Jumper T8SG

Czyli że inne niż te powyżej...
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 12 gru 2017, o 21:10

Opis radia:
https://www.banggood.com/Jumper-T8SG-Multi-Protocol-2_4G-10CH-Compact-Transmitter-for-Flysky-Frsky-DSM2-Walkera-Devo-Futaba-p-1189811.html?rmmds=search&ID=42482&cur_warehouse=CN

Szybki inbox:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pierwsze wrażenia? No czuć chińskim trampkiem :) Gimbale działają średnio, 2 x tańszy Flysky sprawia wrażenie 5 razy droższego w dotyku i wyglądzie. Menu jest też zdrowo porąbane i rozkmina zajmie pewnie miesiąc. Dobrze, że jest bogato ilustrowana instrukcja pisana zangielszconą chińszczyzną, z pewnością dużo ułatwi :)
Generalnie nadajnik ma służyć wszelkiej maści mikrusom z wbudowanymi odbiornikami i tu powinien sprawdzić się dobrze. Żadnego większego modelu bym mu raczej nie powierzył, ale może z czasem wzbudzi moje zaufanie :)
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 12 gru 2017, o 22:53

Myślałem że ona będzie rozmiaru futaby :-)

Zakleić Jumper, napisem Futaba i na OLXa :P
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
przemek
Elita forum...
Posty: 800
Rejestracja: 22-10-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 95 razy
Podziękowano: 90 razy

Postautor: przemek » 13 gru 2017, o 02:26

Nie widzę absolutnie żadnego podobieństwa :)
Protos Mini i dlugo nic :)
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 13 gru 2017, o 11:11

:-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 13 gru 2017, o 12:05

Oj tam. Numerek się nie zgadza, więc reszta to na pewno przypadek :D
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 19 gru 2017, o 20:42

Jest i mój :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2049
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 19 gru 2017, o 21:35

Mirek a co Cię tak wzięło na tą aparaturę?
Przy twoim Graupnerze wygląda jak zabawka z biedronki
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 19 gru 2017, o 22:55

Haha. Akurat jeśli chodzi o wygląd to bliżej mu do futaby niż biedronki :rotfl2:

Uprzedzając kolejne pytanie - nie, nie sprzedaje graupnera :lol:

Wziąłem Jumpera głównie (jak zwykle) z ciekawości, ale też z kilku innych powodów:
1. Multiprotocol - czyli od tej pory nie muszę kupować żadnego mikrusa w RTFie. Czy to biedronki, czy Wltoysy czy inne hischuje, wystarczy tylko sam model... O ile coraz częściej wszystkie małe gotowce mają możliwość łączenia ze spektrumem, tak graupnera żaden Chinczyk nie chce się dotknąć. Więc mam, tak jak dobrze napisałeś, zabawkę do zabawek.
2. Rozmiar - jest malutki, ale nie za malutki (czego się obawiałem troche). Leży w łapie bardzo fajnie i szczerze mówiąc szkoda, że nadajniki generalnie nie są robione w zbliżonym rozmiarze. Jak dla mnie - wygodniej. Do tego dochodzi wygoda transportu. Mikroheliki i inny badziew często ze mną wędruje, czy to w torbie czy na rowerze latem. Te małe gówienko jestem w stanie upchnać razem z quadem albo mikrohelikiem, pakietami i całym badziewiem w klasycznymm pokrowcu od nadajnika...
3. Cicha nadzieja, że malutki nadajnik idealnie ułoży się w łapkach córy :)
4. Przemek mnie namówił na lizarda więc i tak musiałem wziąć do niego jakiś nadajnik. Miałem do wyboru Flysky po taniości, albo niewiele drożej tego. Dla mnie decyzja była oczywista.

No, a tak poza tym, musze przyznać, że nawet zrobił na mnie dobre wrażenie. Spodziewałem się kompletnego złomexu, rozklekotanego już po samym transporcie, a wygląda całkiem ok. Buda zrobiona estetycznie i dość prezyzyjnie (nie jak np nadajnik od WLtoysa czy Flysky). Nic nie odpada. Menu logiczne i dobrze czytelne. Drążki również ładnie chodzą choć udało mi się tylko doregulować opór na throttle. Pozostałe sprężynki albo są na stałe albo trzeba dłubać głębiej niż próbowałem. Jakieś "ale" mam jedynie do pstryków. Same z siebie chodzą dość ciężko (nie ma tragedii, ale wolałbymm lżej), brakuje pstryka odbijanego i niestety wszystkie pstryki ułożone są od góry. Brakuje mi tych wychodzących od tej stron co antenka.

W środku wygląda to tak:
Obrazek

Pozostaje jeszcze potestować zasięg. To później...
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 21 gru 2017, o 07:59

Przedłubałem ustawienia. Całość bardzo intuicyjna. I oczywiście jest zajeeebista funkcja, którą mógł zrobić Chińczyk w taniochu a nie potrafią porządne firmy w nadajnikach za wielokrotność ceny Jumpera: w pełni edytowalny ekran.

Co prawda na początek jest ustawiony jakiś domyślny, ale praktycznie możemy każde pole na ekranie przesunąć w dowolne miejsce, usunąć lub dodać nowe.
Mamy do wyboru kilka rodzajów pól, np: małe pole z krótką informacją, duże pole w grafiką modelu, mikro pola do pokazania suwaczków, stryków, trymerów itd...
Czyli, że po prostu nakładamy w dowolnie wybrany sposób różne pola na ekran, przypisujemy im informację, którą mają pokazywać i mamy dokładnie to co chhcemy i jak chcemy.

Banał, nie? A jednak... :masakra:
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 21 gru 2017, o 08:52

Uzywam w miojej DEVO 8S tego samego oprogramowania. Jest naprawde super. Można nawet zrobic sobie ustawienia za pomocą symulatora i wgrac jako plik.
Symulator znajduje się tutaj: https://www.deviationtx.com/downloads-new/category/830-emulators. Dla tych aparatur uzywa się symulatora od Devo7e. Zapraszam równiez na grupe na FB DeviationTx gdzie jestem administatorem ;) Jakby ktos miał problem z ustawieniami czegokolwiek w deviationtx to zapraszam.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 21 gru 2017, o 09:39

Daj linka do grupy :)
Awatar użytkownika
Artu
Fochmen
Posty: 3469
Rejestracja: 09-01-2011
Lokalizacja: 52°38'25''N, 20°56'31''E
Podziękował: 163 razy
Podziękowano: 414 razy

Postautor: Artu » 21 gru 2017, o 10:45

Sprawdzałeś zasięg ?
Pozdrawiam, Artur
"...rzeczy niemożliwe do zrobienia robią ci, którzy o tym nie wiedzą"
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 21 gru 2017, o 11:01

Na dniach sprawdzę. Zobaczymy co wyjdzie, choć pewnie w dużej mierze to tez zależy od odbiornika...
Awatar użytkownika
macdos
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 85
Rejestracja: 02-03-2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 7 razy

Postautor: macdos » 25 sty 2018, o 12:17

Dla zainteresowanych pojawiła się nowsza wersja Jumpera na Banggood. Tym razem z czujnikami Halla i dodatkowo wyświetlacz został zmieniony na OLED, plus nowy wygląd oczywiście:
https://www.banggood.com/Jumper-T8SG-Pl ... rehouse=CN
Aparatura jeszcze nie jest dostępna, póki co w statusie "comming soon".
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 25 sty 2018, o 13:26

Oo w takim razie moja aktualna będzie coming soon na naszym lokalnym bazarku ;)
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 25 sty 2018, o 21:31

Póki co pojawił się render a nie nadajnik ;)

Zastanawia mnie jedno - skoro to ogarnia teoretycznie wszystkie protokoły, to po co mu miejsce na moduł Frsky/JR (R.I.P.) ?
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 25 sty 2018, o 21:39

Render jest tańszy i w transporcie i funkcjonalnościach. A poza tym możesz sam sobie dorysować co chcesz. A... i jak kupisz to możesz otrzymać mailem lub sobie sam pobrać :)
Helikoptery
Awatar użytkownika
macdos
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 85
Rejestracja: 02-03-2016
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 7 razy

Postautor: macdos » 26 sty 2018, o 11:06

mwx pisze:Zastanawia mnie jedno - skoro to ogarnia teoretycznie wszystkie protokoły, to po co mu miejsce na moduł Frsky/JR (R.I.P.) ?


Dla protokołów Walkera, DSM2/DSMX, czy Futaba S-FHSS piszą, że działa na full range. Natomiast już przy protokole FrSky, czy FlySky nie piszą, że obsługuje full range. Być może to jest przyczyną tego, że zostawiają alternatywę na zewnętrzny moduł.
Poza tym jak się domyślam nie wszystkie występujące obecnie protokoły da się w prosty sposób skopiować i dorzucić do multi-protokołu.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 28 paź 2018, o 13:33

A co to właściwie jest full range?
Bo mi się zawsze wydawało, że to takie umowne określenie zasięgu. Full range - znaczy, że mogę latać po horyzont albo i ciutek dalej.
Zwłaszcza, że w opozycji nie stoi żadne half range albo coś takiego, tylko raczej park flyer - czyli do akrobata do latania koło nogi.
Jestem w błędzie?



Inna beczka: wydaje mi się, że znalazłem babola w sofcie dokładnie tego Jumpera (wręcz chyba tego egzemplarza) z początku wątku.
Po kolei:
1. Nie ma czegoś takiego jak przedefiniowany zestaw ustawień do samolotu typu delta, czyli, żeby były sterolotki, right? No nie ma. Trzeba sobie wyklikać.
2. Pomyślmy zatem: Dwa serwa, dwa kanały, obydwa sterują jednocześnie tymi dwoma serwami.
3. ELE muszę dokładać po 50% w dwóch mikserach ze znakiem + do dwóch serw.
4. AIL muszę dokładać podobnie, tyle, że do jednego serwa ze znakiem -
5. Punkt czwarty mogę zrobić na dwa sposoby:
- przyjąć dla serwa które ma być ze znakiem - krzywą -50 (tak zrobiłem pierwotnie)
- Jako source wziąć !AIL zamiast AIL (to rozwiązało mój problem o którym za chwilę)

Przy rozwiązaniu pierwszym nie idzie ustawić tego tak, żeby trymery działały tak jak działać powinny. W sensie, albo dobrze działa trymer lotek albo steru wysokości. Ten drugi działa zawsze jakoś krzywo.
Przy rozwiązaniu drugim - trymery bez problemu działają prawidłowo.

Założenie (poprawcie mnie jeśli błędne): Sygnał trymer powinien być dodawany do drążka PRZED jakimkolwiek kolejnym mikserem.

Wniosek: Sygnał trymera jest dodawany w innym miejscu - za krzywą. Skutkiem czego, jeśli odwracam stan drążka przy pomocy krzywej a nie przy pomocy wykrzyknika - trymer się rozjeżdża (zaczyna działać odwrotnie).
Z tego by wynikało, że zaraz za drążkiem, najpierw jest krzywa, a potem dopiero wykrzyknik, co IMHO w ogóle jest bez sensu...

... Ale może to ja gdzieś popełniam jakiś błąd logiczny w rozumowaniu (pewnie tak właśnie jest).


Poniżej - rysunek. Tak to sobie wyobrażam.

Jumper - logika.jpg



Czyli generalnie: jeśli przy pomocy krzywej zmieniam kierunek działania drążka, to trymer się pierdoli.
A w sumie to dlaczego miałbym tego nie robić... ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 28 paź 2018, o 14:20

W niektórych nadajnikach można ustawić jak trymer ma działać w przypadku mixowania. W mojej podróbie dżampera to wygląda tak:

2018-10-28 14.18.42.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Inne marki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości