Walkera - V450D03

Po prostu Walkera.
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 5 maja 2015, o 13:09

Witam,mam pytanie o V450D03,czy ktos posiada i jakie opinie o tej Walkerze,chcialbym cos co nie wymaga zbyt duzo ustawien i jest gotowe do latania po wyjeciu z pudla 8-)
Czarkowicz

Postautor: Czarkowicz » 2 cze 2015, o 16:22

...
Ostatnio zmieniony 13 cze 2015, o 15:03 przez Czarkowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Mentalista
Stały bywalec...
Posty: 101
Rejestracja: 20-03-2015
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Mentalista » 2 cze 2015, o 18:41

Zbig, Twoje pytanie jest jednym z najpopularniejszych, jakie padały w czasie świetności wszelkich for śmigłowcowych. Do kompletu można dorzucić jeszcze to: "ogon ucieka w prawo" i "jakie serwa na tarczę do 450 - ki". Bo to Twoje jest oczywiście z kategorii: "RTF czy kit". Temat był już tak wyczerpany, że chyba nikomu nie chce się pisać. Przedstawię tylko i wyłącznie moje zdanie, czyli: nie kupuj takiego zestawu. Wiem, wiem, jak się ktoś uprze, to nic go nie odwiedzie od zakupu "czegośtamwyśnionego". Mimo to spróbuję, startuję. Takie zestawy mało kiedy są faktycznie RTF, tym samym odpada argument "nie umiem ustawiać i regulować" - tego i tak będziesz musiał się nauczyć. Musisz zadać sobie podstawowe i fundamentalne pytanie: czy ja naprawdę chcę zaangażować się w tę zabawę z całych sił, z pełnym poświęceniem. Jeśli nie, to kupuj RTF i ciesz się do pierwszego (cytując klasyka) "no i wylądował, w pi%du misterny plan". Jeśli natomiast będzie to Twoja pasja, to zacznij od złożenia swojej pierwszej maszyny (piszesz o 450 - ce). Kup dobre (kiedyś zapewne zmienisz) radio, kup dobrą ładowarkę, narzędzia itp. Zdecyduj się na porządny kit i go wyposażaj. Nauka płynąca z tego będzie niesamowita i nieoceniona, wszystko nagle stanie się śmiesznie łatwe i oczywiste. Zrób to zgodnie z modelarskim rzemiosłem, nie przeskakuj etapów, bo... i tak wrócisz do punktu wyjścia, ale biedniejszy. Wszelkie zestawy RTF to zazwyczaj kosztowna inwestycja w coś, co za chwilę... wyrzucisz. Zacznie się od serwa ogonowego, następne będą serwa na tarczy, padnie słaby akumulator (ale wcześniej spali się regulator), w końcu stwierdzisz, że aparatura z zestawu to żart producenta wykierowany celowa w Twoja stronę. Wszyscy to przerabiali, serio. Komponenty użyte do budowy tego typu modeli są często o żenująco niskiej jakości, czasem zakrawa to na jakąś kpinę z adresata. Nie wspominam o koszcie części zamiennych, bo te zazwyczaj są dużo droższe od tych, które będziesz potrzebował do markowych kitów (Blade jest świetnym przykładem - dwa szpindle i dwa wały główne kosztują miliom piniędzów na nasze. Kolega Luki udziela się tutaj ze swoim Blade 300 - zapytaj, potwierdzi. Walkera minimalnie jest tańsza w utrzymaniu, ale ja nie otwierałbym szampana z tego powodu. Daj sobie szansę na świetną przygodę z planowaniem, analizowaniem, dobieraniem itp. Nie zamykaj się w ramach narzuconych przez konkretną firmę i jej produkt typu RTF. Pamiętaj tylko o jednym, podstawą do sukcesu jest chłodna głowa i jasno postawiony cel. Aż tyle i tylko tyle. Decyduj hmm Jeżeli jednak chcesz tylko potwierdzenia decyzji już podjętej, to pomiń to, co napisałem. Mam również nadzieję, że nie masz złożonych dwudziestu śmigłowców przeróżnych, a ten ma być kaprysem, bo chyba pisałbym trochę nie na temat ;)
Czarkowicz

Postautor: Czarkowicz » 2 cze 2015, o 19:36

...
Ostatnio zmieniony 13 cze 2015, o 15:04 przez Czarkowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Mentalista
Stały bywalec...
Posty: 101
Rejestracja: 20-03-2015
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Mentalista » 2 cze 2015, o 22:04

"Kto się odważy składać pierwszy w życiu model krok po kroku, nie wiedząc jeszcze nawet gdzie gaz, a gdzie hamulec...".

Przyznam szczerze, że jestem zaskoczony powyższym Twoim stwierdzeniem, serio. Po to właśnie składa się kit, żeby dowiedzieć się tego wszystkiego. Zrobiłem tak ja i pewnie 70% tego forum - mam na myśli składanie od zera. Jeśli chodzi o śmigłowce RC, to nic nie wiedziałem, dosłownie nic (wielkości, klasy, ustawienia, krzywe, proste, faliste...). Cała wiedza jest na forach, nawet nie trzeba pytać. Nie zmienia to faktu, że każdy ma prawo do swojego wyboru, Twój szanuję i życzę sukcesów. Kolega Zbig lata mikrusami, nie jest laikiem. Zapewne wie, gdzie gaz, a gdzie hamulec ;)
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 2 cze 2015, o 22:18

Wiesz co Mentalista... To sa chyba dwa typy ludzi i dwa typy podejscia.
Ja pierwszego helika CP (a byl to Belt) tez kupilem zlozonego, gotowego do lotu. Trzeba bylo tylko wytorowac lopaty.
Tego jak to wszystko dziala i jak sie to rozbiera i sklada uczylem sie po pierwszym krecie.
Potem przyszedl czas na upgrady, wymiany serw... az w koncu na zmiane helika na prawdziwa 450tke ktora skladalem z czesci.
I tak - zgadza sie, w ten sposob wydalem na to wszystko znacznie wiecej pieniedzy niz gdybym od razu kupil porzadna apke, porzadna ladowarke, porzadnego helika i nic nie upgradowal...
ale...
... w ten sposob na dzien dobry musialbym wydac na to tyle pieniedzy, ze nie wiem czy kiedykolwiek bym sie na to zdecydowal.
A tak, wydatki byly stopniowe i mniej bolesne.

ALE: z perspektywy czasu i mojego zdobytego juz doswiadczenia, zgadzam sie z Twoja porada i radze dzis tak jak i mi kiedys radzono: kupic porzadny helikopter, poskladac go z czesci, wyregulowac i ulotnic.
Tyle ze ja wtedy rad nie sluchalem... a mimo to jakos tragicznie mi nie poszlo:) (bo latam do dzis jakby nie patrzec).

Doswiadczenia z Walkera mam nie wiele, tyle ile mam pozwala mi ostroznie twierdzic, ze sa to heliki calkiem przyzwoite. Ich gigantyczna wada jest brak (chyba) dystrybutora w Polsce.
Nie wiem jak tam w Montrealu - to jest tak naprawde wazne... Miec dystrybutora (dodam - dobrze dzialajacego) pod reka.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 2 cze 2015, o 22:50

Aikus dystrybutor jest/był : helikoptery-rc.pl. Nawer baner na epheli jest. Moje doświadczenia z Walkerą są mieszane (jeśli chodzi o support).

Mam apke Walkera DEVO8S. Wg mnie ma wszystko czego trzeba jeśli się wgra alternatywne oprogramowanie. Gimbale wg mnie bajka. Może mały minus dla ekranu dotykowego, który nie sprawdza się w słonecznie dni. Ale da się z tym żyć. Linku jeszcze ani razu nie straciłem czy to w protokole DSM2/DSMX czy w DEVO. Układy RF stosują takie jak ma Spektrum.

Jeśli chodzi o V120d02s. Helik ok, tylko teraz jak już się trochę nauczyłem latać to wkurza mnie akcelerometr którego nie można wyłączyć. Helik się sam poziomuje i by lecieć prosto trzeba trzymać drąga ELEV. Mogli zrobić wyłącznik na dipswitchu....czemu tego nie zrobili jak w młodszym bracie tego nie potrafię zrozmieć.

Mam również biedronkę Ladybird. Fajne, małe szybkie. Jedyny minus to przy szybszych lotach źle wypidowany softwarowo. I potrafi zrobić fikołka. Tu znowu minus, że tylko tryb stabilizacji i pseudo tryb acro do robienia flipów. Szkoda, że brak pełnego acro (bez akcelerometru).

Miałem jeszcze Geniusa CP przez 2 dni ;) Padł system FBL - zalogował się raz poleciał i padł po wymianie pakietu na nowy.

Pomoc jeśli chodzi o Walkerę to marny. Zatrudniają ludzi, którzy nie umieją odróżnić wersji płytek. Po rozmowie ja byłem bardziej zorientowany co mają w ofercie niż oni.

Reasumując...Jeśli jeszcze raz bym zaczynał od 0 to kupiłbym coś z WLTOYS do nauki i obycia a potem PROTOSA MINI ;) Apkę raczej bym wybrał DEVO8S lub 12S lub Teranisa.

P.S. A najlepiej zrobić model samemu od zera ;) Najwiecej frajdy to miałem z budowy wielowirnikowca. Czacha dymiła od pomysłów i kombinowania. Składanie helika przy tym to jak klocki LEGO z instrukcją obługi ;)
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 2 cze 2015, o 23:27

Lo,Matko byla cisza a tu niespodzianka ,dzieki za dobre rady ale slowo sie rzeklo V450 u plota ,czekam na ulotnienie moze w tym tygodniu.Dostalem to co myslalem jakosciowo dosc dobre to to, obaczym wiecej przy oblocie.
Wybralem walkere bo przystepna cena mialem do wyboru rownierz rexsia 450 RTF ale wzielem W.bo licze ze nie pozyje dlugo z moimi umiejetnosciami.
Co do skladania pewnie macie racje ale nie chcialbym plakac na grobie i zalowac pracy wlozonej .
Poki co preferuje latanie od skladania,mysle ze kiedys sobie zloze cos wiekszego jak znudza mi sie te co mam.
Ta 450 to taki bonus sobie zafundowalem bo jeszcze 2 m-ce temu nie mialem w najblizszych planach.
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 2 cze 2015, o 23:32

zbig pisze:Lo,Matko byla cisza a tu niespodzianka ,dzieki za dobre rady ale slowo sie rzeklo V450 u plota ,czekam na ulotnienie moze w tym tygodniu.Dostalem to co myslalem jakosciowo dosc dobre to to, obaczym wiecej przy oblocie.
Wybralem walkere bo przystepna cena mialem do wyboru rownierz rexsia 450 RTF ale wzielem W.bo licze ze nie pozyje dlugo z moimi umiejetnosciami.
Co do skladania pewnie macie racje ale nie chcialbym plakac na grobie i zalowac pracy wlozonej .
Poki co preferuje latanie od skladania,mysle ze kiedys sobie zloze cos wiekszego jak znudza mi sie te co mam.
Ta 450 to taki bonus sobie zafundowalem bo jeszcze 2 m-ce temu nie mialem w najblizszych planach.


PS.kolego CZARKOWICZ o co biega z tymi servami ,ktore to kable powoduja zwarcie moglbys naswietlic ,dzieki.
Mentalista
Stały bywalec...
Posty: 101
Rejestracja: 20-03-2015
Podziękował: 7 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Mentalista » 2 cze 2015, o 23:58

Zbig, w takim razie nie pozostaje nic innego, jak życzyć Ci powodzenia. Szczęście chyba również będzie potrzebne :thumb: Mam nadzieję, że opiszesz swoje przyszłe przygody z Walkerą.

Aikus, trudno się z Tobą nie zgodzić. Nic dodać, nic ująć. Widzę, że Pan to też z tych, którym nic nie da ostrzeganie: nie wkładaj gwoździa do gniazdka z prądem, bo Cię p... kopnie. Gdzieś ta ciekawość połączona z powątpiewaniem siedzi w człowieku ;)

MacGyverek, kurcze, ile ja spędziłem czasu w tym sklepie z Walkerami, eh... Na SuperCP też byłem nagrzany, ale trafił się Wasp CPX (taki trochę klon Walkery). Dodam tylko tyle, że teraz moimi "mikrusami" są 450-ki. Nie zanosi się na to, żebym się skusił na coś mniejszego - wyleczyłem się. Jak sobie przypomnę, że za Trexa 100 (pierwszy mój mikrus) miałbym dziś pięć serw TGY 306, to budzi się we mnie bestia :evil:
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 3 cze 2015, o 06:21

MacGyverek pisze:[...]
Pomoc jeśli chodzi o Walkerę to marny. Zatrudniają ludzi, którzy nie umieją odróżnić wersji płytek. Po rozmowie ja byłem bardziej zorientowany co mają w ofercie niż oni.
[...]



To akurat nic dziwnego. Jest to zmora WSZYSTKICH sklepow, WSZYSTKICH branz - brak dobrych sprzedawcow.
I m.in. dlatego, wieksza racje bytu maja sklepy - hurtownie - supermarkety modelarskie typu Hobbyking, niz male sklepiki... No bo co... Argumentem przeciwko duzym supermarketom byl brak sensownego supportu... ale w sytuacji kiedy okazuje sie ze te male tez nie daja... :dk:


(oczywiscie od tej reguly sa na cale szczescie wyjatki - ale o tym byc moze przy innej okazji w innym watku)
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 3 cze 2015, o 14:35

Czarkowicz,
wczoraj jeszcze rozebralem te 3 serva ,zaintrygowany tym co pisales wczesniej i dokladnie je obejrzalem.
powodem zwarc na zasilaniu silniczka w serwie moze byc wystajacy lut na + i- z obu stron z plytki w styku do metalowej obudowy samego silnika.W jednym to bylo ewidetne ze z czasem plytka moze sie przesunac ciut w strone silniczka i zwarcie gotowe.
W kazdym razie zalozylem tam izolacje o samych kablach nie pomyslalem,
poki co poszlo zamowienie na 3 serva zapasowe.
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 3 cze 2015, o 21:18

No i pierwsze obloty mam za soba,wrazenie dosc pozytywne ,musialem zmniejszyc obroty na 80% bo strzela w gore az mnie zaskoczyl na poczatku,posluszny i slucha nadajnika przepisowo , maly obrot przy dodaniu gazu ale to pewnie ustawienia
Na razie lot spokojny ,w normalu oczywiscie az sie obeznam .
Mozna powiedziec zem zadowolony bardziej niz z V120 ktory dostalem tydzien wczesniej,teraz chyba bym go nie kupil biorac wzglad na
roznice w cenie tylko 100$
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 3 cze 2015, o 21:34

450 ma też chyba autopoziomowanie co?
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 3 cze 2015, o 23:26

MacGyverek pisze:450 ma też chyba autopoziomowanie co?

mysle ze tak bo zbyt stabilny ,poki co jestem na etapie wnikania w szczegoly,mialem lopaty ustawione na 100% zamiast 60 %w normalu dlatego te obroty w gazie :banana:
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 18 cze 2015, o 15:08

male pytanko ,czy w v450 mozna pozmieniac plastiki na cos metalowego od HK czy Tarota?
Gajos

Postautor: Gajos » 14 lip 2015, o 07:19

Ja zrobiłem kilka apgrejdów, ale tylko dedykowanych od Xtreme Production. No i kilka własnych drobnych przeróbek.
P.S. Zbigu, jeśli by Ci się zdarzyło, że bez udziału "przyjaciół", ni stąd ni zowąd się urwie, to daj znać, znalazłem wreszcie błędy odbiornika.
Awatar użytkownika
zbig
Stały bywalec...
Posty: 231
Rejestracja: 02-01-2015
Lokalizacja: Montreal-Kanada
Podziękował: 2 razy
Podziękowano: 5 razy

Postautor: zbig » 16 lip 2015, o 13:55

Gajos pisze:P.S. Zbigu, jeśli by Ci się zdarzyło, że bez udziału "przyjaciół", ni stąd ni zowąd się urwie, to daj znać, znalazłem wreszcie błędy odbiornika.

Brzmi interesujaco,podaj wiecej info. w temacie,co prawda nie latalem ostatnio duzo z powodu okuc ale raz wczesniej zdarzylo
mi sie stracic polaczenie mysle :o
Gajos

Postautor: Gajos » 16 lip 2015, o 23:52

U mnie jeden dławik na wejściu odbiorniczka dali zły.
Gajos

Postautor: Gajos » 29 lip 2015, o 05:56

Zbigu, wiem już co jeszcze należy zmienić w RX2703H-D. To po prostu takie głupki, że normalnie ręce opadają...
Ale, zmarnowałem na to kilkanaście godzin w laboratorium, więc powiem Ci dopiero wtedy, gdy ją raz z tego powodu rozwalisz...

Wróć do „Walkera”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość