OMPHOBBY M2

Czyli po prostu Ompy...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 21 lip 2020, o 21:01

Leszcze jesteście... Ja miałem Atari 65XE i stacje dyskietek :D:D
Tatuś się kiedyś szarpnął... Potem stwierdził, że to był kiepski pomysł, z resztą poniekąd słusznie, bo wiadomo już było, że przyszłość należy do pecetów, a w cenie podobnej do tej stacji mógł mi kupic 286 bez dysku twardego...
... Tylko jak sobie pomyślę co ja bym wtedy na tym IBMie robił to wychodzi, że nic.
A na Atari nauczyłem się podstaw programowania... Z resztą ostatecznie peceta i tak dostałem - zestarzał się technologicznie pierwszy jego komputer w firmie jakim był własnie 286, tyle, że z dyskiem twardym (nota bene Seagate 47MB).
...
To wszystko bylo jakieś 30 lat temu.
Atari od tego czasu gdzieś wyparowało.
Pecet - leży dokładnie wiem w którym domu na którym strychu i prawdopodobnie jest sprawny ;)
Awatar użytkownika
przmor
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 80
Rejestracja: 17-05-2020
Podziękowano: 13 razy

Postautor: przmor » 21 lip 2020, o 21:06

Pfff.. też miałem 65XE ze stacją dyskietek i jeszcze z drukarka Star LC20. Później był pierwszy PC 286 16MHz 1MB RAM i monitor VGA monochromatyczny. Twardego dysku nie było tylko jedna stacją dyskietek 5 1/4 cała.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 21 lip 2020, o 21:14

Lc20stke też mialem. Do tej pory w wyobraźni potrafię odtworzyć jej dźwięk :D
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 21 lip 2020, o 22:01

To byly czasy ... pierwsze próby kopiowania dyskietki 5.25 poleceniem diskcopy z gęstej na rzadką oczywiście zakończone niepowodzeniem ... parkowanie dysków twardych ... odpalanie emulatorów cga żeby odpalić grę ... i wypalone na dnie oka literki od gapienia sie w te perłowe monitory.
Sam kompa nie mialem ale w podstawówce prawie codziennie jeździlem na uczelnię gdzie za legitymację dostawałem klucz do pracowni. No i oczywiście 286 i 640kb ram szedł jak burza a teraz 16gb mało.

EDIT
Zapomniałem o powalającej, niemalże odwzorowującej rzeczywistość jakości wydruków z 16sto igłowej OKI.
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 21 lip 2020, o 22:18

No jak weszły kompy to były czasy. Miałem 386 SX 2mb ramu i dysk 40mb. Się działo. 33hz a po włączeniu turbo 66hz. Jak prehistoryka nie mogłem przejść to wyłączałem turbo i już było łatwiej :)
Ale jak wyszedł później wolfstein 3D... to była jazda. Przechodziłem do końca nawet bez "MLI" ;)
Awatar użytkownika
przmor
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 80
Rejestracja: 17-05-2020
Podziękowano: 13 razy

Postautor: przmor » 21 lip 2020, o 22:39

Wpadł mi w rece cartridge z Flight Simulator II na Atari. Do tego obszerna instrukcja i mapy lotnicze. Tak zaczęła się fascynacja lotnictwem. Grafika wyglądała tak:

Obrazek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 21 lip 2020, o 22:54

Don Mirson pisze:Lc20stke też mialem. Do tej pory w wyobraźni potrafię odtworzyć jej dźwięk :D

DOOOKŁADNIE!!!
Mój Ojciec to miał - pierwsza drukarka we fabryce, do drukowania faktur.
Jakbym dobrze poszperał to bym pewnie gdzieś znalazł wydruki pierwszych stron internetowych jakie odwiedziłem (a były to strony https://www.midnightoil.com/ ) z tej drukarki.
Tak to było - dostęp do internetu był rarytasem, więc jak go gdzieś dorwałem to pościągałem sobie wszystko co mogłem na dyskietki, a potem u Ojca w firmie wydrukowałem.
:lol:
Wracając do drukarek - Potem miał takiego jakiegoś większego Stara - nie pamiętam modelu, ale wchodził do niego tractor o szerokości A3 w poprzek. Drukował na nim jakieś raporty czy coś - star brał sobie papier z jednego pudła i samo się to składało w drugim pudle. Był postawiony na starym poniemieckim stoliku na czterech cienkich nogach.
Jak drukował te raporty to stolik aż trzeszczał...
Któregoś razy od tego ciągłego szarpania lewo-prawo, nogi się złożyły i star jebnął o ziemie.
Nawet nie przestał drukować.


MAM!!!!


_buja_w_oblokach _buja_w_oblokach _buja_w_oblokach _buja_w_oblokach _buja_w_oblokach _buja_w_oblokach
Awatar użytkownika
mak
Stały bywalec...
Posty: 170
Rejestracja: 14-06-2019
Lokalizacja: Złotokłos
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 16 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mak » 21 lip 2020, o 23:25

A Banner Manię pamiętacie? :D
77HOBBY.PL :: FrSky :: Spirit System :: XLPower / Protos :: OMP Hobby
Awatar użytkownika
redb
Elita forum...
Posty: 820
Rejestracja: 24-08-2010
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 60 razy

Postautor: redb » 22 lip 2020, o 05:41

No ba ... ile to się nad nim nasiedziałem. Czasem ukradkiem udało się coś wydrukować.
‐------------------‐----------
Hurricane 425 | Belt CP vel. trup | Dron homemade | XL 380 | XL 700
Taranis X9 lite S
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 22 lip 2020, o 07:18

Oj, śmieciuchy... Off-topowcy ;)
A z czymś takim mieli kontakt?

Obrazek
Bo ja tak, produkcyjnie, w byłych zakładach Róży Luksemburg :-). Tak więc jestem podobnie stary, jak Wy ;). W domu pierwszy komputer to Atari 800 XL, z kaseciakiem, a jakże. Siedziało się nad tym do 5 nad ranem i było fajnie, a jak córce (13) pokazałem na emulatorze takiej Atarynki "Boulder Dasha", to tylko wzruszyła ramionami :-).

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 22 lip 2020, o 08:55

Piotr_T pisze:A z czymś takim mieli kontakt?


O kurde... Mera...
Przeskok z tego do dzisiejszych pecetów to mniej więcej jak z lampy na tranzystor...
Gdzie to masz?
To może ta działająca jeszcze? (podanie głosi, że jedna taka MERA cały czas jeszcze działa :D )
Co na tym siedzi? CROOK, czy SOM-3?


Piotr_T pisze:
jak córce (13) pokazałem na emulatorze takiej Atarynki "Boulder Dasha", to tylko wzruszyła ramionami :-).


No a co się dziwisz... A Ty jak w jej wieku reagowałeś np. na "pralkę" sprzed pół wieku w muzeum... ?
Ona takie gierce jak bulder dasz to teraz w telefonie ma ile chce, za darmo i to te takie najgorsze gówniane gry są...
No co poradzisz ;) Postęp idzie w jedną stronę...

Nam też imponują tylko coraz to mocniejsze, lepsze i mniejsze rzeczy.
Komputery zajmujące cały pokój, w którym w dodatku jednocześnie mogło przebywać nie więcej niż 3 osoby, bo inaczej parametry powietrza się zmieniały i komputer się wieszał, wspominamy z ... szacunkiem, uznaniem... sentymentem... nostalgią... Ale efektu wow to one nie robią...
;)

Tak już jest..
O! Lepszy przykład!
A na świeczkę jak popatrzysz?
To co, imponuje Ci taki cud techniki?
Nie bardzo, nie?
Ale za to ultra wydajna latarka 10000 lumenów na powerledzie cree - Aaaa paaanie... fajowa, nie?
;)
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 22 lip 2020, o 12:25

Egzemplarz muzealny, ale fakt jest faktem, że... 30 lat temu taka Merka jeszcze dzielnie chodziła produkcyjnie w "ośrodku" Polamp-Warszawa na Karolkowej i że miałem okazję coś tam sobie na niej poklepać, zakładać taśmy (szpulowe przewijaki taśmowe - pamięta to ktoś?), zakładać papier do drukarek, ładować "Winchestery" (takie wymienne dyski twarde :-) ), odpalać zadania - taka se operatorka. A "mały" mainframe IBM z z/OS na pokładzie w Locie to nie wiem, czy jeszcze nie działa - jak odchodziłem z firmy w 2012 to miał się jeszcze całkiem dobrze i też miałem okazję sobie na nim "pooperować". Ech.... stare czasy...

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
przmor
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 80
Rejestracja: 17-05-2020
Podziękowano: 13 razy

Postautor: przmor » 22 lip 2020, o 14:08

Mama z pracy przynosiła rolki kolorowej taśmy perforowanej szerokości tak na oko 1 cal. Chyba od jakieś maszyny liczacej. Robiliśmy z nich gwiazdki na choinkę :) To był przełom lat 70-80.
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 22 lip 2020, o 14:12

szukam jakichs informacji o omphobby M2 ale chyba zabladzilem... :dk: hmm
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19689
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 22 lip 2020, o 14:32

Musisz się wrócić 30 lat do przodu i powinni wypuścić ompa :)
Awatar użytkownika
Carson
Faraon
Posty: 2201
Rejestracja: 22-05-2018
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 281 razy
Podziękowano: 112 razy

Postautor: Carson » 22 lip 2020, o 14:32

aaa to ide dalej :)
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 22 lip 2020, o 16:08

Mirek posprząta... ;), choć też wnioskuję o wydzielenie wątku w HydeParku o nazwie np. "Zabytki IT, czyli jak to drzewiej bywało".

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15948
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1001 razy

Postautor: aikus » 22 lip 2020, o 20:07

Piotr_T pisze:Egzemplarz muzealny, ale fakt jest faktem, że... 30 lat temu taka Merka jeszcze dzielnie chodziła produkcyjnie w "ośrodku" Polamp-Warszawa na Karolkowej


Jeszcze całkiem niedawno (no z 5 lat temu) gdzieś słyszałem, że jeszcze taka działa...


Piotr_T pisze:Mirek posprząta... ;), choć też wnioskuję o wydzielenie wątku w HydeParku o nazwie np. "Zabytki IT, czyli jak to drzewiej bywało".

.



Chyba było...
Takie wątki szybko umierają niestety...
Bo jak to nie chodzi na 2,4Ghz, nie ma 11kW, łopat 700mm, na pakiety 12S nie jest... albo coś podobnego to tutaj nie ma specjalnego ...
No co, chwilę się powspomina i tyle...
Awatar użytkownika
mak
Stały bywalec...
Posty: 170
Rejestracja: 14-06-2019
Lokalizacja: Złotokłos
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 16 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mak » 23 lip 2020, o 08:48

Wracając do OMP :). Odprawa celna zakończona i choć ciągle jeszcze czekam na części zamienne mogłem przeliczyć wszystko razem. Cena na wersję M2 Exp w dół, a cena M2 V2 znana. Wszystko dostępne tutaj:

https://77hobby.pl/helikoptery-rc-c-49.html

Mam nadzieję, że ceny atrakcyjne. M2 V2 udało się nawet taniej niż na BG (oczywiście biorąc pod uwagę cło, VAT i koszty odprawy, bo jak się komuś uda bez tego, to nie jestem w stanie konkurować).

Paczki z M2 V2 są wydana kurierowi do dostawy, więc jak tylko dojedzie włączam możliwość kupowania. M2 Exp jest już do kupienia (z wyjątkiem Racing Yellow, które przyjadą razem z M2 V2).
77HOBBY.PL :: FrSky :: Spirit System :: XLPower / Protos :: OMP Hobby
Awatar użytkownika
Piotr_T
Elita forum...
Posty: 1278
Rejestracja: 13-06-2017
Lokalizacja: Józefosław
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 94 razy

Postautor: Piotr_T » 23 lip 2020, o 11:28

Czy różnica między wersjami to tylko okucia (plastik / metal) i kolor farby na silniku, czy też coś więcej?

Pozdrawiam,
Piotr.
Wirniki - XL Power 550, Protos Mini 325 3S, OMP Hobby M2 EXP
Skrzydła - Zeta Wing-Wing Z-84 2S, LIDL EDF 2S
FlySky FS-I6X

Wróć do „Ohio Model Planes”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron