Anteny odbiorników-przedłużenie

Jaki wybrać, o co kaman...
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 3 wrz 2019, o 19:31

Przemyślałem temat i postanowiłem, że wszystko zostanie na tym miejscu co jest obecnie. Jedynie anteny odbiornika usztywnie w patyczkach do uszu i rozstawie je mniej więcej na 90° kierując możliwie jak najbardziej w stronę przodu helika(w przeciwną do esc i silnika), no i poprawię fbla.
aikus pisze:Zamiast przedłużać antenki lepiej wywal cały odbiornik spod tej kabinki gdzieś na boomblock albo gdzieś.

No niestety tego nie zrobie, bo tak naprawdę nie ma gdzie tego umiejscowić. Jest opcja albo na "boomblock" tzn. skrzynke przekazania napędu na ogon jeżeli o to chodzi, ale obawiam się że z wszystkich możiwych miejsc na heliku, to właśnie tam mogą wystąpić największe drgania, wiec fbl odpada no a dla odbiornika to też nie jest chyba najlepsze miejsce, tym bardziej, że anteny dalej będą za krótkie żeby je ustawić na podporach ogona V 90°. Jest jeszcze opcja na płycie podłogowej przy samych pakietach, ale to raczej też odpada. Wogóle konstrukcja tego t-rexa jest taka, że wręcz wymusza upchanie wszystkiego na przodzie helika tak jak to pokazałem na zdjęciu. Oczywiście można sie bawić w mocowania na ramie od zewnętrznej stronie, ale z doświadczenia wiem, że wtedy przy krecie są duże szkody :(
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 3 wrz 2019, o 20:37

Clad pisze:Przemyślałem temat i postanowiłem, że wszystko zostanie na tym miejscu co jest obecnie. Jedynie anteny odbiornika usztywnie w patyczkach do uszu i rozstawie je mniej więcej na 90° kierując możliwie jak najbardziej w stronę przodu helika(w przeciwną do esc i silnika), no i poprawię fbla.


No i gut - będzie okejas ;)


Clad pisze:Jest opcja albo na "boomblock" tzn. skrzynke przekazania napędu na ogon jeżeli o to chodzi, ale obawiam się że z wszystkich możiwych miejsc na heliku, to właśnie tam mogą wystąpić największe drgania, wiec fbl odpada


No co Ty... wszyscy tam mają FBLe... No może nie wszyscy, ale wiele, naprawdę wiełe osób. Wibracje jak masz to wszędzie masz, a jak nie masz to nie masz.
Natomiast boomblock, zwłaszcza jego spodnia część jest najbezpieczniejszym miejscem w heliku w razie kreta.
Górna część różni się tylko tym, żę tam czasami jak masz wyjątkowego pecha to może dotrzeć resztka odłamanej łopaty i skasować FBLa.

Clad pisze:no a dla odbiornika to też nie jest chyba najlepsze miejsce, tym bardziej, że anteny dalej będą za krótkie żeby je ustawić na podporach ogona V 90°.


Nie ustawiaj ich na podporach ogona!! to wcale nie jest najlepsze miejsce!
Nie jest najgorsze, ale wcale nie jest najlepsze.
Zrób tak jak mówisz - usztywnij je w słomkach od patyczków do uszu, ustaw pod kątem 90* (w miarę możliwości) i już.

Clad pisze:Jest jeszcze opcja na płycie podłogowej przy samych pakietach, ale to raczej też odpada.


Absolutnie odpada - pomyśl sobie czym jest pakiet dla fali elektromagnetycznej... Monolityczną nieprzeniknioną metalową pecyną :>

Clad pisze: Wogóle konstrukcja tego t-rexa jest taka, że wręcz wymusza upchanie wszystkiego na przodzie helika tak jak to pokazałem na zdjęciu. Oczywiście można sie bawić w mocowania na ramie od zewnętrznej stronie, ale z doświadczenia wiem, że wtedy przy krecie są duże szkody :(



Nieee tam... Ja miałem T-Rexy, miałem Protosy, miałem dużą i małą gaukę, Logasa...
... Odbiorniki lądowały różnie, ale FBL absolutnie zawsze bez wyjątków lądował na boomblocku.
Odbiornik przeważnie był przyklejony jakoś z boku ramy w tylne części.
a małych helikach na zewnątrz, w dużych w środku.
Awatar użytkownika
Clad
Elita forum...
Posty: 838
Rejestracja: 16-06-2019
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 93 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Clad » 3 wrz 2019, o 22:29

aikus pisze:
Clad pisze: Wogóle konstrukcja tego t-rexa jest taka, że wręcz wymusza upchanie wszystkiego na przodzie helika tak jak to pokazałem na zdjęciu. Oczywiście można sie bawić w mocowania na ramie od zewnętrznej stronie, ale z doświadczenia wiem, że wtedy przy krecie są duże szkody :(



Nieee tam... Ja miałem T-Rexy, miałem Protosy, miałem dużą i małą gaukę, Logasa...
... Odbiorniki lądowały różnie, ale FBL absolutnie zawsze bez wyjątków lądował na boomblocku.
Odbiornik przeważnie był przyklejony jakoś z boku ramy w tylne części.
a małych helikach na zewnątrz, w dużych w środku.

W tym gaui x7 co go miałeś, pakiety są na samym przodzie tak, że jest praktycznie cała rama do dyspozycji na elektonikę-wiem, bo teraz jest mój :juppi: :piwo:
A t-rexy 600tki z tego co wiem, to miały co najmniej dwa umiejscowienia pakietów-albo całkiem z przodu w pionie, albo wzdłuż helika, w poziomie. Ja mam tą drugą opcję, w której praktycznie gdzie byś nie dał odbiornika w ramie (oprócz przodu helika i boomblocka) to będzie przy pakiecie.

Po za tym w temacie o gaui x7 są zamieszczone fotki m.in. te:
Obrazek

Widać na nich odbiornik umieszczony dokładnie tak jak piszesz żeby tego nie robić, choć podejrzewam że taki "ja" tego nie składał. Jest dokładnie po między silnikiem i trzema pakietami, a dodatkowo ma ekrany z aluminum...te osłony lub radiatory-zależy chyba od interpretacji widza :D

Aikus oczywiście nie neguje Twoich wypowiedzi, które są dla mnie ważne i pouczające, tylko widzę że ile osób-tyle opinii na ten temat :readit: . No prawie. Wiec załamując ręce pytam... :dk: jak żyć? :dk: ...
:piwo:
Alzrc x360, T-rex 550E, T-rex 600E, Aurora 9X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 4 wrz 2019, o 09:21

Clad pisze:Widać na nich odbiornik umieszczony dokładnie tak jak piszesz żeby tego nie robić, choć podejrzewam że taki "ja" tego nie składał.




No może i to nie jest krytycznie źle... Ja bym tego tak nie umieścił i tyle.

Clad pisze:Jest dokładnie po między silnikiem i trzema pakietami,


No nie tak pomiędzy tylko na wierzchu, poza tym nie jest tak bardzo istotne gdzie jest odbiornik. Istotne jest gdzie są anteny.

Clad pisze:a dodatkowo ma ekrany z aluminum...te osłony lub radiatory-zależy chyba od interpretacji widza :D


Najbardziej to ozdoby, choć trochę ciepła z bloku niewątpliwie odprowadzają.
Na zdjęciach tylko widać gdzie wchodzą kabelki do anten. Nie widać gdzie się kończą i gdzie są anteny (może ja tego nie widzę).
Jeśli istotnie w środku, gdzieś pod pakietami, to ja bym tego w życiu tak nie umieścił.

Clad pisze:Wiec załamując ręce pytam... :dk: jak żyć? :dk: ...
:piwo:


Latać, jebać i się nie bać!
Ostatecznie Twoje własne doświadczenia i wyrobione na ich podstawie opinie zawsze będą dla Ciebie najcenniejsze!
;)

Wróć do „Ogólnie o nadajnikach i odbiornikach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość