T-Rex 450

Align, Tarot, Alzrc, HK, CopterX i inne kompatybilne wynalazki
Awatar użytkownika
edek
Elita forum...
Posty: 582
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: edek » 13 kwie 2011, o 13:40

Ramotny pisze:
edek pisze:No i po co sie czepiasz? Odreagowuj stresy na epheli...

Nie czepiam się tylko próbuję zrozumieć co masz na myśli mówiąc "odwrotnie" bo na mój prosty, chłopski rozum odwrócenie satelitki "na lewą stronę" absolutnie nie zmieni układu anten a tym samym działania satelitki :dk: . Sorki że drążę ale prawdopodobnie czegoś nie wiem albo nie rozumiem :masakra: a chciałbym być mądrzejszy o kolejny kawałeczek cennej wiedzy... :hammer: pliz ... :wall:


Uklad anten,wzgledem odbiornika, zostaje ten sam,ale pisalem,ze w DSM2 tylko jedna antena odpowiada za odbieranie sygnalu - lewa,dlatego nalezy ja wysunac jak najbardziej poza model. W takim ustawieniu jak na zdjeciu ,jesli mode bedzie wisial/lecial z prawej do lewej,sygnal bedzie blokowany przez rame bo cala antenka (lewa) jest za nia schowana.
exTeam Gaui
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 13 kwie 2011, o 13:50

edek pisze:
Ramotny pisze:
edek pisze:No i po co sie czepiasz? Odreagowuj stresy na epheli...

Nie czepiam się tylko próbuję zrozumieć co masz na myśli mówiąc "odwrotnie" bo na mój prosty, chłopski rozum odwrócenie satelitki "na lewą stronę" absolutnie nie zmieni układu anten a tym samym działania satelitki :dk: . Sorki że drążę ale prawdopodobnie czegoś nie wiem albo nie rozumiem :masakra: a chciałbym być mądrzejszy o kolejny kawałeczek cennej wiedzy... :hammer: pliz ... :wall:


Uklad anten,wzgledem odbiornika, zostaje ten sam,ale pisalem,ze w DSM2 tylko jedna antena odpowiada za odbieranie sygnalu - lewa,dlatego nalezy ja wysunac jak najbardziej poza model. W takim ustawieniu jak na zdjeciu ,jesli mode bedzie wisial/lecial z prawej do lewej,sygnal bedzie blokowany przez rame bo cala antenka (lewa) jest za nia schowana.

Tylko jedna? to po co są dwie? dla wyglądu? czy możesz to rozwinąć bo mnie to zaskoczyło.... po co montuje się dwie antenki skoro tylko jedna ma działać? to nielogiczne...
Czy futaba mimo że ma dwie też pracuje tylko jedną?
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
Awatar użytkownika
edek
Elita forum...
Posty: 582
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: edek » 13 kwie 2011, o 13:53

Tak,tylko jedna. Szukam tematu od kilkunastu minut,chyba na RC groups gdzie jest wszystko "pro" opisane ...lepiej bedzie jak go znajde niz zebym sie produkowal i cos przekrecil.
W futabie kazdy "wasek" odbiera.

edit: Placz nie placz,ale tematu nie moge znalesc...przekopalem juz wszystko. Albo go usuneli,ale google mi go ukrylo...Boku sobie nie wyrwe, ale bede szukal dalej.
exTeam Gaui
roki
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 93
Rejestracja: 15-07-2010
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: roki » 13 kwie 2011, o 21:03

Ramotny pisze:
roki pisze:Ja próbowałem szczypcami ale średnio to wychodzi :?

Do takich mikronasuwek są szczypce (praski) ale nie warto kupować jak sie mało robi.
Ja zaginam blaszki małymi bociankami w dwóch etapach - postaram się zrobić tutka. Faktem jest że elegancja umiarkowana ale jak są w obudowie to nie widać.
Alternatywą jest przylutowanie tylko nie należy szaleć z ilością cyny bo sie nie zmieszczą...


Hej,

a widziałeś takie praski gdzieś do kupienia ?
Po google wyszukuje różne :hammer: i nie wiem, które właściwe.
Super byłby ten tutek :nw: :thumb:
chociaż na YT można znaleźć wiele tutków
np.
http://www.youtube.com/watch?v=Fuqiry-DdPQ
Pozdrawiam
Kasper
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 13 kwie 2011, o 22:08

edek pisze:Tak,tylko jedna. Szukam tematu od kilkunastu minut,chyba na RC groups gdzie jest wszystko "pro" opisane ...lepiej bedzie jak go znajde niz zebym sie produkowal i cos przekrecil.
Słabo szukasz :P


Powiem szczerze Edek, myślałem, że to jakieś brednie (bez urazy)... ale znalazłem to:

Wizza pisze:Ok. I'll try and explain this better. Look at a JR/Spektrum Satellite receiver. You will see two little wires, one poking out each side of the satellite receiver. Only ONE of these wires is an ANTENNA. The other wire is called a ground plane/element and it is NOT an active antenna. The radio signal from your transmitter is received on the left-hand wire/antenna of the satellite - the active antenna.

Obrazek

Therefore, you need to very carefully think about how you position and orientate your satellite receivers so that they receive optimum signal.

The short of it - the little wire on the left-hand-side is an ANTENNA. You need to position your satellite so that this antenna (LHS) is pointing out in free air and not against carbon or aluminium....

The little wire on the right-hand-side is NOT an active antenna - it is a ground, and does not actively receive the radio signal.
Więcej tu: http://www.helifreak.com/showthread.php?t=279713&page=2


Także mimo, iż publicznie nie krytykowałem ;) ;) ;) , to zwracam honor :nw: :nw: :nw: bo w myślach zgrzeszyłem :oops: :oops: :oops:


PS. Zawsze się zastanawiałem dlaczego w odbiornikach/satelitach Orange z HK jest tylko jedna antenka... po części powyższe to wyjaśnia...

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Kosmo
Domownik forum...
Posty: 281
Rejestracja: 25-02-2011
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: Kosmo » 13 kwie 2011, o 22:17

Dla mnie to również nowość :shock: Czekałem aż temat się wyjaśni. Dobrze wiedzieć, następnym razem będę zwracał uwagę na ułożenie satelity. Dzięki edek i jedrus :thumb:
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 13 kwie 2011, o 22:29

I jeszcze dla bardzej dociekliwych (ciężki materiał inżynierski :lol: )
http://www.archeli.com.au/forums/showth ... p?t=136223

Myślę, że warto tę informację propagować dalej także na innych forach, bo jakoś dziwnie jestem przekonany, że 99/100 posiadaczy Spektrum/JR o tym nie wie, a mało ich nie jest...

Swoją drogą, że producent o tym nic nie pisze... porażka :gas: :gas: :gas:
Awatar użytkownika
Qugar_
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 98
Rejestracja: 27-02-2010
Lokalizacja: Rogoźno
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 11 razy

Postautor: Qugar_ » 13 kwie 2011, o 23:20

i teraz wszyscy co mają system DSM2 poszli sprawdzić jak mają umieszczone satelitki :vhappy: :rotfl2:
KDS 450SV
EasyGlider PRO
Futaba T8FG
Awatar użytkownika
edek
Elita forum...
Posty: 582
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: edek » 14 kwie 2011, o 00:09

jedrus pisze:
Powiem szczerze Edek, myślałem, że to jakieś brednie (bez urazy)...


Nie szkodzi,ja sie krytyka nie przejmuje :D Zanim cos napisze,weryfikuje to (staram sie)



Dokaldnie tego szukalem...Nie wiem dlaczego nie moglem tego znalesc :S
exTeam Gaui
Awatar użytkownika
miszcz_waw
Elita forum...
Posty: 577
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 38 razy
Podziękowano: 79 razy

Postautor: miszcz_waw » 14 kwie 2011, o 19:48

Nie wiem czy już kupiłeś elektronikę ale dolar leży i kwiczy a tu pojawiły się seciki: (3) Hitec HS-5065MG
Piotrek
Awatar użytkownika
jedrus
Elita forum...
Posty: 599
Rejestracja: 13-05-2010
Podziękował: 69 razy
Podziękowano: 63 razy

Postautor: jedrus » 14 kwie 2011, o 20:07

Wszystko już kupione prawie 2 tyg temu... czekam na te paczki jak ten #$%%##@@&&*^ :masakra: ale dzięki za linka - faktycznie niezła oferta :thumb:

PS. Tak na marginesie na HF co jakiś czas pojawiają się oferty na nowe 3G po 100USD... walczę z sobą żeby nie kupić :evil: :mad2: :evil:
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 15 kwie 2011, o 22:12

Witajcie. Dzis byly testy w powietrzu, ale skaczyly sie niepowodzeniem. Polamane zebatki od walka. Przyczyna: pilot + pakiet zippy 2200 - nie wiedzialem, ze jest juz taki cienki. Podnioslem helika, powisialem chwile, przelaczylem w IU. Silnik wskoczyl na obroty, az tu nagle mi sie lipoguard odezwal. Spanikowalem, i nie potrzebnie za wszelka cene chcialem ladowac. W efekcie zachaczylem o trawe lopatkami ogonowymi i musialem zamawiac zebatki :(

Ponizej jedne zdjecie udalo sie zrobic :D

Obrazek
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
Kosmo
Domownik forum...
Posty: 281
Rejestracja: 25-02-2011
Lokalizacja: Bieszczady
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 13 razy

Postautor: Kosmo » 15 kwie 2011, o 22:28

A pakiet przesunąłeś? łatwiej się teraz kabinkę zakłada?
Dobrze mieć łopatki ogonowe sklecone tak, by w razie zahaczenia złożyły się. Ja dodatkowo przedłużyłem statecznik pionowy o jakieś 1,5 centymetra. Jak narazie bez strat.
roki
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 93
Rejestracja: 15-07-2010
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: roki » 15 kwie 2011, o 22:31

karol pisze:W efekcie zachaczylem o trawe lopatkami ogonowymi i musialem zamawiac zebatki :(

Dlatego pasek jest lepszy :hammer: :D :twisted:
Ostatnio ćwiczyłem autoski i kilkanaście razy przytarłem ogonem o ziemie, trawe... nic się niestało :D

Gratuluje oblotu.
Na HC masz fajne pakiety Turnigy 2200 35C za 11$ lub 40C za 15$... ;)

EDIT.
Kosmo dobrze radzi z mod-em statecznika
Pozdrawiam
Kasper
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 15 kwie 2011, o 22:41

roki pisze:Ostatnio ćwiczyłem autoski i kilkanaście razy przytarłem ogonem o ziemie, trawe... nic się niestało :D

Ja połamałem już parę stateczników ale większy model ma większy impet.
A jeżeli chodzi o te satelitki to jak dla mnie to wielka chamówa że producent tego nie podaje. :gas:
Znowu widzę wyższość Futaby nad Spectrum :banana:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
karol
Elita forum...
Posty: 834
Rejestracja: 25-02-2010
Lokalizacja: Szczecin / Cill Droichid
Podziękował: 62 razy
Podziękowano: 45 razy

Postautor: karol » 15 kwie 2011, o 23:27

Kosmo pisze:A pakiet przesunąłeś? łatwiej się teraz kabinkę zakłada?


Tak, przesunelem pod same serwa. Jednak po podniesieniu helika musialem kontrowac bo helik na ogon lecial

Kosmo pisze:Dobrze mieć łopatki ogonowe sklecone tak, by w razie zahaczenia złożyły się. Ja dodatkowo przedłużyłem statecznik pionowy o jakieś 1,5 centymetra. Jak narazie bez strat.


Kurde ja mialem lekko scisniete. Nie pomyslalem o tym. Coz, co Cie nie zabije to Cie wzmocni :) Zamowilem juz zebatki aligna, ale chyba na probe jakas chinolke zamowie :)
Pozdrawiam, Karol
Awatar użytkownika
edek
Elita forum...
Posty: 582
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: edek » 16 kwie 2011, o 13:21

roki pisze:
karol pisze:W efekcie zachaczylem o trawe lopatkami ogonowymi i musialem zamawiac zebatki :(

Dlatego pasek jest lepszy :hammer: :D :twisted:
Ostatnio ćwiczyłem autoski i kilkanaście razy przytarłem ogonem o ziemie, trawe... nic się niestało :D


Albo jakosciowy plastik,np. Gaui :D W X5 czesto zahaczam ogonem o glebe,musialem nawet zmienic pare lopatek ogonowych bo tak sie zdarly od tego...a nigdy jeszcze nie zdarlem zebatek ogona :)
exTeam Gaui
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 17 kwie 2011, o 21:35

i znów mam do wymiany okucie 3G :masakra:
tym razem bez kreta.
Po ostatnim pakiecie helik bardzo nieliniowo reagował na gaz. Wylądowałem i sprawdziłem - ale nie odkryłem niczego podejrzanego. Zresetowałem APkę, odbiornik i jeszcze raz w górę. Model bardziej odrywał strugi i miał chwile gwałtownego wznoszenia się i opadania (zwalałem na podmuchy wiatru).
Duże szczęście, że dotrwał do końca lotu.
Podczas pakowania zobaczyłem, ze kulka w okuciu jest luźna i sobie lata. Ponieważ i tak się już zbierałem, nie skręcałem jej na polu.
W domu odkryłem, że nie wykręciła się, tylko wyłamała.
Dodatkowo nie była wykręcona np. do połowy (co by tłumaczyło wyłamanie gwintu), ale siedziała tuż przy okuciu. Tylko się buja jak mleczne trójki mojej córy :)
Po prostu dramat...
Fakt, że ufny w swe możliwości :mrgreen: zacząłem bardziej rzucać helikiem po niebie - ale żeby tak...
Miał ktoś podobne objawy ?
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
Ramotny
Administrator
Posty: 3708
Rejestracja: 28-01-2010
Lokalizacja: 52°5'38''N 21°7'3''E
Podziękował: 313 razy
Podziękowano: 294 razy

Postautor: Ramotny » 17 kwie 2011, o 21:42

Marcin "Tymin" miał niedawno lekkiego kreta na 450PRO FBL i też mu się kulka w dźwigni okucia wyłamała (opisał to na epheli ale nie znalazłem postu). Zdaje sie że to wrodzona przypadłość "A"...
Pozdrawiam, Grzegorz
Mieć czy latać? Oto jest pytanie...
roki
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 93
Rejestracja: 15-07-2010
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 4 razy
Podziękowano: 1 raz

Postautor: roki » 17 kwie 2011, o 21:45

Mario
A jak by spróbować okucia z Sport-a :?:
Tak sobie myśle, że skoro kulka jest bliżej osi, to jest mniejsza dźwignia i mniejsza siła działająca na kulkę...

Pewnie tworzę herezję :banana: :gas: :kopara: ale, ja tak to rozumiem :wall:
Pozdrawiam
Kasper

Wróć do „Align i jego klony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości