Frsky Taranis X9D

Najlepsze bo ma miruuu
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 20 lip 2013, o 10:07

Jest już w sprzedaży FrSky 2.4GHz ACCST Taranis X9D Transmitter za $213,99
Teraz trzeba spokojnie poczekać na opinie "napaleńców" o tym pierwszym modelu w stajni FrSky :mrgreen: i rozważyć zakup.
Cena jak za 16ch radyjko (w sprzedaży jest bez modułu TX) wydaje się całkiem przyzwoita :D
I zwróćcie uwagę, że radyjko posiada dużo przełączników: 6 x 3poz i 2 x 2poz oraz 4 potencjometry :mrgreen:

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 20 lip 2013, o 13:08

Parametry to ma niezle... tak się zastanawiam teraz bo chce kupić nowa turnigy i modulem frsky. Może to byloby lepsze?

Apke potrzebuje do:
-ZABAWY :-)
- fpv ale wystarczy kilka kilosow, bez jakiś mega dlugich lotów
- uzywania telemetrii...
- raczej z tych nie markowych taniochow, o których opinii więcej niż użytkowników ;)

Jakieś sugestie?
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 2 paź 2014, o 19:42

Przeniosłem z Governor MSH Brain

miruuu pisze:DX9 oczywiście porządny, ale może warto też przynajmniej rozpatrzyć taranisa? Relacją cena/jakość powala. Z resztą co do jakości i możliwości też ciężko się czepnąć... Męczę już półtora roku i dale mi 100% satysfakcji...



Cholera nie moge znalezc watku gdzie Oryginalnie Miruuu to napisal, wiec odpisuje tu.
Nie wiem ile to czasu minelo odkad mam Taranisa, ale cos okolo roku.
I jesli chodzi o mozliwosci konfiguracji - jest dokladnie tak jak wszyscy mowia - OpenTX miazdzy system. MOzna zrobic doslownie WSZYSTKO.
Jesli chodzi o skutecznosc dzialania linka radiowego - no coz, jest to FrSky ktory powoli staje sie legenda.

Natomiast JAKOSC samej apki... obudowy, plastikow, gimbali... o dzizas... :masakra: :masakra:

1. w ciagu roku dwa razy zapadla mi sie klawiatura (trzy klawisze raz po lewej, raz po prawej stronie ekranu wpadly mi do srodka). Raz zrujnowalo to moj dzien modelarski, drugi raz nie patyczkowalem sie tylko rozebralem apke na polu, wnerwiony, wywalilem przyciski i dokonczylem latanie naciskajac przyciski srubokretem w srodku przez dziurke.
2. PO okolo 300 lotach urwal mi sie kabel od jednego z potencjometrow o mal nie powodujac kreta.
3. Ostatnio na srubkach mocujacych przelaczniki zobaczylem - UWAGA - RDZĘ!! :wow2:
4. Srebrna farba z gornej czesci plastiku juz sie sciera i zaczyna byc widac czarne spod spodu.
:gas:

Apka Turnigy9x pod wzgledem wykonania byla w moim odczuciu LEPSZA. Moze nie duzo, ale lepsza.

W tej chwili pierwszy wiekszy zakup jaki planuje przed przyszlym sezonem to bedzie nowa apka.
I researchu ktory prowadze w tej sprawie od jakiegos czasu moge powiedziec, ze na 95% bedzie to Graupner MX-16.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 2 paź 2014, o 22:37

Ja ostatnie dwa lata latam mało, ale klawisze też mi sie zapadły raz. Podkleiłem je ca i od tej pory trzymają.
Byłem zszokowany. Przy możliwościach jakie daje taranis, mógłby Chińczyk dopracować te fizyczne braki i dodać 10$ w cenie.
Awatar użytkownika
Luki35
Elita forum...
Posty: 731
Rejestracja: 12-08-2013
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 58 razy
Podziękowano: 18 razy

Postautor: Luki35 » 3 paź 2014, o 07:08

Tak z innej beczki: kiedy wymieniać paluchy w moim DX6i? Jak wstawię 4 nówki, to napięcie mam tam 6,3 Vchyba (ju nie pamietam - dawno zmieniałem) . Potem spada coś powoli w dół. Ostatniio wymieniłem, gdy napięcie w nadajniku pokazywało się 5,4V chyba. Czekacie dłużej, czy nie ma senu czekać?

Ps. Wiem, że jest tam opcja (chyba dźwignia timmer) ,że trzyma sie tą dzwignię i sprawdza reakcję modelu. Jakoś to zasięg zmniejsza zpecjalnie, by wiedzieć,że jak tak działa, to powinno być oki róznież w normalnym dziąłaniu) . obicie tak, czy to bez sens?
E-Sky Hunter, Blade 300 X

http://www.rcauto.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=36487 - mój profil na RCAUTO
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 24 lis 2014, o 14:39

miruuu i jak ten taranis. bylem ostatnio na multiwii ircu i mi tam polecali to radio, a DX6i polecili zostawic na heliki. Jakosc taranisa sie poprawila ?
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 24 lis 2014, o 15:42

Nie wiem czy się poprawiła jakość taranisa bo mam cały czas tego samego :lol:

Jeśli chodzi o moje odczucia to są generalnie dobre. Generalnie, ale nie całościowo. Oceniając taranisa trzeba ocenić kilka kwestii z osobna. Ja to widzę tak:

1. Sama idea tego open coś tam jest genialna. O ile w samych helikach (nie licząc makiet) ma mniejsze (a może i znikome) znaczenie, to w innych modelach mocno zyskuje na wartości. W moim przypadku sprawdza się głównie dlatego, że jestem typem dłubacza. Robie różne koptery, samoloty, skrzydełka, do niech rózne oświetlenia, bzdety duperele. Jednym słowem, im więcej kombinuję w sposób mniej standardowy, tym bardziej ciesze się, tym, że mogę wszystko ustawić zgodnie z własnym (często dziwnym) wymyślunkiem.

2. Moduł frsky - tu każdy niech sam oceni. Jak dla mnie to jedno z niewielu w naszej zabawie połączenie dobrego z niedrogim. Kupując nadajnik masz z automatu wbudowany moduł frsky. Do tego dostajesz pustą dziurę na inne moduły. Nie każdy z tego musi korzystać, ale przydaje się. Na przykład gdy mamy jakieś inne modele (jakieś mikrusy, duperele) pod inny moduł.

Te dwie kwestie powyżej to dla mnie zalety. Ale jest też jedna wada, która jest dla mnie jakimś nieporozumieniem. Chodzi o jakość wykonania obudowy. Moim zdaniem na jedyny na prawde słaby punkt w tym nadajniku. Pomijam już to, że w miejscach obtarć Taranis już od dawnna nie posiada swojego szaro-alu koloru a prześwitującą spod niego czerniznę. Ale nie chce się czepiać, bo wiem, że nie do końca dbam o nadajnik. Nie używam pokrowca, stawiam gdzie bądź i jak bądź. Ale to, że któregoś razu zapadły mi się klawisze to juz był szczyt szczytów. Tak, te boczne klawisze przy ekranie ułożone sa na takiej "płytce elastycznej", która przymocowana jest w środku w dwóch punktach. Któregoś razu przy mocniejszym nacisku, płytka z guzikami... zapadła się. I nie jest to pojedynczy przypadek, bo Aikus miał chyba podobnie jeśli dobrze pamiętam.

I teraz tak. Z jednej strony fajny nadajnik, z drugiej strony taki shit z guzikami. Z jednej strony to nie jest problem, bo guziki podkleiłem w kilka minut i problem z głowy na zawsze. Z drugiej strony - czy jako użytkownik nadajnika powinienem go otwierać celem przyklejania płytki z guzikami??? Z jednej strony żenada, z drugiej strony, czemy nie podkleic guzików i cieszyć się potencjałem softu?

No dobra, troche się mało konkretnie rozpisałem. Podsumuje to tak:
- gdybym miał teraz jeszcze raz stanąć przed wyborem nadajnika, wziąłbym taranisa
- po zakupie podkleiłbym guziki od razu wewnętrznie się wnerwiając i zastanawiając czy takie rzeczy powinny mieć miejsce
- potem bym się jeszcze zastanawiał, dlaczego frsky robiąc taki fajny nadajnik za 200$, nie zrobił wersji za 230$ z porządną obudową
- a w międzyczasie bym go używał i sie cieszył, że mam właśnie jego, bo ciężko by się było teraz przesiąść na "klasyczny" i mocno ograniczający zachcianki nadajnik.
Awatar użytkownika
Xeo
Elita forum...
Posty: 506
Rejestracja: 12-11-2013
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Podziękował: 195 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: Xeo » 5 kwie 2015, o 00:32

Czym różnią się wersje z i bez Plus'a?
Podejrzewam ze wersją softu i ceną :-D

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 5 kwie 2015, o 00:54

A nie odbiornikiem lub jego brakiem?
Awatar użytkownika
Xeo
Elita forum...
Posty: 506
Rejestracja: 12-11-2013
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Podziękował: 195 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: Xeo » 5 kwie 2015, o 05:58

Chyba czymś więcej bo na stronie FrSky są nawet 2 modele

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 5 kwie 2015, o 07:43

Możesz dać linki do obu co porownujesz?
Awatar użytkownika
Xeo
Elita forum...
Posty: 506
Rejestracja: 12-11-2013
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Podziękował: 195 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: Xeo » 5 kwie 2015, o 10:18

1. http://www.frsky-rc.com/product/pro.php?pro_id=113
2. http://www.frsky-rc.com/product/pro.php?pro_id=137

O tym ze są 2 wersje zczailem się jak szukałem na HK apki. Zdziwił mnie lekki rozstrzal cenowy pomiędzy nimi i moje pytanie o różnicę pomiędzy nimi.

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 5 kwie 2015, o 11:55

Z tych specyfikacji nie wynika. Ale słyszałem ze nowsze wersje mają normalniejsza baterie niż ta pierwsza wersja. Wiec może o to chodzi?
Stara wersja ma nimh 800 7.4v co jest po prostu śmiesznościa w sytuacji gdy wchodzi w niego lipo 2000+ mah 3s...
Awatar użytkownika
niebochod
Elita forum...
Posty: 715
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 42 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: niebochod » 5 kwie 2015, o 21:34

Ekspertem od Taranisów nie jestem, ale natknąłem się na taką informację:
Różnice względem wersji X9D (bez Plus)
- Wyświetlacz o lepszym kontraście i dwóch kolorach podświetlania
- Wbudowany moduł sygnalizacji wibracjami
- Poprawiona słyszalność komunikatów głosowych
- Akumulator 7.2V o pojemności zwiększonej do 2000 mAh (poprzednio 800 mAh)

(źródło)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 5 kwie 2015, o 21:42

Jeśli tak to spoko. To wyjaśnia różnicę w cenie.
Awatar użytkownika
Xeo
Elita forum...
Posty: 506
Rejestracja: 12-11-2013
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Podziękował: 195 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: Xeo » 6 kwie 2015, o 10:35

Kwestia czy jest to warte dopłaty ~50$?

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 6 kwie 2015, o 12:22

Wyświetlacz - obecny jest ok. Pewnie da się lepiej ale nigdy nie poczułem żeby coś brakowało...
Wibracje - hmmm... nie wiem. Nie mam i nigdy o nich nie myślałem. Jakbym miał to pewnie bym korzystał choć nie wiem w czym. Timer mi odlicza słownie minuty wiec to lepsze niż wibry morsem ;) ale lepiej mieć niż nie mieć.
- slyszalnosc - rozumie co do mnie baba mówi, wiec chyba nie jest źle
- pakiet - i tak polecam lipo 2000+ mah 3s. Wiec nie ma znaczenie jaki dadzą bo i tak durny nimh ładowany noc całą przez nadajnik...
Podsumowujac moim zdaniem różnica nie jest warta 20$... ale gdybym nie miał wyboru to i tak bym kupił tego taranisa.
Awatar użytkownika
Xeo
Elita forum...
Posty: 506
Rejestracja: 12-11-2013
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Podziękował: 195 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: Xeo » 6 kwie 2015, o 14:48

Dlatego już prawie jestem zdecydowany na zakup wersji "bez plusa" bo dodatki w tej cenie jakoś do mnie nie przemawiają za lepszym lataniem. Tak będę miał apke z odbiornikiem za ok 200$. Poczekam jeszcze bo moze wyjdzie z bk Taranis z walizka za 170 parę $ tylko bym musiał mode zmienić z 1 na 2

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 6 kwie 2015, o 14:55

Gdzie sprzedają po 200 z odbiornikiem?
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 6 kwie 2015, o 14:56

Walizkę olej, chyba ze chcesz w niej quada wozić czy cus
Na nadajnik jest zbyt duża i przez to mało praktyczna. Juz lepiej se zwykły ochraniacz z HK kupić.

Wróć do „Frsky”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości