Gaui X5 v2

Gaui 200, Gaui 255, Gaui 425, Gaui 550, Gaui X5, Gaui X7
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8004
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 12 kwie 2018, o 21:01

W oplot nie bo raz na chiński rok dobrze je sprawdzić- ja takie upaliłem w G500
Helikoptery
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 12 kwie 2018, o 23:57

Oj tam... Jak powiedziano w Czarnobylu w 86stym: przecież to nie ma prawa się zjebac! Pełna moc!
:)
Awatar użytkownika
Mati
Elita forum...
Posty: 720
Rejestracja: 24-05-2015
Lokalizacja: UK
Podziękował: 205 razy
Podziękowano: 46 razy

Postautor: Mati » 13 kwie 2018, o 08:03

Ładne obie :thumb: , ale ta z tyłu wydaje mi się taka... bardziej... muskularna. masywna się znaczy. Nie wiem czy to przez tego efektownego "garba". czy też jakoś gra perspektywa (bo teoretycznie powinno być odwrotnie), czy to może kwestia koloru?
hmm
BTW: Od kiedy po leszczowsku odpaliłem sobie T-Rexa na ławie, cenię sobie możliwość szybkiego i "bezinwazyjnego" odpięcia silnika podczas różnych regulacji. U mnie dodatkowy oplot mógłby spowodować, że moje skłonności do partyzantki wzięły by górę i... No uda się tysiąc razy, ale ten tysięczny pierwszy... No też się uda. Jak się zrobiło coś tysiąc razy to już przecież się chyba umie nie? :grin2:
:piwo:
"Chwyciło i nie puszcza...
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 15 kwie 2018, o 21:54

No! Prace nad projektem X5 V2 zakończone. Dzisiaj zrobiłem kabelkologię (kurde dawno już nie byłem z tej części tak zadowolony), dokręciłem na klej ogonek (bo został tylko skręcony na sucho), odpaliłem mechanikę bez łopat (chodzi wzorowo, ale piszczy, jak to Gała) i ustawiłem do lotu (głównie zakresy serw i długości popychaczy były do ustawienia, plus kilka rewersów, bo chyba przednie serwa w nowej wersji są odwrotnie, ale reszta ustawień raczej bez zmian).

Danielusowy silnik chodzi ekstra, i ten zapach żywicy... Mmmmmm... ;)

Pierwszy oblot może we wtorek, bo jutro ma padać po pracy, a poza tym ciągle jeszcze daje mi się we znaki odcinek piersiowy kręgosłupa, kark i powięzi ;( a robiąc przy gałce jeszcze sobie ponadwyrężałem... Ale dzisiaj rekonwalescencja tak czy owak mocno skoczyła do przodu dzięki Opokanowi, Voltarenowi i beczce BenGaya od którego chata śmierdzi niemiłosiernie już piąty dzień

Na pierwsze loty zakładam Zeale, ale potem chyba od razu Edge ;) w ogóle dotarło do mnie, że ta kabinka ma takie trochę Edge'owe kolorki ;)

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Sent from my D6633 using Tapatalk
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 15 kwie 2018, o 22:24

zborecque pisze:ciągle jeszcze daje mi się we znaki odcinek piersiowy kręgosłupa, kark i powięzi ;( a robiąc przy gałce jeszcze sobie ponadwyrężałem...

Yyy. Rozumie jakby Ci poszedl nadgarstek... ale... dobra, nie chce już więcej wiedzieć....
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 15 kwie 2018, o 22:24

Ooo ds510 na tarczy. Mki czy zwykłe? Zębatki gdzieś kupowałeś może do nich?
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 15 kwie 2018, o 22:25

SeKLeS pisze:Ooo ds510 na tarczy. Mki czy zwykłe? Zębatki gdzieś kupowałeś może do nich?
Nic do nich nie dokupowałem, latają odpukać tyle lat bez żadnych awarii... Nie wiem czy M-ki, po czym to poznać? Literki "M" na nich nigdzie nie kojarzę...

Sent from my D6633 using Tapatalk
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 15 kwie 2018, o 22:49

Faktycznie, to zwykłe ds510. Jeżeli nie zmienione były zęby, to bebechy są plastikowe. Dobre serwa generalnie. Może nie highend, ale dają radę. Mam wrażenie, że nią łapią luzu jak np tgy616 itp.
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 16 kwie 2018, o 06:24

SeKLeS pisze:Faktycznie, to zwykłe ds510. Jeżeli nie zmienione były zęby, to bebechy są plastikowe. Dobre serwa generalnie. Może nie highend, ale dają radę. Mam wrażenie, że nią łapią luzu jak np tgy616 itp.
No nie rozbierałem ich to nie wiem. Kilka srogich kretów gała wyłapała, w tym kilka też takich od których szły orczyki i popychacze. Ze dwa razy nawet mi się orczyk przekręcił na wielowpuście, a serwa odpukać nadal jak gdyby nigdy nic. Jeśli to plastiki to jakieś mega wytrzymałe. Luz jest minimalny, ale od lat taki sam (nie postępuje).

Sent from my D6633 using Tapatalk
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
SeKLeS
Lider forum...
Posty: 1860
Rejestracja: 26-09-2014
Lokalizacja: Riom (Francja)
Podziękował: 29 razy
Podziękowano: 135 razy

Postautor: SeKLeS » 16 kwie 2018, o 06:40

Wielowypust w serwach jest czarny plastikowy, czy metal koloru metalowego?
W jednym z moich metalowych poszedł ząbek. Chyba zmęczeniowo. Przykleił się do drugiego koła i tak sobie działało...
Za co krzywo patrzy na mnie kobieta:
ReX 500EFL 3GX vel ŚPIOCH
Protos Mini vel... Miniak?
Protos Pincet
Extra 260 PA vel WiDmO
Reactor vel Papierzak
F16 - w budowie
Aurora 9
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 16 kwie 2018, o 07:35

Kurde.... fajna ta Gauka. Taka krowiasta - taka jak lubię...
Awatar użytkownika
Bi0ly
czyt. Bajlandżaj
Posty: 1141
Rejestracja: 09-12-2014
Lokalizacja: Krosno
Podziękował: 36 razy
Podziękowano: 38 razy

Postautor: Bi0ly » 16 kwie 2018, o 07:51

zborecque pisze:No! Prace nad projektem X5 V2 zakończone. Dzisiaj zrobiłem kabelkologię (kurde dawno już nie byłem z tej części tak zadowolony)


No powiem Ci że naprawdę ładnie to wszystko. Powiedz mi, kabelki od serw skracasz czy nadmiar chowasz w oplotach? A i jeszcze jedno jak te osłona Kabli dokładnie się nazywają i gdzie można je nabyć :D
XL 380\Oxy4 Max\Goblin 550\XL 550\Goblin 700 Black Thunder\Protos 700X- iX12

Pozdrawiam bi0ly :}
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 16 kwie 2018, o 08:23

Zborek! jaka jest średnica wału głównego w tej X5?
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 16 kwie 2018, o 17:25

SeKLeS pisze:Wielowypust w serwach jest czarny plastikowy, czy metal koloru metalowego?
W jednym z moich metalowych poszedł ząbek. Chyba zmęczeniowo. Przykleił się do drugiego koła i tak sobie działało...


ze dwa sezony już chyba nie zdejmowałem orczyków (największy sajgon miałem coś tak kojarzę w 2016 z tymi serwami), ale jak dobrze pamiętam do wielowpust był metalowy

Bi0ly pisze:No powiem Ci że naprawdę ładnie to wszystko. Powiedz mi, kabelki od serw skracasz czy nadmiar chowasz w oplotach? A i jeszcze jedno jak te osłona Kabli dokładnie się nazywają i gdzie można je nabyć :D


W jednej 450-tce pokusiłem się, żeby skrócić za namową Krzyśka z Tarnobrzega, ale IMHO nie dało to aż tak drastycznej różnicy w masie modelu, żebym coś odczuł. Dlatego potem już tylko zawijałem przydługie kable w oplotach.
Te osłony kabli można kupić np. w abc-rc, albo rc-forever też widziałem, ale te oploty ze sklepów modelarskich mi niezbyt odpowiadają - są zrobione z dość miękkich niteczek i jak za dużo razy się je na końcu rozszerzy to rozpadają się w rękach :( dużo przez to straciłem na nieudolnych próbach. Ale ostatnio znalazłem fajne oploty w starych, zużytych serwerach przeznaczonych do utylizacji. Było tam kilka tasiemek - głównie do kontrolerów RAID, i te tasiemki szły w takich oplotach. Z ciekawości jeden taki zdjąłem z tej tasiemki i o dziwo okazało się, że jest wprost idealny - zrobiony ze sztywnych drucików, można wiele razy go na końcu rozszerzać i szarpać i ciągnąć i nic się z nim nie dzieje - trzeba się postarać żeby ten oplot zniszczyć. W kompach "cywilnych" takich oplotów nie spotkałem, jak ktoś ma możliwość przegrzebać jakieś śmietnisko z serwerami to można przeszukać. X5 jako pierwsza dostała te oploty i sprawdziły się idealnie. Jedyny ich minus - to to, że są dość małej średnicy (coś ok. 10 mm w stanie "zwężonym"), ale spokojnie ze 2-3 kabelki od serw mogą iść w jednym i nie ma problemu :) Więc do większości heli-zastosowań starczy spokojnie.

aikus pisze:Kurde.... fajna ta Gauka. Taka krowiasta - taka jak lubię...


Nie wiem czy to tylko wrażenie, czy po prostu dawno w rękach już Gały nie miałem ;-) ale jak ją podnoszę z pakietem, to trochę się wydaje cięższa od poprzedniej X5. Ciężko je porównać, bo musiałbym szybko przełożyć serwa i esc i silnik i odbiornik i pakiet i FBL żeby sprawdzić :)

Artja pisze:Zborek! jaka jest średnica wału głównego w tej X5?


8 mm - mierzone przed chwilą szczelinomierzem (w sensie - fi zewnętrzne).
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 17 kwie 2018, o 21:03

Gaui dzisiaj oblatana, chodzi jak złoto, chociaż to tylko dwa delikatne loty były z lądowaniem co 2 minuty na sprawdzenie, czy jaka śrubka się nie poluzowała, bo jednak nie ufam do końca sobie jako mechanikowi

Żadnego dopieszczania nie wymagała ani nic, silnik chodzi idealnie, nie przydycha mimo braku gova (latam na krzywej, która nie wymagała korekty). No miodzio. W czwartek/piątek ma się pogoda poprawić to może coś depnę mocniej i założę EDGE.

Jedyne co zauważyłem, to na koniec lotu jak już wirnik wytracał obroty na ziemi to lekko gałką zatelepie. Czyżby delikatnie krzywy wał główny? Albo nieco nieidealnie skręcona rama?

Sam model jak dla mnie to na razie 10/10, z małym wyjątkiem sposobu zapinania pakietu. Jakby tych rzepów nie ułożyć to mocowanie się z pakietem jest zawsze mega niewygodne... Pewnie będą chcieli wyciągnąć trochę kasy na jakiegoś moda z półką pakietu... ;D

Sent from my D6633 using Tapatalk
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 17 kwie 2018, o 22:15

zborecque pisze:
Jedyne co zauważyłem, to na koniec lotu jak już wirnik wytracał obroty na ziemi to lekko gałką zatelepie. Czyżby delikatnie krzywy wał główny? Albo nieco nieidealnie skręcona rama?



Czasami tak bywa... Zmiana łopat może to diametralnie zmienić.
Możesz też minimalnie zjechać z gainami na cyklice.
Nie doszukuj się w każdym razie na siłe wad w mechanice - wcale nie musi ich być.

FAJOWO!
Szkoda, że nie nagrałeś filmu...
Awatar użytkownika
mwx
Olimp forum
Posty: 7198
Rejestracja: 23-09-2016
Lokalizacja: Poznań West
Podziękował: 45 razy
Podziękowano: 619 razy
Kontaktowanie:

Postautor: mwx » 18 kwie 2018, o 07:06

Wystarczy że jedna łopata jest ciut słabiej skręcona w okuciu i już może tak się dziać.
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 15946
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1685 razy
Podziękowano: 1000 razy

Postautor: aikus » 18 kwie 2018, o 10:34

Przy starcie - owszem, ale nie przy ... spindownie, że tak to po staropolsku ujmę.
Przy spindownie po locie, łopaty są idealnie rozłożone i nie ma siły która by ciutek jedną złożyła a drugą nie.
Awatar użytkownika
zborecque
Elita forum...
Posty: 1496
Rejestracja: 07-12-2014
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 100 razy
Podziękowano: 111 razy
Kontaktowanie:

Postautor: zborecque » 21 kwie 2018, o 19:19

Dzisiaj gałce założyłem EDGE. Maj gad... Trochę się bałem, bo po przebudowie gała na Zealach latała bosko, w zasadzie tak jak kiedyś na EDGEach, i myślałem, że ta różnica się teraz zatrze, ale nie. Gała teraz na EDGEach to prawdziwy szatam, robi figury zanim o nich pomyślę, reaguje bezbłędnie a tictocki robią się same :) Duży wiatr był dzisiaj, podniosłem zatem nieco gainy na BXie i w zasadzie wiatr przestał być odczuwalny... No po prostu bajka...

A tak BTW miejsca na pakiet: stary, lekko spuchnięty Turnigy 3300 HD wchodzi ledwo ledwo... W zasadzie na granicy ;)ObrazekObrazek

Sent from my D6633 using Tapatalk
GAUI X7 | GAUI X5 | Tarot 450 PRO DFC | 2x TAROT 450 | 4x QUAD RACER | 2x ESA COMBAT more at my profile on ZBRC
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19686
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1767 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 23 kwie 2018, o 09:02

Ładna Ci ona :)

Wróć do „Gaui”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości