Devil X360

Devile i inne śmiglaki
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15935
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 7 maja 2019, o 11:51

Carson, ja mam na myśli właśnie taką śrubę. Nie ma problemu gwintu.
Śruba de facto jest dedykowana do wywazarki magnetycznej o której mówi mwx ale to już nie ma większego znaczenia... Czy szklanki czy wywazarka magnetyczna.


Ja natomiast mówiłem o innej wywazarce. Takim lozyskowanym bloczku aluminiowym wkrecanymi śrubami pod różne łopaty.
Taka wywazarke właśnie ja mam i to nie jest najdoskonalsza metoda wyważania, choć jest bardzo wygodna a wywazajac łopaty 360 mm nie udało mi się złapać jej na niedokladnosci, wiec jest ok.
Natomiast opór na łożyskach kulkowych jest zauważalnie większy niż przy toczeniu pręta na szklance.
No niestety.
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 7 maja 2019, o 12:11

Ja kupiłem coś takiego :
Obrazek

Mam nadzieję, że dzięki temu ogon będzie lepiej trzymał, a ja będę lepiej latał. Oczywiście myfriendy nie odpuszczą żadnej okazji, żeby czegoś nie skopać chociaż troszeczkę i oczywiście obie połówki są w zupełni różnych odcieniach.
Miałbym to w dupie, gdyby nie to, że te blaszki kosztowały kilkadziesiąt zł.

Mam identyczny problem z ogonem, ostatnio podczas regulacji gain właśnie skreciłem x360, więc uważaj przy tym. U mnie nie ma żadnych wyczuwalnych luzów na cyklice, natomiast sam hub ogonowy to grzechotka, luzy są tam po kolei na wszystkim, więc raczej dam sobie spokój w walce z wiatrakami. Naciągnąłem pasek ogona i podszlifowałem snapy, teraz jest lepiej, ale do ideału jeszcze daleko.
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 7 maja 2019, o 12:18

No ja właśnie nie ufam tej metodzie na szklanki bo gwint na śrubie może powodować zakłócenia, to znaczy że wyważe łopaty, zdejmę ze szklanek, założę łopaty jeszcze raz i łopaty zaczynają opadać w jedną ze stron. Gdybym właśnie miał pręta z gwintem ale po obu stronach miał normalną ośkę to na pewno byłoby lepiej, ale chyba najlepszym wyjściem jest kupno wyważarki takiej jaką prezentował Kruku na YouTube.
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 7 maja 2019, o 12:20

Gcze, czyli nie jestem jedyny. Ktoś też się boryka z rybkowaniem ogona. Zdecydowanie luz na hubie trzeba zlikwidować. Podobno aluminiowy hub jest już wykonany precyzyjnie i bez luzów.
Nie rozumiem jednak w czym te blaszki miałyby pomóc przy ogonie? Usztywniają całą rame czy o co chodzi?
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 7 maja 2019, o 12:23

TomRar pisze:Gcze, czyli nie jestem jedyny. Ktoś też się boryka z rybkowaniem ogona. Zdecydowanie luz na hubie trzeba zlikwidować. Podobno aluminiowy hub jest już wykonany precyzyjnie i bez luzów.

Tak to co opisałeś to jest dokładnie kopiuj wklej mojego problemu. Zjechanie z gainami blisko zera dale tylko wachlowanie ogonem na pół metra. Ten aluminiowy hub to jakaś tuningowa część alzrc?
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 7 maja 2019, o 12:35

Tak, to dedykowany upgrade do x360. Kosztuje tylko bodajże 15zł więcej niż plastikowy hub, więc cena spoko, a jednak te luzy mogą dawać w dupę.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 7 maja 2019, o 12:39

gcze pisze:natomiast sam hub ogonowy to grzechotka, luzy są tam po kolei na wszystkim, więc raczej dam sobie spokój w walce z wiatrakami.

No tak nie powinno być. Jedyny luz jaki jest i może być to lekki luz na okuciach ogonowych (one z założenia mogą się lekko wyginać - tak są zbudowane i wg producenta świadomie). Pozostałe luzy są do zniwelowania....
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 7 maja 2019, o 12:58

Mi właśnie chodzi o luz na okuciach, bo ja żadnego innego luzu na ogonie nie mam. Popychacz alu, ślizgacze gaui, więc nie ma mowy luzach.
Mam przeczucie, że nigdy nie uda mi się dograć tego ogona, ale znowu jakoś bardzo to nie przeszkadza. Da się z tym latać, tylko po prostu męczy ta myśl, że coś nie pracuje jak należy.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19685
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 7 maja 2019, o 13:01

A ja mam przeczucie, że nie dostrzegasz czegoś co masz zwyczajnie nieprawidłowo złożone. Czego? Nie mam zielonego pojęcia.
Luz na okuciach może być. U mnie jest i jest jednocześnie jedynym luzem na ogonie i ten trzyma mi idealnie na każdych obrotach.

Pytanie pomocnicze - próbowałeś innych łopatek niż stockowych? Mi się akurat do nich ciężko odnieść bo nigdy nie użyłem. Od razu poszedłem w aligny 69mm i z nimi jest świetnie.
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 7 maja 2019, o 13:04

Poza luzem na okuciach, mam lekki luz na jednym z ramion, w sumie mógłbym go zniwelować wymieniając to ramię lub jego tulejke ale przeczucie mi mówi, że to nic nie da. Spróbuję doszlifować snapy, chyba są jeszcze za ciasne.
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 7 maja 2019, o 13:10

Z tym popychaczem z alu to nie jest jakieś placebo? Przecież on jest sztywny. Druga sprawa jaki kontroler FBL używacie?? KBAR??
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7191
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 7 maja 2019, o 14:00

któryś z Was pisał, że ma lekko krzywy wał. Jak ten biedny kBar ma pilnować pozycji ogona jak mu w tej dokładnie osi napierdziela potężny wibrator?

Jeśli maszyna miała kreta/wywrotkę/spadła z półki/usiadł na niej wujek Mirek to trzeba sprawdzić wszystkie wały na okoliczność zgięcia lub obecność podejrzanych zanieczyszczeń. To nie może dobrze działać jak się trzęsie jak porąbane.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 7 maja 2019, o 14:08

Wszyscy maja krzywe wały. Gadałem z Brucem i oni o tym wiedzą. Jak to powidział: mieli problem ale juz go rozwiązali.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 7 maja 2019, o 14:35

Ja pisałem, że mam krzywy. To znaczy kupiłem nowy, ale jest krzywy.
Teraz szukam normalnego porządnego wału gaui bo wibracje mam duże na całej ramie, aż podwozie wpada w drgania.
Wał i wibracje to pierwszy krok jaki chce zlikwidować. Dołożymy do tego jeszcze twardą pianko-taśme na linii rama-kbar i robi się nieprzyjemnie.
Tak właśnie apropo to jaką piankę polecacie pod kbara? Ja używam dokładnie takiej samej jak używa się do k110 bo mi zostało jej trochę, ale jest dosyć cienka...
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 7 maja 2019, o 15:03

A z gaui pasuje do x360?
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 7 maja 2019, o 15:20

Mam nadzieje :D Ale może najpierw to sprawdzę...

Mam jakieś łopatki aligna, co prawda też 60mm jak oryginalne, ale nie chodzi tutaj o puszczanie tylko o rybkowanie, więc zobaczę jaka różnica będzie.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 7 maja 2019, o 15:28

Ja zareklamowałrm wały i bg wysłał nowe. Zobaczymy jak one będą wyglądać. Nie mam pomysłu na urządzenie do testowania walow.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Posty: 927
Rejestracja: 18-01-2019
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 145 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: gcze » 7 maja 2019, o 15:56

MacGyverek pisze:Ja zareklamowałrm wały i bg wysłał nowe. Zobaczymy jak one będą wyglądać. Nie mam pomysłu na urządzenie do testowania walow.

A lustro nie wystarczy?
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
TomRar
Elita forum...
Posty: 681
Rejestracja: 17-07-2015
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 39 razy
Podziękowano: 12 razy

Postautor: TomRar » 7 maja 2019, o 18:44

Dlaczego szukacie na siłę sposobów na sprawdzenie wału, skoro najprostszy (moim zdaniem) stoi przed Waszymi oczami.
Zdejmujecie huba i powoli rozkręcacie wirnik. Pracuję przy CNC i jestem pewien, że nawet 3-4 setki bicia jesteście w stanie od razu zobaczyć oczętami, a 4 setki to tak mała wartość, że w locie ciężko byłoby stwierdzić, że cokolwiek z wałem jest nie tak (jedynie delikatnie zwiększone wibracje).
Ten słynny sposób na szybie czy szkle jak dla mnie to totalne badziewie. Ile razy przepuszczałem wałek na szkle tyle razy nie zauważyłem żadnej deformacji, a gdy zamontowałem wał na heliku to ledwo wszedł w łożyska... Wiadomo, gust jak dupeńka, ale dla mnie szyba to nieporozumienie, a mój sposób to wybawienie :)

No ale do rzeczy... Założyłem te łopatki jakieś gówniane węglowe kupione kiedyś do XFXa za 10zł i godzinę temu kiedy jeszcze wiało to efekt hmmm... może minimalnie lepszy niż wcześniej. Rybkowanie oczywiście było, ale TYLKO gdy naciągałem prawa fizyki, czyli w postępówkach i łagodnych fikołkach trzymało ładnie, ale np jakaś ostrzejsza ósemka, czy mocniejszy fikołek i rybkowanie powracało. Teraz przed zakończeniem dnia wiatr niemalże całkiem odpuścił i miałem dobre warunki na wyeliminowanie czynnika wiatru. Okazało się, że to to. To znaczy, bez wiatru jest gites, jak dla mnie bomba, przez 4/5 lotu ani razu nie usłyszałem, ani nie zobaczyłem charakterystycznego rybkowania. Dopiero przy ryzykownych manewrach, ryzykując kretem zauważyłem, że czasami zaczynał wpadać w rezonans rybkowania, ale momentalnie, czyli po jakiś 3-4 odchyłach ogona od razu się stabilizował. Jak dla mnie to wystarczy wymienić wał na PROSTY, wyważyć porządnie łopaty, no i kupić jakieś normalne łopatki, bo te plastikowe to faktycznie chyba gówno.

Ale bym pieprzoną głupotę zrobił, gdybym sprzedał x360 i ten cały zestaw za 700zł. Dodatkowo te carbonowe łopatki zmieniły tak charakterystycznie dźwięk ogona, że teraz, aż chce się używać ruddera, choćby dla samego tego dźwięku :)
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 7 maja 2019, o 19:15

No dobra ale nie bardzo chce mi się ciągle zakładać wal i hub żeby zobaczyć czy jest prosty czy krzywy. Jakiś sposób musi na to być ;)
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX

Wróć do „Alzrc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość