Walkera - Dragonfly z400

Po prostu Walkera.
przema436
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Podziękował: 2 razy

Postautor: przema436 » 10 maja 2014, o 16:59

Czesc. Potrzebuje kupic pare zeczy do mojego heli:
serwa,nadajnik,apka,rygiel(jak występował w tym modelu) Co polecacie?
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Podziękował: 1443 razy
Podziękowano: 670 razy
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 12 maja 2014, o 10:07

Szczerze mówiąc odpuściłbym sobie taką ramę i skoncentrował sie od razu na modelu, który umożliwi Ci naukę i w miare sensowne koszty.
Pamiętaj, że pierwsze próby latania to pierwsze krety. A w tym przypadku to upierdliwe wyszukiwanie części zamiennych, z czym będziesz miał problem.
Nie lepiej od razu zainwestować w sensowną ramę? Będziesz się później z nią bujał i generwował sobie niepotrzebną irytację.

Wiem, że nie odpowiedziałem na żadne z Twoich pytań, ale moimm budowę tego helika warto rozpocząć od odpowiedzi na pytanie: czy warto?
Pozdrawiam, Mirek

Trex 500X - trex ratio :) | Trex 470LM - cieszy... | 2x Devil X360 - tak jakoś wyszło... | Oxy 3 - nie po-byku | Oxy 2 - mały, ale wariat... | Reaktor 3D FPV - drugie życie pianki... | Lizard95 - że też mi się drona zachciało.... | Czesia - jeszcze tylko wyniosę choinkę i się za nią biorę... | LaTrax Rally - kazali mi kupić | Graupner MX-20 - działa
przema436

Postautor: przema436 » 13 maja 2014, o 07:17

A czy jak kupie inną rame to niektóre czessci mi podejdą z tego modelu czy będę musiał kompletować wszystko od początku (ogon,kompletna tarcza,zyro,silnik)?
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 13 maja 2014, o 08:18

Będziesz potrzebował wszystko od konkretnej ramy. W tym właśnie problem. Jeśli w tej coś rozwalisz to będziesz potem szukał. Do nauki lepiej wziąć ramę, która będzie w miare dobra, ale jednocześnie w rozsądnej cenie z dobrą dostępnością części. Polecam wszystko t-rexo podobne, czy align czy klony, będziesz miał wszędzie mase części.
Pozdrawiam, Mirek

Trex 500X - trex ratio :) | Trex 470LM - cieszy... | 2x Devil X360 - tak jakoś wyszło... | Oxy 3 - nie po-byku | Oxy 2 - mały, ale wariat... | Reaktor 3D FPV - drugie życie pianki... | Lizard95 - że też mi się drona zachciało.... | Czesia - jeszcze tylko wyniosę choinkę i się za nią biorę... | LaTrax Rally - kazali mi kupić | Graupner MX-20 - działa
przema436

Postautor: przema436 » 13 maja 2014, o 09:45

A możesz mi doradzić jaki heli szukac. Potrzebuje cos do latania na zewnątrz. Teraz 'latam' Dragonfly 4,ale ten model chyba nie zabardzo się nadaje na dwór.
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 13 maja 2014, o 09:49

Niech się eksperci wypowiedzą, ale ja bym polecał iść w klasykę, czyli klasę 450, w zależności od budżetu Align, Tarot, HK... Osobiście uważam, że do nauki nie ma sensu iść w drożyznę bo z pierwszego heli po niedługim czasie i tak niewiele zostanie, ale to kwestsia preferencji.
Pozdrawiam, Mirek

Awatar użytkownika
szkubi
Stały bywalec...
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 8 razy

Postautor: szkubi » 13 maja 2014, o 14:21

Eskpertem nie jestem ale się wypowiem ;D
Dokładnie tak jak mów miruuu celuj w coś bardziej popularnego a tą padakę odłóż na półkę bo przy byle krecie będziesz szukał części często pewnie bez skutku. Ja bym na Twoim miejscu zaczął tak jak ja zacząłem czyli symulator + 450'ka. Ja kupowałem używanego KDS'a i nie musiałem go za pierwszym razem rozkręcać i skręcać bo kupiłem u zaufanego forumowicza ale Tobie polecę jednak kupić jakiś kit, który skręcisz sam i nauczysz się jego budowy (bardzo przydatna wiedza przy odbudowie po kretowej).

Kit np Tarota + elektronika z HK + apka też z HK 9XR lub 9X (ja mam tą pierwszą z modułem FRsky i sobie chwalę). Co prawda pierwsze złożenie trochę Ci pewnie zajmie bo to jednak nie jest takie proste na jakie się wydaje ale z poradnikami z neta spokojnie powinieneś sobie dać radę. Tu masz na przykład poradnik, w którym masz dosłownie krok po kroku wszystko wyjaśnione -> http://everythingcpo.com/rc/heli/450/ a jak dokupisz taką samą elektronikę to już prościej się nie da ;D

Oczywiście między kolejnymi etapami budowy warto pomęczyć symka żeby przy pierwszym rozkręceniu wirnika wymuskaną maszynką nie zaliczyć soczystego kreciska ;p

A jeśli koszty Cię przerosną to niestety pozostaje Ci tylko jakiś mikrus ale lepiej chyba 6ch żebyś już ogarnął podstawy przed dorosłym modelem ;)

A tak na koniec (żeby jeszcze bardziej namieszać) napiszę, że jednak mimo wszystko jeśli ma się jako takie fundusze szarpnąć się na 500'kę. Dużo bardziej przyjazna początkującemu jeśli chodzi o składanie, większe części, trudniej urwać gwint czy zniszczyć jakiś element przy składaniu i oczywiście łatwiej upchać elektronikę. Ale to już w tej chwili tylko oryginał Aligna bo o 500'ce HK można wiele złego przeczytać w necie a Tarot już chyba swojego kitu 500ESP nie tłucze (nie wiedzę go przynajmniej na stronach sklepów). Tarot niby tez=ż nie jest idealny ale nie są to wady, których nie można przeskoczyć - czego na własnej skórze doświadczyłem. A co do lotu to jest dużo stabilniejsza od 450'ki no i części nie są dużo droższe.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem ;)
KDS 450s + KDS K-7XII ---> SPRZEDANY
Tarot 500 ESP złożony i oblatany ;D
Awatar użytkownika
Gmeracz
Global Mod
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 201 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 14 maja 2014, o 17:38

Ja będę sprzedawał swojego Gaui Hurricane 425. Widać go na avatarze.
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
przema436

Postautor: przema436 » 14 maja 2014, o 20:46

Gmeracz za ile go oddasz i co jest w zestawie?
przema436

Postautor: przema436 » 24 maja 2014, o 21:02

Znalazłem pare serw do walkery,ale jedne mają wtyczkę na 2 kablach a inne na 3. Jaka jest różnica pomiędzy 2 a 3 kablami?
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 25 maja 2014, o 20:01

jeden kabel ?
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
miruuu
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: miruuu » 25 maja 2014, o 20:42

przema436 pisze:Jaka jest różnica pomiędzy 2 a 3 kablami?
z dwóch trojkabli można zrobić trzy dwukable?
Pozdrawiam, Mirek

przema436

Postautor: przema436 » 26 maja 2014, o 20:36

Hehehe :rotfl:
Chyba zle sprawdziłem,bo są tylko wtyczki na 3 kable :masakra:

Wróć do „Walkera”