Nadajniki, odbiorniki - pytania, wybory, dyskusje...

Jaki wybrać, o co kaman...
Awatar użytkownika
private9
Stały bywalec...
Posty: 210
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 7 razy
Kontaktowanie:

Postautor: private9 » 27 wrz 2010, o 20:53

Ramotny pisze:A Castle to nie jest znana marka?


Znana, nie znana, u mnie działa w dwóch modelach. Ala sprawa dotyczyła modułu nadawania a nie zasilania. Swego czasu latałem na Hitec Optic, do helika specjalnie kupiłem odbiornik QPCM z podwójną przemianą, 2 m-czny odbiornik w locie zamarł, i model spadł, nawet autosa nie zrobiłem bo zblokował serwa. To tylko modele, kiedyś każdy spadnie, ważne żeby spadł bezpiecznie dla otoczenia.
Pozdrawiam,
Arek.
Awatar użytkownika
Bartoszko
Stały bywalec...
Posty: 240
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 59 razy

Postautor: Bartoszko » 10 paź 2010, o 12:16

Witajcie..

Pomożecie..? ;)
Chcę ustawić FS w swoim odbiorniku i nie bardzo wiem jak.. Może ktoś miał już przyjemność dokonywać takich sztuk..?
Po wyłączeniu radyjka - silniki w moim samolocie pozostają załączone na około 50%, a chciałbym, aby się wyłączały.. Stery są ok.. Pozostają w neutrum..
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 11 paź 2010, o 10:22

Bartoszko pisze:Witajcie..

Pomożecie..? ;)
Chcę ustawić FS w swoim odbiorniku i nie bardzo wiem jak.. Może ktoś miał już przyjemność dokonywać takich sztuk..?
Po wyłączeniu radyjka - silniki w moim samolocie pozostają załączone na około 50%, a chciałbym, aby się wyłączały.. Stery są ok.. Pozostają w neutrum..

W Twojej PCMce jest osobne menu do ustawiania pozycji FailSafe lub HOLD każdego kanału - str.24 manuala.
Ustawa gaz jaki chcesz, przełącz kanał gazu na FS i naciśnij CLR żeby zapamiętać.

PS: FS w RD921 ma dwa tryby różniące się zachowaniem serw - nie mam instrukcji przed oczami ale o ile pamiętam to jest tak:
1 - włączenie bez sygnału z nadajnika ustawia serwa w pozycji z bindowania a zanik w czasie lotu pozostawia w ostatniej znanej pozycji (Fail Safe)
2 - włączenie bez sygnału z nadajnika ustawia serwa w pozycji z bindowania a zanik w czasie lotu przesuwa do pozycji z bindowania (Preset Safe).
Gaz w obu przypadkach ta samo: włączenie bez sygnału z nadajnika ustawia brak sygnału gazu a zanik w czasie lotu ustawia minimum.
Tryb 1 ustawia się pozostawiając zworkę do końca procesu bindowania a #2 - zworkę usuwa się po włączeniu odbiornika ale przed włączeniem nadajnika
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Beier
Stały bywalec...
Posty: 108
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Beier » 4 lis 2010, o 14:54

A mogę skromnie zapytać po co Ci aż 12 kanałów? Latasz makietami?
T-Rex 700 Nitro LE
DX7
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 4 lis 2010, o 15:02

Beier pisze:A mogę skromnie zapytać po co Ci aż 12 kanałów? Latasz makietami?

12 kanałów / 6 kanałów na model = 2 jednocześnie w powietrzu ;)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 5 lis 2010, o 09:07

Ramotny pisze:
Beier pisze:A mogę skromnie zapytać po co Ci aż 12 kanałów? Latasz makietami?

12 kanałów / 6 kanałów na model = 2 jednocześnie w powietrzu ;)

Niestety tymrazem sie pomyliles :hammer: 3 jednoczesnie......... na ziemi, wodzie i w powietrzu :banana:

Obrazek
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 5 lis 2010, o 09:30

Max S pisze:
Ramotny pisze:
Beier pisze:A mogę skromnie zapytać po co Ci aż 12 kanałów? Latasz makietami?

12 kanałów / 6 kanałów na model = 2 jednocześnie w powietrzu ;)

Niestety tymrazem sie pomyliles :hammer: 3 jednoczesnie......... na ziemi, wodzie i w powietrzu :banana:

Obrazek

No wiesz... ja tylko o helikach. Roszerzając powyższy punkt widzenia można by mieć 6 autek na raz... tylko paluszków zaczyna brakować :)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 5 lis 2010, o 10:15

Max, jeszcze trochę a ten Twój fragment podłogi z kafelków otoczony szarymi dywanami stanie się sławny. Na tylu zdjęciach się pojawia. Taki piedestał chwały ;)
Piotrek
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 5 lis 2010, o 10:46

miszcz_waw pisze:Max, jeszcze trochę a ten Twój fragment podłogi z kafelków otoczony szarymi dywanami stanie się sławny. Na tylu zdjęciach się pojawia. Taki piedestał chwały ;)

Miszczu tez tak sobie pomyslalem w czoraj ze kilku ludzi bedzie znalo kazda flize u mnie w przedpokoju :)
moze ktos doradzi z mienic miejsce do zdjec czy przestac robic zdjecia :?:
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 5 lis 2010, o 10:49

Max S pisze:
miszcz_waw pisze:Max, jeszcze trochę a ten Twój fragment podłogi z kafelków otoczony szarymi dywanami stanie się sławny. Na tylu zdjęciach się pojawia. Taki piedestał chwały ;)

Miszczu tez tak sobie pomyslalem w czoraj ze kilku ludzi bedzie znalo kazda flize u mnie w przedpokoju :)
moze ktos doradzi z mienic miejsce do zdjec czy przestac robic zdjecia :?:

Max... już się przyzwyczailiśmy :) i do miejsca i do zdjęć... nie zmieniaj i nie przestawaj ... pliz :)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 5 lis 2010, o 10:53

Ramotny pisze:No wiesz... ja tylko o helikach. Roszerzając powyższy punkt widzenia można by mieć 6 autek na raz... tylko paluszków zaczyna brakować :)

No ale 6 autek na raz to i tak wszystkie skrecaje w jedna strone jak przekrecisz kierownica a w przypadku ziemi wody i powietrza to by bylo ciekawe co by autko i lodeczka zrobily jak bym helikiem wywinol flipa :D :D
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 5 lis 2010, o 11:04

Max S pisze:
Ramotny pisze:No wiesz... ja tylko o helikach. Roszerzając powyższy punkt widzenia można by mieć 6 autek na raz... tylko paluszków zaczyna brakować :)

No ale 6 autek na raz to i tak wszystkie skrecaje w jedna strone jak przekrecisz kierownica
eee tam - w 12-kanalówce to 2 autka były by na joyach a reszta na pokrętłach :). No z gazem gorzej...
Max S pisze:a w przypadku ziemi wody i powietrza to by bylo ciekawe co by autko i lodeczka zrobily jak bym helikiem wywinol flipa :D :D
kangura :)
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 5 lis 2010, o 11:05

Ramotny pisze:
Max S pisze:
Ramotny pisze:No wiesz... ja tylko o helikach. Roszerzając powyższy punkt widzenia można by mieć 6 autek na raz... tylko paluszków zaczyna brakować :)

No ale 6 autek na raz to i tak wszystkie skrecaje w jedna strone jak przekrecisz kierownica
eee tam - w 12-kanalówce to 2 autka były by na joyach a reszta na pokrętłach :). No z gazem gorzej...
Max S pisze:a w przypadku ziemi wody i powietrza to by bylo ciekawe co by autko i lodeczka zrobily jak bym helikiem wywinol flipa :D :D
kangura :)


:thumb:
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Awatar użytkownika
Beier
Stały bywalec...
Posty: 108
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Beier » 6 lis 2010, o 08:40

Fajnie, że możemy sobie tutaj pożartować ale ja poważnie pytałem po co 12 kanałów?
T-Rex 700 Nitro LE
DX7
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 6 lis 2010, o 14:34

mi sie widzi ze to nie chodzi o 12 kanałów tylko o funkcjonalność urządzenia. Pewnie ma wiecej ustawien niż 6ścio kanałowce, lepsza elektronika , wysokiej rozdzielczosci potencjometry, może i same materiały użyte do wykonania są z wyższej półki. w zaszadzie pytanie "po co" można dopiąć do wszystkiego.
Po co Ci pakiety ładowalne 10C skoro nie masz takiej ładowarki?
Bo chciałem mieć pakiet 45C a 10C ładowania to efekt uboczni produkcji pakietu o rozładowywaniu 45c

Po co Ci 5 helików, skoro możesz latać tylko jednym?
Nieprawda, na futabie można 5cioma naraz :D

a jak kiedyś widziałeś reklame dodża pikapa i zastanawiałeś się poco mu 450 koni to w reklamie jest odpowoedź
po to by z łodzią na przyczepie komfortowo wyprzedzać pod górkę :lol:

edit:

ach zapomniałem najważniejszego:

Po co My latamy tymi helikami?
Awatar użytkownika
Beier
Stały bywalec...
Posty: 108
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 12 razy

Postautor: Beier » 6 lis 2010, o 17:48

Wiktor pisze:mi sie widzi ze to nie chodzi o 12 kanałów tylko o funkcjonalność urządzenia. Pewnie ma wiecej ustawien niż 6ścio kanałowce, lepsza elektronika , wysokiej rozdzielczosci potencjometry, może i same materiały użyte do wykonania są z wyższej półki. w zaszadzie pytanie "po co" można dopiąć do wszystkiego.
Po co Ci pakiety ładowalne 10C skoro nie masz takiej ładowarki?
Bo chciałem mieć pakiet 45C a 10C ładowania to efekt uboczni produkcji pakietu o rozładowywaniu 45c

Po co Ci 5 helików, skoro możesz latać tylko jednym?
Nieprawda, na futabie można 5cioma naraz :D

a jak kiedyś widziałeś reklame dodża pikapa i zastanawiałeś się poco mu 450 koni to w reklamie jest odpowoedź
po to by z łodzią na przyczepie komfortowo wyprzedzać pod górkę :lol:

edit:

ach zapomniałem najważniejszego:

Po co My latamy tymi helikami?

Obecnie mam tylko jednego helika i tyle mi wystarczy. Przykład z pakietami trochę nietrafiony - to że nie masz ładowarki ładującej 10C to już kwestia pieniędzy i/lub wyboru czy chcesz taką czy nie. Pakiety można lądować mniejszym prądem tyle że trwa to dłużej. Helik potrzebuje do 7 kanałów, chyba że mówimy o makiecie wtedy to już tylko wyobraźnia ogranicza. Z tego co widzę Max S nie ma makiet. Alan Szabo latał na DX7 kupę czasu i jakoś nie narzekał na funkcjonalność. Może tylko 3 mixy może być mało ale większą ilość i to wystarczającą dla helików mają 9-cio kanałówki, więc niech ktoś mi wyjaśni po co 12-stka? Pytam bo już widzę drugi taki przypadek, że ktoś lata 12-tką kiedy 7-ka jest równie wystarczająca i funkcjonalna. Jeżeli tylko chodzi o funkcjonalność to czemu nie 14-tka - ta to już jest pewnie rozbudowana na maxa. Wydaje mi się że chodzi o coś innego niż funkcjonalność i to nazywa się szpan...
T-Rex 700 Nitro LE
DX7
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 6 lis 2010, o 18:05

Moim zdaniem szpan nastąpiłby gdzyby właściciel posiadał to radyjko podpięte do BeltaCp z pożyczonym pakietem. Jednak tu sytuacja wyglada tak ze kolega zaangażował w hobby kilkadziesiąt tysięcy złotych więc futabka to zwykły zakup. To oczywiście moje zdanie ale jeśli trudno Ci przyjąć tą wersję i łatwiej się żyje z poczuciem że to zwykły szpan to niech tak zostanie.

faktycznie można by poklasyfikować apki:
12kanałów - szpan
8kanałów od spektruma - współczucie

edit:
Trochę odbiegamy od tematu
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 6 lis 2010, o 18:25

Zaczynałem od DX6i (nie licząc "aparatury" Esky od Kinga) potem przeszedłem na DX7 a obecnie mam DSX9. Przechodzenie na wyższe modele nie było podyktowane większą ilością kanałów ale większą ilością możliwości nadajnika (elastyczności) - więcej mikserów, bardziej rozbudowanych itp - pozwalających na wygodne dostosowanie zachowania modelu wg moich "widzimisię".
A to że przy okazji można podłączyć "bajery" to zupełnie inna bajka...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
chorus
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 50
Rejestracja: 07-07-2010
Podziękował: 3 razy

Postautor: chorus » 6 lis 2010, o 18:29

Mam Futabę 7C ale bardzo bym chciał mieć 10-cio kanałową. Te dodatkowe kanały i pstryczki mi są niepotrzebne ale taka (i wyższa) aparatura ma już siedmiopunktową krzywą gazu i kątów zamiast pięciu punktów w obecnie posiadanej.
Robert
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3709
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 6 lis 2010, o 18:34

chorus pisze:Mam Futabę 7C ale bardzo bym chciał mieć 10-cio kanałową. Te dodatkowe kanały i pstryczki mi są niepotrzebne ale taka (i wyższa) aparatura ma już siedmiopunktową krzywą gazu i kątów zamiast pięciu punktów w obecnie posiadanej.

I timer sterowany z pozycji drążka czyli liczący faktyczny czas lotu a nie "cośtam"
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...

Wróć do „Ogólnie o nadajnikach i odbiornikach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość