Aplikacja / Bazka online do zarządzania flotą RC i częściami zapasowymi

Dział na oprogramowanie niepowiązane z produktem - np zarządzanie flotą, kalkulatory itp
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 1 lut 2023, o 17:16

A tak swoją drogą.... Ilu tam masz userów? Działa to? Korzystają ludzie?
Bo ja ze wstydem przyznaje, ze zapomniałembo sprawie... głownie pewnie dlatego ze jedyny model do ktorego części mógłbym wprowadzić to X3/X360... więc troche szkoda zachodu (mi było)...
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1497
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 1 lut 2023, o 18:33

aikus pisze:To może i do Wincentowa sie karniesz....?:)


Ano może w tym roku już się uda. Czerwce to u mnie nerwowe zawsze, bo w tym miesiącu mam imieniny, urodziny i jeszcze czasem rocznicę otwarcia mojego miejsca pracy :)

aikus pisze:A tak swoją drogą.... Ilu tam masz userów? Działa to? Korzystają ludzie?
Bo ja ze wstydem przyznaje, ze zapomniałembo sprawie... głownie pewnie dlatego ze jedyny model do ktorego części mógłbym wprowadzić to X3/X360... więc troche szkoda zachodu (mi było)...


No właśnie niewielu, może kilkadziesiąt kont, ale jak tak patrzę po aktywności na bazce to raczej poza mną to nikt na poważnie tego niestety nie używa. A szkoda, bo możnaby się fajnie powymieniać informacjami niektórymi no i staty się fajnie liczą.
Muszę jednak przyznać, że poza Heli-Team to w zasadzie nigdzie o tym nikomu nie opowiadałem (no i może poza kolegami z łąki z Łodzi), i dlatego zastanawiam się, czy nie pochwalić się jeszcze tym projektem wśród samolociarzy, droniarzy i samochodziarzy?
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 1 lut 2023, o 20:47

... No może.... może na tym j38@nym fejsie wziąć i rozreklamować bo wiesz.... pomysł jest naprawdę fajny...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 1 lut 2023, o 22:23

Ja myślę że tak całkiem po ludzku łatwiej jest po prostu zajrzeć do szuflady/kuwety niż notować każdy ruch magazynowy w aplikacji i potem z niej odczytywać stan. :dk:

Dopóki ktoś nie panuje nad 20+ maszynami to chyba lekki overkill.

Do tego chyba coraz więcej z nas orientuje się że nie ma sensu trzymać niewiadomo ile gratów, bo cykl życia modeli skraca się coraz bardziej
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 1 lut 2023, o 23:25

Właśnie dzięki takiej bazie danych można temu przeciwdziałać.
Trzymanie takiej bazy dla siebie i tylko dla siebie oczywiście mija się z celem - dokładnie tak jak mówisz.

Jej sens to wspólna baza dla całej społeczności. Wtedy może mnie strzykać, że np. w żadnym sklepie nie ma już części do Raptora 50 albo T-Rexa 600 ESP, skoro widzę, że w bazie jest jeszcze komplet części na 10 kretów.
... tyle, że - fakt - wszyscy muszą chcieć, żeby ta baza istniała i działała.
A póki co, zmierzamy raczej w kierunku tego, że jak taki np. Aikus ma XL POwera 550 i zamierza nim latać jeszcze 10 lat, to walczy sam ze sobą, żeby po prostu nie nakupić sobie na te 10 lat części, póki jeszcze są w oficjalnej sprzedaży.
...
Ta aplikacja może ten trend zmienić.
Musi tylko chcieć to robić dostatecznie dużo ludzi, a w tym celu dostatecznie dużo ludzi musi się o niej dowiedzieć.
Nierealne??
ZApewniam Cię, że ... po prostu tego nie wiemy. Może tak, może nie. I nie dowiemy się dopóki nie zostanie spróbowane.

Ale jak popatrzysz wokół siebie, jakie nieraz badziewia zdobywają popularność na całym świecie li i jedynie dzięki odpowiedniej reklamie, to ja uważam, że ta aplikacja jest co najmniej godna uwagi.
...
Na pewnym etapie rozwoju, można by wprowadzić coś w rodzaju żetonów, które zdobywasz za popularność swoich części które udostępniasz.
Im więcej masz żetonów tym więcej możesz szukać u innych (żeby uniknąć wyjadania resztek przez leecherów - zupełnie jak w sieciach p2p).

Trzeba by to jakoś dobrze przemyśleć... Pewnie dużo by było do poprawy wraz ze wzrostem popularności... ale to temat na - być może - przyszłość.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 1 lut 2023, o 23:58

To o czym piszesz, czyli przykładowa misja pt. "utrzymanie przy życiu zabytkowego Raptora albo XLPowera za 10 lat" jest ekstremalnie rzadkim przypadkiem, a na sukces tej misji musiałby się złożyć niewspółmiernie duży wysiłek i zaangażowanie dużej ilości czasu ogromnej ilości osób.

Myślę że zbyt wiele osób podświadomie czuje że to się zwyczajnie nie opłaca.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 2 lut 2023, o 08:40

.... tak jakby w tym hobby cokolwiek się kiedykolwiek opłacało...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 2 lut 2023, o 09:22

No tak, ale tu chodzi o czas którego zawsze brakuje i który trzeba by poświęcić na mało ekscytujące zajęcie.
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1497
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 3 lut 2023, o 20:23

mwx pisze:No tak, ale tu chodzi o czas którego zawsze brakuje i który trzeba by poświęcić na mało ekscytujące zajęcie.


To prawda, dlatego nikt nikogo do niczego nie zmusza. To jest kwestia indywidualnego podejścia.
Ja mam akurat podejście "na maksa" - czyli lubię mieć zanotowane i zapisane gdzieś co mam we flocie, ile razy to lata i ile mam do tego części zapasowych.
Oczywiście w ramach rozsądku - ostatnimi czasy niektórych części - głównie z tzw. drobnicy - nie trackuję w bazie bo to faktycznie bez sensu (np. śmigła do dronów).

Można równie dobrze przecież ograniczyć się do wpisania sobie samych modeli i logowania ich lotów, co kto lubi. Rejestrację lotu zależało mi właśnie aby uprościć maksymalnie, żeby w parę kliknięć na łące zapisało się jaki model latał na jakim pakiecie. Robię tak już od X sezonów, i nadal to usprawniam. Po co mi to? Nie wiem. A po co niektórzy ludzie zapisują np. co ile tankowali swoje auto itp? Ale czasem fajnie sobie to potem przejrzeć w formie statsów (jak dany pakiet jest mocno zużyty, ile razy dany model latał, na której łące latam najwięcej itp.).
Samych części można przecież nie wpisywać, albo ograniczyć się np. do samych najgrubszych elementów typu serwa, esc, silniki, kamerki, FBL, kontrolery (potem to się ładnie wyświetla jako setup modelu).

Ja tam akurat lubię mieć spisane również części (nie wszystkie of course - jak wyżej), bo wiele razy łapałem się na tym, że zamawiałem coś, co już miałem.
Owszem, można to było sprawdzić przegrzebując skrzynki, ale często składałem zamówienia przy okazji - nie wiem, w pracy, siedząc w fotelu wygodnie etc. Ot, przypomniało mi się coś to zamówiłem.
Czasem np. przychodzi mi do głowy jakiś nowy projekt, albo przeróbka jakiegoś setupu. Czasem wygodniej jest zalogować się i sobie policzyć ile i jakie mam zapasowe serwa, ESC itp., niż tego fizycznie szukać. Tym bardziej, gdy się jest poza domem :)

Nie chcę tutaj nikogo przekonywać, będę tylko wyszukiwał argumenty "za". Nie będę "zbijał" argumentów "przeciw" - bo są równie zasadne.
Gdzieś tam był fajny pomysł czegoś w rodzaju social media (jako kolejny etap) - typu gdy ktoś doda jakiś lot swoim modelem, to inni widzą ten lot. Mogą go "zalajkować", dodać własny komentarz czy zdjęcia.


A główny powód pisania tego posta to: chciałem tylko poinformować że poprawiłem przed chwilą kilka drobnych (mniej lub bardziej) bugów po-deploymentowych :) Połatane jako hot-fix (bez podnoszenia wersji).
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 4 lut 2023, o 00:53

Nie wiem w jakim systemie RC działasz, ale te w miarę współczesne umożliwiają logowanie lotów z automatu ;)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 4 lut 2023, o 12:39

Dokladnie. A nawet robią z automatu filmy i foty wrzucają na YouTube Instagrama wszystko co chcesz :swir:
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 4 lut 2023, o 16:04

Mój nadajnik nie ma aparatu :?

Wróć do „Software, progware i inne niematerialne ..ware”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości