Aplikacja / Bazka online do zarządzania flotą RC i częściami zapasowymi

Dział na oprogramowanie niepowiązane z produktem - np zarządzanie flotą, kalkulatory itp
Awatar użytkownika
manner
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 40
Rejestracja: 27-12-2017
Lokalizacja: Orzesze
Podziękował: 5 razy

Postautor: manner » 2 sty 2018, o 17:44

a tam zaraz klingońskie :)
ale ten login / email to moze być coś na rzeczy, nawet nie zwróciłem uwago co mi tam wylądowało, zaraz obadam
Awatar użytkownika
manner
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 40
Rejestracja: 27-12-2017
Lokalizacja: Orzesze
Podziękował: 5 razy

Postautor: manner » 2 sty 2018, o 17:52

oki - czyli to nie hasło tylko login -- tradycyjnie trzeba czytać zanim się kliknie ;)
nie wiem co prawda czy nie lepszy byłby e-mail jako login - teoretycznie może się trafić sytuacja kiedy jeden login będzie chciało mieć kilku użytkowników

w każdym razie działa - jeśli możesz to wrzuć mi jakieś przykładowe dane, potestuję w wolnej chwili
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 2 sty 2018, o 18:11

hej, jasne, postaram się coś podrzucić do końca dnia :)
A z tym loginem/mailem: zastanawiałem się właśnie, czy nie zrobić żeby login i mail był podawany zamiennie przy logowaniu, ale jak zwykle odłożyłem to na "kiedyś" :) Chyba poprawię to nieco szybciej, tym bardziej, że zakładając konto sprawdzana jest unikalność jednego i drugiego, więc powinno się dać logować zamiennie w sumie :P
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
manner
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 40
Rejestracja: 27-12-2017
Lokalizacja: Orzesze
Podziękował: 5 razy

Postautor: manner » 2 sty 2018, o 20:31

a no to w sumie drobiazg do zmiany, a tacy nieczytający przed kliknięciem (jak ja) będą mieli prościej :D
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 2 sty 2018, o 21:29

Już poprawione :) można się logować zamiennie login/email.

@manner: wrzuciłem Ci przykładowe wpisy (1 model i dwie części) - myślę, że dość fajnie obrazują co i jak :)
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 2 sty 2018, o 23:36

Założyłem konto :)
Generalnie nie wiem czy potrzebuję tego rodzaju aplikacji, ale że mnie zaciekawiło pobawie się i będę śledził wątek :)

Swoją drogą - fajnie jakbyś przedytował pierwszego posta, który stanowiłby kwintesencję całości plus spis updatów.
Dla przykładu, w pierwszym poście jest link, który jest już nieaktywny o czym dowiadujemy się na drugiej stronie. Za jakiś czas ktoś kto tu zajrzy może uznać, że temat już niekatualny i nawet nie doczyta, że tam była tylko wersja przed-beta ;)
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 3 sty 2018, o 10:06

miruuu pisze:Swoją drogą - fajnie jakbyś przedytował pierwszego posta, który stanowiłby kwintesencję całości plus spis updatów.
Dla przykładu, w pierwszym poście jest link, który jest już nieaktywny o czym dowiadujemy się na drugiej stronie. Za jakiś czas ktoś kto tu zajrzy może uznać, że temat już niekatualny i nawet nie doczyta, że tam była tylko wersja przed-beta ;)


Hej, właśnie chciałem wyedytować, ale nie widzę opcji "edytuj" :-( Czemu odebrałeś mi moje prawa??? :P
W innych działach widziałem taką opcję, nawet niedawno edytowałem mój post sprzed roku w temacie o samotnej łopacie szukającej połówki :P
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 3 sty 2018, o 10:39

Fakt, Wojtek zablokował możłiwość edycji z opóźnieniem - wynikało to z różnych konieczności związanych z pewnymi użyszkodnikami :swir:
Z tego co wiem, został z tego wyłączony dział z giełdą - inaczej nie miałby jak funkcjonować.

Nie wiem czy da się robić wyjątki dla użytkowników / działów / tematów - pytanie do wojtka.

Na tymczas proponuje rozwiązanie zastępcze:
- robisz "cytuj" i masz pełen tekst, który możesz edytować
- zedytowany tekst wrzucasz mi na PW
- ja nadpisuje Twój pierwszy post.

Mam nadzieje, że da się to jakoś szybko ogarnąć bo temat też wywali się w wątku naszego youtubera Kruka...
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 3 sty 2018, o 10:42

da się tylko muszę sobie przypomnieć jak :)
Helikoptery
Awatar użytkownika
manner
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 40
Rejestracja: 27-12-2017
Lokalizacja: Orzesze
Podziękował: 5 razy

Postautor: manner » 3 sty 2018, o 11:55

przydałoby się dodać opcję dodawania danych słownikowych (np. producent) bezpośrednio z formularza dodawania / edycji modelu i części
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 11 sty 2018, o 21:29

Update 11.01.2018 / v. 0.9.2:
Dzisiaj zaktualizowałem aplikację do wersji 0.9.2, z większych zmian:
- można dodawać swojego avatara :)
- nieco zmienione menu profilu
- można udostępniać innym swoją bazę
- można przeglądać bazy innych (jeśli nam udostępnili).

Skrócona instrukcja używania nowych ficzerów:
- po zalogowaniu pojawia się w prawym górnym rogu nasz login i avatar
- klikając na login rozwinie się menu, wybieramy tam Mój Profil
- po prawej pojawi się nasz avatar, z małą ikonką edycji. Kliknięcie na ikonkę pozwoli na wgranie nowego obrazka
- nie ma żadnych ograniczeń co do obrazka, wiadomo, że jak będzie min. 300x300 px i w miarę "kwadratowy" to będzie wyglądał najładniej,
- w tym samym miejscu w prawym dolnym rogu jest przycisk wyświetlający udostępnienia
- w okienku pojawią się użytkownicy, którym udostępniamy SWOJĄ bazę + jest tam pole do dodawania nowego użytkownika
- przy każdym użytkowniku na tej liście jest ikonka kosza - klikamy jej aby usunąć udostępnienie danemu użytkownikowi (którego wcześniej tam umieściliśmy)
- usunięcie udostępnienia jest natychmiastowe - jak ten ktoś jest w trakcie oglądania naszej bazy to mu z niej "wyskoczy"
- aby przeglądać bazy innych (którzy to NAM udostępnili) otwieramy menu główne (tam gdzie są modele, części itp.) - i klikamy "Inni użytkownicy"
- jeśli ktokolwiek nam udostępnił - zobaczymy tam loginy i ikonkę OCZKO obok każdego loginu
- klikamy na OCZKO i jesteśmy w trybie oglądania cudzej bazy
- w trybie cudzej bazy zawsze na górze mamy przypomnienie + link do powrotu do własnej bazy (przekreślone OCZKO)

Myślę, że to dosyć proste. :-) ale jakby były wątpliwości to pytajcie.

Przeglądanie cudzej bazy jest zawsze w trybie READ-ONLY i dotyczy tylko modeli i części. Dane słownikowe nie są pokazywane, ale jeśli ktoś przegląda nasze modele, albo części, i mamy tam uzupełnionego producenta, rodzaj pakowania, magazyn itp - to inni użytkownicy to oczywiście zobaczą. Czyli nawet jak w mojej bazie nie mam producenta Align, ale inny user, którego bazę właśnie przeglądam - takiego producenta ma - to zobaczę Align przy każdym modelu i części, która ma ustawionego tego właśnie producenta.
Dodatkowo - udostępnianie dostępów nie jest symetryczne! Czyli jak zborecque udostępnił swoją bazę dla miruuu - to nie oznacza, że jednocześnie może oglądać jego bazę :)

Jednocześnie udostępniam swoją bazę wszystkim obecnym zarejestrowanym. Jak ktoś się jeszcze zarejestruje i chciałby zobaczyć moją bazę (choćby żeby zobrazowaćs sobie i zobaczyć dla przykładu) - dawać znać :)

Jak ktoś się czuje na siłach i chce popróbować jakiś cross-linkowych ataków i próbować edytować cudze bazy - to bardzo proszę :) Chętnie dowiem się jak jest w aplikacji jakaś dziura. Robiłem testy na wiele sposobów i niby dziury nie ma, ale czasem exploit znajduje się latami pod samym nosem i go nie widzimy :) Kopie bazy co jakiś czas oczywiście są robione ;-)

Wysyłam też info do adminów z prośbą o edycję pierwszego posta w temacie, więc powinno być lada chwila up-to-date :-)

manner pisze:przydałoby się dodać opcję dodawania danych słownikowych (np. producent) bezpośrednio z formularza dodawania / edycji modelu i części

Dobry pomysł! I miał być w wersji 0.9.2, ale zapomniałem o tym zupełnie :) Wpisuję zaraz do planu w 0.9.3 :D
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 sty 2018, o 15:12

Zborciu, wrzucam awatar. Napisane jest, że zapisano, ale nie widzę mojej brzydkiej paszczy (jedynie w lusterku...)...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 sty 2018, o 15:14

Zdjęcie modelu też.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 sty 2018, o 15:14

Przepraszam za post pod postem.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 12 sty 2018, o 15:20

Kuwa. Jeszcze jeden...

Zborciu, a nie dałoby się zrobić opcji "udostępnij wszystkim" czy ustaw "profil publiczny"?
Tak byłoby łatwiej. Nie trzymamy modeli w tajemnicy (starych nie licze ;) ) więc dałoby to możliwość na przykład wrzucania linku do strony z modelami w stopce itp.
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 12 sty 2018, o 15:55

miruuu pisze:Kuwa. Jeszcze jeden...

Zborciu, a nie dałoby się zrobić opcji "udostępnij wszystkim" czy ustaw "profil publiczny"?
Tak byłoby łatwiej. Nie trzymamy modeli w tajemnicy (starych nie licze ;) ) więc dałoby to możliwość na przykład wrzucania linku do strony z modelami w stopce itp.
Przeloguj sie, po przelogowaniu powinien sie pojawic avatar. Zdjecie modelu nie powinno zniknac, moglo sie nie zuploadowac (jak jest duze trzeba poczekac az sie pojawi nazwa zdjecia z rozszerzeniem pod zielonym progress barem - wtedy to znaczy ze sie uploadnelo). Jak bede w domciu przy kompie to jeszcze spojrze.

Co do profilu publicznego... Hmmm... Nieglupie, pomysle ;) sam bym w sumie skorzystal ;)

Sent from my D6633 using Tapatalk
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
manner
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 40
Rejestracja: 27-12-2017
Lokalizacja: Orzesze
Podziękował: 5 razy

Postautor: manner » 12 sty 2018, o 16:43

właśnie miałem pisać o tym - cieżko się udostępnia jak nie do końca wiadomo kto pod jakim nickiem występuje - mogłaby być zamiast profilu publicznego ew. lista nicków mających konta z ptaszkowaniem każdego z osobna lub wszystkich żeby udostępnić im wszystko co się ma w bazie a baza modeli mogłaby być publiczna domyślnie. a jeszcze w kwestii słowników - lepiej by chyba było żeby słowniki były wspólne dla wszystkich - jeden wpisze "align" drugi "Align" i niby to samo a jednak nie do końca ;)
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 14 sty 2018, o 12:53

manner pisze:właśnie miałem pisać o tym - cieżko się udostępnia jak nie do końca wiadomo kto pod jakim nickiem występuje - mogłaby być zamiast profilu publicznego ew. lista nicków mających konta z ptaszkowaniem każdego z osobna lub wszystkich żeby udostępnić im wszystko co się ma w bazie a baza modeli mogłaby być publiczna domyślnie. a jeszcze w kwestii słowników - lepiej by chyba było żeby słowniki były wspólne dla wszystkich - jeden wpisze "align" drugi "Align" i niby to samo a jednak nie do końca ;)


Tak, to niegłupie, chyba pomyślę w pierwszej kolejności o liście wszystkich userów i "odptaszokwywaniu" :) Powód, dla którego zrobiłem tak jak jest teraz był taki, że założyłem że najpierw userzy w realu ustalają "ok, to widzimy se nawzajem swoje bazy, podaj mi swój login" :)

"Profil publiczny": zastanawiam się, czy to dobry pomysł. Rozumiem, że chodzi, aby inni mogli widzieć bazy nawet bez logowania? Czy jednak trzeba utworzyć konto aby zobaczyć taką "bazę publiczną"?
Bo jeśli to drugie: to można pomyśleć o takim mechanizmie, będącycm rozwinięciem powyższego "odptaszkowywania", czyli: każdy ma w profilu listę innych użytkowników wraz z ich "ptaszkami" :-), ale ma też na dole ptaszka :-) "udostępniaj zawsze i wszystkim". O zaznaczenie tego ptaszka powoduje, że po pierwsze optaszkuje mu wszystkich isntniejących userów, którzy jeszcze "nie mają ptaszka" :) a po drugie: ustawi, że dla każdego nowego usera, który założy konto w przyszłości: ten user z automatu dostanie u niego "ptaszka" :) Ptaszek "zawsze i wszystkim" oczywiście byłby wyłączalny i gdy ktoś go wyłączy - to stan "dotychczasowych ptaszków" pozostanie nienaruszony, a nowi userzy zakładający konto nie będą już z automatu "ptaszkowani" :) Nie wiem czy nie zakręciłem za bardzo ;-)
Oczywiście odptaszkowywanie i zaptaszkowywanie obecnych userów będzie zawsze działało i będzie miało priorytet. Czyli można odptaszkować sobie kogoś, kto dostał ptaszka z powodu zaznaczonego "Zawsze i wszystkim" i ten ktoś nie będzie miał wjazdu w naszą bazę, pomimo, że inni, nowo zarejestrowani już tak :) No chyba, że ten odptaszkowany będzie złośliwy i założy sobie konto na inny e-mail :-) Wtedy znowu dostanie wjazd do naszej bazy :)


EDIT: zastanawiam się tylko nad kwestiami bezpieczeństwa i prywatności. Aby zachęcić więcej ludzi do korzystania z programu może warty rozważenia byłby jeszcze przełącznik: nie pokazuj mojego loginu innym do udostępniania? Co sądzicie?
Ktoś może chcieć używać sobie bazy, ale nie chcieć aby inni widzieli jego bazę (proste, bo może nikogo nie ptaszkować), i jednocześnie nie chcieć aby inni wiedzieli, że jego login w ogóle tu istnieje :) Taki ktoś mógłby z drugiej strony przeglądać bazy ludziom (tym, którzy udostępniają wszystkim na zasadzie "zawsze i wszystkim") bez ich wiedzy :) Jest wtedy jakaś minimalna szansa, że np. właściciel jakiegoś sklepu założy sobie takie konto i będzie podglądał co mamy. Pytanie czy to jest złe, czy nie? Może wtedy jednak powrócić do pomysłu 1:1 - czyli udostępnienie bazy userowi X z automatu udostępnia bazę w drugą stronę (czyli zgodzić muszą się obie strony wtedy: udostępnienie działa, gdy userzy przy sobie mają "ptaszka" po obu stronach :P)?
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 14 sty 2018, o 13:09

miruuu pisze:Zdjęcie modelu też.


Z avatarem się chyba wyjaśniło - ja go widzę, więc to musi być kwestia przelogowania. Przy logowaniu ustawiana jest grafika avatara: standardowa albo użytkownika. Jak już raz się wrzuci swój avatar - to późniejsze jego zmiany będą widoczne bez przelogowania, bo nadpisywana jest tylko grafika. Ale pierwsze ustawienie avatara zmienia zupełnie ścieżkę do obrazka i trzeba się wtedy przelogować :-)

Ze zdjęciem modelu jest nieco inaczej: musiałem na chwilę wpisać sobie udostępnienie Twojej bazy żeby szybciej zobaczyć co się dzieje (mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe man) :D - mianowicie ustawiałeś zdjęcie modelu już PO jego utworzeniu, jednocześnie przy nieistniejącym wcześniej żadnym zdjęciu (to było pierwsze). Baza w takim przypadku nie ustawia zdjęcia jako główne. Zauważ, że jak otworzysz model - to zdjęcie jest, nie ma tylko jego miniatury. Aby to ustawić - wejdź w edycję modelu i na dolnym panelu ustaw przy tym zdjęciu gwiazdkę. Gwiazdka oznacza, że wybrane zdjęcie jest zdjęciem głównym. Miałem zrobić to tego prostą legendę, i zapomniałem :P

Problem nie pojawia się, gdy tworząc nowy model wrzucamy jakieś foto (lub wiele fotek): bo w trybie dodawania nowego modelu program ustawia pierwsze zdjęcie jako główne. W trybie edycji istniejącego modelu - również można dodawać fotki, ale tutaj ominąłem krok ustawiania zdjęcia głównego, bo musiałbym wcześniej na bazie sprawdzać czy już takiego czasem nie ma (żeby nie nadpisać przypadkiem) i... ominąłem ten krok zakładając, że "kiedyś to poprawię" :)
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 sty 2018, o 11:44

Awatar zaraz sprawdzę jak jest po ponownym zalogowaniu. Co do publicznego to bym sie nie obawiał. Ewentualnie można zrobic tak, że modele są publiczne a części ni. Lub do wyboru co chcesz upubliczniać.
Moim zdaniem modele powinny być widoczne bez potrzeby logowania. Nie widzę tu żadnego ryzyka. chyba nikt z nas nie lata w tajemnicy i modelami o których nikomu nie powiedział ;)

Wróć do „Software, progware i inne niematerialne ..ware”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości