Kącik pistoletowy

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 8 lis 2023, o 18:06

Może mój model jest mniej oszczędny (nie mam takiej samej sztuki bez blowback żeby porównać) ale kiedy nie ma już siły przeładować po strzale, to jestem jeszcze w stanie wystrzelić kilkanaście sztuk przeładowujac go ręcznie. Pozwala mi to przypuszczać z dużą dozą prawdopodobieństwa, że znacznie lepiej by sie ten pistolet sprawdzal bez blowbacka. Fakt, że okolo 20-30 sztuk wystrzeliwuje dość mocno ale niestety potem kapcieje, widać jak lataja kulki i celowanie polega na tym, że nanosisz korekty widzac jak one latają zamiast używać przyrządów ;)
Tak jest u mnie, może inne modele mają inaczej.
Może też mam wygórowane oczekiwania bo obcuję też z nie-replikami :)
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2058
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 8 lis 2023, o 19:07

Nie no wszystko co napisałeś jest prawdą ,dlatego producent podaje że z jednego naboju CO2 można wystrzelić 30 do 50 sztuk śrucin ,pewnie te 50 sztuk jest przy replice bez blow back.
Mnie w militaria.pl powiedzieli ze jeden nabój to 2 magazynki co w moim przypadku jest 32 sztuki
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 8 lis 2023, o 20:24

aikus pisze:Zanim kupisz, poczekaj, opowiem trochę ...
:grin2:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 8 lis 2023, o 21:24

No już już... kurde człowieku.... daj złapać oddech.... bo Ci tu zaraz Kore świętej pamięci wkleję z jej piosenką "Nie poganiaj mnie bo tracę oddech" i się offtop zrobi... bo kącik muzyczny jest gdzie indziej... :D:D Już, juz piszę, jeszcze chwilka.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 8 lis 2023, o 22:15

Artu pisze:Oczywistością jest CO2, więc chyba ta Beretta będzie dobrym wyborem, ale poczekam na opinię tego, co śrut i kulki BB żuje niczym rewolwerowiec tytoń :rotfl2:


8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
Na taaaaaakie komplementy dłuuugo czekałem :D:D:D

Dobra, do rzeczy.
Bardzo dużo ładnie i celnie napisał Ci już redb.
Generalnie w przypadku wiatrówek - pistoletów, to trochę jest tak, że pistolet i celność to oksymoron, tym nie mniej JEST kilka zależności, które tę celność poprawiają / pogarszają.

1. kulki vs śrut. Owszem, jest różnica, ale nie aż taka jak w przypadku długiej lufy. Przy długiej lufie różnica jest taka, że strzelając ze śrutu grzybkowego mam wszystko w czarnym, a strzelając z kulek mam wszystko w tarczy. Ta sama strzelba, ta sama odległość, ten sam strzelec.
W przypadku pistoletu i na dystansie do 5 metrów różnica jest mniejsza.... ale nie wiem dokładnie jaka. Bo na takim dystansie z pistoletu tak czy siak jest trudno trafić w zapałke, a w baterię AA trafia się raczej bez problemu.
Musiałbym wziąć tarczę, kulochwyt i popróbować... no ale będą też różne pistolety, więc wyniki będą fuzzy.

2. Blow back: Mam jeden pistolet z blow backiem, strzelałem w sumie z trzech. No i niestety też podpisuję się pod tym, że jest to kosztowny i przydatny tylko do efektu kopnięcia bajer. Fajny, całkiem realistyczny odrzut - tak.
Pociągnąć sobie za zamek i przełatować - paaanie, no zajebiste uczucie, autentycznie jakbyś miał prawdziwego gnata.
Ale celność przy tym, w porównaniu ze strzałami z pistola bez blow-backa - no niestety jest beznadziejna.
I nie, to nie jest tak, że "przecież blow back to tak samo jak odrzut przy prawdziwej broni palnej, więc i celność taka.... bla bla bla... " no niestety sorry, ale ni whooya.
Odrzut w prawdziwej broni palnej jest reakcją na pocisk który przyspiesza w lufie. Odskakujący zamek to efekt uboczny jakiejś części gazów wylotowych i dzieje się już po tym jak pocisk opuści lufę.
W przypadku wiatrówki jest niestety inaczej: pocisk waży tyle co nic, więc odrzut pochodzący od niego to tyle co nic. Cała reszta pochodzi właśnie od odskakującego zamka, a on zaczyna odskakiwać DOKŁADNIE w momencie, kiedy pocisk zaczyna się poruszać w lufie.
Tym nie mniej nie da się zaprzeczyć, że realizm jest zaje**sty!
Natomiast ta celność....
Nie wiem czemu tak jest... producenci wiatrówek wiedzą, że pocisk musi opuścić lufę ZANIM wydarzy się jakikolwiek istotny udar. W wiatrówce sprężynowej - zanim tłok uderzy o dno cylindra. Tu oczekiwałbym, że zanim zamek zacznie odskakiwać... ale chyba tak się nie dzieje.
Też tego nie wiem tak naprawdę - trzeba by to nagrać jakąś wypasioną szybkostrzelną kamerą kosztującą majątek, więc pewnie szybko się nie dowiem, po prostu tak to jakoś zgaduję.
Wiem jak jest z realizmem celnego strzelania: wiatrówka bez blowbacka, wiatrówka z blowbackiem, prawdziwy palny pistol.
Uczyłem się strzelać na wiatrówkach bez blowbacka. Poszedłem na turniej strzelecki gdzie strzelałem z prawdziwej broni i wygrałem.
A potem kupiłem sobie tą klamkę z blowbackiem i stwierdzam, że gdybym ją miał wcześniej, to gówno a nie bym się nauczył strzelać.


Trzeba jednak uczciwie dodać, że NIE STRZELAŁEM z pistoletu który proponuje Ci kubacki. Nawet nie miałem go w rękach. Nie wykluczam zatem, że jest wyjątkiem. Nie wiem, po prostu tego nie wiem.

3. Napęd. Cały czas mówimy o pistoletach? No to nie bardzo mamy wybór, zwłaszcza jeśli chcesz replikę (istnieją bowiem pistolety sprężynowe, PCA - mam obydwa i jest to zupełnie inna klasa sprzętu, serio, ale tu nie ma przebacz - jedno naciągnięcie - jeden strzał.) Więc CO2.... i niestety tak owszem, jest tak jak mówi redb nie należy strzelać za szybko raz po razie. Trzeba chwilę pomyśleć o fizyce gazu który znajduje się w naboju... Wydawało by się, że jego ciśnienie zależy wyłącznie od temperatury dopóki jest go tam choćby trochę w formie ciała stałego... i jest to prawda. Tylko im mniej go jest, tym łatwiej się schładza.
W praktyce, jak strzelam w garażu, przeważnie nabijam sobie dwa pistolety i wystrzeliwuję magazynki na przemian. Z jednego strzelam, drugi w tym czasie odpoczywa. Wtedy jest OK - jestem w stanie rzeczywiście wyjechać nabój do końca i cały czas jest jako taka, akceptowalna energia strzału.
W pistolecie z BlowBackiem, jedynym jaki mam, nabój starcza na dwa magazynki.
W pistoletach bez blow backa - na cztery / pięć (magazynek to 17 - 19 kulek, bo mówię tu o kulkach).

4. Beretta, którą wymieniłeś, czyli o ta: https://militaria.pl/p/wiatrowka-berett ... black-5696
No tak się składa, że ją mam :D I jeśli ma to być celny pistolet, to chyba jest to jeden z lepszych wyborów.

5. A jakbym Cie tak zapytał... A myślałeś może o rewolwerze? No tak, strzałów z magazynku będziesz miał jeszcze mniej niż w przypadku tej Beretty (6 zamiast 8), ale dłuższa lufa, celność jeszcze ciutek lepsza .... no i / ale rewolwer, nie pistolet. Trochę inny klimat. Więc, no, musisz wiedzieć czego chcesz.

No i tutaj meritum - kij wsadzony w mrowisko.
Mam dla Ciebie propozycję.
Spakuję w jakiś karton tę moją Berettę, Makarova na kulki, Rewolwer Colta, którego już nigdzie nie można kupić (ale znajdziesz bez problemu podobne), oraz ten mój pistol z blow-backiem, który jest repliką whoy wie czego - wygląda podobnie jak Beretta, ale chyba nie, a może po prostu chłopaki nie odpalili kapusty za nazwę, więc się nie nazywa że jest repliką.
Dorzucę Ci też garść naboi, butelkę kulek i puszkę śrutu.
Jak byś chciał, mogę Ci też dorzucić te pistolety jeden sprężynowy, a drugi PCA.
Wyślę Ci to wszystko paczkomatem.
Postrzelasz, porobisz sobie dziury w ścianach :D, po czym wszystko mi odeślesz, bo raczej nic sprzedawać nie chcę.
...
NO CHYBA ŻE, nadal pracujesz i bywasz w Warszawie... to zapraszam do Artji Garażu w piątek wieczorem :D:D
... albo do mnie do domu - wyciągnę kulochwyt... w sumie to i tak miałem właśnie zaczynać sezon na strzelanie.

Dawaj znać jak się na te propozycje zapatrujesz.

Na koniec JEDNA istotna rzecz. GDYBYŚ JEDNAK po prostu zdecydował się na tą Berettę, wybierz do niej w miarę lekki śrut i najważniejsze, śrut który ma miękki i cienki kielich. Tylko taki łatwo upycha się to magazynka który jest podkalibrowy, a śrut MUSI zostać wepchnięty tak, żeby nic nie wystawało. Jeśli wystaje - pistol się zacina, śrut się deformuje.... w dodatku mechanizm obracania wianuszka magazynka jest tam dość delikatny, więc jestem sobie w stanie wyobrazić, że to się po prostu ... jakoś popsuje.
Sprawdzone śruty które dobrze się sprawdzają w tym pistolu to:
https://militaria.pl/p/srut-crosman-dom ... -szt-51350 - całkiem uniwersalny, nieźle lata też w karabinkach.
https://militaria.pl/p/srut-crosman-ess ... szt-305446 - chyba najlepszy do pistoletów i rewolwerów.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 9 lis 2023, o 10:10

Halo, Panie no co.... chcesz te pistole czy nie...
No co za człowiek...
:rotfl:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 9 lis 2023, o 10:24

A w ogóle to .... nie chwaliłem się, bo nie ma się specjalnie czym chwalić.... ale od jakiegoś czasu żyję z plastikową kulką w dłoni.
Serio.
Mam ją mniej więcej tu:

Capture.JPG


Może w mięśniu, może w tłuszczu - nie wiem. Nie boli, nie przeszkadza, jest wyczuwalna pod palcem....

Mam to wyjaśnić?

WhatsApp Image 2023-11-09 at 09.37.04_0c9d7916.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 9 lis 2023, o 14:22

aikus pisze:Halo, Panie no co.... chcesz te pistole czy nie...
No co za człowiek... :rotfl:
Człowiek pracuje ciężko, aby mieć kaskę na zakup zabawki :swir: A po 23, to ja w dni pracujące już lulu.
Dzięki za rzeczowe, i łopatologiczne wytłumaczenie o co kaman :nw:
Jeśli chodzi o rewolwer, to jest kilka fajnych sztuk, ale zawsze obawiałem się szczelności pomiędzy bębenkiem a korpusem, więc ten rodzaj raczej odpuszczę.
Co do Twojej propozycji, to jestem otwarty i chętny :rotfl2: Obecnie nie pracuję już w Stolnicy, i rzadko w niej bywam, więc opcja paczkomatu, który mam pod domem, jak najbardziej zachęcająca.
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 9 lis 2023, o 16:29

Artu pisze:Jeśli chodzi o rewolwer, to jest kilka fajnych sztuk, ale zawsze obawiałem się szczelności pomiędzy bębenkiem a korpusem, więc ten rodzaj raczej odpuszczę.


Niepotrzebnie, ten sam problem masz w berecie tylko ukryty :) I tak naprawdę ten sam problem jest w każdym pistolecie... Nie ma tam 100% szczelności, a chyba rewolwery są z tego wszystkiego najszczelniejsze, przynajmniej mój jest, bo miejsce w łusce w które wkłada się śrut jest ... gumowe :)

Artu pisze:Co do Twojej propozycji, to jestem otwarty i chętny :rotfl2: Obecnie nie pracuję już w Stolnicy, i rzadko w niej bywam, więc opcja paczkomatu, który mam pod domem, jak najbardziej zachęcająca.


No i zaje!
To resztę ustalamy na PW, klamki wyślę Ci po niedzieli, bo na weekend mam zaplanowane trochę strzelania. _killer _killer
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 9 lis 2023, o 18:04

No dobra, dzięki za tak duże wsparcie przy wyborze pierwszej "klamki" :nw: Odwdzięczę się na pikniku w Wincentowie, bo wcześniej raczej nie będzie okazji.
PW ogarnięte :thumb:
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1887
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 9 lis 2023, o 18:20

Rewolwer ma jeszcze ten "plus" (albo raczej "cechę"), że między bębenkami nabój CO2 zdąży trochę odpocząć. Jeśli mnie pamięć nie myli, to ze swojego strzelam koło 50-60 w miarę powtarzalnych strzałów. Oczywiście celność kulek bez porównania do tarczowego artemisa, ale jak na kulki i tak bdb.
Te strzelaczki to dan wesson 8' i Artemis cp1m.
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1887
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 9 lis 2023, o 18:22

Między bębenkami czyli magazynkami.

PPP :lol:
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 9 lis 2023, o 19:17

Tak tak, no ale to samo jest w przypadku tej osmiostarzałowej śrutowej beretty.
Ważne: rewolwery też są na kulki i na śrut. Twój Majki jak dobrze pamiętam jest na kulki. Mój jest na śrut.
Oczywiście amunicję można sobie wziąć i wsadzić dowolną, ale nie bardzo ma sens wsadzanie śrutu grzybkowego do gładkiej lufy....
.... to mi nasuwa kolejne przemyślenie odnośnie tego że kulki są tak niecelne.
Otóż one są ... .podkalibrowe. Muszą być. Bo są stalowe. Gdyby były nadkalibrowe to by się zakleszczyły w lufie na amen i koniec.
No a jak są podkalibrowe to oprócz aerodynamiki ma też znaczenie ich precyzja przemieszczanie się w lufie. Jak jest luz to zawsze jest pewna dowolość....

I to mi nasuwa kolejne przemyślenie odnośnie tego mojego testu z tym karabinkiem. On jest na dwie amunicje, lufe ma gwintowaną... no i jak te kulki stalowe się w tej lufie zachowują...? No latają jak chcą. Rotacji osiowej nie nabiorą, bo nie mają jak...

No ale mniejsza o to. Teoretyzować sobei można dużo i zdrowo, ale co empiria to empiria.

PW widziałem, spoko, w niedzielę wszystko spakuję i wyślę.

_killer _killer
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 12 lis 2023, o 21:18

Artu pisze:A co powiecie o Sig Sauer P226 X-Five :roll:

Ja powiem tak...
Kup sobie gnata a nie zabawkę ;) Jak nie chcesz robić pozwolenia z jakiegoś powodu to proponuję czarnoprochowke. Na pewno będziesz bardziej zadowolony niż z zabawki na śrut.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości