Aplikacja / Bazka online do zarządzania flotą RC i częściami zapasowymi

Dział na oprogramowanie niepowiązane z produktem - np zarządzanie flotą, kalkulatory itp
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 sty 2018, o 11:45

Już sprawdziłem. Awatar jest. Fotki trexa nie widać na liście pomimo, że w edycji jest zamieszczony.
Awatar użytkownika
manner
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 40
Rejestracja: 27-12-2017
Lokalizacja: Orzesze
Podziękował: 5 razy

Postautor: manner » 15 sty 2018, o 12:08

ja bym zostawił bazę modeli dostępną dla wszystkich po zalogowaniu, baza części udostępniana przez zaptaszkowywanie lub do wyboru dla wszystkich zalogowanych - może ktoś ma jakieś tajne części którymi się nie chce chwalić? :) to by zresztą było fajne - w jednym miejscu wszystkie modele, posortowane np. wg producenta ze zdjęciami itd. W menu możnaby dodać "nasze modele" jako odnośnik do przeglądania wszystkich dodanych modeli i np "udostępnione części" czy coś w tym stylu
wybór zdjęcia głównego - ja ogarnąłem bo tez nie dodałem od razu przy zapisywaniu modelu, ale wchodzenie w edycję jak dla mnie to nadmiar - mogłoby być gwiazdkowanie (albo ptaszkowanie) bezpośrednio na stronie modelu przy każdym dodanym zdjęciu, zaś dodanie pierwszego, nawet w trybie edycji powinno ustawiać zdjęcie glówne
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 sty 2018, o 13:14

manner pisze:ja bym zostawił bazę modeli dostępną dla wszystkich po zalogowaniu,

A dlaczego po zalogowaniu?
Awatar użytkownika
manner
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 40
Rejestracja: 27-12-2017
Lokalizacja: Orzesze
Podziękował: 5 razy

Postautor: manner » 15 sty 2018, o 13:19

dla zachowania elitarności :)
a poważnie to może dlatego że ktoś nawrzuca zdjęć, i nie chciałby żeby się owe zdjęcia pojawiały gdzieś indziej bez wiedzy i zgody, podobnie z opisami itp czyli krótko mówiąc prawa autorskie. ale oczywiście się nie upieram bo modeli u mnie tyle co kot napłakał (jak na razie) :)

a założenie konta to minuta, żaden problem
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 sty 2018, o 13:20

Hmmm. Zborek zrobi jak tam chce, ale moim zdaniem to troche bez sensu. Całe to forum możesz obejrzeć bez zalogowania i znajdziesz znacznie więcej tekstu niż tam do skopiowania. Jakoś do tej pory nie słyszałem o poszkodowanych ;)
Awatar użytkownika
manner
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 40
Rejestracja: 27-12-2017
Lokalizacja: Orzesze
Podziękował: 5 razy

Postautor: manner » 15 sty 2018, o 13:23

a nie, niektóre załączniki na forum są niedostępne bez zalogowania - nie wiem od czego to zależy, ale niedawno miałem okazję to sprawdzić :)
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 16 sty 2018, o 18:50

Hmmm... no to żeby wszystkich zadowolić może jeszcze oprócz mechanizmu odptaszkowywania jeszcze dodatkowy ptaszek "pokazuj moje modele wszystkim" + ewentualnie "pokazuj moje modele publicznie (bez zalogowania)"?
Kwestia udostępniania model po modelu i część po części krzyżowo (per użytkownik, dla wszystkich naraz i publicznie) mocno skomplikuje sprawę, wolałbym tego uniknąć. Ale to oczywiście nie jest niewykonalne :)
To już prędzej bym się zastanawiał nad dodatkowym, pojedynczym atrybutem dla modeli i części nazywający się np. "zawsze-prywatny" czy coś w tym stylu. Wtedy niezależnie od tego komu i jak mamy co poudostępniane - jak coś jest "zawsze-prywatne" to zawsze widzimy to tylko my. Czyli jak np. wszyscy na Pałacowej kupią sobie w tajemnicy przed miruuu jakiegoś najnowszego Protosa, i będą chcieli go przed nim ukryć, to tak należałoby go oznaczać :)

Szybkie wybieranie zdjęcia głównego z poziomu podglądu szczegółów modelu to coś czego też chciałem uniknąć. Czynność wybrania fotki domyślnej to jest EDYCJA i tego chciałem się trzymać. Jeśli z poziomu podglądu będzie można zmieniać fotkę główną, to będą się zdarzać przypadkowe kliknięcia. Na pewno dodam legendę (co oznacza gwiazdka) i poprawię, aby gdy model nie ma w danej chwili żadnej fotki ustawionej jako głównej, a uploadowane są nowe - to z tej paczki żeby zawsze wybierana była jakaś pierwsza i ustawiana na główne.
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
manner
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 40
Rejestracja: 27-12-2017
Lokalizacja: Orzesze
Podziękował: 5 razy

Postautor: manner » 16 sty 2018, o 19:29

jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził :)
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 26 sty 2018, o 20:43

Siema pany!

Przed chwilą wrzuciłem wersję 0.9.3 bazki :) Na szybko usprawniłem moduł udostępniania:
- okienko do udostępniania jest wygodniejsze w użyciu, wyświetla wszystkich userów wraz z przełącznikami. Komu chcemy udostępnić - temu klikamy na On :)
- pod okienkiem z userami są dwa przyciski - do szybkiego ustawienia wszystkich na On albo na Off (taki bajerek)
- pod powyższymi jest duży przełącznik - udostępniaj zawsze i każdemu. Jego użycie (On) spowoduje, że od tej pory nasza baza będzie udostępniana dla każdego zarejestrowanego usera, bez względu co mamy zaznaczone na liście powyżej. Lista powyżej zresztą się rozmyje i zablokuje, żeby zasugerować, że chwilowo jest "nadpisana" innym ustawieniem. Jeśli kiedyś będziemy chcieli sobie to "Zawsze i każdemu" wyłączyć - to nasza lista userów się odblokuje i będzie tam ustawione tak samo jak było kiedyś (czyli zachowane zostają "odptaszkowania")
- na dole jeszcze jest dodatkowy przycisk - "pokazuj bazę publicznie". Oznacza to, że nasza baza jest widoczna RÓWNIEŻ bez zalogowania. Użycie tego przełącznika - tak jak wyżej "freezuje" nam listę userów + dodatkowo blokuje przełącznik "Zawsze i każdemu" w pozycji On :) W sumie to chyba logiczne :P

Na chwilę obecną swoją bazkę upubliczniam nawet bez zalogowania, ale docelowo będę ją chyba tylko pokazywał zarejestrowanym.
Prośba o zalogowanie i przeklikanie, potestowanie czy to działa i jak to działa :) Ja trochę potestowałem i nie udało mi się nic wywalić, ale wiadomo ;-)

Jak ktoś jest zalogowany teraz - to dobrze byłoby się wylogować i zalogować raz jeszcze + ewentualnie wyczyścić cookiesy (jakby się komuś coś psuło).



PS. Z bugów: poprawiłem menu - przed zalogowaniem nie widać pełnego menu, tylko odnośnik do listy publicznych baz + Modele/Części gdy jesteśmy w czyjejś bazie :)
Dodatkowo znalazłem inny mały bug, ale niegroźny i nie wiem czy go nie zostawić: mianowicie, jak ktoś ma ustawione udostępnianie zawsze i każdemu (lub publicznie) - to aplikacja traktuje samego siebie również jako "każdy" :) Zobaczymy się wtedy na liście udostępnionych nam baz - i możemy swoją własną bazę przeglądać jak cudzą (czyli READ-ONLY) :D heh
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
manner
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 40
Rejestracja: 27-12-2017
Lokalizacja: Orzesze
Podziękował: 5 razy

Postautor: manner » 26 sty 2018, o 22:27

bardzo ładnie się rozmywa ;)
gud dżob
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 26 sty 2018, o 23:21

A da się wygenerować link w stylu "moje modele" tak żeby dać w stopce?
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 26 sty 2018, o 23:25

miruuu pisze:A da się wygenerować link w stylu "moje modele" tak żeby dać w stopce?
Hmmm... Teoretycznie link tego "oczka" przy wybieraniu bazy użytkownika powinien działać... Ale jutro jeszcze zatestuję...

Sent from my D6633 using Tapatalk
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 27 sty 2018, o 00:03

Mam 404 przy próbie aktywacji nowo założonego konta...
Awatar użytkownika
bizon220
Elita forum...
Posty: 694
Rejestracja: 21-04-2015
Lokalizacja: Komorów
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 25 razy

Postautor: bizon220 » 27 sty 2018, o 00:14

Mi się dokładnie to samo pokazało co Aikusowi.
Link aktywacyjny odsyła do nieistniejącego miejsca.
Pozdrawiam
Krzysiek

XL 550, Gaui X3 380
Bixler 3, EasyCube, Acromaster
Quad 220 FPV, Mobilna 7, Mavic Pro
Traxxas Slash 4x4, Rustler 4x4
Taranis
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 27 sty 2018, o 00:26

No coś się spsiuło.
Przyjdzie Zborek to zrobi.
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 27 sty 2018, o 10:54

oł faaakkk... zapomniałem odhaczyć jedno deweloperskie ustawienie i rzeczywiście linki się psuły (tam w linku jest _093 -> czyli miejsce, w którym istniała aplikacja w trakcie pracy nad tą wersją, ale przed publikacją). Już jest to poprawione: tym, którzy zakładali konto i nie udało się aktywować - aktywowałem konta ręcznie na bazie (tamte linki w majlach od początku były bezużyteczne niestety).

Jak kto chce "prawilnie" zarejestrować się od zera - dawać znać to całkiem skasuję ich login z bazy i będzie można jeszcze raz :P

Jak ktoś ma problemy z fotkami modeli czy części - też dawać znać, ale tu nie powinno się nic spsuć.
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 27 sty 2018, o 11:12

A jeszcze wrócę do udostępniania linku. Tak, teoretycznie taki link da się wyklikać - łącząc fragmenty linków udostępnienia i listy modeli :) W przypadku miruuu wyglądałby on tak:
http://www.zborecque.pl/zbrc/index.php? ... els&a=list

A jakby chciał sobie zrobić link do bazki swoich części to:
http://www.zborecque.pl/zbrc/index.php? ... rts&a=list

Linki działają bez posiadania konta i bez zalogowania :-)

Może warto w np. ustawieniach przygotować takie okienka, w których będą się generowały te linki do listy modeli i części i będzie można je skopiować i użyć gdzieś :)
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
kamas
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 89
Rejestracja: 08-06-2017
Lokalizacja: Poznań / Czmoń
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: kamas » 27 sty 2018, o 13:24

Działa, założyłem konto, poklikalem, pododawałem modele i :nw: szacunek, kawał dobrej roboty
Trex 500DFC; 2x quad 5" fpv; TZAGI 1.2m; Kyosho Inferno Neo 1:8 Nitro; Tarot 450DFC; Kyosho Kobra ep 1:10; Pioneer 1.4m; Arrma Senton 6s blx, Inspire 1
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 27 sty 2018, o 19:46

Dzięki Zborek za tego linka.
A powiedz, czy da się jakoś albo przewiduje żeby układać modele w kolejnosci wybranej przez użytkownika?
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 28 sty 2018, o 12:18

Miruuu... za bardzo nie przewiduję funkcjonalności typowego układania kolejności (na zasadzie przesuwania sobie kafelków między sobą). Ale... teoretycznie można dodać modelom pole "Numer" czy coś podobnego, a lista, która wyświetla podsumowanie modeli może być wtedy - zależnie od preferencji, które ustawiałoby się w profilu - sortowana domyślnie, albo po tych właśnie numerkach :)

Sortowanie domyślne - czyli to obecne - było przeze mnie długo przemyśliwane, i stanęło koniec końców na:
- sortuj po dacie UTWORZENIA MODELU, dzieląc jednocześnie na "obecne" i "archiwalne" - archiwalne na dole (układane od najmłodszego) a na obecne na górze (też układane od najmłodszego). W ten sposób widać mniej-więcej chronologię/historię modelarską danej osoby :)

Ponieważ dla mnie dość istotne było odtwarzanie dat, kiedy modele "do mnie przyszły" - przygotowałem funkcję szybkiej edycji daty utworzenia. Domyślnie datą utworzenia jest właśnie data utworzenia :) Czyli dzień kiedy model był dodany do bazy. Ale już po dodaniu można sobie tą datę zmienić - i mieć chronologię swoich modeli mniej-więcej odtworzoną (jak tak zrobiłem w swojej bazce - całe szczęście modeli nie mam dużo, ale i tak niektórych starych zamówień musiałem się naszukać w majlach archiwalnych żeby odnaleźć choćby przybliżoną datę). Niektóre modele (jak skrzydełka np.) odbierałem na łące, więc niezbyt pamiętałem datę, ale udaje mi się te daty zawęzić szperając w np. w starych konwersacjach na FB czy coś tego typu - czasem się po prostu ustawialiśmy na jakiś dzień odbioru/na latanie, i widać kiedy to było).

I teraz: teoretycznie, jeśli dla kogoś nie jest istotna chronologia "realna" kupowania/budowania model -> może użyć sobie pola "utworzony" do tworzenia własnej chronologii :) Jak ustawisz tam sobie fejkowe, ale odpowiadające Twojej kolejności daty: to OK - modele tak się właśnie na liście ułożą :)
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC

Wróć do „Software, progware i inne niematerialne ..ware”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron