Wymiana dynksa w zasilaczu

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
stefaniomax

Postautor: stefaniomax » 23 lis 2019, o 22:22

omcKrecik pisze:20190326_121406.jpg

20190326_121443.jpg

Tak. Wszystkie napięcia w normie. Pobór w spoczynku też, pod obciążeniem podanym na płytce także w porząsiu. Pół godzinki pod obciążeniem i nic, normalnie sobie działa...

Z tego pojedynku wracam z tarczą :juppi:


Hej, wielki podziw za reanimację.
Mam dokładnie ten sam problem.
Przy włączeniu monitora trzask i bezpiecznik w mieszkaniu zadziałał.
Po otworzeniu na płytce zasilania upalony ten mały niebieski kondensatorek w gnieździe CM804 (niestety nie widoczne już oznaczenie ale patrząc po innych zakładam że to 331K 1KV) oraz dioda koło niego DM801. Awaria więc dokładnie w tym samym miejscu co w opisie.
Scalak przy radiatorze sprawdzę, nie ma także ciągłości na bezpieczniku T4.0A
Z tego co zrozumiałem to przyczyną tego stanu rzeczy były elektrolity powodujące niestabilną pracę układu.
Czy oprócz tego elektrolitu 100 V jakieś inne też szwankowały?
Będę wdzięczny za poradę. Bardzo!
Wiem, że sprzęt niewiele warty, ale jest jakaś satysfakcja jak się coś reanimuje. Liczę, że to rozumiecie.
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2135
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 25 lis 2019, o 14:37

My to rozumiemy ale fachura Krecik juz długo się nie odzywa na naszym forum, może inni pomogą - ja nie :)
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
Damdodo
Elita forum...
Posty: 918
Rejestracja: 16-03-2016
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 297 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Damdodo » 25 lis 2019, o 15:13

No właśnie. Co z Maharadżą? Ktoś coś wie/słyszał/podejrzewa?
G500 SPORT, Protos 380, Protos mini 6s, Goblin Fireball, Oxy2, V977, iX12, DX7, RF7.5

"Mądrość przychodzi z wiekiem, czasami jednak wiek przychodzi sam..."
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 25 lis 2019, o 16:00

Ostatnie posty Maharadży pochodzą z wątku o teoriach spiskowych.
Może trafił na coś np. o monotlenku diwodoru i mu korki w mózgownicy wywaliło...
... albo nie wiem co... :dk:

EDIT: A, zebrałem się w końcu i zadzwoniłem.
Krecik, żyje, generalnie wszystko z Nim OK, ma coś do ... przeżycia, przetrawienia... Życiowe sprawy, że tak powiem, nie czuję się upoważniony mówić więcej, natomiast namawiałem, żeby do nas zajrzał - powiedział, że kiedyś tam pewnie zajrzy, kazał wszystkich mocno pozdrowić.

Nooo... To czekamy, Krecik!
:piwo2:
stefaniomax

Postautor: stefaniomax » 28 lis 2019, o 22:52

aikus pisze: natomiast namawiałem, żeby do nas zajrzał - powiedział, że kiedyś tam pewnie zajrzy, kazał wszystkich mocno pozdrowić.


Ech... czyli pewnie się nie doczekam. A nawet jak zajrzy, to czy będzie pamiętał jeszcze co zostało zmienione aby sprzęt ożył?
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1684 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 29 lis 2019, o 09:51

stefaniomax pisze:Ech... czyli pewnie się nie doczekam.

To zależy ile będziesz czekał.


stefaniomax pisze:A nawet jak zajrzy, to czy będzie pamiętał jeszcze co zostało zmienione aby sprzęt ożył?


Raczej będzie pamiętał, a jak nie, to na ile go znam - ma skitraną dokumentację tej naprawy.

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości