Walkera - 4F200

Po prostu Walkera.
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 14 lis 2013, o 08:38

E tam, szkoda wracać do tematu. Fajnie że jest i pisze. I tak nas tu dużo nie ma.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 14 lis 2013, o 09:32

Za bardzo nie ma o czym pisać . Heli jeszcze w całości! :thumb: Po dwóch latach przerwy znowu zaczął u nas działać Klub Modelarski. Jest nas aż pięciu ! Czterech z nas lata helikami , przy czym tylko dwóch ( razem ze mną) 450-tką. Pozostałych dwóch - jeden V911 , drugi Lamą. Piąty wyłącznie zajmuje się modelarstwem FSR.

Mamy problem z lataniem większymi helikami. Nie ma gdzie sobie nimi polatać. Duże osiedle , wokół same bloki. Owszem są jakieś małe przestrzenie. Ale co najwyżej można by tam sobie pośmigać jakimś mikrusem.

Niestety z większym heli musimy wybywać poza miasto ( ponad 16km ) na PGR-owskie łąki. I to nie zawsze pozwalają nam tam latać ! :nono: ( Gdy trawa rośnie na siano ). Tak że obaj z kumplem zastanawiamy się nad jakimś dodatkowym mikrusem 6CH.

Tak aby po pracy szybko coś wrzucić na ruszt. I zanim zrobi się ciemno na dworze móc sobie jeszcze pośmigać helikiem gdzieś na trawniku koło bloku. Myślę o V922 albo Waspie 100 Nano CP . Może nawet CPx ?

Są różne opinie na temat tych mikrusów. Jedni wolą Waspa, drudzy V922. W wersji szczotkowej chyba przeważa V922 ? W bezszczotkowej ( niestety V922 nie ma w tej wersji ) niby lepszy jest Wasp CPx.

Chciałem wysłuchać jakichś opinii na temat tych dwóch różnych modeli od ich użytkowników. Na razie cisza! :dk:
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 14 lis 2013, o 12:06

Trochę schodzimy z tematu wątku, ale jeśli chodzi o waspa bezszczotke to jak pisalem na PW - dojdzie to zrobię inboxa.
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 14 lis 2013, o 13:39

O.K. Poczekamy !. Wracając do tego żyra. Kolega najpierw napisał że łopaty wirnika ogonowego nie powracają do neutrum podczas wychylania i puszczania drążka w apce( w pierwszym poście). Potem znowu pisze że wirnik ogonowy nie reaguje na ruchy drążkiem . A helik obraca się cały czas w lewą stronę.

Więc moje pytanie . To w końcu reaguje wirnik na wychylenia drążka lewo- prawo , czy też nie ? W jaki sposób jest sygnalizowany w tym żyroskopie tryb pracy Normal/ HH ? Np. w moim dioda zgaszona- tryb Normal. Dioda świecąca ciągłym światłem - tryb HH.

Przejście z jednego w drugi tryb odbywa się poprzez zmianę czułości żyra pokrętłem w apce. Żyroskop reaguje na to pokrętło ?
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 14 lis 2013, o 15:02

Jak już wspomniałem kolega od tego wątku jest skąpy w informacje i dlatego trudno wysnuć właściwe wnioski.
Jak na razie też jestem skłonny widzieć przyczynę w trybie normal gyra.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 14 lis 2013, o 22:52

gmeraś
na filmiku łopatki nie wracają za drągiem co wskazuje na hh... no chyba ze walkera ma coś inaczej
a skoro walkerka kiedyś działała koledze a teraz lipa tzn nie wolno tego heli odkładać na półkę tylko latać, latać i latać :mrgreen:
LITE
Pierwsze koty za płoty...
Posty: 24
Rejestracja: 22-09-2011

Postautor: LITE » 15 lis 2013, o 00:47

A teraz dalej:
1. Helikopter w czasie startu kręci się powoli w lewo, nie mogę skontrować obrotów,
2. "Na sucho" sprawdzałem dwa tryby pracy żyro i wszystko działa prawidłowo.
W pierwszym trybie pracy po powrocie drążka apki do pozycji "0" ogon pozostaje wychylony i czeka na obrót śmigłowca, dioda na odbiorniku świeci na czerwono.
W drugim trybie ogon działa równo z drążkiem, dioda się nie świeci.
3. Jak dojdą śrubki nagram jeszcze filmik z trybami pracy żyra oraz próbę startu, może to więcej wyjaśni.

Pozdrawiam
LITE
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 15 lis 2013, o 08:09

A kompensacja skoku łopat jest zrobiona ? hmm Może to by pomogło ? :dk:
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 19 lis 2013, o 09:12

Wydaje mi się że nie bardzo. Gdyby tego dotyczył problem to heli mógłby wisieć normalnie a ogon na chwilę by uciekał przy zmianach drążka pitch.

Z powyższych postów wynika że sytuacja wygląda inaczej.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 19 lis 2013, o 13:37

Czyli reasumując ! hmm Rozkręcasz wirnik , helik zaczyna powoli kręcić bączka w lewo . Drążkiem dajesz kontrę w prawo ale heli nie reaguje. Skoro żyro jest w trybie HH ? Nie są powłączane rewersy ani w apce , ani w żyroskopie ?

To tylko moje przypuszczenia. Tylko zakładam że tak jest, bo rzeczywistości nie znam . Nadajnik wysyła sygnał ale żyro poprzez obiornik go nie odbiera. To albo walnięty żyroskop. Albo dokładnie jeszcze raz po kolei przejść procedurę programowania żyra. Sprawdzić żyro, sprawdzić apkę.

Odłączyć zasilanie silnika. Postawić helika na równej powierzchni i obracać ogonem heli raz w lewo ,raz w prawo obserwując jak się zachowuje ślizgacz. Czy się przesuwa w jedną i drugą stronę ?
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 19 lis 2013, o 14:55

prawdopodobnie żyro się nie znacjonalizowało (w tedy nie pracuje) dlatego że nie dostaje sygnału Gain, pewnie kabel padł. Miałem taki przypadek.
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 19 lis 2013, o 16:28

W pierwszym poście autor tego wątku pisze że po wychyleniu drążka łopaty sią wychylają. Lecz po jego puszczeniu nadal pozostają wychylone. Włączony tryb Normal ? Dlaczego podczas rozkręcania wirnika żyro przestaje reagować na ruchy drążkiem ?

Dlaczego w trybie Normal jest reakcja na drążek, a w trybie HH nie? Chyba że żyro nie przełącza się w tryb HH. Już brakuje mi pomysłów ! :wall: Kręcisz pokrętłem czułości żyra w apce i co się dzieje ? Jak się zachowuje helik? W ogóle masz aktywne to pokrętło ? Może przez przypadek je wyłączyłeś .
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 19 lis 2013, o 17:00

Neomutant
pewnie kabel padł
jaki kabel?

bejo
Kręcisz pokrętłem czułości żyra w apce

jeśli to wk2801 to pokręteł brak :masakra:

do autora
mógłbyś chociaż napisać jaką masz czułośc ustawioną albo co zmieniłes że siętak zaczęło srać lub cokolwiek napisać bo inaczej będą tylko strzały a nie rady
Ostatnio zmieniony 20 lis 2013, o 09:12 przez Wiktor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 19 lis 2013, o 18:25

Wiktor pisze:Neomutant
pewnie kabel padł
jaki kabel?

Kabel który idzie od odbiornika do żyro zapewniając Gain/czułość.
Awatar użytkownika
Wiktor
Elita forum...
Posty: 953
Rejestracja: 02-05-2010
Lokalizacja: Wadowice
Podziękował: 130 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: Wiktor » 20 lis 2013, o 09:11

to ja moze przypomnę jak wygląda walkera 4F200 o której mowa w wątku
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i jakiś tam manual
http://www.rchelicopterselect.com/downl ... Manual.pdf

Wróć do „Walkera”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości