Walkera - nadajniki, odbiorniki, bindowanie...

Po prostu Walkera.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 29 lip 2016, o 09:02

Co do Walkery wal smiało. Miałem Devo7e, teraz latam na DEVO8S z DeviationTx. Napiszą skąd jesteś. Bo jeśli mieszkasz za tzw "miedzą" to namacalnie łatwiej pomóc i wyjaśnić.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 29 lip 2016, o 09:05

Hej.
Na początku zrezygnował bym z update'ów radia jeśli nie są konieczne.
Czy na tym Devo był już ustawiony ten helik lub jakiś inny?

Najpierw musisz zbindować nadajnik z odbiornikiem, żeby zaczęły ze sobą gadać. Potem odpowiednio ustawić rewersy (kierunki) serw żeby działały w odpowiednią stronę. Potem skorygować wychyły serw co by nie machały za bardzo i za słabo. A potem jeszcze ustawić krzywe gazu i kątów.
Jeśli nie masz żadnego helikowca w pobliżu, który mógłby Ci pomóc w ustawieniach to najpierw zdejmij łopaty główne i ogonowe zanim za cokolwiek się zabierzesz i spróbuj popracować nad zbindowaniem. W różnych radiach różnie się to może odbywać. Jeśli nie wiesz jak to zrobić to wrzuć tutaj te manuale (do radia i do helika też) żeby nie trzeba było szukać.
Jeśli uzupełnisz swój profil o lokalizację to z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdzie się ktoś, kto będzie w pobliżu i będzie w stanie pomóc. Jeśli się nie znajdzie nikt taki to potraktuj to jako wyzwanie, wciągaj wiadomości z forum i pytaj. Na początku wydaje się to okropnie skomplikowane, ale po pierwszych sukcesach jest coraz większa radocha.

Czym latałeś wcześniej? Pytam, bo może już pewne pojęcia nie są Ci obce i nie trzeba będzie ich tłumaczyć bo masz już jakiś punkt odniesienia. Pójdzie sprawniej.
Czy helik jest sprawny i wyregulowany?
:piwo:
"Chwyciło i nie puszcza...
kruuuhy

Postautor: kruuuhy » 1 sie 2016, o 16:10

Po rozmowach z Macgyverek których było sporo rozwiązalismy kilka problemów począwszy od ustawień Apk mianowicie konfiguracji drążków po ustawieniach w emulatorze na komputerze dzięki uprzejmości Macgyverek który mi to ogarnął, luźnych kabelkow na pinach od serw, od luźnego kabelka w głównym silniku. Problemy zostały rozwiązane.
Wcześniej zbytnio nie latalem takim sprzętem zaawansowanym jakieś tam modele Góra dół i wirnik z tyłu lewo prawo więc nie mam doświadczenia w nazwach.
Tak helik latał na początku dobrze nic się nią działo starty łagodne bez wariacji tak samo w powietrzu sterownosc wszystko grało.
Lecz teraz po wszystkich poprawkach naprawach helik próbuje wystartować nie da rady go poderwać a jeśli da to na minimalna wysokość ok 5 cm i zaraz sam próbuje a to jakiegoś nura w przód dawać lub na boki tak jakby nie miał nad nim kontroli ( chociaż wszystko chodzi i normalnie można sterować) tak jakby był bardzo czuły ma drążek aż za nadto. Nawet jeśli nie dotykam prawego drążka przód tył lewo prawo tylko chce wystartować od razu leci w przód.
kruuuhy

Postautor: kruuuhy » 1 sie 2016, o 22:55

Więc po sporych problemach i niedogodnościach, a mianowicie począwszy od problemów z kalibracją drążków poprzez luźne kabelki od pinów w płytce, poprzez urwany kabel od głównego silnika skończywszy na bindowaniu i ustawieniach apk z helikiem. Wszystko tak jakby zostało ogarnięte dzieki wielkiej pomocy i wielu wielu wiadomościach z MacGyverek serio wielkie wielkie dzieki mega pomoc i mam nadzieję że nie tylko raz ;p
Jesli chodzi o helika tak binduje się normalnie. Serwa chodzą normalnie tak jak drążek tak serwo.
Latać latałem ale modelami helika z sieciówek typu góra dół i tylni wirnik lewo prawo nic więcej żadnych innych kanałów. Więc zbytniego doświadczenia nie mam jak i w lataniu tak i w pojęciach.
Namierzyłem już manuala w mojej wersji devo :
http://www.deviationtx.com/user-manual/ ... nual-7e-10
i manual do walkery super Cp
http://www.manualslib.com/manual/966112 ... er-Cp.html
Po usunięciu wszystkich problemów któe się pojawiały nadszedł czas na latanie lecz teraz pojawiają się kolejne w których potrzebuję pomocy.
Helik przed pojawieniem się wszystkich problemów po kupieniu wyjęciu z pudła naładowaniu pakietów latał normalnie tzn. potrafiłem go poderwać bez problemu wylecieć w górę ile mi się podobało przelecieć kawałem wlecieć do garazu z powrtoem wylądować żadnego problemu.
Już po wyeliminowaniu wszystkich problemów chciałem polatać lecz jest problem
Jeśli dam 100 % mocy helik tak jakby słabnie i nie chce się wzbic wysoko tak jakby nie miał siły dodam że kupiłem nowe pakiety zostały naładowane i próbowałem na nich latać. I nic z tego. Czasem z swego początku wzbije się dość wysoko skieruje go na dół i już nawet na 15 cm nie chce się poderwać szoruje plozami po ziemi

Wróć do „Walkera”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości