T-Rex 600

Align, Tarot, Alzrc, HK, CopterX i inne kompatybilne wynalazki
Awatar użytkownika
Clad
Stały bywalec...
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Clad » 23 wrz 2019, o 16:23

Oki latałeś już na tych szarych zamiennikach?
Awatar użytkownika
oki188
Stały bywalec...
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: oki188 » 23 wrz 2019, o 20:39

Latałem i wszystko działa super w stosunku do oryginału wydaje się być silniejsze
T-rex 600N / T-rex 450L / Spektrum DX9
Awatar użytkownika
Clad
Stały bywalec...
Podziękował: 18 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: Clad » 23 wrz 2019, o 21:50

Skoro tak twierdzisz to pewnie masz racje. Ja latałem tylko elektrykiem i u mnie pinion dwie przemielił przy gazie gwałtownie na max. Może miałem pecha. Ale na zwykłej białej było OK. Z tego co wiem, to utwardzone były czarne a nie szare. Szare to zamiennik. Możecie mi pokazać gdzie to jest napisane, że szare są lepsze od białego oryginału? Już drugi raz o tym słyszę. I na jakiej podstawie twierdzisz że wydają się być silniejsze?

A łożysko wciskałeś prasą czy wbijałeś? I może kup sobie uchwyt zębatki z łożyskiem na gotowo(chyba nie jest dużo droższe od samego łożyska) i powinno być OK. Może w którejś wersji robili o piczny kłak mniejszą i dlatego Ci się czasem zacina bo łożysko masz większe z innego modelu?
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2019, o 21:58 przez Clad, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Podziękował: 296 razy
Podziękowano: 445 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 23 wrz 2019, o 21:54

Clad pisze:Już drugi raz o tym słyszę. I na jakiej podstawie twierdzisz że wydają się być silniejsze?

Kenobi tak twierdził - to mi wtedy wystarczyło
Helikoptery
Awatar użytkownika
oki188
Stały bywalec...
Podziękował: 10 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: oki188 » 23 wrz 2019, o 22:57

Miałem na myśli wydaje się być mocniejsza patrząc po ilości plastiku. W obu kołach łożysko było wprasowane fabrycznie. Mam kilka łożysk luzem ale nie odważył bym się ich wciskać bez kleju i jakiejś prasy. Obecnie jak już pisałem wcześniej planuje zostać przy nasmarowanym oryginale, zresztą nawet jak się zatnie w locieto na holdzie sprzęgło puszcza więc nie ma źle.
T-rex 600N / T-rex 450L / Spektrum DX9
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Podziękował: 23 razy
Podziękowano: 303 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 23 wrz 2019, o 23:28

Clad pisze:. Szare to zamiennik. Możecie mi pokazać gdzie to jest napisane, że szare są lepsze od białego oryginału? Już drugi raz o tym słyszę. I na jakiej podstawie twierdzisz że wydają się być silniejsze?

Ja mam oryginalne alignowe szare, więc ten kolor nie jest jednoznaczny z byciem zamiennikiem.
Za "moich czasów" nitro oryginalnie miało szare zębatki a białe były tylko w elektrykach. Istotnie te szare miały więcej włókna szklanego w tworzywie, to było widać i słychać. Nie wiem czy zamienników też to dotyczy - wątpię, raczej wykonane są z najtańszego badziewia bez włókna bo ono szybko niszczy formy wtryskowe i produkcja wychodzi drożej.
Kiedyś kupiłem zamienniki kół zębatych napędu ogona ale wyglądają tak tandetnie że prędzej je wywalę niż włożę do zabawki.

Wróć do „Align i jego klony”