Spektrum DX6 / DX7 / DX8 / DX9

Najlepszy sposób na powiększenie... anteny...
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 21 lis 2010, o 00:17

trochę dziwne to co piszesz bo ja nic innego oprócz zmiany prędkości piro nie zauważam ( pomija wychylenia drąga)

jak masz symka to sprawdź sobie jak to działa, gdzy zmienisz tą wartość w apce - oczywiśćie w symku ustaw gyro HH
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 21 lis 2010, o 00:24

To zależy jaki jest typ zyra: czy "klasyczne" czy AVCS. "Klasyczne" (te najtańsze) rozumie sygnał z odbiornika jako rozkaz osiągnięcia wychylenia łopatek i koniec a AVCS rozumie jako rozkaz osiągnięcia konkretnej prędkości kątowej obrotu i stosownie do tego reguluje wychylenie łopatek. Niemniej prawdą jest że TA jest ostatecznością.
Wymieniłem wszystkie trzy bo wszystkie wpływają na ogon.
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 21 lis 2010, o 14:46

Roadie, a jaką masz odległość kulki na orczyku i jakie żyrko?
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Roadie
Stały bywalec...
Posty: 130
Rejestracja: 15-09-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Roadie » 25 lis 2010, o 23:12

Zyroskop to Gy401 Futaby. A jaka odleglosc - nie wiem. W pozycji neutralnej jest pionowo - tyle wiem:)
Waszych porad jeszcze nie sprawdzalem - ciagle pada. Od wczoraj w moje lapska wpadla tez gra na ktora czekalem 5 lat i prawdopodnnie wylacze sie na pare tygodni hehe.
No chyba, ze bedzie naprawde dobra pogoda.
T-Rex 450 SE v2, DX6i, G4.5
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 26 lis 2010, o 01:59

jaka to gra?
Roadie
Stały bywalec...
Posty: 130
Rejestracja: 15-09-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Roadie » 26 lis 2010, o 11:41

Gran Turismo 5 :mrgreen:
T-Rex 450 SE v2, DX6i, G4.5
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 26 lis 2010, o 11:46

Roadie pisze:Gran Turismo 5 :mrgreen:

Zamiast za Gran Turismo trzeba się brać za Phoenix RC albo RealFlight... :)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Roadie
Stały bywalec...
Posty: 130
Rejestracja: 15-09-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Roadie » 26 lis 2010, o 12:21

Bedzie ciezko, choc ostatnio odpalilem symulator i nadal lata mi sie latwiej w realu. Poza tym nie chce sie na dobre rozkrecac, poki nie kupie porzadnego serwa ogonowego, a to nastapi dopiero po nowym roku. Do tego w ogole przydaloby mi sie ogolne nastawienie helika bo nie moge wyeliminowac sciagania w prawo (mechanika wyglada na OK, cyfrowo jest wszystko tez chyba OK, ale trymer nie pomaga w 100%). Poki co latam sobie rekreacyjnie w kolko, choc ciagnie mnie do petli i jakis prostych manewrow, ale tak jak mowie - przekreca mi sie na prawo i wychodzac z zakretu (nie mowiac o petli) musze szybko sprawdzic czy czasem sie nie przechyla i nie probuje wyladowac na dachu mego auta.
A ogon wlasnie ustawilem za pomoca RUDD - zjechalem na 50% i dziala ciut wolniej, ale niemal w calym zakresie ruchu drazka. Potem zmienie lopaty (zeby w razie kreta nie oplakiwac karbonowych hehe) i pojade przetestowac.
Pytanie tylko - co to znaczy INH? Mozna je tez ustawic na dodatnie wartosci ale nie widze roznicy.
T-Rex 450 SE v2, DX6i, G4.5
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 26 lis 2010, o 12:26

Roadie pisze:co to znaczy INH? Mozna je tez ustawic na dodatnie wartosci ale nie widze roznicy.
INH (Inhibit) = zablokowany/nieaktywny
W tym przypadku dotyczy EXPO czyli krzywej wykładniczej - INH = linia prosta. wartość = "gięta"

-> Zaawansowane funkcje aparatur komputerowych

Obrazek
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
misiol
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 7
Rejestracja: 26-01-2011

Postautor: misiol » 3 lut 2011, o 21:17

1. Prawdopodobnie w wersji 1.4 oprogramowania (które mam zainstalowane fabrycznie) zawarte są wstępne ustawienia kilku modeli, w tym Trex700E. Niestety nie mogę tego za zadne skarby odnaleźć gmerając w menu. Poproszę wiec o uświadomienie mnie przez kogoś, kto ma na ten temat wiedzę.
2. Czy zetknął się ktokolwiek z takim dziwnym problemem: Mianowicie przy próbie rejestracji DX8 na www producenta, za żadne skarby nie wchodzi mi numer seryjny (próbowałem z pięćdziesiąt razy z różnymi drobnymi modyfikacjami), boję się, że jak nie zarejestruję, to nie będę miał dostępu do update ?.
3.czy bezpiecznie jest pociągnąć kabelek do telemetrii bezpośrednio z pakietów 12S, aby mierzyć napięcie tychże ? nadmieniam, że ten kabelek ma naprawdę tyci przekrój.
4. To samo dotyczy pomiaru RPM, czy połączenie tegoż sensora (następny tyci w przekroju kabel) bezpośrednio z regulatorem jest bezpieczne ?
5. Czy mam może darować sobie telemetrię w Trex 700E ?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi
Trex 700E +Helicommand Rigid+Pyro+Jive120
2 Trex 250
Mini protos
Stretch Protos
Vapor CX
AR Drone
Outlaw Thundertiger speedboat
Mini Revo Mamba Pro
Spektrum Dx8, Dx6i, Dx3R
Awatar użytkownika
sulek
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 20
Rejestracja: 21-10-2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 2 razy

Postautor: sulek » 3 lut 2011, o 23:18

ad3. tyci przekrój jest IMO na korzyść. Tym przekrojem telemetria ma za zadanie tylko "podglądać" pakiet a konkretnie jego napięcie. Nie płynie tam praktycznie żaden prąd. W razie skuchy (jakieś zwarcie w wyniku awarii) taki kabelek jest bezpieczniejszy, bo się przepali stanowiąc naturalny bezpiecznik.
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
Sebus
Stały bywalec...
Posty: 166
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Nowa Sól
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Sebus » 8 lut 2011, o 10:26

minelo sporo czasu od twojego posta. Czy mozesz podzielić się wiedzą? Coś załatwiłeś? Potrzebowałeś dowodu zakupu?
Rexy:250,450,600N,700N. Sirocco, SM50E i wiele innych
------>SYMULATOR to PODSTAWA!<-------
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 15 lut 2011, o 23:37

Witajcie!
Popełniłem na portalu obszerny opis nowego dziecka Spektrum:
http://www.heli-team.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1529:spektrum-dx10t-radio-do-wszystkiego&catid=39:aparatury&Itemid=90
Z niecierpliwością czekam na Wasze pierwsze opinie!

Luke

Obrazek
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 15 lut 2011, o 23:42

Już przecieram okulary, zaraz weźmiemy Lukasia na tapetę :hammer:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 16 lut 2011, o 08:22

Bardzo ładny art, fajne radio, podoba mi się ten motyw z wymiennymi modułami przełączników. Ale 1600$ na radio od Spectrum nie wydam! Mając już do dyspozycji tyle kasy na radio wolałbym dołożyć nawet drugie tyle i Graupnera z profesjonalną konwersją na 2,4G (o ile taka istnieje) lub Futabę kupić. No i nadal ciekaw jestem ceny tego czeskiego wynalazku.
Piotrek
Awatar użytkownika
Scroller
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 53
Rejestracja: 13-05-2010
Lokalizacja: Edinburgh, Scotland
Podziękował: 3 razy

Postautor: Scroller » 16 lut 2011, o 08:43

Luke, przede wszystkim duży plus za podłączenie konkretnego wątku do artykułu!

Radio wygląda świetnie, a możliwości wymienione przez producenta imponujące. Zainteresowały mnie szczególnie drążki, które mają być super-precyzyjne. Cena - zaporowa ;) Myślę, że będzie się dobrze sprzedawać, jeśli nie będzie miało błędów w oprogramowaniu. Bo jeśli wyjdą babole tak jak przy DX8 to będzie klęska...

Dzięki za obszerny artykuł! Tak trzymać!
--
Pozdrawiam,
Paweł
T-REX 800 PSO AP | T-REX 500 ESP | SPEKTRUM DX7S & DX9 Black Edition
tomek68
Domownik forum...
Posty: 339
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Drogheda
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 7 razy

Postautor: tomek68 » 16 lut 2011, o 09:24

miszcz_waw pisze:Bardzo ładny art, fajne radio, podoba mi się ten motyw z wymiennymi modułami przełączników. Ale 1600$ na radio od Spectrum nie wydam! Mając już do dyspozycji tyle kasy na radio wolałbym dołożyć nawet drugie tyle i Graupnera z profesjonalną konwersją na 2,4G (o ile taka istnieje) lub Futabę kupić. No i nadal ciekaw jestem ceny tego czeskiego wynalazku.


Chyba 1600 $ to przesada wygląda na 1100$ za spectrum a 1000$ za jeti.http://www.espritmodel.com/index.asp?PageAction=VIEWCATS&Category=1045
Heli pilots live in a world full of vibration
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 16 lut 2011, o 11:02

Dzięki dzięki.

Wątki staram się przyklejać konkretne wówczas, jeśli temat wydaje się ciekawy. W przypadku DX10 nie miałem wątpliwości.
Artykuł to dość dokładne (mam nadzieję) tłumaczenie opisu aparatury ze strony producenta. Jak odkopię coś więcej, to dopiszę. Tłumaczenie instrukcji obsługi chyba nie ma sensu :vhappy:

Luke
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 16 lut 2011, o 21:23

Umówmy się, że to apka głównie dla światka modelarzy niemieckich. Trzeba przyznać, że rozwojowa z minimum ograniczeń dla fantazji. Te wymienne panele z pstrykami to typowe pragmatyczne podejście Niemców. Wszystko ma być "kompletną paczką". Wtedy kasa ma mniejsze znaczenie. Szczególnie jak ktoś zrobi wielgachną makietę z wieloma bajerami.

Trzeba przyznać, że panel do latania samolotami przedni - z szelkami da się długo i wygodnie. Akku wystarczy na jakieś 12 godzin pracy...
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
private9
Stały bywalec...
Posty: 210
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 7 razy
Kontaktowanie:

Postautor: private9 » 19 lut 2011, o 23:40

Fajna apka, jeszcze bardziej fajniejszy art, ale obok skrytki na drobiazgi, brakuje mini barku, chociaż na 100ml ŻG.
Pozdrawiam,
Arek.

Wróć do „Spektrum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron