Kącik pistoletowy

Na każdy temat. Byle kulturalnie...
Regulamin forum
Jakiekolwiek wulgaryzmy, obrażanie innych użytkowników i wszelkie inne działania sprzeczne z powszechnie przyjętymi normami społecznymi będę automatycznie eliminować posty, wątki a nawet autora.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 28 paź 2022, o 12:43

No i wtedy pierdolniesz w blachę i wyjdzie, że trafiłeś.
Nie no serio, nie mam z tym doświadczenia ale wydaje mi się to mega trudne, ZWŁASZCZA, że cele w założeniu mają być papierowe, albo jakieś takie. Cel trafiony ma przepuszczać śrut jak papier, żeby oszczędzać serwa. Więc trafienie wygeneruje wibracji tyle co nic. Jeśli ustawisz niski treshold, to każde szurnięcie będzie wyzwalać zliczenie punktu....
.... ale tylko głośno myślę... raczej i tak tego nie zrobię.
Testy obecnego rozwiązania na produkcji w weekend :) (dziś wieczorem ogarnę mocowanie celów).
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 28 paź 2022, o 23:11

jutub ochujał do re.... nie no dobra. Od jakiegoś czasu rozumiem, że to nie jutub, ergo nie google jest chore, tylko świat.
NVM: Testy na produkcji:

https://photos.app.goo.gl/mbDfy5Btm77vnNmi7
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 28 paź 2022, o 23:48

Eeeeno, nieźle to wyszło!

aikus pisze:No i wtedy pierdolniesz w blachę i wyjdzie, że trafiłeś.


Bo jakoś tak założyłem, że nie zostawisz tego profilu na wierzchu ze względów bezpieczeństwa (rykoszet czy coś), ale zrobisz jakąś rampę czy jakiś wyłapywacz czy cokolwiek podobnego.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 29 paź 2022, o 00:01

Pszszsz.... no proszę Cie.... po to tam zamontowałem serwa które do niczego innego się nie nadają, żeby się nie p!3rd0l!ć.
Arduino na skrętce metr od kulochwytu - luzik.
Działa! Jest dobrze!
Fajnie wyglądają strzępki papieru po kilku magazynkach z rewolweru.
Odstrzeliłem już te takie dwie nóżki (zrobiłem je z resztek uciętych trytek).
Serwa żyją i mają się dobrze - póki co ani razu nie trafiłem w blachę.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 29 paź 2022, o 00:06

hmm hmm hmm
.... aaa.... w sensie, że rykoszet który mi w ryj przywali na przykład....
Taaa.... no w sumie racja.... Trzeba będzie o tym kiedyś pomyśleć... ale to tam kiedyś...
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1291
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 84 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 29 paź 2022, o 09:31

aikus pisze:jutub ochujał do re.... nie no dobra. Od jakiegoś czasu rozumiem, że to nie jutub, ergo nie google jest chore, tylko świat.

Znaczy się przemoc szerzysz czy co ?
XL Power 380; ParkMaster Pro; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 825
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kudzu » 29 paź 2022, o 10:38

aikus pisze:
.... aaa.... w sensie, że rykoszet który mi w ryj przywali na przykład....

Brawo
Kiedyś widziałem na YT film, jak koleś strzelał z procy stalową kulką w tarczę i dostał rykoszetem centralnie w czoło. Daje do myślenia. Ołów to nie stal, ale po co ryzykować.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 29 paź 2022, o 10:57

Adam12 pisze:
aikus pisze:jutub ochujał do re.... nie no dobra. Od jakiegoś czasu rozumiem, że to nie jutub, ergo nie google jest chore, tylko świat.

Znaczy się przemoc szerzysz czy co ?


NIe nieee.... spoko, jutub to nie mordoksiążka.
AC/DC leci w tle. I członek męski. Prawa autorskie.

kudzu pisze:Kiedyś widziałem na YT film, jak koleś strzelał z procy stalową kulką w tarczę i dostał rykoszetem centralnie w czoło. Daje do myślenia. Ołów to nie stal, ale po co ryzykować.


No takiej kulki ze sprocy to bym się bał, ale tutaj bez przesady.... Znaczy OK OK, jasne, oberwanie takim rykoszetem do przyjemności nie należy... oberwałem nie raz, to wiem.
U Artji w garażu mamy bardzo podobny kulochwyt, tyle, że na tylnej ściance była blacha. Nachylona w dół jak należy - wszystko cacy.
Problem w tym, że z czasem, od strzałów blacha się wygięła i uformowała swego rodzaju ekran, który kierował wszystkie rykoszety prosto w stronę strzelców :D
Jedyne istotne ryzyko to oberwać centralnie w oko.... no ale ja zawsze strzelam w okularach...
... tym nie mniej - tak tak, dorobię tam jakąś deskę i przykryję pianką - tak jak dno tego dużego kulochwytu - cokolwiek tam wpadnie - zostaje na zawsze.
W garażu w końcu daliśmy tylko deskę.... nie wiele już niej zostało :vhappy:

Nota bene.... sam sie wiem co jest gorsze, ołów czy stal. Kiedyś strzelałem w domu i z tego i z tego.
Kulki stalowe walały się potem po całej chacie. Ołów przeważnie ląduje kilka metrów od kulochwytu.
Stal jest sprężysta, odkształcenie plastyczne - pomijalne. Ergo cała energia która nie pójdzie w cel - idzie w rykoszet.
Ołów jest jak plastelina - z kulki robi się placek i zostaje na suficie :)
Dużo zależy też od energii strzału.
Strzały ze strzelby (ok. 12J) przechodzą przez wszystko jak przez papier i lądują w kulochwycie.
Strzały ze pistoletu (ok 2J) czasami nie dadzą rady przebić grubszej puszki, wgniatają ją trochę, ale reszta energii idzie w rykoszet... No to niech tam zostanie 0,5J... Zaboli - tyle miała sprężyna ASG z której celowo strzeliłem sobie w ręke.
Zabolało po prostu kur3wsk0 i nie zostawiło nawet śladu.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 1 lis 2022, o 14:54

Dziś postanowiłem dać jeszcze jedną szansę lunecie.
Zamontowałem na Artemisie Co2 pojechałem na Reguły i przystrzeliłem.
Efekty na 20m:

Artemis z lunetą:

20221101_133809~1.jpg


Sprężyna z muszką i szczerbinką:

20221101_135138~1.jpg


Potrzebuję lepszego śrutu.
Całe szczęście, że nie kliknąłem jeszcze "Kup" wyklikanego kilka dni temu koszyka w Militariach - nawrzucałem tam różnych śrutów jak głupi czapek... a to trzeba nie tak. Zupełnie nie tak.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2136
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 1 lis 2022, o 18:12

Najlepiej to zabaczyć który śrut lata najcelniej i taki kupić w większej ilości :)
Mogę polecić niestety dość drogi śrut JSB 4,52 dla mnie najcelniejszy. Do puszek to trochę przerost formy nad treścią można popróbować tańszego.
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 1 lis 2022, o 19:26

Mam jako takie rozeznanie która masa śrutu jest najlepsza i wychodzi, przy 12 - 16J najlepsze są śruty 0,52 - 0,56g.
Ten który mówisz ma 0,54g.
Właśnie ten kupiłem.
Szkopuł tkwi w dopasowaniu do lufy.
Jeśli z jednej puszki poszczególne egzemplarze są tak różne od siebie, że jedne wpadają w lufę a inne trzeba wciskać no to o czym tu mowa.... To jest żenada a nie śrut.
Ale tak jak mówisz, do napierdalania w puszki na dystansie do 10m nie ma to najmniejszego znaczenia.
W Exactie tego problemu nie będzie i to ma znaczenie jak się zaczynamy bawić w snajperów.
Zamówiłem trzy puszki, starczy mi na długo bo takich strzałów oddaje się mało.

Ostatnio odkryłem, że pewien problem stanowią też lekkie śruty do pistoletów. Takie poniżej 0,5g.
Z całych militariów jeden jedyny który się nadaje to ten:

https://www.militaria.pl/crosman/srut_c ... 028210.xml
Nie podają wagi, ale wynosi ona 0,49g

Jakościowo dużo lepszy niż moja ulubiona Olympia.
Niestety Olympia z lekkich śrutów robi tylko te z płaskim łepkiem, co dla mnie jest w ogóle jakimś dziwnym czymś co nie wiem po kiego grzyba w ogóle istnieje.

Bardzo przyzwoity jest też ten Crossman:
https://www.militaria.pl/crosman/srut_c ... 135673.xml
I normalnie byłby bardzo dobrą alternatywą dla Olympii, albo nawet dla Exacta, bo jest dużo bardziej powtarzalny... ale.... Jest podkalibrowy.
I tym sposobem dochodzimy do prostego wniosku, że do snajperek - Exact, do pistoli - ten lekki Crossman, a do całej reszty - obojętnie co.
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 1 lis 2022, o 20:01

Jak będziesz robił kolejne zakupy to wypróbuj ten:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 1 lis 2022, o 20:11

Widać, że nie przeczytałeś tego co napisałem, ale chujtam, dobra. Zrobię to, obiecuję, pod warunkiem, że mi wyjaśnisz sens istnienia płaskich łbów.
Inny niż psucie aerodynamiki (no kuźwa nie ma cudów) i wycinanie ładnych okrągłych dziurek w tarczach (do których z pistoli z zasady nie strzelam).
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 1 lis 2022, o 20:37

Przeczytałem.Inaczej bym nie odpowiadał w temacie. Nie patrz na to że są lżejsze niż 0,5g. Dlaczego Ci je polecam? Wg mnie są zrobione bardzo dobrze. Każdy śrut wpasowuje się na wcisk, nie ma żadnych farfocli ani niedoróbek, czyli oddane strzały są powtarzalne. Na dystane z których strzelasz, uważam, że może być celniejszy od tych które posiadasz. Dlatego ma płaski łep? Bo to są śruty stricte tarczowe i pozostawiają ładną dziurkę na tarczy nie rozrywając jej. Na odległości do nich przeznaczone, nie powinny zacząć się obracać. Może ten artykuł coś więcej Ci wyjaśni https://militaria-blog.pl/strzelectwo/w ... co-wybrac/
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 1 lis 2022, o 20:57

Clad pisze:Przeczytałem.Inaczej bym nie odpowiadał w temacie.


No to nie zrozumiałeś.

Clad pisze:Nie patrz na to że są lżejsze niż 0,5g.


Bo...?

Clad pisze:Dlaczego Ci je polecam? Wg mnie są zrobione bardzo dobrze. Każdy śrut wpasowuje się na wcisk, nie ma żadnych farfocli ani niedoróbek, czyli oddane strzały są powtarzalne.


Dobrze, ok, wierzę na słowo.

Clad pisze:Na dystane z których strzelasz, uważam, że może być celniejszy od tych które posiadasz.


Dobra to doprecyzuj o jakich dystansach mówisz i z czego ma być strzelane.
Bo ja napisałem zarówno o strzelaniu z broni TFU wiatrówek krótkich na dystansach do 5 metrów jak i z wiatrówek długich na dystansach rzędu 20m.

Clad pisze:Dlatego ma płaski łep? Bo to są śruty stricte tarczowe i pozostawiają ładną dziurkę na tarczy nie rozrywając jej.


No właśnie. Czyli nie zrozumiałeś.
Spoko, to nie zbrodnia.

Clad pisze:Na odległości do nich przeznaczone, nie powinny zacząć się obracać.


OBRACAĆ?? :vhappy: :vhappy: NIE POWINNY?!?!?!
Aa to dobre...

Clad pisze:Może ten artykuł coś więcej Ci wyjaśni https://militaria-blog.pl/strzelectwo/w ... co-wybrac/


Uhm.... Czyli chcesz, żebym się doszkalał przy pomocy artykułów z militariów...
Nie no spoko.
Powiem tak, z kilku powodów lubię ten sklep.
Artykuły jak i materiały video na pewno warto przekartkować żeby wiedzieć cokolwiek tym nie mniej babole jakie tam się zdarzają pozwalają przypuszczać, że przynajmniej niektóre z nich piszą za karę studenci I roku logistyki (czy tam prawa, albo ochrony środowiska - bez znaczenia) albo rozkładacze paczek na półkach jak się spóźnią do pracy.

Jak chcesz liznąć cokolwiek teorii to raczej polecałbym Ci pierwszy lepszy link z jakiegoś bardziej wiarygodnego źródła, np. taki:
https://yadda.icm.edu.pl/baztech/elemen ... 95p183.pdf

No a jak chcesz ominąć teorię i używać empirii .... to wiesz co robić. Strzelać. :dk:
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1887
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 1 lis 2022, o 21:26

Aż miło poczytać, że koledzy mają taką technikę i powtarzalność, że już nie wspomnę o zawodniczych strzelaczkach, że widzą różnicę w śrucie :lol:

Ja też polecam płaski, tylko nie moletowany, gdyż tu mogą się pojawić niedoskonałości. Dla mnie najlepszy HN excite, na dobre kilka tysięcy które wystrzeliłem, tylko jeden miał minimalny... kołnierz, fartuch? taki nadlewik. Wszystkie inne perfekt. Zarówno na 10m zgodnie z przeznaczeniem jaki i na 20-30.
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 1 lis 2022, o 21:56

Wiesz, przechwalać się o tym jak to ze 100 metrów do 5 złotówki strzela to każdy potrafi.
Jeszcze z przepisowego karabinka w limicie.

Tak luźno teraz rzucam w eter, bez żadnej konkretnej przypierdolki, po prostu pamiętam, że czytałem swego czasu o takich wyczynach i myślałem "łaaał.... no cóż... może kiedyś..."
Ale teraz wiem ile to ma wspólnego z prawdą.

Wiem też co potrafię i wiem jaką widzę różnicę pomiędzy śrutami.
Prawda jest taka (w moim przypadku), że jeśli strzelam z pozycji stojącej, albo nawet z pozycji siedzącej, i mówię tu o długiej lufie (nie wspominam nawet o pistolach) to ja stanowię ograniczenie dla celności.
Ale dziś pierwszy raz postanowiłem się do tego trochę przyłożyć i ... położyć.
Pewnie to wszystko jest jeszcze dalekie od doskonałości i wiele rzeczy mogę poprawić, ale wiem już, że tym razem to śrut ogranicza mnie.
Z innej strony, trochę ich już tych śrutów różnych przetestowałem i jak narazie wychodzi, że jedyny śrut który warto brać pod uwagę to tzw. rounded, inaczej zwany doomed (chociaż tu nie mam pewności, bo różni producenci ukrywają różne śruty pod tą drugą nazwą, czasami jest to taka trochę zaostrzona kulka, czyli coś pomiędzy pointed a rounded - te też są do luftu).

Pewną zagwostką jest dla mnie śrut rounded ale dołkiem w środku główki.
Piotrek z takiego strzelał no i co by nie mówić - to jest gość który wie co robi i wie o czym mówi.
Problem w tym, że nie znalazłem takiego śrutu w kalibrze 4,5mm i w militariach...
Może kiedyś jeszcze do tego wrócę.


Aha, jedna rzecz: o tym dlaczego do pistoletu najlepszy jest ten lekki śrut Crossmana. Bo o tym nie napisałem.
Otóż ... z punktu widzenia celności NIE MA TO KOMPLETNIE ŻADNEGO ZNACZENIA.
NIE MA. Celność krótkiej lufy i tak jest ... taka jaka jest.

Chodzi li i jedynie o to, że ten lekki śrut ma cienkie ścianki w miejscu zakończenia kielicha, więc łatwo jest do poprawnie wepchnąć w magazynek (tak, żeby się całkiem schował).
W grubszych śrutach, trzeba się trochę przy tym napocić, a jeśli się tego nie zrobi poprawnie, to śrut będzie deformowany przy obracaniu magazynku.
A to spowoduje dwie rzeczy:
- zauważalną (jednak) niecelność
- ryzyko uszkodzenia mechanizmu obracającego magazynek.
That's it.

A dobra, ale do meritum:

mikegsx400 pisze:
Ja też polecam płaski, tylko nie moletowany, gdyż tu mogą się pojawić niedoskonałości.


OK.
Dlaczego?
Dlaczego płaski ( i błagam napisz mi dla odmiany coś o czym nie wiem ).
Bo dlaczego nie moletowany to już napisałeś.
Ja z kolei wiem, dlaczego wolałbym śrut moletowany (gdyby tylko taki istniał w tym zakresie wagowym) i dlaczego nie chcę płaskiego.
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 1 lis 2022, o 23:08

aikus pisze:
Clad pisze:Przeczytałem.Inaczej bym nie odpowiadał w temacie.

aikus pisze: No to nie zrozumiałeś.


Być może. W sumie to ciezko zrozumiec kogoś, kto chce osiągać wyniki z bazarowej wiatrówki strzelając z bazarowego śrutu.


Clad pisze:Nie patrz na to że są lżejsze niż 0,5g.

aikus pisze:Bo...?

Bo przy Twoim strzelaniu to i tak bez różnicy.
Clad pisze:Na dystane z których strzelasz, uważam, że może być celniejszy od tych które posiadasz.

aikus pisze:Dobra to doprecyzuj o jakich dystansach mówisz i z czego ma być strzelane.
Bo ja napisałem zarówno o strzelaniu z broni TFU wiatrówek krótkich na dystansach do 5 metrów jak i z wiatrówek długich na dystansach rzędu 20m.

No to właśnie na takich. Opisywałeś je wyżej, więc się powtarzasz, albo sam nie wiesz co pisaleś, co by mnie wcale nie zdziwiło.
Clad pisze:Dlatego ma płaski łep? Bo to są śruty stricte tarczowe i pozostawiają ładną dziurkę na tarczy nie rozrywając jej.

aikus pisze:No właśnie. Czyli nie zrozumiałeś.
Spoko, to nie zbrodnia.

W takim razie wytłumaczę Ci po Twojemu. Dlatego ma płaski łep bo nie stożkowy. Teraz już wiesz?
Clad pisze:Na odległości do nich przeznaczone, nie powinny zacząć się obracać.

aikus pisze:OBRACAĆ?? :vhappy: :vhappy: NIE POWINNY?!?!?!
Aa to dobre...

Chodziło mi o to że nie powinny koziołkować jeżeli to coś zmienia. Koziołkowanie to nie obracanie się?
Clad pisze:Może ten artykuł coś więcej Ci wyjaśni https://militaria-blog.pl/strzelectwo/w ... co-wybrac/

aikus pisze:Uhm.... Czyli chcesz, żebym się doszkalał przy pomocy artykułów z militariów...
Nie no spoko.
Powiem tak, z kilku powodów lubię ten sklep.
Artykuły jak i materiały video na pewno warto przekartkować żeby wiedzieć cokolwiek tym nie mniej babole jakie tam się zdarzają pozwalają przypuszczać, że przynajmniej niektóre z nich piszą za karę studenci I roku logistyki (czy tam prawa, albo ochrony środowiska - bez znaczenia) albo rozkładacze paczek na półkach jak się spóźnią do pracy.

Jak chcesz liznąć cokolwiek teorii to raczej polecałbym Ci pierwszy lepszy link z jakiegoś bardziej wiarygodnego źródła, np. taki:
https://yadda.icm.edu.pl/baztech/elemen ... 95p183.pdf

No a jak chcesz ominąć teorię i używać empirii .... to wiesz co robić. Strzelać. :dk:
[/quote]
Skoro znasz odpowiedź na swoje pytanie, to po co je zadajesz? A artykuły, nawet w militariach.pl piszą osoby, na pewno z większą wiedzą na ten temat niż Twoja, więc nawet gdyby to był "student ochrony środowiska" to możesz się od niego wiele nauczyć ;)
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1887
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 1 lis 2022, o 23:29

Raczej nic czego nie wiesz o płaskim śrucie Ci nie napiszę ;)
On właśnie po to jest płaski, żeby wycinał ładne otworki w tarczy, bo łatwiej zliczyć punkty, bo nie rozszarpuje tarczy i zostawia ładne otworki i łatwiej zliczyć punkty :D
A polecam konkretnie ten (HN excite Il), bo do strzelania które mi się zdarza, jsb to przerost formy, o kosztach nie wspominając, a z kolei np. gamo i nawet Olimpia którą mam do karabinka, wyglądają po prostu na produkt z półki niżej, a są w podobnej cenie.
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1887
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 1 lis 2022, o 23:36

Trochę od dupy strony, ale sprawdziłem ceny po napisaniu posta.
Gamo i Olimpia nie są w podobnej cenie, są droższe, Olimpia to ponad 2x
HN 19zl
Gamo 32
Olimpia 40.
:O
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"

Wróć do „Brudnopis”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron