Walkera - V120D02

Po prostu Walkera.
Gajos

Postautor: Gajos » 30 wrz 2015, o 07:39

Robi się robi, jeśli nie stygnie pod odpowiednim ciśnieniem.
Gajos

Postautor: Gajos » 30 wrz 2015, o 07:41

Mati pisze:... MacGyverek - bywam od czasu do czasu w Rybniku, a to zdaje się dwa rzuty beretem od Ciebie?
Jakby co, mam tych sanek całe pudełko, jakieś 5..10..15 sztuk.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 30 wrz 2015, o 08:03

Rydułtowy od Rybnika to ok 12km. Kierunek łatwo znaleźć bo mamy największą halde (obiekt usypany przez człowieka) w Europie.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 30 wrz 2015, o 08:52

MacGyverek pisze:Rydułtowy od Rybnika to ok 12km. Kierunek łatwo znaleźć bo mamy największą halde (obiekt usypany przez człowieka) w Europie.

No to może kiedyś będzie okazja się spiknąć. ;) Przy okazji podsunął bym Ci do pokrytykowania mojego helika. A żeby nie offtopować, usprawiedliwię się tym, że to też Walkera... 36 :masakra: Kupiłem ją w proszku, żeby na czymś pogrzebać, pogrzebałem i nawet uniosła się bidula, raz nawet zrobiłem nią drobny przelot i od tej pory chcę więcej. W tej chwili uziemiona, bo po przeskoku iskry regulator mi się skopcił. Kupiłem redoxa i mam, ale karta do programowania będzie dopiero w przyszłym tygodniu, a z apki to poracha jakaś...
Myślę, że zostawię ją sobie z sentymentu jak już kupię sobie model :grin2:

P.S. Latasz czasem na hałdach?
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 30 wrz 2015, o 09:18

Nie nie latam na hałdach. Są strzeżone i teoretycznie trzeba mieć pozwolenie. Obok nas też była fajna hałda a ją rozbierają (to długa opowieść o marnowaniu pieniędzy pochodzących z górnictwa węglowego). Odnośnie helika to zapraszam. Może coś polatamy. Ja guru helikowym nie jestem jesli chodzi o latanie, ale 2D ogarniam ;)

Mnie dużo właśnie Walkera nauczyła. Ostatnio nawet nosiłem się z myslami sprzedaży...Ale jakoś sentyment mam i....kupilem nowe pakiety, czesci zamienne...i latam na ogórdku ;) Do 450tki mam za mały ogródek.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Gajos

Postautor: Gajos » 30 wrz 2015, o 09:38

MacGyverek pisze:... nawet nosiłem się z myslami sprzedaży...Ale jakoś sentyment mam i....kupilem nowe pakiety, czesci zamienne...i latam na ogórdku ;) Do 450tki mam za mały ogródek.
I tak trzymać! :thumb:
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 30 wrz 2015, o 10:08

MacGyverek pisze:... Może coś polatamy... ;)

Ja bym w moim przypadku nie używał aż takich słów, :masakra: ale chętnie ubiję kreta, a Ty polatasz, a samo spojrzenie na mojego bądź co bądź oldtimera i wskazówki wszelakie będą na wagę złota. Serio. Niebawem się wproszę. ;)
"Chwyciło i nie puszcza...
Gajos

Postautor: Gajos » 18 paź 2015, o 09:00

MacGyverek pisze:Hej. ... Macie coś fajnego do klejenia takiego czegoś:
Obrazek
hmm Kuzynie, skąd Ty masz tam moje sanki, skoro jaje tutaj mam na stole?! hmm
MacGyverek pisze:Obrazek

Gajos pisze:Mac, trzyma się toto jakoś w miarę?
1) Czy pod termokurczkę wsuwałeś dla wzmocnienia coś jeszcze?
2) Czy tak króciutki wkręcik, że nie drapie LiPola, dostatecznie mocno trzyma się koszyka?
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 18 paź 2015, o 12:58

Odcialem druga ploze, pomiędzy wstałem kawalek plastiku (widać to na zdjeciu) i wszystko to przykurczylem. Srubka to wkręt ze starego aparatu foto - sokol 3 :) pasuje tak że nie wychodzi na wylot.
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Gajos

Postautor: Gajos » 18 paź 2015, o 13:08

Masz Kuzynie swoje Prawa Autorskie, no a ja, bo jakże by inaczej, jeszcze ciutkę podgajosuję... :thumb:
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 18 paź 2015, o 13:25

Ehhh, pomysl na rozwiązanie w sumie nie jest mój, bo koledzy naprowadzili troche. Czasami wystarczy ze ktos da iskierke, a w głowie zacznę się palić :)
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Gajos

Postautor: Gajos » 18 paź 2015, o 13:48

No niby tak, ale ja, taki jak gdyby muuundry przecież, a główkowałem, główkowałem... I nic mundrego nie wygłówkowałem...
Ale, zbytnio się nie ciesz, w tym miejscu i nigdzie indziej, trachnęło mi dopiero pierwszy raz... :rotfl: ;)
A jako urodzony pasożyt, gnida, wesz, pijawka, darmozjad, nierób, ignorant... plus nieurodzony socjopata, za psi wisior to sobie na krzywe ryło wykorzystam, więc serdecznie wszystkim ode mnie podziękuj, ponieważ komu by trzeba to ja nie wiem i wiedzieć właściwie nie muszę, a skoro nie muszę, no to i nie chcę. :grin2: ;)
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 24 sie 2016, o 16:26

kubacki, tutaj masz wątek... :)
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2049
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 24 sie 2016, o 16:43

Jedyne co wyczytałem to jak naprawić plozę a o samym modelu nic a nic, czyżby aż taki niewypał??
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 24 sie 2016, o 19:53

Jak niewypał. Mój lata od 3 lat i ma się dobrze ;)
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX
Awatar użytkownika
kubacki
Lider forum...
Posty: 2049
Rejestracja: 28-12-2015
Lokalizacja: Będzin
Podziękował: 114 razy
Podziękowano: 67 razy

Postautor: kubacki » 24 sie 2016, o 19:55

Posta napisałem nim znalazłem właściwy wątek, na ten naprowadzil mnie miruuu. Możesz coś więcej o modelu napisać
Goosky S2 Legend
XL Protos 380 V2
Spektrum NX10
Awatar użytkownika
Buszmen
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 65
Rejestracja: 23-11-2014
Podziękował: 14 razy
Podziękowano: 21 razy

Postautor: Buszmen » 24 sie 2016, o 20:47

kubacki pisze:Posta napisałem nim znalazłem właściwy wątek, na ten naprowadzil mnie miruuu. Możesz coś więcej o modelu napisać


Cześć!
Trudno jest recenzować jakiś helikopterek, bo każdy ma swoje preferencje. Mi on "pasuje", bo jest przyjemny w pilotażu (a nie mam zbyt dużych umiejętności), można go modyfikować na wiele sposobów (zrobiłem nawet wersję 2S - taki mały diabełek), części są dostępne na HK i Banggood, a i zimą można latać nim w domu.
Tu:
http://www.rcproreviews.com/walkera-v12 ... er-review/ jest naprawdę prawie wszystko "detalicznie" przedstawione na jego temat. Nic dodać - nic ująć.
Awatar użytkownika
MacGyverek
Lider forum...
Posty: 2082
Rejestracja: 30-09-2014
Lokalizacja: Rydułtowy/Śląsk
Podziękował: 72 razy
Podziękowano: 159 razy

Postautor: MacGyverek » 25 sie 2016, o 09:25

Ja już gdzieś opisywałem zalety i wady helika, ale dorzucę jeszcze troszkę. Kupiłem ten heli jako pierwszy model CP i uczyłem się w sumie na nim latać i uczę się dalej. Przy nauce trzeba uważać mocno na ogon, bo łatwo stracić zęby na wałku ogona. Ogon na wałek o zaleta i wada tego modelu. Zaleta taka, że ogon ładnie trzyma, a wada że łatwo go zepsuć.
Moj heli ma już dosyć mocny nalot (nie liczyłem w sumie pakietów) i wymieniałem tylko serwo ogonowe które padło ze względu na przebieg.

Przy kretach głównie lecą:
- zębatka ogona
- podwozie
- zębatka główna
- kabinka pęka jeśli dostanie podwozie w dupę

Ostatnio praktykuje latanie nad wysoką trawą i z palcem na przełączniku "hold". Zmieniłem mu ostatnio status na heli do nauki/tłuczenia i na razie dzielnie znosi gleby (np wczorajsze jak przez zagapienie przelaczylem z IDLE2 na NORMAL zamiast na IDLE1 i robiłem przewrotki na plecy).

Odnośnie jeszcze wad:
- 1S to troszkę mało i przydałoby się troszkę więcej kopa.
- na wietrze nerwowy i latam tylko jak nie ma wiatru
- fbl jest niedopracowany. Nie ma mozliwosci wyłączenia stabilizacji więc lata się jak w cleanflight w trybie horizon. Do nauki ok ale poźniej wkurza. Do tego przy piro akcelerometr wariuje i go poziomuje w lewy tył. 2-3 obroty i musisz ostro kontrować. Jest jedna metoda dzwigając mu AIL/ELE G. Wtedy ładnie trzyma, ale zas dziobie przy locie do przodu/tyłu.

Zalety:
- lekki
- lata 6-7 min na pakiecie 750mAh
- bezawaryjny (o ile się nie kreci)

Ja zaczynałem przygodę z nim to było wielkie woooow - jak to lata. Poznając nowe modele dochodzę do wniosku, że to już dla mnie nie to. Biłem się ostatnio z myślami, żeby dać mu drugą duszę tzn. przewinąć silnik albo kupić na 2S, zmienić ESC, dać K-Bara, nowe podwozie na lipo 2s, nowe serwo ogonowe i na tarcze. Wziąłem kalkulator i policzyłem i doszedłem do wniosku, że za ta kasę to lepiej jakąś 250 kupić i będzie lepiej latać niż v120tka po przeróbkach.

Również myślałem o wystawieniu jej na giełdzie, ale znowu sentymentalny jestem ;) Ahhhh...
Flota:Align TREX 450L + MSH Brain, ALZRC Devil 420 + MSH Brain, ALZRC X360 + MSH Brain, OMP M2 v2, DJI Mavic Air, HeliQuad 3D, GEPRC CineQueen, ESA, Lidl
Radio: Walkera DEVO 8S + DEVIATIONTX 5.0.0, FrSky Horus X10S + OPENTX

Wróć do „Walkera”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron