Frsky Horus X10S

Najlepsze bo ma miruuu
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 7 gru 2018, o 22:03

Mirek a czy nie na odwrót?? Podczas bindowania pojawia się taki indeks zaczynajacy sie od 0 i każdy kolejne bindowanie zwieksza ten numerek o 1.
Możesz zrobić na radiu setup ze Np Align 450 ma indeks 0 i np Ohxy ma index 0. Wtedy mozesz mieć np jeden odbiornik i przekladać do modeli. Nie wydaje mi się, żeby do jednego setupu mogłeś zbindować kilka odbiorników. Byś musiał wtedy wybierać kilka indeksów. Czy ja źle doczytałem???
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 7 gru 2018, o 22:09

mwx pisze:
windcatcher pisze:Ix12 ma to samo co inne speki od lat czyli 11ms oraz 22ms i podobnie zwalnia w trybie użycia bardzo wielu kanałów. Prędkość podawana jest podczas bindowania.


A wymyślili już jak zrobić failsafe na więcej niż 1 kanał?


Lata temu jeśli nie od początku, odbiorniki zwykłe i te nowe SRXL mają FS na wszystkie kanały (kiedyś sprawdzę z ciekawości na jakimś luźnym odbiorniku).
Satelitki nie mają jako takiego Failsafe bo one nie były planowane jako niezależne odbiorniki tylko rozszerzenie i uzupełnienie zwykłych RX.
Z czasem satelitki zaczęły pełnić rolę małych i szybkich odbiorników w świecie heli a potem quadów i tutaj pojawiła się potrzeba, którą muszą wypełnić programiści FBL oraz FC.
Chłopcy z braina i vbara szybko sobie z tym poradzili robiąc FS na Throttle i choć mogliby zrobić na inne kanały to jakoś im nie zależy (pytałem i są przeciwni).
Chłopcy z CF, BF i innych już lata temu wprowadzili opcje FS dla satelitek, które konfigurujesz z CLI.
Z tego co pamiętam bo ostatnio trochę porzuciłem quady to można sobie ustawić co kto lubi ale z reguły ludzie robią STABI i mały gaz do wylądowania.
Nawet mój ZOHD Orbit z BG w swoim żyrku ze stabilizacją ma zakodowany FS, który odcina gaz, odpala stabi i zeruje A i E na satelitce dsmx.
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 7 gru 2018, o 22:28

Macgyverek, tak możesz sobie w nadajniku zrobić model "heliki" i latać na nim wszystkimi helikami. Wiem bo sprawdzilem i poleciałem oxy2 na wybranym w nadajniku quadzie :D

Wystarczy że zbindujesz kolejny model z numerem, który już podałeś w innym wcześniej.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 7 gru 2018, o 22:31

No tak, ale za każdym razem musisz zmienić numer w pozycji bind. Nie zrobisz tak aby zbindować np 3 nadajniki do jednego modelu na raz.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 7 gru 2018, o 22:58

miruuu pisze:Dokładnie. Model match jest, ale jeśli mialbys dwa tak samo ustawione w nadajniku modele, możesz ustawić żeby oba chodziły na jednym ustawieniu i wtedy nie musisz wybierać jak Pietrek że gałka 1 albo gałka 2. Robisz wtedy model "gały" i obie, ale tylko one latają na danym modelu.


miruuu pisze:Macgyverek, tak możesz sobie w nadajniku zrobić model "heliki" i latać na nim wszystkimi helikami. Wiem bo sprawdzilem i poleciałem oxy2 na wybranym w nadajniku quadzie :D

Wystarczy że zbindujesz kolejny model z numerem, który już podałeś w innym wcześniej.


Chłopaki - nie załamujcie mnie. Przecież Spektrum ma tę funkcjonalność.
Model Match opatentowali najpierw ale do wybranego modelu można sobie zbindować wiele odbiorników lub satelitek (jedno nie wyklucza drugiego).
Dodanie kolejnych odbiorników nie usuwa poprzednich więc nawet nie trzeba tego robić razem - choć można na przykład przez splitter lub odbiornik z obsługą 2-5 satelitek.
Jak ktoś chce to tak robi a potem lata kilkoma quadami lub kilkoma helikami na tym samym modelu.
Oczywiście trzeba myśleć i uważać bo pomimo, że mamy model match to sami robimy mu override łącząc kilka modeli w jeden.

Spektrum nawet pozwala sterować nimi na raz w tym samych czasie jeśli ktoś chce być takim debeściakiem - próbowałem quadami, szybko lądowałem.
Tak więc @Pietrek i wszyscy inni, którym przeszkadza długa zmiana modeli mogą sobie zrobić jeden brejnomodel i dobindować do niego kilka heli.
Można też używać na modelu lub makiecie kilku odbiorników aby wykorzystać na przykład 12 kanałów na dwóch tańszych odbiornikach po 6 kanałów każdy lub trzech po cztery :)

https://www.youtube.com/watch?v=FKWB0zk76EA
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Pietrek
wcześniej: Piotr G
Posty: 970
Rejestracja: 13-07-2015
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 51 razy

Postautor: Pietrek » 7 gru 2018, o 23:20

eeej co mnie mieszacie w te wasze wywody??? :obrazony:
w spektrumie zmiana modelu to 2 klikniecia (więc chyba to nie jest długo) i dokładnie chcę tak mieć, każdy z osobna. ;)
aaa i spektruma też chcę dalej mieć bo to dobra apka. :mrgreen:
Pozdrawiam...
Piotr
--------------
nie potrafię ale spróbuję się nauczyć...
XL power 380 / XL power 550 / DX9 / Traxxas e-revo 1:16
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 7 gru 2018, o 23:27

Można podpiąć kilka Rx do jednego modelu, choćby po to, by wykorzystać redundancję, którą obsługują wszystkie nowe odbiorniki FrSky. Bez tego by się nie dało.

windcatcher pisze:
mwx pisze:
windcatcher pisze:Ix12 ma to samo co inne speki od lat czyli 11ms oraz 22ms i podobnie zwalnia w trybie użycia bardzo wielu kanałów. Prędkość podawana jest podczas bindowania.


A wymyślili już jak zrobić failsafe na więcej niż 1 kanał?


Lata temu jeśli nie od początku, odbiorniki zwykłe i te nowe SRXL mają FS na wszystkie kanały (kiedyś sprawdzę z ciekawości na jakimś luźnym odbiorniku).
Satelitki nie mają jako takiego Failsafe bo one nie były planowane jako niezależne odbiorniki tylko rozszerzenie i uzupełnienie zwykłych RX.
Z czasem satelitki zaczęły pełnić rolę małych i szybkich odbiorników w świecie heli a potem quadów i tutaj pojawiła się potrzeba, którą muszą wypełnić programiści FBL oraz FC.
Chłopcy z braina i vbara szybko sobie z tym poradzili robiąc FS na Throttle i choć mogliby zrobić na inne kanały to jakoś im nie zależy (pytałem i są przeciwni).
Chłopcy z CF, BF i innych już lata temu wprowadzili opcje FS dla satelitek, które konfigurujesz z CLI.
Z tego co pamiętam bo ostatnio trochę porzuciłem quady to można sobie ustawić co kto lubi ale z reguły ludzie robią STABI i mały gaz do wylądowania.
Nawet mój ZOHD Orbit z BG w swoim żyrku ze stabilizacją ma zakodowany FS, który odcina gaz, odpala stabi i zeruje A i E na satelitce dsmx.


Rozumiem dlaczego zabytkowe satelitki 2 generacje wstecz nie mają Fail Safe, ale dlaczego współczesne tego nie potrafią to już nie.
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 8 gru 2018, o 00:17

mwx pisze:
Rozumiem dlaczego zabytkowe satelitki 2 generacje wstecz nie mają Fail Safe, ale dlaczego współczesne tego nie potrafią to już nie.


Hmm.. Taką mają politykę albo są za wygodni żeby to zmienić... :(

Satelitki starsze i nowsze srxl traktują jako dodatek do czegoś co ma mieć swój failsafe czyli odbiornika, fbla, fc i koniec końców failsafe jest.
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 8 gru 2018, o 05:39

Pietrek pisze:eeej co mnie mieszacie w te wasze wywody??? :obrazony:
w spektrumie zmiana modelu to 2 klikniecia (więc chyba to nie jest długo) i dokładnie chcę tak mieć, każdy z osobna. ;)
aaa i spektruma też chcę dalej mieć bo to dobra apka. :mrgreen:
Pietrek, kupując spektruma a do tego jeszcze lans-blacka powinieneś był się liczyć z tym, że narazisz się na zazdrość innych :D
Awatar użytkownika
Pietrek
wcześniej: Piotr G
Posty: 970
Rejestracja: 13-07-2015
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 51 razy

Postautor: Pietrek » 8 gru 2018, o 09:06

No wiem wiem zazdrośnicy, ale żeby od razu tak publicznie. :D
Pozdrawiam...
Piotr
--------------
nie potrafię ale spróbuję się nauczyć...
XL power 380 / XL power 550 / DX9 / Traxxas e-revo 1:16
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 8 gru 2018, o 09:10

Na privie tez po Tobie jedziemy :D
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 8 gru 2018, o 09:53

windcatcher pisze:Satelitki starsze i nowsze srxl traktują jako dodatek do czegoś co ma mieć swój failsafe czyli odbiornika, fbla, fc i koniec końców failsafe jest.


... na jednym kanale :vhappy:
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 8 gru 2018, o 09:58

mwx pisze:
windcatcher pisze:Satelitki starsze i nowsze srxl traktują jako dodatek do czegoś co ma mieć swój failsafe czyli odbiornika, fbla, fc i koniec końców failsafe jest.


... na jednym kanale :vhappy:


Przecież pisałem, że to zależy od programisty FBL lub FC. Mogą napisać FS dla satelitki na wszystkie kanały i niektóre kontrolery tak to obsługują :)

Zadzierasz z najpopularniejszym odbiorniczkiem na świecie ;)
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 8 gru 2018, o 10:18

Tak czy inaczej - mając najlepszy na świecie nadajnik (iX12) i jedyny słuszny FBL (brain) masz do dyspozycji FS wyłącznie na gazie.

Z ciekawości - co robi brain z pozostałymi kanałami jak wyłączysz nadajnik?
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 8 gru 2018, o 10:25

mwx pisze:Tak czy inaczej - mając najlepszy na świecie nadajnik (iX12) i jedyny słuszny FBL (brain) masz do dyspozycji FS wyłącznie na gazie.

Z ciekawości - co robi brain z pozostałymi kanałami jak wyłączysz nadajnik?


Robi to co developerzy uznają za najbezpieczniejsze czyli utrzymuje ostatnią komendę.

Dyskutowałem z nimi ten temat parę razy ale uparcie twierdzą, że najlepiej aby po utracie linku model leciał tak jak leciał z odciętym gazem.

Jak się nad tym głębiej zastanowić to mają rację bo nienaturalne wyzerowanie kanałów mogłoby dać dziwne efekty w heli.

Poza tym utraty linku bywają chwilowe więc lepiej aby FS nic nie zmieniał na innych kanałach na wypadek odzyskania linku.

Ja sugerowałem opcję FS na rescue lub autolevel razem z odciętym gazem ale nie przemawia to do nich z uwagi na powyższe.
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 8 gru 2018, o 10:38

windcatcher pisze:Ja sugerowałem opcję FS na rescue lub autolevel razem z odciętym gazem ale nie przemawia to do nich z uwagi na powyższe.


A ja sobie to tak po prostu ustawiłem :D

I to działa. Wyłączam Tx - maszyna się poziomuje i powoli przechodzi do opadania płozami w dół.
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 8 gru 2018, o 10:57

mwx pisze:
windcatcher pisze:Ja sugerowałem opcję FS na rescue lub autolevel razem z odciętym gazem ale nie przemawia to do nich z uwagi na powyższe.


A ja sobie to tak po prostu ustawiłem :D

I to działa. Wyłączam Tx - maszyna się poziomuje i powoli przechodzi do opadania płozami w dół.


Demonstracja, demonstracja :)
Najlepiej na G700 ;)
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 8 gru 2018, o 11:33

Czyli pitch dajesz na katy dodatnie czy na 0.??
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 8 gru 2018, o 11:37

Pitch lekko na +. Silnik i tak wyłączam ze względu na bezpieczeństwo. Chodzi o to żeby nie zaczął spadać za szybko i zdążył wytracic energię w wirniku. Nie wyląduje sam, ale przynajmniej walnie na płozy i na minimalnych obrotach.

W 380 działa, zakładam ze 700 też by dała radę, ale nie wiem czy będę testować na 700 ;)
Awatar użytkownika
windcatcher
Dr Glut
Posty: 2300
Rejestracja: 10-08-2013
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 155 razy

Postautor: windcatcher » 8 gru 2018, o 11:38

Demonstracja, demonstracja :)
iX12, O210,W360,T470,GX380,D420,P425,... --> Pozdrawiam Michał

Wróć do „Frsky”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość