Pręty węglowe

Łożyska, śrubki, nakrętki, farby, lakiery, smary i inne...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15957
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1687 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 18 lis 2021, o 15:16

No ale Mirek, blać no jakim cudem może być przesyłka za darmo? No powiedz mi... Jesteś ekonomistą, to mi weź i powiedz.
Jakim cudem.
Kto do tego dokłada?
Stacje benzynowe dają darmowe paliwo tym co jeżdżą ze smartami?
Producent obniża cenę jeszcze bardziej dokładając z własnej kieszeni do biznesu, żeby smart działał?
Czy może allegro rzeczywiście jest takie wspaniałomyślne i dorzuca się do biznesu, bo przecież ma w członek męski kasy i je na to stać?

Jeśli nie wiesz to dam Ci podpowiedż: grałeś kiedyś w totka?
Wygrałeś?
Ale nie trójke, albo czwórkę, tylko szóstkę...
Wygrałeś?
a znasz kogoś kto wygrał? Osobiście?
Ile znasz takich osób?
A ile znasz grających osób?
Wiesz jak działa totolotek?
Jako ekonomista pewnie dość dobrze też umiesz w statystykę.
Więc wiesz jaka jest szansa wygranej.
Ile totolotek zarabia można się dowiedzieć z oficjalnych danych które publikuje (ilość kupionych losów, ilość wygranych i tak dalej).
Teoria spiskowa to to, że ktoś tam coś kręci i fałszuje w tym totolotku.
Matematyka mówi, że nie musi, bo z każdego losowania jest na czysto do przodu drugie tyle ile wynosi główna wygrana.
Na tym polega wygrywanie w totka.
Każdy grający się zrzuca, wygrywający jest ZAWSZE jeden i jest to totolotek, a czasami, bardzo czasami, komuś z grających się "poszczęści".

To samo jest ze smartem.
Ja kupię rurkę za 2 złote i mam przesyłkę za darmo i się cieszę.
Drugi kupi kompa za 4k i ma przesyłkę za darmo i ma to w dupie, bo choćby przesyłka kosztowała 100 to jej koszt jest w tej cenie kompa utopiony w sposób niezauważalny.
Robimy zrzutę i rozcieramy koszty jak gówno na ścianie, bo wtedy niby będzie go mniej.

Pierdolę to!
Ja tak nie chcę.
Jeśli kupuję rurkę za 2 złote i mam zapłacić za przesyłkę 15 złotych TO NIECH TAK blać BĘDZIE!
Tyle kosztuje przesyłka. end of story.
Alternatywnie mogę wsiąść w samochód i pojechać do tego jebanego sklepu i sobie tą rurkę przywieść.
Wyjdzie ... na oko z pięć razy drożej.
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1887
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 134 razy
Podziękowano: 164 razy

Postautor: mikegsx400 » 18 lis 2021, o 16:02

Zwłaszcza jak pojedziesz do modelarni :lol:
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 18 lis 2021, o 16:20

aikus pisze:No powiedz mi... Jesteś ekonomistą, to mi weź i powiedz.

Ależ powiem Ci z przyjemnością.

aikus pisze:jakim cudem

Nie ma cudów. Są $$$ i to dobrze policzone.

aikus pisze:może być przesyłka za darmo?

Przesyłka nigdy nie jest za darmo. Za darmo byłaby gdyby ja przewioziła firma transportowa za darmo. A tego nie robi. Oznacza to, ze ktoś jednak za to płaci. Deal polega głównie na tym ILE płaci. Bo jak pewnie wiesz, skala tu robi robotę i jest największą siłą negocjacyjną...

aikus pisze:Kto do tego dokłada?

Uśredniając każdy:
- sprzedawca: bo jego koszty zostają odzwierciedlone w cenie (tyle, że są mniejsze niż wysyłałby to samodzielnie)
- klient: bo sprzedawca jednak uwzględnia w cenie te koszty (ale kupując bez smarta ten sam towar z wysyłka będzie droższy - przy założeniu, że porównujemy oferty podobnie rentowne dla sprzedających, który na podobnych warunkach kosztowych zdobyli i obsłużyli dany towar)
- allegro: bo mu się to opłaca (o tym mógłby dłużej, ale chyba nie chce)
- firma przewozowa: bo czerdżuje niższe stawki za wysyłkę (ale skalą wychodzi na plus)

Cały deal opiera się po prostu na skali. Zamiana rozproszonych drobnych klientów bez możliwości (istotnych) możliwości negocjacyjnych na jednego przedstawiciela, który negocjuje grubszego deala.

Oczywiście może się zdarzyć, że konkretny towar z wysyłką znajdziesz taniej niż ten sam towar z darmową smartową wysyłką. Nie ma w tym niczego dziwnego. Nie ma w tym tez specjalnie związku ze smartem a z zupełnie innymi czynnikami.

W czymś jeszcze moge pomóc? :D
Jeśli nie, wiesz gdzie zostawić browarka :)
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 830
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 68 razy

Postautor: kudzu » 20 lis 2021, o 17:27

Zauważcie jeszcze jedno - Smart jest dostępny od 40 zł. I to daje sprzedawcy spore pole do popisu, bo wystarczy mieć ceny takie, by nie dało się uzbierać równo 40 ;) Mnie nie raz szlag trafiał, gdy to, co potrzebowałem, kosztowało 39 zł, a nie było niczego innego, co bym potrzebował albo groszowego, żeby dobić do czterdziestu paru.

A dosłownie wczoraj obejrzałem to:
https://youtu.be/_7lFLhFEXxQ
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7207
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 620 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 20 lis 2021, o 20:45

U takich po prostu nie kupujesz.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 20 lis 2021, o 21:57

Obejrzałem ten film. Fajny, taki youtuberski, trochę wybiórczy, trochę sensacyjny... ;)
Zabrakło mi tu jednak między innymi takiej kwestii - skoro allegro tak winduje ceny w górę, czemu nadal bardzo często właśnie tam są najniższe?Czemu nadal ktoś tam chce kupować i co gorsze sprzedawać? ;)

Trochę też nie rozumiem tonu wypowiedzi prowadzącego jakby skutki działalności allegro miałby być dla nas niekorzystne. Według mnie dzięki Allegro rynek e-commerce w Polsce mocno dojrzał i to w przyspieszonym tempie... Zarówno oczekiwania klientów jak i standardy ecomu mocno poszły w górę w ostatnim czasie.

No także ten, mógłbym jeszcze sporo, ale A najwyraźniej poczuło się tak silne że uznało że mi nie zapłaci za obronę, więc więcej nie pisze :D

Tym bardziej, że to wszystko możnaby w sumie podsumować do tego co napisał maciejus
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15957
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1687 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 21 lis 2021, o 21:58

No bo .... co może być najważniejszą cechą charakterystyczną filmu o tytule "Cała prawda o Allegro" ?
To, że film pokazuje NIE całą prawdę o Allegro.
:dk:


Wracająć jeszcze na chwilę do tego:

Don Mirson pisze:Ależ powiem Ci z przyjemnością.



.... to tak ...że tak powiem tak mi się to wydaje:
Jakoś mi się nie wierzy, żeby efekt skali robił aż tyle. W sensie, że skala tak mała, a efekt tak duży.
Nie-e.
Efekt skali to by był, gdyby sprzedawcy dzięki smartowi, zamiast jednego serwa sprzedawali tysiąc. Naraz. Z jednego miejsca w jedno miejsce.
A tak się nie dzieje.
To dotyczy detalu...
...
ALE: To Ty tu jesteś fachowcem w tej dziedzinie... No więc nawet gdybym chciał, (a nie chcę) co do zasady nie mam czym już za bardzo polemizować, przyjmuję na wiarę, że coś (pewnie dużo) w tym jest co mowisz...
...
Tak tylko chcialem dosypać, bo najpierw musiałem przemyśleć a potem byłem zajęty, a potem zapomniałem.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7207
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 620 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 21 lis 2021, o 23:43

Ty patrzysz na to z perspektywy kupującego bardzo egzotyczną drobnicę. A allegro ma ambicje żeby zostać naszym wschodnioeuropejskim emejzonem - sprzedawać na miliony a nie na jednostki.
To że nadal można tam kupić serwo to IMO coś jakby błąd systemowy.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15957
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1687 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 22 lis 2021, o 01:25

A to akurat niby czemu....?
Na emejzonie też można kupić serwa...
Z resztą nie ważne, jebał to pies, jebała cała wieś.
Nie wykupiłem sobie smarta i nikt mnie do czegoś takiego nie przekona, a wytłumaczenie podane przez mirka zasadniczo mówi to co ja powiedziałem wcześniej:

aikus pisze:Robimy zrzutę i rozcieramy koszty jak gówno na ścianie, bo wtedy niby będzie go mniej.


Don Mirson pisze:
aikus pisze:Kto do tego dokłada?

Uśredniając każdy:


Tyle, że różnica pomiędzy mną a Mirkiem jest taka, że On jest inteligentnym wykształconym człowiekiem, a ja jestem nieokrzesanym burakiem.
:dk:
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7207
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 620 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 23 lis 2021, o 12:48

wracając do SMARTa - dobra promka mi się dziś rzuciła w oczy :mrgreen:

smart.PNG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 830
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 68 razy

Postautor: kudzu » 23 lis 2021, o 14:04

mwx pisze:wracając do SMARTa - dobra promka mi się dziś rzuciła w oczy :mrgreen:

smart.PNG

Jabym brał 56 worków, bo ręka by mi uschła, gdybym ze smarta nie skorzystał ;)
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
Lukasz
Stały bywalec...
Posty: 182
Rejestracja: 12-02-2019
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Lukasz » 23 lis 2021, o 14:08

Sie nie przeterminuja a taniej workow to juz nie bedzie :)
--
Oxy 2, Devil 420, Specter 700, Spektrum DX8e, EVPEAK CD3, ISDT T8 MAX, >>> RC photos <<<
Awatar użytkownika
kudzu
Elita forum...
Posty: 830
Rejestracja: 27-06-2020
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 140 razy
Podziękowano: 68 razy

Postautor: kudzu » 23 lis 2021, o 14:09

Lukasz pisze:Sie nie przeterminuja a taniej workow to juz nie bedzie :)

Tylko nie wiem czy żywotności odkurzacza wystarczy na tyle worków.
Adam
Goblin 380, XL380, Belt CPX, V911s, MX-16 HoTT
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7207
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 620 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 23 lis 2021, o 14:24

Z tym odkurzaczem to zabawna historia - umarł po tym jak wciągnął z podłogi rozlany kompot truskawkowy (wolałem szybko ratować drewnianą podłogę niż martwić się starym odkurzaczem). Tego samego wieczora kupiłem na szybko jakiegoś ultra-eko bezworkowego elektroluxa, który mnie wpienia tym jak słabo ssie.

Ale że nie lubię wrzucać dużych rzeczy do śmietnika a potrzebowałem jakiegoś rupcia do wykończenia na budowie to zamówiłem pierwszy lepszy silnik za 40pln, żeby załapać się na SMARTa. Miał pasować, jednak okazało się że turbina jest większa, a silnik ma 1,6kW zamiast pierwotnych 700W. Coś tam na szybko poobcinałem w środku i wcisnąłem.

Jest takim potworem że wyciągnął mi fugi spomiędzy płytek w garażu, a jak się odkurza ceramiczny pył na pełnym gazie to na rurze generuje się taki ładunek elektrostatyczny że kopie po łapach. Lubię go.
Awatar użytkownika
dawo
Sknerus
Posty: 2138
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Piastów
Podziękował: 46 razy
Podziękowano: 81 razy

Postautor: dawo » 24 lis 2021, o 09:30

Odkurzacze... Mi kiedyś przy sprzątaniu podłogi z pyłu po cyklinowaniu odkurzacz puścił bąka... Zapalił się w min ten pył, a że jest bezworkowy to tylko fuknęło i szybko go wyłączyłem. Strat zero tylko zapach po bąku był spalenizny :)
Heli: 450, V922, 2x250, Protos 380, Protos 500, 2 x XL POWER 550
Samoloty: 2 x Combat, FunCub, MX-S, Sebart Katana 50E, Skrzydło, 2xF16, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt Mavimodels, ASW28 Volantex, E-flight v900 i Mini EDGE 540, Kwarciński Micron 150,
Drony: quad 250 i QX 90,
Samochodziki: Traxxas Rustler i 2 x Rustler 4x4, Slash 2wd, Summit, Arrma Typhon i Infraction 6s
DX9 G2 :)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15957
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1687 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 24 lis 2021, o 10:00

blać... wiecie co ja kiedyś odwaliłem?
Jak są zwijaki kabli w odkurzaczach, no nie?
No są.
I wiecie jak one działają. Nie ma kabla który się skręca i rozkręca - wiadomo, jest normalnie komutator i dwie szczotki przez które ze zwijaka prąd płynie do reszty odkurzacza.
Zmorą tych zwijaków jest właśnie ten komutator: dostaje się tam kurz, zaczyna być kiepskie przewodzenie, zaczyna się grzać, iskrzyć, jeszcze gorsze przewodzenie i w końcu przestaje działać, a że taki odkurzacz ma 1kW to dużo błędu nie potrzeba, żeby ten proces się zaczął.
No i oczywiście wyjście jest: rozebrać, wyczyścić, psiknąć "kontaktem" i już - na rok lub dwa znowu jest spokój.
Tyle, że chciałem na skróty: Wsadziłem jakoś przez szczeliny rurkę od "kontaktu" w miejsce gdzie prawdopodobnie jest ten komutator, napsikałem tego kontaktu dużo dużo dużo i poruchałem kablem (zwiń rozwiń, zwiń rozwiń) dużo dużo dużo razy, licząc, że to się tam jakoś samo przeczyści i złapie kontakt.
No i może i to by się nawet udało, ale w ramach testu, postanowiłem trochę za szybko podłączyć to do prądu odpalić i sprawdzić czy jak zwijam/rozwijam przewód to nie przerywa.
przerywało.
Zaiskrzyło.
A w środku były opary tego kontaktu, które nie wiem co zawierają, ale są dość mocno wybuchowe.
...
Jak jebło to aż odskoczyłem :D:D
Kasia się przestraszyła, powiedziała, że się boi teraz tego odkurzacza :D:D:D

Po tej przygodzie rozebrałem odkurzacz.
Okazało się, że nie dość że kontakt jebnął to się tam jeszcze palił w środku przez chwilę, bęben zwijaka się trochę nadtopił, zmienił kształt...
Ale działa.
A skoro już rozebrałem to i ze szczotkami zrobiłem porządek jak trzeba.

A potem odkurzacz wstawiłem do piwnicy bo do chałupy i tak kupiłem taki pionowy, Bosha, z elektroszczotką.
Był drogi, ale to był bardzo dobry zakup.
Nigdy więcej żadnego klasycznego odkurzacza.
niech sobie i w piwnicy leży jako awaryjny.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19690
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 27 lis 2021, o 22:18

mwx pisze:wracając do SMARTa - dobra promka mi się dziś rzuciła w oczy :mrgreen:

smart.PNG

No. To bierzesz 2 takie, wysyłka i zwrot za free. Jeden odsyłasz. Zwroty robisz dość wygodnie. Właściwie kilka kliknięć i paczkomat po drodze do roboty.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15957
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1687 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 27 lis 2021, o 23:42

:masakra:
Ja pierdole...
I jak potem na tym swiecie ma byc dobrze jak tu na kazdym kroku kazdy tylko kombinuje jak drugiego zrobic w chuja...
Bo on mnie tak, to ja ich tak.... :wall:
Awatar użytkownika
Stoliktomek
Domownik forum...
Posty: 257
Rejestracja: 20-10-2019
Lokalizacja: Imielin
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: Stoliktomek » 28 lis 2021, o 00:00

aikus pisze::masakra:
Ja pierdole...
I jak potem na tym swiecie ma byc dobrze jak tu na kazdym kroku kazdy tylko kombinuje jak drugiego zrobic w chuja...
Bo on mnie tak, to ja ich tak.... :wall:


Oni niestety tez kombinują z tymi super promocjami… nie popieram żadnej ze stron. Sam mam zasilacze z alli za darmo i uważam, ze nie ma się czym chwalić :lol:
Vcontrol EVO
// M2 V2 // Goblin Raw 700 // Goblin Raw 580 // Goblin Raw 420 // Protos 700 Evoluzione // Goblin Fireball //
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15957
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1687 razy
Podziękowano: 1002 razy

Postautor: aikus » 28 lis 2021, o 12:17

Stoliktomek pisze:Oni niestety tez kombinują z tymi super promocjami… nie popieram żadnej ze stron.


Właśnie właśnie dokładnie to mam na myśli.

Wróć do „Płyty, listwy, pręty, kleje...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość