T-Rex 500

Align, Tarot, Alzrc, HK, CopterX i inne kompatybilne wynalazki
Awatar użytkownika
Psychol
Elita forum...
Posty: 512
Rejestracja: 28-03-2015
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: Psychol » 12 sie 2015, o 16:00

Też o tym myślałem. Nawet nie o otworach tylko o wlotach które kierowałyby powietrze prosto w otwory silnika przy samej płycie, a dalej już silnik zassie sobie sam. Tak samo z przodu, ale nie centralnie na nosie. Raczej po bokach jak w Mikado Logo XXtreme 800. W 700 chyba jest tak samo, ale nie mam pewności. Na razie czekam aż ojciec wróci z wyjazdu żeby móc dalej projektować i wysłać ramę do wycięcia na frezarce z płyty 1mm. Mam nadzieję że do końca sierpnia poskładam całą mechanikę, a we wrześniu zrobię kadłub.
Lataj nisko i powoli... tak mi mowili.
Awatar użytkownika
Extra330
Domownik forum...
Posty: 258
Rejestracja: 23-05-2015
Lokalizacja: Jabłonna
Podziękował: 16 razy
Podziękowano: 14 razy

Postautor: Extra330 » 12 sie 2015, o 21:05

A może, gdyby położyć regulator płasko nad aku, to odsłoniłby się silnik. Wtedy projektując kabinkę można by zostawić go częściowo na widoku dla lepszego chłodzenia. Łatwiej będzie też o kształt aerodynamiczny. Teraz regler jest powyżej silnika
Pozdrawiam Władek
Gaui X2, X5, X7, MX3
Goblin 420, 500HPS3, 700C
Awatar użytkownika
Psychol
Elita forum...
Posty: 512
Rejestracja: 28-03-2015
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: Psychol » 12 sie 2015, o 22:10

Pomysł spoko. Można by też wyciąć zbędny kawałek ramy który robi za podpory półki regla. I wloty za przodu, jak w Logo 800, kierujące strugi na radiator regulatora, a zaraz po nim na silnik. Można też dać bardzo krótkie przewody od regla do silnika. Jak będę miał kompa to się wezmę za ramę V3, w tej konfiguracji i zobaczymy jak wyjdzie. Dzięki za sugestię.

[EDIT] Jako że w przyszłości będę dorabiał do niego płytę silnika z radiatorem nie położę regla płasko, ponieważ nie zmieści się na długość. Pod reglem może też być mocowany BEC. Powietrze wpadające przez otwory na dziobie najpierw będzie chłodziło ESC i BEC, dopiero potem radiator silnika. Jutro odbieram podpory wału :D
Lataj nisko i powoli... tak mi mowili.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 20 wrz 2015, o 05:57

I jak postępy?
Awatar użytkownika
Psychol
Elita forum...
Posty: 512
Rejestracja: 28-03-2015
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: Psychol » 20 wrz 2015, o 13:51

Postępów brak w tej chwili z uwagi na niski budżet. Teraz bardziej w kabinki i belki do G380 idę w moją G380-tkę, oraz ramę do G700. W poniedziałek zamawiam płytę węglową 1,5mm do ram na 700, to od razy wytnę ramy do Speeda może. Generalnie ciężko idzie. Jak będą ramy to poskładam i można oblatywać bez kadłubka.
Lataj nisko i powoli... tak mi mowili.
Awatar użytkownika
Kenobi36
Olimp forum
Posty: 5099
Rejestracja: 01-10-2014
Podziękował: 68 razy
Podziękowano: 508 razy

Postautor: Kenobi36 » 20 wrz 2015, o 17:29

Lepiej kup laminat szklany i zrób próby. Szkoda węgla na testy a po złożeniu zawsze wyjdą jakieś kwiatki :-)
Niech Moc Będzie z Wami,
Ben
DX18 Gasser 700 Goblin 550 Protos Mini
RCmaniak.pl - SAB Goblin, MSH Protos, Spektrum, Fatshark, Cześci Trex, Drony wyścigowe
Awatar użytkownika
Psychol
Elita forum...
Posty: 512
Rejestracja: 28-03-2015
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: Psychol » 20 wrz 2015, o 18:47

Można ze szkła próbę zrobić, celna uwaga. Ale i tak płyty muszę zamówić więc czekanie na razie.
Lataj nisko i powoli... tak mi mowili.
Awatar użytkownika
telemaniak
Elita forum...
Posty: 734
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 44 razy
Podziękowano: 72 razy

Postautor: telemaniak » 20 wrz 2015, o 18:49

Gdzie będziesz zamawiał płyty węglowe?
JR XG8, GAUI X5, GAUI255, MX3 > facebook.com/tufframes
Awatar użytkownika
Psychol
Elita forum...
Posty: 512
Rejestracja: 28-03-2015
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 31 razy

Postautor: Psychol » 20 wrz 2015, o 20:44

U tego samego kumpla który robi dla mnie kabinki i belki. Chcesz jakąś do MX3?
Lataj nisko i powoli... tak mi mowili.
Awatar użytkownika
armagedon
Domownik forum...
Posty: 477
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Myszków
Podziękował: 27 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: armagedon » 20 wrz 2015, o 21:09

No no gratuluję pomysłu i trzymam kciuki za projekt :approve:
Rex 100
Tarot 450pro
Goblin 700 speed
Goblin 700 ważka
Mikado 800
Aurora9
Pozdrawia.Sebastian S.
Awatar użytkownika
telemaniak
Elita forum...
Posty: 734
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 44 razy
Podziękowano: 72 razy

Postautor: telemaniak » 21 wrz 2015, o 07:01

@Psychol - nie wiem - to zależy od ceny. Jakbyś znał ofertę na laminaty węglowe 1,5mm, 1,2mm i 1mm wymiary 500x400mm lub większe, typ 3k splot prosty, połysk lub ukośny w macie (100% carbon) to podziel się proszę. Ceny węgla są zabójcze (niestety).
JR XG8, GAUI X5, GAUI255, MX3 > facebook.com/tufframes
Awatar użytkownika
djziolek
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 37
Rejestracja: 02-06-2016
Lokalizacja: Tarczyn
Podziękował: 1 raz

Postautor: djziolek » 14 cze 2016, o 08:27

Witajcie!

Szanowni obywatele(ewentualnie obywatelki), kupiłem rexa 500 z fbl RJX, TAROT ZYX-S, cyklika na serwach Align DS510 i ogon futaba 9257S.
Dokupilem Turnigy 9xr pro, do tego nadajnik frsky DJT oraz odbiornik V8FR-II(bez telemetrii i ppm). Złożyłem, podłączyłem, ustawiłem i...
Kret.
Ciągnie mi go dziobem z lewo na ogon i to jeszcze z obrotem też w lewo. Próbowałem trymerami to wyciągnąć ale znowu kret. Od momentu oderwania się od ziemi maszyna ucieka, a ja nie mam tyle skill'a by go wyciągnąć.
Próby robione bez wiatru.
Efekt koncowy:
Kupię łopaty 425mm lekko latane, oryginał, zamiennik, cokolwiek.
Podłoga będzie wymieniona dziś wieczorem, bo złamałem mocowanie jednej płozy.

W związku z tym chętnie skorzystam z przyjecielskiej pomocy jednego z doświadczonych forumowiczów który mieszka w Warszawie lub okolicach(najlepiej południowa ściana Warszawy).

Raczej nie należę do głupich, zazwyczaj radzę sobie z problemami natury technicznej. Ale ta nauka może okazać się zbyt kosztowna, dlatego serdecznie proszę o pomoc...
Pozdrawiam
Łukasz


Zmierz dwa razy, utnij raz.
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 cze 2016, o 08:32

Hejka,

Więc po kolei...

Ad 1. Czy mógłbyś uzupełnić profil (awatar+lokalizacja)?
Ad 2. Przeniosłem Twój wątek to istniejącego już (zerknij na strukturę działu - mamy wątki dedykowane niektórym tematom - warto je kontynuować - wtedy inni krócej szuukają a ja krócej sprzątam ;) )
Ad 3. Południowy Wschód czy Połódniowy Zachód? Jak to drugie, wpadnij do nas na Pałacową i po chwili wszystko stanie się jasne :)

Ad 4. Moim zdaniem masz źle ustawiony model, prawdopodobnie już na poziomie Zyxa. Czy sprawdziłes model przed lotem do dobrze reaguje na przechylenia, pochylenia, wychylenia oraz na ruch drążków w nadajniku?
Awatar użytkownika
Pan Byku
Elita forum...
Posty: 1159
Rejestracja: 06-07-2015
Lokalizacja: Głosków Letnisko
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 48 razy

Postautor: Pan Byku » 14 cze 2016, o 09:24

A przede wszystkim, czy dobrze wypoziomowałeś tarczę sterującą?
Poza tym - jak miruuuu wyżej napisał, ustawienia zyx-a. Sprawdzałeś w ogóle przed startem czy wszystko działa w poprawnych kierunkach - kompensacja zwłaszcza?
Widzę w wątku powitalnym, że do tej pory latałeś zabawkami. Dobrze, że zdajesz sobie sprawę, że Trex 500 to już nie jest zabawka, ale warto byłoby jej poświęcić trochę czasu przed pierwszym rozruchem.
Niestety, mimo iż kupiony praktycznie gotowy do lotu, to nie znaczy, że wystarczy podłączyć odbiornik, zapiąć pakiet i w górę... Ale to już wiesz ;)
Więc teraz na chłodno polecam zgłębić wiedzę z podstawowej regulacji śmiglaka i ustawień zyx'a. A potem sprawdzenia przed lotem - obowiązkowo!
Wpadaj do Wincentowa w weekend, popatrzysz, popytasz, polatasz :D
Sie lata.
Pan Buhaj
RC addicted
Awatar użytkownika
djziolek
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 37
Rejestracja: 02-06-2016
Lokalizacja: Tarczyn
Podziękował: 1 raz

Postautor: djziolek » 14 cze 2016, o 10:03

miruuu pisze:Hejka,

Więc po kolei...

Ad 1. Czy mógłbyś uzupełnić profil (awatar+lokalizacja)?
Ad 2. Przeniosłem Twój wątek to istniejącego już (zerknij na strukturę działu - mamy wątki dedykowane niektórym tematom - warto je kontynuować - wtedy inni krócej szuukają a ja krócej sprzątam ;) )
Ad 3. Południowy Wschód czy Połódniowy Zachód? Jak to drugie, wpadnij do nas na Pałacową i po chwili wszystko stanie się jasne :)

Ad 4. Moim zdaniem masz źle ustawiony model, prawdopodobnie już na poziomie Zyxa. Czy sprawdziłes model przed lotem do dobrze reaguje na przechylenia, pochylenia, wychylenia oraz na ruch drążków w nadajniku?



Ad1. Zrobię to zaraz po poczynieniu tego postu.
Ad2. Dzięki:)
Ad3. To bez znaczenia, jestem mobilny, ale przebić się na drugi koniec nie ma sensu, dzięki za zaproszenie, zapewne się pojawię.
Ad4. Tak, sprawdzałem, tarcza przy przechyłach "z ręki" starała się trzymać poziom, więc to powinno być ok. Reakcje na drążki z TX też są odpowiednie.

Powiedz gdzie "Was"(czyli kogo i kiedy?) znajdę na tej Pałacowej?:)
Pozdrawiam
Łukasz


Zmierz dwa razy, utnij raz.
Awatar użytkownika
mikegsx400
Lider forum...
Posty: 1882
Rejestracja: 01-10-2014
Lokalizacja: Pruszków/W-wa
Podziękował: 133 razy
Podziękowano: 163 razy

Postautor: mikegsx400 » 14 cze 2016, o 10:33

Na Reguły chyba bliżej i lepszy dojazd:P
Oba tematy dot. spotkań masz przyklejone w dziale "impresji i spotkania modelarzy"
"...możesz być znacznie szybszy, nie myśl o tym, po prostu to zrób!"
Awatar użytkownika
djziolek
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 37
Rejestracja: 02-06-2016
Lokalizacja: Tarczyn
Podziękował: 1 raz

Postautor: djziolek » 14 cze 2016, o 13:24

Pan Byku pisze:A przede wszystkim, czy dobrze wypoziomowałeś tarczę sterującą?
Poza tym - jak miruuuu wyżej napisał, ustawienia zyx-a. Sprawdzałeś w ogóle przed startem czy wszystko działa w poprawnych kierunkach - kompensacja zwłaszcza?
Widzę w wątku powitalnym, że do tej pory latałeś zabawkami. Dobrze, że zdajesz sobie sprawę, że Trex 500 to już nie jest zabawka, ale warto byłoby jej poświęcić trochę czasu przed pierwszym rozruchem.
Niestety, mimo iż kupiony praktycznie gotowy do lotu, to nie znaczy, że wystarczy podłączyć odbiornik, zapiąć pakiet i w górę... Ale to już wiesz ;)
Więc teraz na chłodno polecam zgłębić wiedzę z podstawowej regulacji śmiglaka i ustawień zyx'a. A potem sprawdzenia przed lotem - obowiązkowo!
Wpadaj do Wincentowa w weekend, popatrzysz, popytasz, polatasz :D




@Pan Byku

Masz na myśli tą łąkę między Henrykowem a Głoskowem?
Chętnie się pojawię, tylko w jakich godzinach przyjechać najlepiej by spotkać kogoś z tęgą głową?
Ja oczywiście butelkę wiskhy ze sobą będę miał, a i na ręce patrzył będę, co by się czegoś nauczyć:)
Pozdrawiam
Łukasz


Zmierz dwa razy, utnij raz.
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 14 cze 2016, o 13:36

Na Reguły masz dojazd lepszy. Napisz kiedy chcesz/możesz wpaść i coś się wymyśli :P
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8
Awatar użytkownika
djziolek
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 37
Rejestracja: 02-06-2016
Lokalizacja: Tarczyn
Podziękował: 1 raz

Postautor: djziolek » 14 cze 2016, o 15:18

lenu pisze:Na Reguły masz dojazd lepszy. Napisz kiedy chcesz/możesz wpaść i coś się wymyśli :P


Na tą chwilę nie chce się umawiać na sztywno, bo zamówiłem dzisiaj łopaty. Powinienem je mieć w czwartek, czyli na weekend można się łapać. Wydaje mi się, że wstępnie sobota późnym popołudniem lub niedziela 16-17:00.
Nie chce też robić problemów i ściągać kogoś specjalnie. Wolałbym się dopiąć do kogoś kto już będzie na miejscu jak już wylata swoje pakiety to mógłby zerknąć na moją maszynę.
Jak narazie mam tylko 2 pakiety, mam nadzieję że wystarczą na ustawienie i chwilę zawisu na próbę.
Pozdrawiam
Łukasz


Zmierz dwa razy, utnij raz.
Awatar użytkownika
lenu
Lider forum...
Posty: 2168
Rejestracja: 13-10-2014
Lokalizacja: Janki - niedługo Wolica :D
Podziękował: 21 razy
Podziękowano: 98 razy

Postautor: lenu » 14 cze 2016, o 16:52

W ten weekend większość osób pewnie będzie w Wincentowie, chociaż może się trafi i ktoś kto zostaje, na pewno nie wszyscy na dwa dni jadą więc w niedziele może trafisz kogoś, albo wpaść do Wincentowa :P
Pozdrawiam, Artur
Goblin 500 / Gaui X3 / w planie 20letnim dużo dużo więcej / DX8

Wróć do „Align i jego klony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości