Cleanflight not supported

Dział na oprogramowanie niepowiązane z produktem - np zarządzanie flotą, kalkulatory itp
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1514
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 102 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 19 sty 2024, o 19:29

A tak zapodam temat, bo na naszym forum nie widziałem, a w sumie to już będzie ponad pół roku (jak nie lepiej) jak Google i Chrome ubiły funkcjonalność apek przeglądarkowych.
To oznacza, że Cleanflight (ale też Betaflight, iNav) nie odpalają się już. I teraz pytanko: w sumie to jak sobie radzicie? Strasznie mało się słyszy na ten temat, a to przecież powinno dotyczyć wielu userów.
Ja sobie pobrałem jakąś tam portable-wersję Chroma z czasów jak jeszcze obsługiwała Chrome Appsy i tam mam wszystko poinstalowane i jakoś to działa.
Ale w sumie fajne w Chrome Appsach było to, że mogłeś nawet nie mieć laptopa, ale wystarczyło, że kolega na łące miał (i był net) to nawet jak nie miał apki to była raptem chwila żeby zainstalować.
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
lopez
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 31
Rejestracja: 02-05-2018
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowano: 17 razy

Postautor: lopez » 20 sty 2024, o 23:40

juz od lat wiadome bylo, ze zostanie usuniete, równie dawno te apki publikowane sa jako exe na windows, a takze na linux, i maca. BF także na androida. To cały czas te same apki, uruchamiane na silniku chrome, tylko sposób instalacji się zmienił. Jak latasz FPV, to na polu zazwyczaj ich nie potrzebujesz, bo wiekszosć ustawien mozna zmieniac przez OSD. A cleanflight to juz matrwy z 5 lat.
Pozdro,
Romek.
--
Trex 450 Pro+Sport Rotorflight
Awatar użytkownika
zborecque
Lider forum...
Posty: 1514
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 102 razy
Podziękowano: 112 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 21 sty 2024, o 10:13

O, z tymi execami to nie wiedziałem, faktycznie.

Co do tego czy nie potrzebne - nie wiem czy się mogę zgodzić. Mam kupę starego sprzętu (najmłodszy FC jaki mam to może był kupowany z 4 lata temu), mój setup FPV nie miał żadnych opcji OSD a co dopiero ustawiania parametrów FC. Miałem najwyżej kilka prostych OSD wyświetlających parametry lotu itp. Dopiero w zeszłym sezonie przeszedłem na digitala - także nawet chwilowo OSD nie mam, bo moje FC nie obsługują jeszcze tego dla digitala. Wszystkie moje FC jak na razie miałem na CF z jednym wyjątkiem, który miał BF. Wszystko do tej pory zawsze działało i działa nadal, racerki latają, więc nie czułem potrzeby upgradu. Natomiast z ustawień korzystałem od czasu do czasu np. przy zmianie regli czy silników po jakiejś kraksie, albo po prostu z naturalnej potrzeby zwiększenia jakiegoś RATE etc. Dlatego przez te ostatnie lata silnie korzystałem "ze starego" bo nie miałem po prostu potrzeby ulepszania ;-) I tak w zeszłym roku trochę mnie ten ubity CF zaskoczył. Tzn. "zaskoczył" - niby człowiek coś tam słyszał; wiesz, to jest, cytując Bałtroczyka, jak z wódką na imprezie: niby wszyscy wiedzą, że flaszka się kiedyś skończy, ale jak już się kończy to jest zawsze wielkie zaskoczenie.
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC

Wróć do „Software, progware i inne niematerialne ..ware”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość