Devil X360

Devile i inne śmiglaki
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 18 lip 2018, o 10:20

Pozostaje kwestia zasadnicza - czy heliki ALZRC są podróbkami, kopiami (mniej lub bardziej zbliżonymi), czy też tylko wzorują się na wyrobach bardziej uznanych firm? :-)
Sprawa jest dość śliska, bo o ile w przypadku chińskich "Rolexów", "iPhone'ów", ciuchów, torebek, etc., które są stylizowane kropka w kropkę z towarami markowymi, często włącznie z logiem oryginalnego producenta (i taki był cel chińskiego "producenta" - aby były identyczne, bo to daje zysk), to ALZRC IMHO nie miało na celu osiągnięcia aż takiego stanu "identyczności" - nigdzie nie widać, że jest to produkt "SAB Heli Divosion". Oni tylko dokładnie podejrzeli zastosowane rozwiązania ;-). Czy to podpada pod ten sam paragraf - nie wiem, pytanie do prawnika, który jeszcze byłby "latający" i przestudiowałby konstrukcję Devila i Goblina z dokładnością do pojedynczych części, choć to, że pasują one w obie strony, to dość ważka poszlaka ;-). Generalnie Chińczycy robią to samo, co robili Koreańczycy w latach '80-'90 i Japończycy w latach '60 - podglądają, kopiują, uczą się i gonią. Różnica tylko taka, że ci pierwsi korzystali z licencji, lub dobrze ukrywali "zaimportowane" rozwiązania, a biznesmeni z ChRLD prawie się z tym nie kryją (tak jak ALZRC), lub kopiują czysto z chęci zysku (jak "producenci" chodliwej "elektroniki", czy ubrań). A jak to wygląda z naszego punktu widzenia - IMHO szanse na utratę takiego helika na cle z tytułu importu podróby są niewielkie (to jednak jest towar niszowy), choć handlować nimi w większej ilości, zarobkowo, bym się nie odważył. A to, czy kupić Goblina czy Devila, to kwestia poczucia sprawiedliwości, jakości tego, co się otrzymuje i ceny, często z naciskiem na te ostatnie dwa punkty. Osobiście dylemat miałbym duży (i pewnie jednak wziąłbym oryginał, licząc na lepszą jakość i z szacunku do włożonej pracy przy projektowaniu modelu), ale... sami wiecie... cena czyni cuda.

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 18 lip 2018, o 10:38

Każdy z nas, użytkowników tego forum, doskonale wie że kupuje chamską kopię 1:1, zeskanowanego oryginalnego produktu a nie model którego twórca inspirował się rozwiązaniami podejrzanymi u innych.

Nie ma sensu naciągać tego w żaden sposób, bo to z tej wiedzy wprost wynika nasza niedyskusyjna wina. Dowody są ogólnodostępne na www.heli-team.pl.

Co innego gdybyś żył w totalnej izolacji i nigdy na oczy nie widział oryginalnego Goblina, albo nie miał dostępu do Internetu żeby to sobie obczaić.
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 18 lip 2018, o 10:40

Dla celników to nie są podróby. Towar ma swoją własną markę Alzrc i to samo widnieje na rachunku zakupu.
Tak jak ktoś wspominał nie ma podrobionej marki ani znaków towarowych.
Co dodatkowo ważne nie ma zakazu importu marki ALZRC a nawet GAUI na rynek Polski.

Większość postępowań o dobra podrobione zaczyna się od tego, że dana firma nie zezwala na import do danego kraju (lub zezwala tylko konkretnym podmiotom).
Potem celnicy nie muszą być sprytni ani bawić się w detektywa - oni po prostu widzą, że firma X nie ma prawa na import tej marki a co za tym idzie to co importuje musi być podrobione (choć często wcale nie jest).
Ostatnio zmieniony 18 lip 2018, o 10:57 przez windcatcher, łącznie zmieniany 3 razy.
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 18 lip 2018, o 10:42

Jak uważacie. Ale nie można z góry zakładać że prawo/sądy/celnicy to banda frajerów/kretynów :D
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 18 lip 2018, o 10:51

Celnicy chcą od nas dostać Vat a jak się da to i cło oraz opłaty dodatkowe. Im nie zależy aby bawić się w agencję detektywistyczną a potem dać nam wyrok lub zawiasy bo to strata dla Państwa a nie zarobek :)

Skoro Gaui czy Sab nie blokuje działań Alzrc to nie widzę powodu aby mieli się o to martwić celnicy.

Teraz pytanie czy model wprowadzi do krajowej oferty dealer Gaui, dealer Alzrc a może inny niezawodny dostawca marek wszelakich ;)
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 18 lip 2018, o 10:55

Eeee... jesteś pewien? ;-) Szczególnie w pierwszym punkcie :-).

Celnik wie, co to Gucci, czy iPhone. Trafi na coś z logiem Gucci, co nie jest Gucci, czy na telefon firmy "Aplle" (z takim samym nadgryzionym jabłkiem na obudowie, sam widziałem taką sztukę), to zatrzyma taką paczkę, a nabywca będzie miał problemy. A czy będzie wiedział, co to Goblin czy SAB - wątpię. Podobnie jak ALZRC. Ty wiesz, że to kopia 1:1, ale na modelu i w papierach tego nie widać.

Żeby nie było, że popieram takie działania (sam doświadczyłem kiedyś kradzieży swojego opracowania), ale takie są (niestety) realia.

BTW - samo "Be Original" na stronie www i kabinkach SAB to rzeczywiście bardzo aktywna forma walki z "kopierem" ;-).

Pozdrawiam,
Piotr.
Ostatnio zmieniony 18 lip 2018, o 11:01 przez Piotr_T, łącznie zmieniany 1 raz.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 18 lip 2018, o 10:59

Piotr_T pisze:Eeee... jesteś pewien? ;-) Szczególnie w pierwszym punkcie :-).

Celnik wie, co to Gucci, czy iPhone. Trafi na coś z logiem Gucci, co nie jest Gucci, czy na telefon firmy "Aplle" (z takim samym nadgryzionym jabłkiem na obudowie, sam widziałem taką sztukę), to zatrzyma taką paczkę, a nabywca będzie miał problemy. A czy będzie wiedział, co to Goblin czy SAB - wątpię. Podobnie jak ALZRC. Ty wiesz, że to kopia 1:1, ale na modelu i w papierach tego nie widać.

Żeby nie było, że popieram takie działania (sam doświadczyłem kiedyś kradzieży swojego opracowania), ale takie są (niestety) realia.

Pozdrawiam,
Piotr.


Nie jestem pewien i nie udzielam zgody na cytowanie mojej wypowiedzi podczas rozprawy sądowej :)
Tak mi się tylko wydaje i luźno sobie gdybam ;)
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 18 lip 2018, o 10:59

Wy ciągle o tym, że ten szwindel najprawdopodobniej przejdzie i przechodzi bez problemu.
A ja o tym, że to nie jest zgodne z prawem mimo że to przechodzi bokiem. I że nie oparłbym na tym swojej pracy zarobkowej.

Zawsze jest ryzyko że jakiś producent się wkurzy i zaatakuje groźnym postem na fb :mrgreen:

https://www.facebook.com/sabhelidivisio ... 894929483/
Ostatnio zmieniony 18 lip 2018, o 11:03 przez mwx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 18 lip 2018, o 11:03

mwx pisze:Wy ciągle o tym, że ten szwindel najprawdopodobniej przejdzie i przechodzi bez problemu.
A ja o tym, że to nie jest zgodne z prawem mimo że to przechodzi bokiem. I że nie oparłbym na tym swojej pracy zarobkowej.


Choć również nie popieram klonowania i kopiowania to nie mam pewności iż to jest niezgodne z prawem w przypadku ALZRC.
Gdyby tak było to czemu firmy SAB i GAUI czegoś z tym konkretnego nie zrobią i nie poinformują służb celnych.
Gdyby zapadły wyroki w tej sprawie to mogliby rozesłać info choćby w Unii Europejskiej i zablokować import tych produktów ALZRC.
Ba - oni nawet na Facebooku ALZRC nie trolują ani nie komentują więc zakładam iż po prostu ALZRC znalazł sposób i robi to legalnie....
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 18 lip 2018, o 11:03

windcatcher pisze:Ba - oni nawet na Facebooku ALZRC nie trolują ani nie komentują więc zakładam iż po prostu ALZRC znalazł sposób i robi to legalnie....


https://www.facebook.com/sabhelidivisio ... 894929483/
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 18 lip 2018, o 11:05

mwx pisze:Swoją drogą... trochę przykre jak w ASO muszą oferować zamienniki bo są lepsze niż oryginały :D


We fiacie też tak z czymś było i facet mi to nieoficjalnie powiedział. Że tu zamiennik jest w podobnej cenie, ale mam brać zamiennik bo jest lepszy :)
Nie pamiętam o co to chodziło.

mwx pisze:Żeby nie było - nie mówię tylko o Fijacie a o Mazdzie, która nie potrafi zrobić tarcz do najnowszej 6 i jak się oryginały pogną to montują Zimmermanny


No coż - upgrade tak jak w naszych helikach.
Kupujesz gaukę, albo protosa, a jak Ci się coś pognie, połamie albo coś, to montujesz część od Lynxa. :dk:
;)

mwx pisze:Tak czy inaczej - import podróby na własny użytek może się skończyć najwyżej utratą tej zabawki i kupą wstydu.
Import większej ilości w celach zarobkowych to ryzyko spędzenia nawet 2-5 lat w miejscu w którym raczej nie można latać helikami.


NIe jestem tak na 100% pewien tego co teraz mowie, ale:
1. Podróba a zamiennik to dwie różne rzeczy.
Jeśli wyprodukujesz sobie helikopter łudząco podobny do Gaui X3 i nazwiesz go MWX-X3, do tego wyprodukujesz 1000 takich helikopterów czy tam 1000 x 1000 i będziesz je sprzedawał jako MWX- X3, plus części do nich, do tego będziesz je robił taniej i lepiej niż Gaui, to marne szanse, żebyś miał z tego powodu jakieś problemy.
Musiałoby Cie osobiście Gaui pozwać, a jako, że raczej nie sądzę, żeby swoje helikoptery chronili jakimikolwiek patentami to tak czy siak - o ile nie dałbyś się zastraszyć - gówno by Ci zrobili.
To jest zamiennik i to jest legalne.
Etyczność takiego zachowania to oczywiście inna, dyskusyjna sprawa.


2. Jeśli wyprodukujesz sobie helikopter w domu, wystrugasz łudząco podobny albo nawet nie podobny, ale napiszesz na nim, że to jest Gaui X3 i to będziesz próbował sprzedawać - pójdziesz siedzieć.
(bo w sumie jeśli sobie zrobisz jedną sztukę na własny użytek i będziesz latał to chyba też Ci gówno mogą zrobić i pomijam tu zupełnie kwestie JAK by to miało się odbyć, bo teoretycznie taki Mirek np. mógłby Cie podpierdolić)
Ale handel tym - kryminał.
Bo to JEST podróba.

Chodzi o LOGO. Logo firmy, które zgodnie z jakimiś tam dyrektywami od któregoś roku jest chronione z urzędu.
Nie wolno firmom nieupoważnionym przez właściciela marki używać marki tej lub łudząco podobnej na swoich produktach.
chodziło o to, żeby ukrócić te wszystkie Panasonixy, Thompsonici i inne ixy fixy.
Na ile to było skuteczne - no trochę było, ale całkiem nie.
Do dziś można tu i ówdzie kupić produkty których logo ... moim zdaniem JEST łudząco podobne do oryginału "np. AIMA zamiast AIWA" - treść napisu inna, ale kształt czcionki i kolory - jawna kopia).
Tylko jest jeden problem, bo określenie w jakiejś tam dyrektywie typu "ludząco podobne" stwarza pole do dyskusji.
I potem taki MWX mówi: Co mi tu będzie urzędas kłamał w żywe oczy, że to jest łudząco podobne jak to NIE JEST łudząco podobne!
I zaczynają się sprawy sądowe, które się ciągną latami i tak dalej, a proceder kwitnie, kasa płynie.

Anyway!
Z tego też powodu nie wydaje mi się, aby jakimkolwiek problemem prawnym pod tym kątem było sprowadzanie i handlowanie tymi alzrcami w Polsce, z resztą fakt, ze rcmaniak z powodzeniem handlował i handluje alzrcami będącymi zamiennikami aligna o tym świadczy. Nie wierzę, żeby to było pod paragrafem.
Co innego, że tak czy siak jest z tym kupa zawracania dupy z papierami formalnościami cłami vatami i tak dalej... Nawet dla zwykłego człowieka, a dla firmy która to robi na większą skalę to już w ogóle jest przewalone - po prostu jest to coś co trzeba przeżyć i tyle.
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 18 lip 2018, o 11:07

Ano. I obie strony mają rację.
1. Jest to szwindel, bez wątpienia.
2. Przechodzi i pewnie dalej będzie, a mimo to...
3. Nikt rozsądny nie zdecydowałby się na tym zarabiać.

Amen ;-).

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 18 lip 2018, o 11:14

Spójrzmy na to z innej strony.
Firma ALZRC i ten helik może co najmniej rozruszać drogi świat helikopterów i pozwolić nowym pilotom dołączyć do grona.
FastLad, JR, Compass padły bez klonowania. Sab i gaui trochę oryginalnych części do devili też sprzedają dzięki ALZRC :)
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 18 lip 2018, o 11:18

Touche!
A Align, który najbardziej gówniany z tego wszystkiego jest i najwięcej jeszcze gówniańszych klonów się dorobił - żyje i ma się dobrze ;)

mwx pisze:
windcatcher pisze:Ba - oni nawet na Facebooku ALZRC nie trolują ani nie komentują więc zakładam iż po prostu ALZRC znalazł sposób i robi to legalnie....


https://www.facebook.com/sabhelidivisio ... 894929483/



Pewnie, a co innego mieli napisać...
Propaganda zawsze działa.
Jak reklama albo i lepiej.
Awatar użytkownika
valoos
Domownik forum...
Posty: 404
Rejestracja: 17-05-2011
Lokalizacja: Łopuchowo / Poznań
Podziękował: 30 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: valoos » 19 lip 2018, o 09:59

Oczywiście że promują hasło "be original" bo to jest warunkiem osiągnięcia korzyści z tolerowania prawnego takich kloniarzy jak ALZRC. Jak latałem na początku na klonozłomie to też wzdychałem do oryginałów. Dzięki temu że miałem na czym latać moje hobby ma się dzisiaj na tyle dobrze że mam już same oryginały i ciesze się z tego jak dziecko...
Całkowicie rozumiem prawo do narzekania na kradzież intelektualną, ale należy się chwilę zastanowić dlaczego MS Windows jest dziś najpopularniejszym systemem na PC i jak to się ma do udziału SAB w rynku RC
Co jest nie zapisane zmierza do nieistnienia...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 19 lip 2018, o 10:48

No coż... Tak to już jest, że są tacy którzy zdają sobie sprawę z tego jak to działa i są tacy co sobie nie zdają sprawy.
Jest Microsoft, który przez wiele lat dawał ciche przyzwolenie na piractwo ponad wszelką miarę, uzależniając rynek od swoich produktów, a potem stopniowo ukrócił jednocześnie obniżając ceny.
Wygrał.
Są firmy fonograficzne które dostrzegają potencjał np. w YT, dogadują się i wygrywają.
A są firmy które wytaczają najcięższe działa.
Kręcą afery, zamykają Megauploady, i inne pirackie serwisy, walczą z P2P, z torrentami itp... I nic im nie daje do myślenia fakt, że z każdą wygraną sprawą, ich sprzedaż spada.
Z kinem jest to samo.
No cóż - czarno widzę ich przyszłość ;)

Swoją drogą, Valoos, właśnie zdałem sobie sprawę, że ja już też w swojej flocie nie mam żadnego klona ;)
...
Chociaż zależy jak na to patrzeć.
Bo taki np. Bixler HK jest klonem / udoskonaleniem Bety Pelikana, która z kolei jest klonem / udoskonaleniem EasyGlidera (?) Multiplexa.
Tundra HK jest klonem / udoskonaleniem FunCuba Multiplexa jak by się uprzeć.

I tu zaczyna się kolejne pole do filozofowania: Gdzie jest granica pomiędzy klonowaniem (kradnięciem własności intelektualnej), a tworzeniem własnego projektu?
Ostatecznie wszystkie samochody którymi dziś jeździmy można by uznać za podpierdolone Carlowi Benzowi albo Wilhelmowi Maybachowi (tudzież ich spadkobiercom).
Wszystkie mają silnik, cztery koła, kierownicę, odpalają, jeżdżą, skręcają, hamują.
:dk:

No ale może przeginam w swoim filozofowaniu, bo w przypadku ALZRCa sprawa jest oczywista.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 19 lip 2018, o 11:38

Latamy lub latalismy na modelach lub częściach hk, copterxa, tarota, lynxa i innych i jakoś nikt nie robił problemów a teraz uwzieliscie się na alzrc jakby był jedynym kloniarzem :)

Obecnie też nie mam klonów, ale tylko i dlatego że ich nie ma do modeli, które mi przypadly do gustu.

Ale np belke ogonowa w trexie mam tarota. W sumie klon, ale czy align nie sklonowal tej belki od jakiegoś hydraulika? :D

No i czekam na alzrc 360. Mam nadzieję za gałka dostanie po dupsku i wymyśli coś fajniejszego dzięki temu
Awatar użytkownika
Adam12
Elita forum...
Posty: 1286
Rejestracja: 31-10-2015
Lokalizacja: Podhale
Podziękował: 81 razy
Podziękowano: 74 razy

Postautor: Adam12 » 19 lip 2018, o 11:41

miruuu pisze:...No i czekam na alzrc 360. Mam nadzieję za gałka dostanie po dupsku i wymyśli coś fajniejszego dzięki temu


Dobra - ja biorę następne X360, albo A470 od ciebie :P
Ostatnio zmieniony 19 lip 2018, o 13:14 przez Adam12, łącznie zmieniany 1 raz.
XL Power 380; Volantex Saber; Spektrum DX8
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7200
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 19 lip 2018, o 11:43

IMHO nietrafione porównanie.

Rynek software'u jest ciutkę jednak większy niż ten nasz ultraniszowy grajdołek.
Wystarczy że chociaż niewielki odsetek użytkowników lewej windy kupi nowego kompa z oryginalnym windowsem albo pakiet office żeby wyniknęły z tego ogromne zyski.

Wątpię żeby SAB cokolwiek korzystał na popularności Devila. To że sprzedadzą jakieś kółko zębate czy tarczę zamiast całego kita chyba ich nie ratuje.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 19 lip 2018, o 12:18

Ale może jak ktoś kupi devila i zobaczy że model fajny ino słaby to kupi goblina? ;)

Albo kupi od byka 770tke, której devile już nie mają.

Wróć do „Alzrc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości