Frsky Taranis X9D

Najlepsze bo ma miruuu
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Podziękował: 1587 razy
Podziękowano: 776 razy
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 18 sie 2019, o 19:57

Jak miałem taranisa to też jechałem na lipo. Tam wchodzi kawał kloca.ja akurat wpakowałem klasika, ale z niskim C. Chodziło jedynie mi o to, żeby upchnąć jak najwięcej mAh w dostępnej przestrzeni. Bardzo mi się podobało to rozwiązanie, ale teraz już bym mi się nie chciało. Wolę jednak częściej ale prawie bezobsługowo (wtyczka w nadajnik i wsio).

Jeśli masz ładowarkę taranisową to też uważam że warto pomyśleć nad utrzymaniem rodzaju ogniwa, które już jest tylko poszukać lub wykonać coś większego.

Z resztą myślę też o tym w horusie. Frsky chyba bijąc się zbyt dużej wagi nadajnika wpakował o wiele mniejsza baterie niż można upchnąć - są gotowe stle z większymi koszykami w necie...
Awatar użytkownika
angry trex
Domownik forum...
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: angry trex » 18 sie 2019, o 20:10

mwx pisze:Moim zdaniem LiPo w tym miejscu nie ma żadnego sensu.
1. Będziesz musiał wyjmować z nadajnika do ładowania
2. Spuchnie po czasie jak będzie leżeć naładowane
3. Fabryczny NiMH wystarczy na wieeeele godzin zabawy i jest bezobsługowy. Raz na miesiąc/dwa podpinasz ładowarkę i tyle.
Nie mogę sie zgodzić z pt3.
Musiałem ładować Taranisa co 3 wizyty na lotnisku na tych badziewnych NiMh.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam, Sławol

Urodzony by latać...
zmuszony do pracy.

.................................
Goblin 700 C, Goblin 570 Full Carbon, Goblin 420, Devil 380
Taranis X9D Plus Special Edition
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...
Podziękował: 144 razy
Podziękowano: 27 razy

Postautor: gcze » 18 sie 2019, o 21:16

miruuu pisze:Jak miałem taranisa to też jechałem na lipo. Tam wchodzi kawał kloca.ja akurat wpakowałem klasika, ale z niskim C. Chodziło jedynie mi o to, żeby upchnąć jak najwięcej mAh w dostępnej przestrzeni. Bardzo mi się podobało to rozwiązanie, ale teraz już bym mi się nie chciało. Wolę jednak częściej ale prawie bezobsługowo (wtyczka w nadajnik i wsio).

Jeśli masz ładowarkę taranisową to też uważam że warto pomyśleć nad utrzymaniem rodzaju ogniwa, które już jest tylko poszukać lub wykonać coś większego.

Z resztą myślę też o tym w horusie. Frsky chyba bijąc się zbyt dużej wagi nadajnika wpakował o wiele mniejsza baterie niż można upchnąć - są gotowe stle z większymi koszykami w necie...

Ale ta ładowarka w taranisie to straszna kaszana, ładuje ogniwa minimalnym prądem i ma jakiś timer, strasznie długo trwa ładowanie. Ja mam narąbane na punkcie właściwej eksploatacji, konieczność ładowania i rozładowywania do końca jest irytująca.
Właściwie jedyna opcja to zostawiać ładowanie na noc. Sam taranis jest dość energooszczędny, mam wrażenie, że Jumpera T12 na 2x lion 3500mAh muszę częściej ładować. Może jednak bierze się to stąd, że lion nigdy nie wyładowuję do zera i sporadycznie ładuję pod korek, a nimh powinno się wyładowywać i ladować do pełna.
Trochę za cieżki jest dla mnie Taranis, ale to może kwestia przyzwyczajenia. Do gimbali już się trochę przyzwyczaiłem, po T12 miałem wrażenie, że wpakowali tam sprężyny z zawieszenia samochodu ;-)
XK K110 | T-REX 250 | Mini Titan | X360 | Trex 600n nadciąga| jumper T12
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 298 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 18 sie 2019, o 22:47

Wiesz że możesz sobie wyregulować siłę działania tych sprężyn?
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...

Postautor: gcze » 18 sie 2019, o 23:00

mwx pisze:Wiesz że możesz sobie wyregulować siłę działania tych sprężyn?

Tak sobie jest z tą regulacją. Ustawiam tak, że są już praktycznie luzem, a nadal za twarde. Tylko ich wymiana by pomogła. Ale nie wiem czy to właściwe wyjście, może to ja jestem skrzywiony za lekkimi gimbalami.
Teraz jak centrowanie jest silniejsze, ogon wykonuje mniej niekontrolowanych ruchów na boki i mam wrażenie lepszej kontroli, chociaż jest mniej wygodnie.
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Podziękował: 1587 razy
Podziękowano: 776 razy
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 19 sie 2019, o 19:49

To ile Ci ładuje taranis baterie? W horusie do palna nie dłużej niż 1.5-2h. dlatego używanie niezależnego ładowania lipo u mnie mija się z celem...

Ale np w graupnerze trwało to godzinami więc zostawiałem w piątki na noc.
Awatar użytkownika
gcze
Elita forum...

Postautor: gcze » 19 sie 2019, o 20:06

miruuu pisze:To ile Ci ładuje taranis baterie? W horusie do palna nie dłużej niż 1.5-2h. dlatego używanie niezależnego ładowania lipo u mnie mija się z celem...

Ale np w graupnerze trwało to godzinami więc zostawiałem w piątki na noc.

Tutaj jest coś między 6-8h, za stoperem nie mierzyłem, włączyłem na kilka godzin i w końcu zostawiłem na noc.
No nic i tak muszę mieć drugą baterię na podmiankę na polu, gdyby się wyczerpała to przetestuję sobie lipo. Jak się nie sprawdzi to i tak potrzebuję do zasilania elektryki w 650 nitro.
Jedno 2s niby mam, ale spuchło ze starości.
Awatar użytkownika
dawo
Elita forum...
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: dawo » 20 sie 2019, o 22:00

Mam Spektrum i zasilam go LiPo 2s 4000 dedykowanym do nadajników - latam co weekend i ładuje go 3 razy w sezonie :) na tyle rzadko, że czasem latam na prawie pustej baterii, aż alarm się załącza i przerywa zabawę :) i wtedy dobrze by mieć naładowany ten oryginalny pakiet nimh.
1x450,V922, Protos mini, Protos 380, Protos 500,Trex 600, 2xCombat, FunCub, EFX racer, Extra 300, Katana mini, Skrzydło, 2xF16, quad 250 i QX 90, Hyper Bipe, Hawk EDF, Rad Jet, Akrobat Halowy,Bolt z Mavimodels, Himoto on Road, DX7S :)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 298 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 20 sie 2019, o 22:53

Też mam taki wynalazek - LiOn 4000mAh w Futabie T8FG. Ładuje raz na sezon, ale to LiOny - one trochę lepiej znoszą stan naładowania, a sam nadajnik zużywa bardzo mało prądu.

Do X9D żadna normalna bateria nie wchodzi, nawet ten fabryczny NiMH pasuje tam jak krowie siodło...

Wróć do „Frsky”