami (a zapewne kilka pozycji) to po prostu zapytam na zasadzie "wybrałem 4 o tej samej funkcjonalności, które odrzucić na dzień dobry bo firma znana z robienia shitu?"... :)
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 13 paź 2017, o 09:20

No to zobacz, a najlepiej gdzieś posłuchaj to:
https://www.euro.com.pl/amplitunery/pio ... bhtml#opis
https://www.euro.com.pl/zestawy-kolumn/ ... arny.bhtml
i np.: https://www.euro.com.pl/odtwarzacze-blu ... arny.bhtml jak ma być ładnie
Basy w tych kolumnach są bardzo ładne a jak chcesz pierdolnięcia to jeszcze
https://ans.sklep.pl/subwoofery-aktywne ... roQAvD_BwE
albo lowcost:
https://www.euro.com.pl/subwoofery/yama ... GwodekIJUQ
Podane linki to nie reklama tylko z lenistwa i braku czasu ;)
Jak to skalibrujesz w pomieszczeniu to będziesz spokojnie mógł zaprosić różnych *fili, np.: audiofila @aikusa :juppi:
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 13 paź 2017, o 10:50

miruuu pisze:[...]
Żadnych fili nie zapraszam, dlatego Aikus choć był, mieszkanie widział tylko z poziomu wycieraczki :vhappy:


Nie nazywaj mnie audiofilem bo w ryj dać mogę dać!
A jak jakiś prawdziwy audiofil się dowie, ze mnie nazywałeś audiofilem to jeszcze Ci poprawi.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 paź 2017, o 11:44

Przeczytaj uważnie. Nie napisałem, że nie zapraszam audiofilii tylko żadnych ***ofili.... Już lepiej? :D

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości