Spektrum DX6 / DX7 / DX8 / DX9

Najlepszy sposób na powiększenie... anteny...
Awatar użytkownika
Scroller
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 53
Rejestracja: 13-05-2010
Lokalizacja: Edinburgh, Scotland
Podziękował: 3 razy

Postautor: Scroller » 20 lut 2011, o 01:23

private9 pisze:Fajna apka, jeszcze bardziej fajniejszy art, ale obok skrytki na drobiazgi, brakuje mini barku, chociaż na 100ml ŻG.


Arek, możesz zaprojektować specjalną buteleczkę o kształcie pasującym do skrytek DX10 i sprzedawać. W późnej jesieni i zimie zbyt gwarantowany :D
--
Pozdrawiam,
Paweł
T-REX 800 PSO AP | T-REX 500 ESP | SPEKTRUM DX7S & DX9 Black Edition
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 20 lut 2011, o 02:16

Jest rozwiązanie... Trza se kupić czapkę na dwie puszki Coli i podawać złoty napój wężykiem...
A dłonie niech spoczywają na pulpicie dla chwały modelarstwa... :banana:

Kiedyś żona mnie spytała - "A po co kupiłeś ten plast-coś tam do polerowania lakieru auta?"
O nieee... To do skrzydeł...
To się nazywa poświęcenie. A wy chcecie gorzałę pić latając... Tfu, wstydźcie się... :mad2: :twisted: :roll: :wow2:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Kowal
Lider forum...
Posty: 2896
Rejestracja: 18-01-2011
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 208 razy
Podziękowano: 254 razy

Postautor: Kowal » 20 lut 2011, o 09:22

Gmeracz pisze:A wy chcecie gorzałę pić latając... Tfu, wstydźcie się.


Dzisiaj, to ja tylko płyny bezprocentowe przyjmuję....


Cena? Moim zdaniem normalna, jeżeli faktycznie ma tyle funkcji i takie możliwości. Może po tylu latach pojawił sie konkurent dla sławnych i jak do tej pory niepokonanych MPXów ???


Ja osobiście kupiłbym sprawdzone MPX4000 z modułem 2.4, zamiast kupować radio, które wyglądem przypomina mikser połaczony z pralko-suszarką, grabiami, dywanem i laptopem. Mój wybór byłby taki, ponieważ nie jest to radio sprawdzone. Poczekam na opinie ludzików no i pracę :-/ .
A tak poza tym, to znając życie, za jakiś czas wszyscy je będziemy mieli. Sam się kiedyś broniłem rękami i nogami przed tym, żeby zastapić moje kochane, słodkie, piękne, funkcjonalne profesjonalne promegazaje$%$#@$&^ 3030 innym radiem. A kupiłem w USA, nieznane wtedy w Polsce X9303. Dolar był tani, po 2 zł............... Bardzo przyjemne były wtedy zakupy modelarskie...........


Tak trochę poza tematem.
Jest to jedyne forum i portal, gdzie można się dowiedzieć czegoś konkretnego na temat rc. Zauważyłem, że inni tylko kopiują informacje i newsy z tego forum. TAK TRZYMAJCIE CHŁOPAKI, bardzo mi się podoba. Zamiast jakiegoś głupiego onetu czy innego smoleńska ustawiłem wasz portal jako stronę startową.
Z lotniczymi pozdrowieniami,
Piotrek "Kowal" Kowalski
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 20 lut 2011, o 09:29

Kowal pisze:Zamiast jakiegoś głupiego onetu czy innego smoleńska ustawiłem wasz portal jako stronę startową.

ja już od dawna mam ustawiony Heli-Team.pl jako stronę startową. Tutaj na prawdę dzieje się coś wartościowego w porównaniu do innych portali, na których króluje komercja...
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 20 lut 2011, o 15:58

No żesz ja Cię kręcę i nie mogę! Ale poleciały peany :kopara: Za moment pierwsze urodziny Heli-Teamu, nie wypstrykajcie się ze wszystkich komplementów ;)

I bez off-topów proszę :hammer: Gadamy o DX10 !!! :thumb:

Luke
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Roadie
Stały bywalec...
Posty: 130
Rejestracja: 15-09-2010
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: Roadie » 4 mar 2011, o 21:49

Kazdy lukruje, wiec ja jak zwykle pojade na przekor:
1) Design mi sie nie podoba. Drazki sprawiaja wrazenie bycia zbyt blisko siebie (choc pewnie w realu tak nie jest). Cala apka sprawia wrazenie plaskiej. Sam wyglad sprawia jednak wrazenie bardzo solidnego urzadzenia, ale dokladac plastikowe, szare przelaczniki, do high endowego aluminiowego urzadzenia, to troche klops.

2) DX10 na pewno nie jest skierowany do klienteli mojego pokroju, wiec nie bede mowic o cenie czy elektronice w n iej zastosowanej - ale nie moge - jako kierowca RC nie wspomniec o funkcji sterowania autem - zapytam krotko? Jak?
Nie wyobrazam sobie sterowania autem za pomoca drazkow po prostu, wiec taki extras traktowalbym raczej jak funkcje latarki w telefonie komorkowym.

3) Poczakajmy jeszcze na porownanie z konkurencja.
T-Rex 450 SE v2, DX6i, G4.5
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 4 mar 2011, o 22:28

Roadie, jakie qrna auto? Przecież od lat robi się wyspecjalizowane apki dla kołowców z pokrętłem.
A w sumie... Kiedyś nie było takich i jeździliśmy, więc nie widzę problemów. Tyle że do precyzyjnego sterowania kierunkiem trzeba zrobić sobie nakładkę z pokrętłem, aby obrotem przesuwać drążek.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Beier
Stały bywalec...
Posty: 108
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Beier » 18 mar 2011, o 21:04

Odpuściłem sobie. Błędy dotyczą pamięci modeli pozycje 11-20. Jako, że mam jeden helik i jeden samolot nie bardzo mi się uśmiechało wysyłanie apki i czekanie na nią nie wiadomo ile... SCORPIO Polska zadeklarowało się, że o ile pojawi się oficjalna informacja na stronie Spektrum to oni oczywiście zajmą się egzemplarzami objętymi akcją serwisową. Oficjalna informacja pojawiła się i znajduje się tutaj więc jeżeli ktoś jest chętny to dzwonić do w/w firmy. Tyle udało mi się ustalić.
T-Rex 700 Nitro LE
DX7
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 4 maja 2011, o 13:29

Jak powszechnie wiadomo pakiety do tych nadajników są wyposażone w małą, trudną do zdobycia wtyczkę a i częste rozłączanie jej nie służy. Żeby uniknąć niedogodności związanych z ładowaniem przez gniazdo na obudowie (Uwaga! ma odwrotną niż zwykle polaryzacje - minus na bolcu) a dodatkowo umożliwić łatwą wymianę pakietów (zapasowy NiMH można kupić za przysłowiowe grosze) można wstawić sobie standardowe złącze np JST-XH

Obrazek

Dzięki temu mając drugi pakiet z analogiczną wtyczką można go mieć przy sobie i w razie potrzeby błyskawicznie wymienić (oczywiście nie w czasie lotu :) )
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Scroller
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 53
Rejestracja: 13-05-2010
Lokalizacja: Edinburgh, Scotland
Podziękował: 3 razy

Postautor: Scroller » 4 cze 2011, o 18:44

Przyznaję, że zaczyna mnie troszkę denerwować, że co jakiś czas pojawiają się takie "kwiatki". Szczęśliwie nie mam jak na razie żadnych objawów opisanych w artykułach dotyczących defektów DX8.

Ale moje radio jest z tej "puli", która jest obarczona największą liczbą defektów - HS009X. I tak się zastanawiam, czy pomimo tego iż nie dzieje się nic złego powinienem odesłać radio do sprawdzenia.

Co o tym myślicie?
--
Pozdrawiam,
Paweł
T-REX 800 PSO AP | T-REX 500 ESP | SPEKTRUM DX7S & DX9 Black Edition
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 4 cze 2011, o 20:13

Wolałbym odesłać i mieć pewnie parę tygodni przestoju i nie czekać aż coś się pojawi i przemielić na przykład 700 z ziemią...
Piotrek
Awatar użytkownika
Kosmo
Domownik forum...
Posty: 281
Rejestracja: 25-02-2011
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: Kosmo » 5 cze 2011, o 09:39

Paweł a Ty dalej się tym martwisz... po co w ogóle o tym myślisz, skoro Twoje radio działa dobrze? Nawet Futaba może w każdym momencie odmówić współpracy. Daj na luz i nie szukaj u siebie na siłę problemów ;) :)
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 5 cze 2011, o 11:44

Wiesz Kosmo... Wcale się nie dziwię obawom Pawła bo nie ma nic gorszego jak brak zaufania do radia. Szczególnie gdy coś ci nagle się stanie, jakieś dygnięcie albo dziki manewr i weź teraz kombinuj, czy to jeszcze moja wina czy już radio świruje...

@Paweł, sugeruję zdroworozsądkowo przeanalizować podane objawy usuwane poprawkami i zastanowić się, czy tak w ogóle masz szanse na "wdepnięcie" na którąś z usterek :nw:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
chorus
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 50
Rejestracja: 07-07-2010
Podziękował: 3 razy

Postautor: chorus » 5 cze 2011, o 11:58

Kupowanie wszelkich nowości jest obarczone ryzykiem. Lepiej odczekać rok, dwa lata by większość błędów została poprawiona i wtedy zdecydować się na zakup.
Innego wyjścia nie ma :!:
Robert
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 5 cze 2011, o 20:02

chorus pisze:Kupowanie wszelkich nowości jest obarczone ryzykiem. Lepiej odczekać rok, dwa lata by większość błędów została poprawiona i wtedy zdecydować się na zakup.
Innego wyjścia nie ma :!:

Klienci (niezależnie do branży/towaru) dzielą się na trzy grupy:
- 1 - kupujących najnowsze, ciepłe nowości natychmiast jak się pojawią na rynku i dla nich cena nie gra roli
- 2 - odczekujących czas niezbędny na usunięcie chorób wieku dzieciecego bo nie lubią niespodzianek
- 3 - czekają aż produkt staje się "obsolete"/"phase-off" czyli wychodzi z rynku - najczęściej po znacznie obniżonych cenach
No i pytanie jakie są nasze preferencje... :)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
przynenta
Stały bywalec...
Posty: 163
Rejestracja: 21-05-2011
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: przynenta » 4 sie 2011, o 18:26

Witam,

Jak już nie raz wspominałem, czarną magią jest dla mnie programowanie elektroniki w heli.

Pytanie prawie teoretyczne.

Kupuję używkę heli bez apki i odbiornika. Gdzie/Jak mam szukać informacji by zaprogramować apke dla danego modelu
Pozdrawiam
Tomek

Spekrtum DX7;PhoenixRC; Blade mCPx; Blade MqX; Copterx 250 SE - do modernizacji ;Copter 450 V2 SE z FLYMENTOR
Gaui X5 FES Super Combo
Awatar użytkownika
AdamskY
Elita forum...
Posty: 674
Rejestracja: 05-07-2010
Lokalizacja: Ostróda
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: AdamskY » 4 sie 2011, o 19:39

helika programujesz pod apke. tzn serwa, Gyro i ESC podpinasz pod odpowiednie kanały w odbiorniku ( tzn kanały jakie są w apce podporządkowane ku temu) , wybierasz rodzaj tarczy, i dalsze ustawienia podstawowe. Potem skoki serw, krzywe gazu i Pitch. Kazdy helik ma te sama zasadę programowania. Serwa muszą działać tak samo w 450 jak i 600, Gyro tez

Kazda apka ma indywidualne ustawienia i pod nią trzeba dopasować podłączenie w odbiorniku.
Ostatnio zmieniony 4 sie 2011, o 20:08 przez AdamskY, łącznie zmieniany 2 razy.
Adam®
www.adam-rcmodel.eu
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 4 sie 2011, o 19:40

Pierwszą i najważniejszą czynnością jest ustawienie w apce typu modelu HELI, bo bez tego niektóre potrzebne później funkcje są niewidoczne.
Druga i też najważniejsza to ustalenie typu tarczy modelu i ustawienie jej w apce : najpopularniejszym jest 120 stopni, ale zdarzają się 90 i 140 st.
Po tym wszystkim masz zapewnioną prawidłową obsługę tarczy i dostępne wszystkie funkcje do późniejszej regulacji.

Jeżeli podasz typ apki możemy pomóc ci to poustawiać.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
przynenta
Stały bywalec...
Posty: 163
Rejestracja: 21-05-2011
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: przynenta » 4 sie 2011, o 20:05

Ok, Spektrum Dx7 , mam zamiar zintegrować ja z CopterXem 250 SE
Pozdrawiam
Tomek

Spekrtum DX7;PhoenixRC; Blade mCPx; Blade MqX; Copterx 250 SE - do modernizacji ;Copter 450 V2 SE z FLYMENTOR
Gaui X5 FES Super Combo
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 4 sie 2011, o 22:17

DX7 w pigułce:

setup: HELI, 3 SERVOS 120

podłączenie:
#1 - THROTTLE (ESC)
#2 - AILE (boczne serwo tarczy)
#3 - ELEV (środkowe serwo tarczy)
#4 - RUDD - wejście główne na żyro
#5 - GEAR/GYRO - wejscie sterujące na żyro
#6 - AUX/PIT - drugie boczne serwo tarczy

regulacja:
1) ustawić REVERSy serw tak by pracowały zgodnie co do osi/płaszczyzny
2) ustawić SWASH MIXy by 1)+ właściwe kierunki
3) SUBTRIMY 2,3 i 6 dla 50% gazu (poziomowanie tarczy w środku) - dla ułatwienia ustawić krzywą skoku 0-50-50-50-100
4) TRAVEL ADJ MIN/MAX 2,3,6 - poziomowanie tarczy w 0 i 100% gazu
5) rewers #4 i revers gyro
6) regulacja limitów gyro (serwo)
pieszczoty...

sterowanie żyro mozliwe na dwa sposoby zależnie od ustawienia SETUP
1) GEAR->GYRO - wtedy w menu ADJUST jest GYRO i tam sie ustawia czułość itp
2) GEAR->GEAR - wtedy ustawia się TRAVEL ADJ (mniej wygodne) lub MIXerami (bardziej wygodne) -> Żyroskop w DX7 / DSX7. Miksery uzupełnienie instrukcji
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...

Wróć do „Spektrum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron